Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε εννοείται αλλά μάλλον δεν έχεις βάλει tele_23 με ρυθμίσεις Samsung & HTC & Miui camera. Εγώ με αυτές είδα μεγάλη διαφορά. Τώρα βέβαια σου είπα, έχει να κάνει και πότε που πως, θήκη, τρόπος...

 

Εμείς που έχουμε tele23 να κάνουμε μια επαναφορά ρυθμίσεων στην κάμερα μήπως και κάτι δεν έκατσε καλά?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τραβηγμενη με bacon camera

Ανέβασε και ένα τοπίο με συννεφιά αν θέλεις. Ή μέσα από σπίτι μέρα και μακριά από το παράθυρο..

Έχω δει πως βγάζουν τα samsung και συγνώμη που θα το πω αλλά χάλια οι φωτογραφίες τους. Τσαμπα λεφτά. Οι περισσότεροι φίλοι μου μετανιωσαν που πήραν samsung και σε επιδόσεις δεν είναι καλά αλλά και σε ποιότητα.

Δεν ξέρω ποια Samsung έχεις δει και το λες αυτό, αλλά τόσο από τα τεστ και και από αυτά που βλέπουμε με τα μάτια μας, άλλο φαίνεται.. https://www.dxomark.com/mobiles/column-right/mobile-scores

Είναι κάποιες extra ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω; Δεν έχω πειράξει κάτι, ότι είχε η rom από το zip. Κατέβασα Miui camera και με ένα γρήγορο τεστ δε μου φάνηκε καλύτερη από την stock. Να μου χάλασαν οι ρυθμίσεις ή η εφαρμογή της κάμερας λόγω του dirty install του v.43;

@Cris;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Crisbal έχω tele23 και θέλω να βάλω την 26s με clean installation. Τι πρέπει να τικαρω στο TWRP; system και internal όχι;Την επιλογή format;

 

Le X829 4/64 tele23s

Αν θέλεις εντελώς καθαρή εγκατάσταση με διαγραφή ΌΛΩΝ των δεδομένων του κινητού, θα κάνεις ΌΛΑ τα wipe. Αυτός είναι και ο ιδανικός τρόπος. Αλλιώς, θα κάνεις όλα εκτός από internal.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

χρηστο το firmware update πρεπει να το βαλουμε?εχει καλυτερο wifi κ fp ??

Αν έχεις θέματα με το σήμα & fingerprint. Αν δεν έχεις όχι.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Crisbal έχω tele23 και θέλω να βάλω την 26s με clean installation. Τι πρέπει να τικαρω στο TWRP; system και internal όχι;Την επιλογή format;

Κατά την αποψή μου δεν έχει κάτι παραπάνω να προσφέρει αλλά αν θες να δοκιμάσεις με factory reset είσαι οκ.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποιες extra ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω; Δεν έχω πειράξει κάτι, ότι είχε η rom από το zip. Κατέβασα Miui camera και με ένα γρήγορο τεστ δε μου φάνηκε καλύτερη από την stock. Να μου χάλασαν οι ρυθμίσεις ή η εφαρμογή της κάμερας λόγω του dirty install του v.43;

Δεν νομίζω αλλά δεν χάνεις κάτι. όσοι την έβαλαν πάντως στα site & forums του εξωτερικού είδαν(λένε) μεγάλη διαφορά.:)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Oχι βρε εγώ δεν συμφωνώ.. Τα Samsung γεν έχουν καλύτερο φακό - διάφραγμα και βγάζουν καθαρότερες φωτογραφίες και ποιο φωτεινές. Βέβαια ανάλογα την συσκευή και τα λεφτά αγοράς της.. :p

Το πόσο φωτεινό νομίζω αλλάζει εύκολα από τις ρυθμίσεις, λιγο exposure sharpness κτλ. να πειράξει κανείς το φέρνει στα μέτρα του άσε που δε συμφωνώ με το όσο πιο φωτεινό τόσο το καλύτερο ούτε το όσο πιο έντονα χρώματα, εγώ θέλω η φωτογραφία να είναι όσο το πιο δυνατό στο φυσικό αποτέλεσμα, εύκολα με ρυθμίσεις μπορείς να κάνεις τα χρώματα πιο έντονα η πιο φωτεινή τη φωτογραφία αλλά τι να το κάνω αν είναι να φωτογραφίζω άλλο αντικείμενο και στην ουσία να βλέπω άλλο στην φωτογραφία,

Όσο για την καθαρότητα έχω πάθει πλάκα, φωτογράφισα καταρακτη και σε ζουμ φαίνονται μέχρι και οι σταγόνες από το τρεχούμενο νερό, καθόλου θόρυβο, νομίζεις ότι το έχεις μπροστά σου

Βέβαια δε θα κάνω σύγκριση με άλλα κινητά γιατί δεν έχω δει και πάρα πολλά για να είμαι αντικειμενικός αλλά με αυτό που βλέπω είμαι απόλυτα ικανοποιημένος

Link to comment
Share on other sites

Cris με την V.3 διορθώθηκε το πρόβλημα με τα Google services?

