Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε Chrisbal ζητάει άλλα 37 ευρώ για μεταφορικά, αλλιώς θα το είχα παραγγείλει ως τώρα :P και έβαλα 250 ευρώ στην κάρτα :(

 

Όχι τελική είναι με μεταφορικά...

Screenshot_2017-06-12-11-49-41.jpg

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι τελική είναι με μεταφορικά...

Screenshot_2017-06-12-11-49-41.jpg

 

nope, τρ δν έχω τον κωδικό της paypal, τον άλλαξε ο πατέρας μου, αλλά δοκίμασε, βάλε την paypal σου και προχώρα :P(σημείωση: αν δεν δεις confirm and pay, απλώς προχώρα μέχρι να στο δείξει), θα δεις, πως θα ζητήσει 37 ευρώ παραπάνω, στο proceed checkout τα βγάζει από την αρχή, πριν βάλεις paypal, debit card.

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

nope, τρ δν έχω τον κωδικό της paypal, τον άλλαξε ο πατέρας μου, αλλά δοκίμασε, βάλε την paypal σου και προχώρα :P(σημείωση: αν δεν δεις confirm and pay, απλώς προχώρα μέχρι να στο δείξει), θα δεις, πως θα ζητήσει 37 ευρώ παραπάνω, στο proceed checkout τα βγάζει από την αρχή, πριν βάλεις paypal, debit card.

 

Αφού όπως βλέπεις το έκανα και μπήκα και στις shipping info δεν το έβγαλε πουθενά. Τέλος πάντων τώρα το παρήγγειλες... :lol::p

Screenshot_2017-06-12-12-18-28_1.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστος Εντάξει λύθηκε το πρόβλημα με τις λευκές κηλίδες μετά που πέρασε από πάνω του την 26v3 όμως τώρα μου βγάζει πιο πολλά μηνύματα με τα Google services
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Χρήστος Εντάξει λύθηκε το πρόβλημα με τις λευκές κηλίδες μετά που πέρασε από πάνω του την 26v3 όμως τώρα μου βγάζει πιο πολλά μηνύματα με τα Google services

 

Με Clean & internal δεν έχω ούτε ένα 3η μέρα σήμερα. Με όλες τις εφαρμογές μου επάνω καμία 90αρια... Δοκίμασε... Ή κάνε τους καθαρισμούς που πρέπει...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ για την ερώτηση του Internet σβήνει και τις φωτογραφίες?

 

Αν εννοείς τον Internal storage ναι. Βγες έξω TWRP αν έκανες τα από μέσα και δεν έπαιξε και κάνε Wipe advance wipe μόνο Dalvik cache and cache.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω την 26s Debloated σήμερα βρήκα 1 bug όταν πηγαίνω σε πρόγραμμα όπως cam Scanner για να σκανάρω ένα έγγραφο βγάζει άσπρες κηλίδες

 

Σε μένα δεν γίνεται κάτι τέτοιο

26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναγκαστική διακοπή καθάρισμα χώρου από εφαρμογές και μετά εγκατέστησα gapps stable που είχες ανεβάσει νωρίτερα μέχρι τώρα δεν μου έχει βγάλει Μήνυμα για να δούμε.. οι λευκές κηλίδες τώρα δεν εμφανίζονται πάντως μου είχε ξανακάνει και παλιότερα πάλι με άλλη eui
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Σε τι οφείλονται ξέρετε;

Γιατί με official 20s δεν έχω τέτοιο θέμα

Μήπως είναι κάτι που μπορείτε να πάρετε από την official 20s rom και να το περάσετε στις custom που χρησιμοποιείται;

Τώρα δοκίμασα ούτε μια άσπρη κηλίδα

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι παράξενο γιατί γίνεται μόνο σε προγράμματα τα οποία σκανάρουν έγγραφα όχι στην κανονική φωτογραφική εκεί δεν βλέπεις κηλίδες και τέτοια
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναγκαστική διακοπή καθάρισμα χώρου από εφαρμογές και μετά εγκατέστησα gapps stable που είχες ανεβάσει νωρίτερα μέχρι τώρα δεν μου έχει βγάλει Μήνυμα για να δούμε.. οι λευκές κηλίδες τώρα δεν εμφανίζονται πάντως μου είχε ξανακάνει και παλιότερα πάλι με άλλη eui

Σε μένα σου έβγαλα scan doc δεν υπάρχουν....

. Μόνο στην 23 είχαν εμφανιστεί και εκεί τα φτιάξαμε με updates.

