Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες συγγνώμη, το ξέρω ότι αναφέρθηκε σχετικά πρόσφατα, αλλά δεν το βρίσκω...

 

Ψάχνω μια εφαρμογή για μεταφορά ρυθμίσεων από το ένα κινητό στο άλλο, συγκεκριμένα

- Μητρώο κλήσεων

- SMS

 

Πώς το κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες συγγνώμη, το ξέρω ότι αναφέρθηκε σχετικά πρόσφατα, αλλά δεν το βρίσκω...

 

Ψάχνω μια εφαρμογή για μεταφορά ρυθμίσεων από το ένα κινητό στο άλλο, συγκεκριμένα

- Μητρώο κλήσεων

- SMS

 

Πώς το κάνω;

 

Αν είναι και τα δύο leeco

Ρυθμίσεις

Reset or transfer

Fast transfer

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι και τα δύο leeco

Ρυθμίσεις

Reset or transfer

Fast transfer

Αν δεν είναι το super backup από το play store.

 

leeco le max 2 tele23s v43

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η 26ς debloated λένε οι περισσότεροι ότι είναι η πιο σταθερή και η πιο γρήγορη.

 

Για firmware 419d για το χ829

 

26s debloated :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7200683#post7200683

 

Και firmware:

https://mega.nz/#!gH41yAZJ!oaVQPB9EdBNJKWcA_PGVtMGhAOaRI7qCbSOhq_K5Ajg

 

 

Αν και φρέσκια είναι η Tele 26s δεν υπάρχουν και πολλές απόψεις αλλά λογικά θα είναι η καλύτερη

 

Να ξαναρωτήσω κάτι...

 

Εγώ θέλω μόνο τους οδηγούς για το modem (ή και το Wifi, για το Χ829;; ), χρειάζεται να φλασάρω το "full 419d firmware" ή υπάρχουν πουθενά χωριστά οι οδηγοί για τα υποσυστήματα;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν είναι και τα δύο leeco

Ρυθμίσεις

Reset or transfer

Fast transfer

 

Αν δεν είναι το super backup από το play store.

 

leeco le max 2 tele23s v43

 

Είναι από άλλο τηλέφωνο..ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναρωτήσω κάτι...

 

Εγώ θέλω μόνο τους οδηγούς για το modem (ή και το Wifi, για το Χ829;; ), χρειάζεται να φλασάρω το "full 419d firmware" ή υπάρχουν πουθενά χωριστά οι οδηγοί για τα υποσυστήματα;;.

 

Το συγκεκριμένο που σου έγραψα είναι 50 mb.

Είναι συμπληρωματικό και το φλασαρεις πάνω σε eui.

Περιέχει σίγουρα modem δεν ξέρω αν περιέχει και κάτι άλλο.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναρωτήσω κάτι...

1.

Εγώ θέλω μόνο τους οδηγούς για το modem (ή και το Wifi, για το Χ829;; ), χρειάζεται να φλασάρω το "full 419d firmware" ή υπάρχουν πουθενά χωριστά οι οδηγοί για τα

2. Είναι από άλλο τηλέφωνο..ευχαριστώ.

 

1. Σκετα modem >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7155752#post7155752

2. Κάνει και αυτό που είπαν τα παιδιά για SMS apk's mms κλπ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

@CrisBal Γίνεται να μπουν τα recent apps και το notification drawer της RR πάνω στην EUI?

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιχειρήσει κανείς να αντικαταστήσει το fingerprint scanner;

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

1. Σκετα modem >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7155752#post7155752

2. Κάνει και αυτό που είπαν τα παιδιά για SMS apk's mms κλπ.

 

ευχαριστώ!

 

Δεν είδα αυτόν τον σύνδεσμο στην αρχική σελίδα, μήπως να έμπαινε χωριστά για ευκολία;

Link to comment
Share on other sites

footej camera apk

 

Την δοκίμασα στην 16s και η ποιότητα της φωτογραφίας ήταν κατά πολύ κατώτερη εκείνης που τράβηξε η εργοστασιακή εφαρμογή...έφυγε κατευθείαν...

Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασα στην 16s και η ποιότητα της φωτογραφίας ήταν κατά πολύ κατώτερη εκείνης που τράβηξε η εργοστασιακή εφαρμογή...έφυγε κατευθείαν...

Οι φωτο που τραβαει το δικο μου x820 ειναι για τα μπαζα. Σαν ενα παλιο htc one x που ειχα πριν 10 χρονια. Ισως και λιγο χειροτερες. Κριμα. Το fp περιμενα, η camera μου την εκανε. Με εχει χαλασει πολυ λεμε. Σκεφτομαι να το δωσω αλλα ειναι μονο 15 ημερων γ@μωτο.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτο που τραβαει το δικο μου x820 ειναι για τα μπαζα. Σαν ενα παλιο htc one x που ειχα πριν 10 χρονια. Ισως και λιγο χειροτερες. Κριμα. Το fp περιμενα, η camera μου την εκανε. Με εχει χαλασει πολυ λεμε. Σκεφτομαι να το δωσω αλλα ειναι μονο 15 ημερων γ@μωτο.

 

Και γιατί δεν το επιστρέφεις για επιστροφή χρημάτων ή αντικατάσταση; Με το Paypal Refunded Returns (εφόσον αγόρασες μέσω Paypal) θα σου πληρώσει και τα τέλη επιστροφής (εφόσον παράσχεις φωτογραφία πακέτου και απόδειξης αποστολής).

 

Έτσι κι αλλιώς δεν θα έχεις έτοιμο τηλέφωνο, θα πρέπει να αγοράσεις εκ νέου.