έχω βάλει τα καινούργια Play Services και με clear dalvik cache & cache δεν ξαναβγάζει πρόβλημα (σε μένα τουλάχιστον έτσι έδειξε). ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω αλλά δεν χάνεις κάτι. όσοι την έβαλαν πάντως στα site & forums του εξωτερικού είδαν(λένε) μεγάλη διαφορά.:)

Την tele μάλλον εννοείς. Τωρα που θυμήθηκα ακριβώς, είχα το v.37 και πέρασα dirty ως full ROM το v.40 και από εκεί και μετά είχα ΟΤΑ. Εκεί μπορεί να χτύπησε κάτι.. Τέλος πάντων, θα το κοιτάξω. Από ότι κατάλαβα και τη δική σου 26s v.3 να βάλω δεν κερδίζω πολλά.. σωστά;

Ευχαριστώ για άλλη μια φορά για το χρόνο σου.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ πέρασα την 26s Moded Final Edition, ενώ όταν ξεκινάει το κινητό έχει ελεύθερη 2,3gb μνήμη, μετά από δέκα λεπτά και ενώ κλείνω όλες τις εφαρμογές δεν ανεβαίνει πάνω από 1,3. Πρώτη φορά μου το κάνει αυτό και εδώ δοκιμάσει κατά καιρούς όλες τις ρομ
26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει τα καινούργια Play Services και με clear dalvik cache & cache δεν ξαναβγάζει πρόβλημα (σε μένα τουλάχιστον έτσι έδειξε). ;)

 

Θέλω να κάνω clean installation!

Άρα λογικά δν θα βγάλει θέματα.. Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζει....900mb κενά, τρώει φουλ μπαταρία και σαν να ανεβάζει θερμοκρασία... Δεν θα στεριωσω ρομ
26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ πέρασα την 26s Moded Final Edition, ενώ όταν ξεκινάει το κινητό έχει ελεύθερη 2,3gb μνήμη, μετά από δέκα λεπτά και ενώ κλείνω όλες τις εφαρμογές δεν ανεβαίνει πάνω από 1,3. Πρώτη φορά μου το κάνει αυτό και εδώ δοκιμάσει κατά καιρούς όλες τις ρομ

Ναι γιατί δεν κοιμάται καθόλου σε ότι αφορά τις ειδοποιήσεις. Πήγαινε Διαχειριστή τηλεφώνου και Δικαιώματα να απενεργοποιήσε αυτές που δεν θες να τρέχουν. Οι ρυθμίσεις είναι από τα Samsung. Mνήμη έχεις ελευθερη απλά ειναι στην cache και δεν την βλέπεις. Αν θες ειδοποιήσεις χωρίς καθυστέρηση τα αφήνεις όπως είναι. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζει....900mb κενά, τρώει φουλ μπαταρία και σαν να ανεβάζει θερμοκρασία... Δεν θα στεριωσω ρομ

Ναι ότι τρώει μπαταρία είναι αλήθεια. Χωρίς ΑΚΤ βγάζει μόνο 6 ώρες SOT. Με ΑΚΤ περίπου 7.

Θερμοκρασία επίσης ανεβάζει ναι....Στους 32 βαθμούς περίπου....:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Την tele μάλλον εννοείς. Τωρα που θυμήθηκα ακριβώς, είχα το v.37 και πέρασα dirty ως full ROM το v.40 και από εκεί και μετά είχα ΟΤΑ. Εκεί μπορεί να χτύπησε κάτι.. Τέλος πάντων, θα το κοιτάξω. Από ότι κατάλαβα και τη δική σου 26s v.3 να βάλω δεν κερδίζω πολλά.. σωστά;

Ευχαριστώ για άλλη μια φορά για το χρόνο σου.

Όχι εννοώ την Miui Camera για tele_23..:p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι ότι τρώει μπαταρία είναι αλήθεια. Χωρίς ΑΚΤ βγάζει μόνο 6 ώρες SOT. Με ΑΚΤ περίπου 7.

Θερμοκρασία επίσης ανεβάζει ναι....Στους 32 βαθμούς περίπου....:lol:

Χα χα καλό.

 

leeco le max 2 tele23s v43

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες !!! Μπραβο Χρηστο στη modded για το aroma ειναι σουπερ οπως πρεπει... Αψογη μεχρι στιγμης , στην αρχη μονο το θεμα με το google services με τα wipes απο ρυθμισεις λυνεται δια παντώς... Το AKT δεν υπαρχει σαν εφαρμογη στο ανοιγμα , και να ρωτησω το zip με τα eui services ειναι το ιδιο με της debloated; Αν ναι θα αλλαζουν οι ρυθμισεις...οποτε να το ξεζιπαρουμε και να περασουμε μονο τα apps; Και κατι καινουργιο τουλαχιστον για μενα που ξεκινησε απο την 26 τελε ,πατωντας πανω δεξια στο ρολοϊ σβηνει η οθονη Edited by mythos01
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Στο Xposed το arm64 δε βάζουμε; Γιατί μου βγάζει error;

 

Le X829 4/64 tele23s

 

sdk 23 ,προτιμω v87 ,ναι arm64, κατεβασε και περνα το installer θα βοηθησει

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

edit:

 

Χρηστο περασα με root explorer τα leaccount και lecloud με τα σωστα permissions αλλα το cloud κρασαρει

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

sdk 23 ,προτιμω v87 ,ναι arm64, κατεβασε και περνα το installer θα βοηθησει

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

edit:

 

Χρηστο περασα με root explorer τα leaccount και lecloud με τα σωστα permissions αλλα το cloud κρασαρει

Προσπαθώ και εγώ να το περάσω σε tele23v43 αλλά βγάζει συνέχεια error.

 

leeco le max 2 tele23s v43

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχω θέμα με το Xposed. Με arm64 μου βγάζει error στην εγκατάσταση. Τα ίδια μου κάνει και από το XDA που το κατέβασα. Καμιά ιδέα;

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...