Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς τι είναι η τρυπούλα πάνω από την πίσω κάμερα? Μικρόφωνο για το βίντεο ή κάτι άλλο?3

Nαι μικρόφωνο για την λήψη Video... ;)

Μάλιστα στις προηγούμενες εκδόσεις ρομ είχε και επιλογή χρήση κάτω και πάνω μικροφώνου. Τώρα δεν το έχω δει κάπου να σου πω την αλήθεια. Ίσως γι αυτό και κάποια παιδιά λένε δεν τους ακούνε σε κλήσεις Viber Watsup κλπ..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό έχουν γίνει όλα μπάχαλο.. Το system είναι από τα πρώτα που κάνεις Wipe αλλιώς το ένα σύστημα μπαίνει Dirty επάνω στο άλλο και έχεις από 3 ρομ system τώρα επάνω. Όλα τα Wipe θα κάνεις και αν βλέπει το κινητό το Pc να βάλεις τη ρομ κάνε και Internal και μετά φλάσαρε.

 

Ευχαριστώ πολύ Χρήστο για την βοήθεια, δυστυχώς μετά από τα πολλά ζουλίγματα για να πιάσει το touch έκανα ενα μικρό ραγισματάκι(4mm) εσωτερικά με αποτέλεσμα να κολλάει και να μην είναι λειτουργικό το κινητό, οπότε πάω για αλλαγή οθόνης. Έχεις να μου προτείνεις κάποια αξιόπιστη οθόνη για αντικατάσταση; Μπαίνει και η οθόνη του 820;

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι είναι η τρυπούλα πάνω από την πίσω κάμερα? Μικρόφωνο για το βίντεο ή κάτι άλλο?

 

leeco le max 2 tele23s v43

 

Βασικά είναι και ένα είδος Active noise control για να έχεις πιο καθαρό αποτέλεσμα ήχου πχ στην ομιλία. Στην ουσία βοηθάει να ξεχωρίσει το κινητό πιο εύκολα τον ήχο του περιβάλλοντος με τον ήχο από το στόμα σου.

 

Αν ήταν μόνο για βίντεο δεν θα είχε νόημα να ήταν πίσω στην πλάτη μπορούσε να μπει παντού.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Χρήστο για την βοήθεια, δυστυχώς μετά από τα πολλά ζουλίγματα για να πιάσει το touch έκανα ενα μικρό ραγισματάκι(4mm) εσωτερικά με αποτέλεσμα να κολλάει και να μην είναι λειτουργικό το κινητό, οπότε πάω για αλλαγή οθόνης. Έχεις να μου προτείνεις κάποια αξιόπιστη οθόνη για αντικατάσταση; Μπαίνει και η οθόνη του 820;

 

εχω θεμα με το gps 26s aroma εχει κανεισ αλλος? κεταβασα και αλλο προγραμμα τα ιδια ψαχνει σημα

Link to comment
Share on other sites

εχω θεμα με το gps 26s aroma εχει κανεισ αλλος? κεταβασα και αλλο προγραμμα τα ιδια ψαχνει σημα

 

Βάλε το GPS TEST από playstore και κάνε ένα clear. Εμένα κλειδώνει στα 5 δευτερόλεπτα με καλύτερο 3 μέτρα απόκλιση.

IMG_20170609_223919.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι και ένα είδος Active noise control για να έχεις πιο καθαρό αποτέλεσμα ήχου πχ στην ομιλία. Στην ουσία βοηθάει να ξεχωρίσει το κινητό πιο εύκολα τον ήχο του περιβάλλοντος με τον ήχο από το στόμα σου.

Αν ήταν μόνο για βίντεο δεν θα είχε νόημα να ήταν πίσω στην πλάτη μπορούσε να μπει παντού.