EDIT Final SOT 26S 100% - 12% 90 εφαρμογές με τις βαριές επάνω ειδοποιήσεις κλπ Led... AROMA STOCK 4 ώρες 49 λεπτά με WIFI & data ανοιχτά χωρίς ΑΚΤ.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια το θεμα με το fingerprint scanner ισχυει για ολους ? Η εχω κανει κατι εγω λαθος ? Eιμαι με την LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece. Υπαρχει καποια λυση ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια το θεμα με το fingerprint scanner ισχυει για ολους ? Η εχω κανει κατι εγω λαθος ? Eιμαι με την LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece. Υπαρχει καποια λυση ?

 

Καλησπέρα. Απλά έπεσες και εσύ όπως και χιλιάδες άλλοι στο προβληματικό Fingerprint. Δοκίμασε πρώτα το Full firmware 419D και μετά αν δεν επανέλθει βάλε clean την 26s σε όποια έκδοση θες που έχω κάνει αλλαγές στα αρχεία του Fingerprint. Σε κάποιους δούλεψε. Ή και με την 23s Remixed δούλεψε...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Γιατί είναι HK Stock που σημαίνει Κίνα εκτός κι αν συμφώνησες να έρθει μέσω Ολανδικής αποθήκης.....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Απλά έπεσες και εσύ όπως και χιλιάδες άλλοι στο προβληματικό Fingerprint. Δοκίμασε πρώτα το Full firmware 419D και μετά αν δεν επανέλθει βάλε clean την 26s σε όποια έκδοση θες που έχω κάνει αλλαγές στα αρχεία του Fingerprint. Σε κάποιους δούλεψε. Ή και με την 23s Remixed δούλεψε...

 

μπορεις να με βοηθησεις λιγο μετα βηματα που πρεπει να κανω για να βαλω το

419D full firmware ?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να με βοηθησεις λιγο μετα βηματα που πρεπει να κανω για να βαλω το

419D full firmware ?

 

TA γράφει αναλυτικά στο ποστ.. Το βάζεις μέσα μπαίνεις twrp το επιλέγεις το ζιπ, και κάνεις slide να γίνει Install.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

TA γράφει αναλυτικά στο ποστ.. Το βάζεις μέσα μπαίνεις twrp το επιλέγεις το ζιπ, και κάνεις slide να γίνει Install.

 

twrp μπαινω με volume up και power button ? * σορρυ ειμαι λιγο noobas :D

Link to comment
Share on other sites

twrp μπαινω με volume up και power button ? * σορρυ ειμαι λιγο noobas :D

 

Ναι vol + & power μέχρι να γράψει recovery και μετά αφήνεις..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έλαβα το 829 εδώ και μια εβδομάδα και βρήκα σήμερα χρόνο να βάλω custom rom.

Επέλεξα την 26s debloated.Συγχαρητήρια στον Cris!

Όλα άψογα(ακόμη και το fingerprint scanner δουλεύει ταχύτερα από πριν που είχε 16s),εκτός ενός μικροπροβλήματος(τουλάχιστον για εμένα).

Δεν μπορώ να κατεβἀσω θέματα από το theme store, ούτε να αλλάξω και το μοναδικό που είναι ήδη εγκατεστημένο.

Φταίει η έλλειψη όλων των υπηρεσιών leeco;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έλαβα το 829 εδώ και μια εβδομάδα και βρήκα σήμερα χρόνο να βάλω custom rom.

Επέλεξα την 26s debloated.Συγχαρητήρια στον Cris!

Όλα άψογα(ακόμη και το fingerprint scanner δουλεύει ταχύτερα από πριν που είχε 16s),εκτός ενός μικροπροβλήματος(τουλάχιστον για εμένα).

Δεν μπορώ να κατεβἀσω θέματα από το theme store, ούτε να αλλάξω και το μοναδικό που είναι ήδη εγκατεστημένο.

Φταίει η έλλειψη όλων των υπηρεσιών leeco;

 

Ετσι ακριβώς! Αν θες βάζεις NOVA launcher και δεν σε ενδιαφέρει ο EUI ΑΝ δεν θες βάζεις τις υπηρεσίες leeco (αν έχεις Account) και τα έχεις πίσω. Ότι θέλεις κάνεις.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.εχω ενα max 2 x820 .το παρελαβα με τη 5.8.019S stable .δεν την εχω αλλαξει. εχω εγκαταστησει και το textra και το go sms για να μπορω να εχω μυνηματα με 160 χαρακτηρες.προφανος ομως δεν συνεργαζονται με τη ροομ του τηλεφωνου και ενω εχω δωσει ολες τις αδειες για να λαμβανουν ειδοποιησεις ειναι φορες που δεν ερχονται ταμηνυματα..εχει κανεις βρει καποια εφαρμογη sms να λυνει το προβλημα η πρεπει να αλλαξω room.??
Link to comment
Share on other sites

Ναι vol + & power μέχρι να γράψει recovery και μετά αφήνεις..

 

Νομιζω το εβαλα εκανε επανεκκινηση. Πως βλεπω οτι σιγουρα εχει εγκατασταθει ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...