Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω θα ξαναεπανελθω με το γνωστο θεμα (μου) της αδυναμιας αποστολης/παραλαβης αρχειων απο/προς τον υπολογιστη. Εκανα εγκατασταση drivers (windows 10 x64) με disable driver singing. Περασα τους drivers της πρωτης σελιδας minimal_adb_fastboot_v1.4.1. Το κινητο φαινεται στο πισι κανονικα. Μπορω να κανω browsing μεσα σε φακελους κανονικα και το βλεπει και οταν ειναι σε recovery mode. Αλλα δεν μπορω να αντιγραψω/μεταφερω εκατερωθεν τιποτα. Μου πεταει σφαλμα "The device is unreachable". Πεταξα ολους τους οδηγους που ειχα μεσα στο πισι, αλλα στο device manager στα Portable devices αντι για αγνωστη συσκευη συνεχιζει να λεει Le max2. Τι να κανω?? Εχω αναγκαστει να χρησιμοποιω λυσεις τυπου wifi transfer για να μεταφερω αρχεια αλλα δε λεει χασιμο χρονου ειναι!! Τι κουλο ειναι αυτο που με βρηκε?? Θα εχω σβησει/εγκαταστησει drivers ισαμε 20 φορες!!Με disable driver singing παντα. Τελικα μαλλον δε πιανει αυτο το κολπακι!!

 

https://ibb.co/cXRGNa Ετσι μου το εμφανιζει οταν ψαχνω χειροκινητα drivers να του καρφωσω. Σαν usb mtp device.

PS..Ακριβως το ιδιο προβλημα ειχα με την προηγουμενη συσκευη, ενα x820 4/32!!

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την ομαδα.Μηπως γνωριζει κανεις να μου πει γιατι το κινητο (χ829 26s by crisbal) ενω συνδεεται στο bluetooth του αυτοκινητου μου γραφει...Συνδεδεμενο σε citroen(oχι τηλ). και δεν δουλευει σαν τηλεφωνο(κληση) μεσω των ηχειων του αυτοκινητου;Μεχρι τωρα εχω συνδεσει πανω απο 4 διαφορετικα κινητα στο συγκεκριμενο αμαξι χωρις κανενα προβλημα.Μονο με το χ 829 συμβαινει.

Αυτο το κανει στο ενα αυτοκινητο ομως.Στο αλλο αμαξι μου συνδεεται και δουλευει μεσω ηχειων η κληση κανονικα χωρις θεμα..

Καποιες επιλογες που εχει στις ρυθμισεις του τηλεφωνου στο bluetooth τις εχω δοκιμασει και τικαρισμενες κ ξετικαρισμενες...παλι το ιδιο κανει

Any ideas?:!::!:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την ομαδα.Μηπως γνωριζει κανεις να μου πει γιατι το κινητο (χ829 26s by crisbal) ενω συνδεεται στο bluetooth του αυτοκινητου μου γραφει...Συνδεδεμενο σε citroen(oχι τηλ). και δεν δουλευει σαν τηλεφωνο(κληση) μεσω των ηχειων του αυτοκινητου;Μεχρι τωρα εχω συνδεσει πανω απο 4 διαφορετικα κινητα στο συγκεκριμενο αμαξι χωρις κανενα προβλημα.Μονο με το χ 829 συμβαινει.

Αυτο το κανει στο ενα αυτοκινητο ομως.Στο αλλο αμαξι μου συνδεεται και δουλευει μεσω ηχειων η κληση κανονικα χωρις θεμα..

Καποιες επιλογες που εχει στις ρυθμισεις του τηλεφωνου στο bluetooth τις εχω δοκιμασει και τικαρισμενες κ ξετικαρισμενες...παλι το ιδιο κανει

Any ideas?:!::!:

Καλημέρα. Αφου σου συνδέεται κανονικά σε ένα αυτοκίνητο και όχι σε άλλο σημαίνει ασυμβατότητα λογισμικού καθαρά!

Κάπου το είχαμε ξανααντιμετωπίσει το θέμα αυτό σε Peugeot μου φαίνεται αλλά δεν θυμάμαι τι κάναμε update και δούλεψε ή ίσως κατεβάσαμε μία extra apk.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αφου σου συνδέεται κανονικά σε ένα αυτοκίνητο και όχι σε άλλο σημαίνει ασυμβατότητα λογισμικού καθαρά!

Κάπου το είχαμε ξανααντιμετωπίσει το θέμα αυτό σε Peugeot μου φαίνεται αλλά δεν θυμάμαι τι κάναμε update και δούλεψε ή ίσως κατεβάσαμε μία extra apk.