Πολύ ποιο λογικό αυτό που λες μου ακούγεται αλλά γιατί στα προηγούμενα OS είχε TAb που έγραφε down microphone and upper microphone Δεν ξέρω. Λογικότερο πάντως ακούγετε αυτό που λες εσύ και όχι αυτό που είχα διαβάσει εγώ. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Περασα να παιξω λιγο με την 26s (να δω λιγες μερες και το official os για το κινητο debloated) και απο εκει που ηταν πεθαμενο το fp ξαφνικα αρχισε να δουλευει, απο τοτε που σταματησε ειχα αλλαξει διαφορες nougat και δοκιμασα και διαφορα firmware και δεν ξαναδουλεψε, το θεωρουσα χαλασμενο, αλλα τελικα ηταν θεμα software.
Link to comment
Share on other sites

Περασα να παιξω λιγο με την 26s (να δω λιγες μερες και το official os για το κινητο debloated) και απο εκει που ηταν πεθαμενο το fp ξαφνικα αρχισε να δουλευει, απο τοτε που σταματησε ειχα αλλαξει διαφορες nougat και δοκιμασα και διαφορα firmware και δεν ξαναδουλεψε, το θεωρουσα χαλασμενο, αλλα τελικα ηταν θεμα software.

 

Οπότε Cris ότι μαγικά είχες κάνει με τον FP στην 26s debloated κάντα και στην tele.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οπότε Cris ότι μαγικά είχες κάνει με τον FP στην 26s debloated κάντα και στην tele.

 

Από αυτά που μου λες μάλλον καταλαβαίνω ότι είναι ζωντανό πάλι λόγω συνδιασμου πραγμάτων. Σκέψου και πες μας... Ποιο Firmware είχες περάσει τελευταίο μαζί με τον συνδιασμό της 26s και των αλλαγών που έχω μέσα για να σχηματίσουμε σωστή εικόνα και να δοκιμαστεί και σε άλλα πεθαμένα Fingerprint. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που μου λες μάλλον καταλαβαίνω ότι είναι ζωντανό πάλι λόγω συνδιασμου πραγμάτων. Σκέψου και πες μας... Ποιο Firmware είχες περάσει τελευταίο μαζί με τον συνδιασμό της 26s και των αλλαγών που έχω μέσα για να σχηματίσουμε σωστή εικόνα και να δοκιμαστεί και σε άλλα πεθαμένα Fingerprint. ;)

 

Αυτο που ετρεχα τελευταιο ηταν η RR 7.1 release 2/6/17 με blackscreen2.1 kernel και το cn23s modem.

 

Την 26s την περασα αφου εκανα full wipe εκτος απο internal, restart ξανα σε twrp και install τo zip.

 

Ενα ακομα που παρατηρησα ειναι οτι το κινητο δεν ζεσταινεται τοσο πολυ, δεν ζεσταθηκε καν υπερβολικα στη εγκατασταση, οταν περναω nougat roms + google apps δεν ακουμπιεται στο τελος, επισης η μπαταρια φαινεται να πεφτει πιο αργα.

 

Τελος υπαρχει εμπιστο apk με τον google pixel launcher, οπως επισης τροπος να σβησω καποιες εφαρμογες που δεν θελω ή εστω να τις κανω hide?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ετρεχα τελευταιο ηταν η RR 7.1 release 2/6/17 με blackscreen2.1 kernel και το cn23s modem.

 

Την 26s την περασα αφου εκανα full wipe εκτος απο internal, restart ξανα σε twrp και install τo zip.

 

Ενα ακομα που παρατηρησα ειναι οτι το κινητο δεν ζεσταινεται τοσο πολυ, δεν ζεσταθηκε καν υπερβολικα στη εγκατασταση, οταν περναω nougat roms + google apps δεν ακουμπιεται στο τελος, επισης η μπαταρια φαινεται να πεφτει πιο αργα.

 

Τελος υπαρχει εμπιστο apk με τον google pixel launcher, οπως επισης τροπος να σβησω καποιες εφαρμογες που δεν θελω ή εστω να τις κανω hide?