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτο που τραβαει το δικο μου x820 ειναι για τα μπαζα. Σαν ενα παλιο htc one x που ειχα πριν 10 χρονια. Ισως και λιγο χειροτερες. Κριμα. Το fp περιμενα, η camera μου την εκανε. Με εχει χαλασει πολυ λεμε. Σκεφτομαι να το δωσω αλλα ειναι μονο 15 ημερων γ@μωτο.

 

Δοκιμασε την Bacon Camera:)

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτο που τραβαει το δικο μου x820 ειναι για τα μπαζα. Σαν ενα παλιο htc one x που ειχα πριν 10 χρονια. Ισως και λιγο χειροτερες. Κριμα. Το fp περιμενα, η camera μου την εκανε. Με εχει χαλασει πολυ λεμε. Σκεφτομαι να το δωσω αλλα ειναι μονο 15 ημερων γ@μωτο.

 

Εμένα πάντως μια χαρά μου φαίνεται η ποιότητα ρε παιδιά και κάποιες είναι και με ζουμ να φανταστείτε

IMG_20170414_125115.jpg

IMG_20170414_125109.jpg

IMG_20170414_125108.jpg

Edited by Relin
Link to comment
Share on other sites

Νο paypal.

 

Aliexpress ή γνωστό μαγαζί όπου απλώς πλήρωσες με κάρτα;

 

Τους ρώτησες καθόλου;

 

Όπως τα λες ακούγεται σαν να έχεις πράγματι κάποιο πρόβλημα....Η φωτογραφική σαφώς είναι καλή, αλλά από τη δική μου εμπειρία, αν βάλεις το Sharpness > High και ενεργοποιήσεις και το HDR, αμέσως ανεβαίνει κατηγορία, και πρόβλημα να μην είχες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα πάντως μια χαρά μου φαίνεται η ποιότητα ρε παιδιά και κάποιες είναι και με ζουμ να φανταστείτε

 

Ο φίλος δεν κάνει γενική παρατήρηση, μιλάει συγκεκριμένα για το δικό του κινητό, θεωρώντας ότι έχει κάποια βλάβη...

Link to comment
Share on other sites

Aliexpress ή γνωστό μαγαζί όπου απλώς πλήρωσες με κάρτα;

 

Τους ρώτησες καθόλου;

 

Όπως τα λες ακούγεται σαν να έχεις πράγματι κάποιο πρόβλημα....Η φωτογραφική σαφώς είναι καλή, αλλά από τη δική μου εμπειρία, αν βάλεις το Sharpness > High και ενεργοποιήσεις και το HDR, αμέσως ανεβαίνει κατηγορία, και πρόβλημα να μην είχες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ο φίλος δεν κάνει γενική παρατήρηση, μιλάει συγκεκριμένα για το δικό του κινητό, θεωρώντας ότι έχει κάποια βλάβη...

Μήπως κάτι με τις ρυθμίσεις του;

Τι στο καλό ελαττωματικό φακό πρώτη φορά ακούω

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε την Bacon Camera:)

Tην δοκιμασα. Εχει πολλες ρυθμισεις αλλα δεν τις κραταει. Καθε φορα που θα βγεις απο το app πρεπει παλι μετα να τις περνας χειροκινητα. Ε...δε λεει καθε φορα. Κριμα γιατι πληρωσα και πηρα την premium εκδοση μηπως και.....αλλα τιποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η φωτογραφική σαφώς είναι καλή, αλλά από τη δική μου εμπειρία, αν βάλεις το Sharpness > High και ενεργοποιήσεις και το HDR, αμέσως ανεβαίνει κατηγορία, και πρόβλημα να μην είχες.

 

 

Μπα.....βγαζει παρα πολυ θορυβο η φωτο ετσι. Με ποια rom εισαι??

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως κάτι με τις ρυθμίσεις του;

Τι στο καλό ελαττωματικό φακό πρώτη φορά ακούω

Φωτο με πολυ αραιη συνεφια σε ανοιχτο χωρο στο Μαρουσι το Σαββατο το μεσημερι. Ολα στο default.Πιο σκοτεινη δε γινετα!! https://ibb.co/jNUdJF

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ..έχει κανείς θέμα υπερθέρμανσης στο κάτω μέρος της οθόνης και στα πλήκτρα πλοήγησης?? Le max 2 x829

Όχι μόνο αν το τεντωσω σε βαριά παιχνίδια ανεβάζει λίγο θερμοκρασία αλλά είναι φυσιολογικό αν σκεφτείς ότι έχει και μεταλλικό σκελετό

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο επαιξα λιγο και πηρε φωτια!

Το κλεισα, το άφησα κανα 5λεπτο και είναι οκ τωρα.

Πριν το παιχνιδι σερφαρα με 4g

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο αν το τεντωσω σε βαριά παιχνίδια ανεβάζει λίγο θερμοκρασία αλλά είναι φυσιολογικό αν σκεφτείς ότι έχει και μεταλλικό σκελετό

περιεργο..αμα κατσω λιγο στο ινσταγκραμ ή γιουτουμπ ζεσταίνεται πολυ γρήγορα..αμα κατεβασω αρκετα την φωτεινότητα πέφτει η θερμοκρασια του

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μια χαρά μου φαίνεται η ποιότητα ρε παιδιά και κάποιες είναι και με ζουμ να φανταστείτε

IMG_20170414_125115.jpg

IMG_20170414_125109.jpg

IMG_20170414_125108.jpg

Αδερφέ που ειναι το μερος που έβγαλες τις φωτό ???:blink:

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...