 

Peugeot citroen είναι ίδια...οπότε δηλαδή να το ξεχάσω το bluetooth στο citroen ε;

Link to comment
Share on other sites

Peugeot citroen είναι ίδια...οπότε δηλαδή να το ξεχάσω το bluetooth στο citroen ε;

Όχι βρε, να βρούμε απλά τι είχαμε κάνει τότε. Μου φαίνεται ότι επειδή το ΒΤ στο max2 ειναι 4.2 Hispeed κάτι δεν είναι συμβατό με προηγούμενα προφιλ.;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.Το τηλεφωνο (820 6/128) το εχω με τη μαμα rom,και τα πήγαινε περίφημα μέχρι που ήρθε η τελευταία ενημέρωση.

Συνεχώς βγάζει "google play services has stopped".Εχω κανει αυτά που αναφέρονται,διορθωνεται για λίγο αλλά ξανά το βλέπω.

Επίσης στα settings στο play store έχει τη συσκευή uncertified στο Device certification.

Έκανα απεγκατασταση του playstore,ξανά εγκατάσταση απο το lestore,το uncertified έφυγε,σταθεροποιήθηκε για 2 μερες το google play services,αλλά τελικα τα ξαναβγαλε όλα.

Κάτι άλλο που παρατηρώ είναι οτι στο default apps βαζω browser τον chrome,αλλά στην επιλογή συνεχιζει να δειχνει system default.

Kάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.Το τηλεφωνο (820 6/128) το εχω με τη μαμα rom,και τα πήγαινε περίφημα μέχρι που ήρθε η τελευταία ενημέρωση.

Συνεχώς βγάζει "google play services has stopped".Εχω κανει αυτά που αναφέρονται,διορθωνεται για λίγο αλλά ξανά το βλέπω.

Επίσης στα settings στο play store έχει τη συσκευή uncertified στο Device certification.

Έκανα απεγκατασταση του playstore,ξανά εγκατάσταση απο το lestore,το uncertified έφυγε,σταθεροποιήθηκε για 2 μερες το google play services,αλλά τελικα τα ξαναβγαλε όλα.

Κάτι άλλο που παρατηρώ είναι οτι στο default apps βαζω browser τον chrome,αλλά στην επιλογή συνεχιζει να δειχνει system default.

Kάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ

Κοίτα στο ποστ της tele_26 και κάνε αυτά που γράφει. Αν δεν δουλέψει το καθαριστικό της Google βάλε τα Gapps που έχω σαν ζιπάκι. Έχει γίνει γκέλα με τις υπηρεσίες Play στην επίσημη 26s. Τι στο καλό έκαναν οι Κινέζοι πάλι και εγώ ακόμα το ψάχνω... :lol::p

Για τον Browser στο ποστ της 26s stock

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φωτό με αραιή συννεφιά στον παράδεισο Αμαρουσίου, και βγαίνουν πολύ μα πολύ σκοτεινές. Δοκίμασα με την μαμα app, αλλά και την bacon camera. Οι φωτό θεοσκοτεινες. Με τα βίας ξεχωρίζεις τι βλέπεις. Εσείς τι ρυθμίσεις βάζετε ρε παιδιά;; Έχω δίπλα μου ένα samsung a5 και οι φωτό του στο ίδιο θέμα/φόντο είναι πραγματικά εκπληκτικές. Αρχίζω να νομίζω ότι μάλλον το έχουμε υπερεκτιμήσει το κινητό μας. Πολλά θεματακια έχει τελικά. Με την tele 23 είμαι.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στο ποστ της tele_26 και κάνε αυτά που γράφει. Αν δεν δουλέψει το καθαριστικό της Google βάλε τα Gapps που έχω σαν ζιπάκι. Έχει γίνει γκέλα με τις υπηρεσίες Play στην επίσημη 26s. Τι στο καλό έκαναν οι Κινέζοι πάλι και εγώ ακόμα το ψάχνω... :lol::p

Για τον Browser στο ποστ της 26s stock

Ευχαριστώ Sensei :))))))

Link to comment
Share on other sites

Φωτό με αραιή συννεφιά στον παράδεισο Αμαρουσίου, και βγαίνουν πολύ μα πολύ σκοτεινές. Δοκίμασα με την μαμα app, αλλά και την bacon camera. Οι φωτό θεοσκοτεινες. Με τα βίας ξεχωρίζεις τι βλέπεις. Εσείς τι ρυθμίσεις βάζετε ρε παιδιά;; Έχω δίπλα μου ένα samsung a5 και οι φωτό του στο ίδιο θέμα/φόντο είναι πραγματικά εκπληκτικές. Αρχίζω να νομίζω ότι μάλλον το έχουμε υπερεκτιμήσει το κινητό μας. Πολλά θεματακια έχει τελικά. Με την tele 23 είμαι.