 

Εγώ για να σβήσω (οτιδήποτε) χρησιμοποιώ το system remover pro.πολυ καλό μιας και έχει αρκετές ,πέραν του σβησιματος , λειτουργίες όπως το apk extractor..

Link to comment
Share on other sites

26s debloated απλά ότι καλύτερο, δεν έχω ξανα ασχοληθεί με άλλη ROM.

 

@Chrisbal

 

Έχεις καμιά ιδέα γιατί τα animation scales (στο developer options) που τα έχω όλα στο 0.5χ κάποιες φορές γυρνάνε στο 1.0χ ??

 

Επίσης, το Χ829 υποστηρίζει 4G+ στο δίκτυο της Vodafone??

 

Ευχαριστώ!

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ετρεχα τελευταιο ηταν η RR 7.1 release 2/6/17 με blackscreen2.1 kernel και το cn23s modem.

 

 

Λέγοντας το cn23s modem ποιο εννοείς? το China full firmware ή το official firmware update?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λέγοντας το cn23s modem ποιο εννοείς? το China full firmware ή το official firmware update?

 

https://yadi.sk/d/5v2p3F7o3GJBxn/China

 

Το τελευταιο σε αυτη την λιστα.

Link to comment
Share on other sites

1. 26s debloated απλά ότι καλύτερο, δεν έχω ξανα ασχοληθεί με άλλη ROM.@Chrisbal

2. Έχεις καμιά ιδέα γιατί τα animation scales (στο dev options) που τα έχω όλα στο 0.5χ κάποιες φορές γυρνάνε στο 1.0χ ??

3. Επίσης, το Χ829 υποστηρίζει 4G+ στο δίκτυο της Vodafone??

1. Χαίρομαι που είσαι οκ...και εγω πιστεύω ότι με εξαίρεση το play store που θέλει μια διαδικασία να στρώσει είναι σούπερ....:p

2. Από την 20s και μετά σε όλες γυρνάνε σε κάθε επανεκκίνηση.

3. Δύσκολο να δεις agregation B3+B3 στην Ελλάδα από Cosmote & Vodafone.:(

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν με κατάλαβες ή δεν το διατύπωσα σωστά. Αν στο παρελθόν έχεις συνδεθεί με ένα κινητό σε ένα λογαριασμό Google σαν διαχειριστής τηλεφώνου πρέπει σε κάθε νέα σύνδεση Google τηλεφώνου να βάζεις τον σωστό κωδικό Google που έχεις να ανοίξει αλλιώς κλειδώνεται. Δεν έχει το τηλέφωνο κάποιο ειδικό κωδικό το Google account έχει κωδικό διαχειριστή όλων των τηλεφώνων σου. Άρα τον κωδικό διαχείρισης Google πρέπει να βρεις να βάλεις. ;) Σκέψου στο παρελθόν τι τηλέφωνο είχες και τι κωδικούς χρησιμοποιούσες.

 

Xρηστο αν μηλαμε για τον ιδιο ειναι ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ----->GOOGLE----->ΑΣΦΑΛΕΙΑ---->ΚΩΔΙΚΟΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ.

Οσα τηλεφωνα και να εχω αλλαξει και οσες ρομ να εχω δοκιμασει δεν μου τον εχει ζητησει ποτε.

Αυτο εγινε σε αλλαγη ρομ στο Χ820 του ανιψιου μου.

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έμπλεξα με έναν τύπο που θέλει να αλλάξει την tele_23 μόνο και μόνο επειδή δε μπορεί να αλλάξει lockscreen, αν θυμάται κάποιος ας μου πει το path που ακολουθούμε στο root Explorer για να βάλουμε την εικόνα που θέλουμε. Ευχαριστώ.
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έμπλεξα με έναν τύπο που θέλει να αλλάξει την tele_23 μόνο και μόνο επειδή δε μπορεί να αλλάξει lockscreen, αν θυμάται κάποιος ας μου πει το path που ακολουθούμε στο root Explorer για να βάλουμε την εικόνα που θέλουμε. Ευχαριστώ.