Το δικο μου παντως βγαζει πεντακαθαρες και καθολου σκοτεινες.

Δεν εχω πειραξει κατι στις ρυθμισεις(δε γνωριζω βασικα)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα στο Μαρούσι. https://ibb.co/jNUdJF Όλες οι ρυθμίσεις στο default.

 

Καλημέρα. Έχεις θέμα στο φακό σίγουρα...Με την tele_23 θα έπρεπε να έχεις τις καλύτερες φωτό, αφού έχει ρυθμίσεις και από Samsung & HTC!;)

EDIT Βάλε και στην υπογραφή σου την σωστή ρομ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει έρθει ακόμα OTA update για την tele26s.

Το καλό πράγμα αργεί να γίνει....:lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχεις θέμα στο φακό σίγουρα...Με την tele_23 θα έπρεπε να έχεις τις καλύτερες φωτό, αφού έχει ρυθμίσεις και από Samsung & HTC!;)

EDIT Βάλε και στην υπογραφή σου την σωστή ρομ..

Μπορώ να κάνω κάτι;; Αλλάζει;; Δεν είναι τώρα να το στείλουμε πίσω και να μείνουμε χωρίς κινητό όλο το καλοκαίρι. Edit... Έτσι σκοτεινά βλέπω και στην οθόνη πριν τραβήξω τη φωτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή είναι με την έκθεση χειροκινητα στο +1. Πώς τη βλέπετε; https://ibb.co/myMQyF

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλύτερο αποτελεσμα. Εμενα έτσι ειναι χωρις να πειραξω κατι

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Λίγα λόγια για τη rom . Η rom είναι Stable_Edition, αποτέλεσμα επεξεργασίας και βασίζεται στην στην επίσημη developer 05.9.26s, με διορθώσεις και αλλαγές στον framework, system, settings,κλπ. Έγινε προσθήκη Ελληνικών και πρόσθετων υπηρεσιών χρήστη, βασισμένες στα settings και στο σύστημα ενώ λείπει κάθε υπηρεσία και εφαρμογή LeEco που δεν μας χρειάζεται. Φυσικά έχει την κατάληλη επεξεργάσία με tweaks για μπαταρία CPU,GPU,RAM κλπ και όπως πάντα, με πολλά script modes για ταχύτητα, διαχείριση ενέργειας, απόκριση CPU, φυσικά ΔΕΝ είναι rooted. Ουσιαστικά είναι μία 26s καθαρή.

Το μυστικό είναι είναι ότι μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα κάτι ρυθμίσεις (από κινέζικο site ) για το fingerprint που ενσωματώνονται στη rom και όντως λειτουργεί ακαριαία! ( στο δικό μου τουλάχιστον). Όποιος δοκιμάσει μου λέει και τις βάζουμε σιγά-σιγά παντού!

Προτείνω καθαρή εγκατάσταση με internal αν έρχεστε από άλλη ρομ (LOS, miui) ( έτσι την έβαλα ) και μετά αν θέλετε το firmware από το ποστ της 26s καθώς και οδηγίες εγκατάστασης, για αρχάριους....

 

Οδηγίες & Firmware (Ποστ 26s) >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7186228#post7186228

 

Download Link 26s Debloated

 

V2>> https://mega.nz/#!xRskHQJK!1JgiI05IzOdYcUu0oVXJJUmMskJ-ObAVJe0ZoHTACeM

Μετά την 1η έναρξη ενημέρωση υπηρεσιών playstore και επανεκκίνηση.

 

 

Για τυχόν playstore προβλήματα. αυτό και ακολουθούμε τις οδηγίες. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.delxfun.serviceshelp

 

 

Για νέα GAPPS

https://mega.nz/#!EAkwXbKb!ffASH36wRwHjHJPdnjjoJOfHbPKcQ34VtNZBetWVAeo

 

ScreenShot

Screenshot_2017-05-29-12-36-13_1_1.jpg

 

Χρήστο ανέβασες την καινούργια?

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο ανέβασες την καινούργια?

όχι ακόμα...Την δουλεύω...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω κάτι;; Αλλάζει;; Δεν είναι τώρα να το στείλουμε πίσω και να μείνουμε χωρίς κινητό όλο το καλοκαίρι. Edit... Έτσι σκοτεινά βλέπω και στην οθόνη πριν τραβήξω τη φωτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή είναι με την έκθεση χειροκινητα στο +1. Πώς τη βλέπετε; https://ibb.co/myMQyF

 

Εγώ φίλε μου ειλικρινά δεν έχω δει καλύτερη κάμερα σε κινητό, μόνο θέμα όταν έχει τον ήλιο κόντρα η έντονο φωτισμό αλλά πια κάμερα με ήλιο κόντρα βγάζει νορμάλ και όχι σκοτεινά;

Μήπως η θήκη σου προεξέχει πολύ από την κάμερα; εμένα η μια από τις θήκες μου για να προστατεύσει τον φακό αφήνει τον φακό περίπου μισό εκατοστό μέσα οπότε ναι με εκείνη έχω μια σκοτεινοτητα όταν τραβάω αλλά είναι λογικό χωρίς θήκη η με θήκη που ο φακός είναι στο ίδιο επίπεδο της θήκης όλα τέλεια

Link to comment
Share on other sites

Σύγγνώμη αν έχει ξανασυζητηθεί, αλλά έχασα επεισόδια τελευταία...

 

Για το Χ829 μοντέλο, ποιά είναι πλέον η προτεινόμενη ΡΟΜ για καλύτερη Μπαταρία, Φωτογραφική κάμερα και Σήμα 4G/Wifi;;

Link to comment
Share on other sites

Σύγγνώμη αν έχει ξανασυζητηθεί, αλλά έχασα επεισόδια τελευταία...

 

Για το Χ829 μοντέλο, ποιά είναι πλέον η προτεινόμενη ΡΟΜ για καλύτερη Μπαταρία, Φωτογραφική κάμερα και Σήμα 4G/Wifi;;

 

Η 26ς debloated λένε οι περισσότεροι ότι είναι η πιο σταθερή και η πιο γρήγορη.

 

Για firmware 419d για το χ829

 

26s debloated :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7200683#post7200683

 

Και firmware:

https://mega.nz/#!gH41yAZJ!oaVQPB9EdBNJKWcA_PGVtMGhAOaRI7qCbSOhq_K5Ajg

 

 

Αν και φρέσκια είναι η Tele 26s δεν υπάρχουν και πολλές απόψεις αλλά λογικά θα είναι η καλύτερη

Edited by Xx4m0uR4sS

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Η 26ς debloated λένε οι περισσότεροι ότι είναι η πιο σταθερή και η πιο γρήγορη.

 

Για firmware 419d για το χ829

 

26s debloated :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7200683#post7200683

 

Και firmware:

https://mega.nz/#!gH41yAZJ!oaVQPB9EdBNJKWcA_PGVtMGhAOaRI7qCbSOhq_K5Ajg

 

 

Αν και φρέσκια είναι η Tele 26s δεν υπάρχουν και πολλές απόψεις αλλά λογικά θα είναι η καλύτερη

 

Ευχαριστώ.

 

Το 419 το βάζουμε αφού προσθέσουμε το συμπληρωματικό/ενημερωμένο firmware που έχει βάλει ο Cris για την 26s ή πάνω από αυτό που έρχεται με τη ΡΟΜ;

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω κάτι;; Αλλάζει;; Δεν είναι τώρα να το στείλουμε πίσω και να μείνουμε χωρίς κινητό όλο το καλοκαίρι. Edit... Έτσι σκοτεινά βλέπω και στην οθόνη πριν τραβήξω τη φωτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή είναι με την έκθεση χειροκινητα στο +1. Πώς τη βλέπετε; https://ibb.co/myMQyF

Μία από τα ίδια κ εγω.ακριβως το ίδιο θέμα με τον φωτισμό έχω...δεν νομίζω ότι είναι θέμα θήκης.οταν βάζω το exposure στο +1 παίρνω καλύτερα αποτελέσματα αν κ νομίζω η καλύτερη ρύθμιση θα ήταν στο +0,5 περίπου.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν αντέχω άλλο έκανα όλα τα κόλπα μέχρι και τα gaps πέρασα της 26 το μήνυμα με τις ρυθμίσεις του Google Play μου έχει σπάσει τα νεύρα.. φεύγω από την 26s στρώνει λίγο και μετά ξανά τα ίδια
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...