Post 10603 αλλά εγώ πάντως δεν μπόρεσα να το βρω για να το αλλάξω.

 

leeco le max 2 tele23s v43

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να ριξουμε την αναλυση οθονης σε 1080 με ακοπο να κερδισουμε σε μπαταρία?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα....σκεφτομαι να παρω το x829 64 gb rom 6 gb ram...εδωσα το δικο μου rose gold λογω χρωματος στην κοπελα μου και σκεφτομαι για το x829 grey...εχει βγαλει τπτ προβληματα?Το 4g δουλευει Ελλαδα γτ απουσιαζει νομιζω η 800 μπαντα...επισης γινεται η ιδια διαδικασια αλλαγης ρομ οπως με το χ820(Bootloader twrp root...)?θελω να βαλω καποια απο τις CrisBal ROMs (με βολευεε καλυτερα η LeMax2 EUI CN-23S REMIXED by CrisBalGreece).Ποια ρομ μου προτεινετε για καλυτερη καμερα?Τελος και sorry για τις πολλες ερωτησεις ξερει κανεις τι ειναι Alibonus(γυρναει - Cashback up to 8.25% from Aliexpress )..το εχει τεσταρει κανενας?γτ βλεπω οι ρωσοι του alie το χρησιμοιουν συχνα..ευχαριστω!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε Όλα τα λε μαχ 2 ακολουθούμε την ιδια διαδικασία για φλασαρισματα κλπ

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Αντεξα με την rom της leeco (συγκεκριμενα την 26s debloated) ισα και με 3 ωρες, τι χαλι ειναι αυτο; Απο που να ξεκινησω και που να σταματησω με τις εφαρμογες τις leeco, τον launcher, τα κινεζικα σχεδον παντου, τον dialer που ειναι αισχρος, μεχρι και το yellow pages κατω στο dialer που σε βγαζει στο 11888 της κινας! :lol: ΟΧΙ πραγματικα ΟΧΙ.

 

Προσπαθησα να περασω τον google pixel launcher, δεν ειχε τα εικονιδια της google και παραμενουν τα αισχρα της EUI, το icon pack εβγαζε error, ο google phone εβγαζε σφαλμα, γενικα δεν βρηκα τροπο να σουταρω τις βασικες εφαρμογες της leeco και να τις αντικαταστησω με της google απο το pixel.

 

Εν ολιγης πισω στην RR τελευταια εκδοση 7.1.2 πλεον, με blackscreen 2.2. Επισης τι γαματο πραγμα που ειναι το google drive σε συνδιασμο με τις εφαρμογες της google, ολα restore οπως ηταν, χωρις καν να θυμαμε να τραβαω backup χειροκινητα και ιστοριες απο την προηγουμενη δεκαετια. Πραγματικα τωρα καταλαβαινω γιατι το pixel κοστιζει τοσα πολλα.

 

Τουλαχιστον το fp συνεχιζει και δουλευει κανονικα, παρολο που εκανα clear install φυσικα με ολα wipe εκτος την internal.

Link to comment
Share on other sites

Αντεξα με την rom της leeco (συγκεκριμενα την 26s debloated) ισα και με 3 ωρες, τι χαλι ειναι αυτο; Απο που να ξεκινησω και που να σταματησω με τις εφαρμογες τις leeco, τον launcher, τα κινεζικα σχεδον παντου, τον dialer που ειναι αισχρος, μεχρι και το yellow pages κατω στο dialer που σε βγαζει στο 11888 της κινας! :lol: ΟΧΙ πραγματικα ΟΧΙ.

 

Προσπαθησα να περασω τον google pixel launcher, δεν ειχε τα εικονιδια της google και παραμενουν τα αισχρα της EUI, το icon pack εβγαζε error, ο google phone εβγαζε σφαλμα, γενικα δεν βρηκα τροπο να σουταρω τις βασικες εφαρμογες της leeco και να τις αντικαταστησω με της google απο το pixel.

 

Εν ολιγης πισω στην RR τελευταια εκδοση 7.1.2 πλεον, με blackscreen 2.2. Επισης τι γαματο πραγμα που ειναι το google drive σε συνδιασμο με τις εφαρμογες της google, ολα restore οπως ηταν, χωρις καν να θυμαμε να τραβαω backup χειροκινητα και ιστοριες απο την προηγουμενη δεκαετια. Πραγματικα τωρα καταλαβαινω γιατι το pixel κοστιζει τοσα πολλα.

 

Τουλαχιστον το fp συνεχιζει και δουλευει κανονικα, παρολο που εκανα clear install φυσικα με ολα wipe εκτος την internal.

Καταρχάς αυτό που λες το πίξελ κοστίζει τόσο ακριβά για το back up στο έχει και η αθλια όπως αποκαλέσες ρομ της leeco που κοστίζει​ τόσο πιο φτηνά ,κάθε εφαρμογή στην θέση της,και μάλιστα πολύ πριν το πίξελ από την 9stabke rom στο le 1s

Οι κινεζοεφαρμογες αν σε ενοχλούν δε θέλουν κόπο αλλά τρόπο, disable η όλες σε έναν φάκελο εκτός αν αναμεσα στα τόσα εικονίδια είναι τόσο τραγικό να βλέπεις και έναν φάκελο ακόμα

Από μνηνη μην ανησυχείς δεν τρώνε μπορώ να σου πω τίποτα,εγώ με την official άθλια της leeco έχω φτάσει το κατώτερο 1,7 ελεύθερα

Όλα ανοίγουν σε κλάσματα ασχετος αν τα έχει φορτωμένα η μνήμη ή όχι

Σοτ 5μιση ώρες πάντα και φόρτιση κάθε 1 η 1μιση μέρα

Ανάθεμα αν μου έχει σταματήσει έστω και μια φορά εφαρμογή με λάθος

Antutu ικανοποιητικό 146.000

Fingerprint σταθερό

Κρύο τηλέφωνο

Επίσης αυτή η άθλια ρομ έχει και το άθλιο live TV που αν εχεις region Κίνα βλέπεις και αθλητικά την άλλη φορά έβλεπα την Barcelona

Και το κυριότερο δεν χρειάστηκα ποτέ να ρωτήσω πως αλλάζω lock screen και να κάνω φακιρικα,ούτε τι έγινε και μου σταματάει το play store ούτε πολλά άλλα

Αυτά από έναν χρήστη της άθλιας official και τελείως απειραχτης eui leeco room

(Μόνο πρόβλημα με επανεκκίνηση στην 23ς που παίζετε τα δεδομένα,ε έβαλα 20 και περιμένω για 26 ota και όλα καλά)

Link to comment
Share on other sites

Την έχω, αλλά μου τη σπάει που το πορτάκι πυροδοτεί το ξύπνημα/κλείσιμο του τηλεφώνου...επειδή δεν έχει βεντούζα ή κάτι τέτοιο, μπορεί με μικρές κινήσεις να ξυπνήσει το κινητό χωρίς λόγο.

 

 

Έχεις βρει καμιά ρύθμιση ή αν ξέρει κανείς άλλος ώστε να μην ανοίγει το κινητό με το παραμικρό άνοιγμα της θήκης? Γιατί κατά τ'άλλα η θήκη είναι μια χαρά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Cris μπορω να περασω dirty την 26s deploated πανω απο την tele 26?? Η εστω με καποια wipe μονο ωστε να μη χασω τις εφαρμογες μου?? Δεν μπορω να πω οτι εμεινα ικανοποιημενος απο αποδοση μπαταριας, θερμοκρασια, κλπ. Ακομα φαινεται να σερνονται μερικες εφαρμογες λες και πανε καρε καρε. (Top eleven football manager)
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...