Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι τελική είναι με μεταφορικά...

Screenshot_2017-06-12-11-49-41.jpg

 

Δεν είναι τελική αδερφέ, πάτα continue μετά που κάνεις log-in και θα σε βγάλει εδώ... Πόσο χαζά φτιαγμένο site ρε φίλε...

http://prntscr.com/fjm8s0

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...μια απάντηση ενός τυχαίου υπαλλήλου στο φόρουμ είναι διαψεύσιμη (δεν γνώριζε, έκανε λάθος, μπέρδεψε το μοντέλο κοκ)...το κέρδος είναι ακριβώς ότι δημιουργεί την εντύπωση ότι έχει Gorilla Glass, χωρίς να έχει την βαρύτητα μιας επίσημης δήλωσης κι ως εκ τούτου χωρίς τις επιπτώσεις της.

 

...αντίθετα αν κάτι τέτοιο το δήλωνε υψηλά ιστάμενος της εταιρείας στον τύπο ή αν περιλαμβανόταν το χαρακτηριστικό σε κάποιο φυλλάδιο που θα ισοδυναμούσε με δήλωση προδιαγραφών, τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά...αυτό θα ήταν "επίσημο"...

 

Σε άλλα προϊόντα μπορεί να γίνει κάτι σχετικό, πχ να μην πάρει την Χ πιστοποίηση ένα φάρμακο (ότι καταπολεμά το Ψ σύμπτωμα ή ασθένεια) στα πλαίσια της αρχικής διάθεσης, αλλά μετά έρευνες να καταδεικνύουν ότι η "χ" ουσία έχει σχετική δραστικότητα.

 

Όπως το διατυπώμεις όμως για το συγκεκριμένο θέμα, δεν μου φαίνεται τόσο αξιόπιστο...σαν να αναπαρήγαγες δήλωση τρίτου...

 

ΥΓ Νομίζω είναι πολύ εύκολο με μια αναζήτηση στα εισερχόμενά σου να το βρεις, αν δεν το έχεις σβήσει...δεν χρειάζεσαι να δεις ένα-ένα όλα τα μηνύματα του τελευταίου ενάμιση χρόνου.

 

Παίδες, δεν είναι ανάγκη να μαλώνουμε για τέτοια πράγματα, όχι τουλάχιστον μεταξύ μας, αφήστε την leeco με την CGG να μαλώσουν ;), το είχα και εγώ το κινητό, και μπορώ να πω πως η ανθεκτικότητα της οθόνης του, ενώ η αίσθηση ήταν πολύ μαλακιά και ωραία, ήταν σαν το one+one μου, το οποίο κουβαλάει CGG 3(Corning Gorilla glass 3). Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα και να μην είναι CGG 3 διότι είναι πολύ υψηλής ποιότητας στην τελική και ανθεκτικότατη.

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αδελφικος μου φιλος μου ζητησε να του βρω τηλεφωνο τουμπανο μεχρι 250 ευρω και το ματι μου επεσε σε αυτό http://www.geekbuying.com/item/EU-Version-LeTV-LeEco-Le-Max-2-Pro-X820-6GB-64GB-Smartphone---Gray-380485.html (από EU αποθηκη για να μην εχουμε και θεμα τελωνειου!)αλλα επειδή το θεμα είναι κάμποσες σελιδες αν γινεται να μου πει καποιος από εσας αν αξιζει η αγορα του συγκεκριμενου τηλεφωνου και ποια είναι τα αρνητικα του.

Και αν υπαρχει και καποια άλλη προταση στα 250 ευρω θα ηθελα να την μαθω.

Thank's in advance για τις οποιες απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτα τα ευρώ, παιρνεις τούμπανο συσκευη! Φυσικα και αξίζει.

Μονο θεμα το fingerprint, που ας πουμε δε λειτουργει οπως πρεπει.

 

 

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Μολις προσεξα ότι το geekbuying μου ζηταει + 33,31 ευρω μεταφορικα!!!!

Πολλα δεν είναι?

Ξερει κανεις αν παιζει πουθενα από ευρωπη κοντα στα 250 με τα μεταφορικα μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Από σήμερα το πρωί που άνοιξα το κινητό μου πετάει αρκετά συχνά μήνυμα ότι σταμάτησαν οι υπηρεσίες google play!

Δοκίμασα να διαγράψω το cache,αλλά και να κάνω update στην τελευταία έκδοση (11.0.56 από 11.055).

Φαινομενικά το δεύτερο φαίνεται να είχε δουλέψει,αλλά πάλι μου έβγαλε μήνυμα.

Τρέχω την 26s debloated του Cris.

Να δοκιμάσω να κάνω install μέσω twrp τα Gapps,ή υπάρχει καμιά άλλη λύση;

Link to comment
Share on other sites

Μολις προσεξα ότι το geekbuying μου ζηταει + 33,31 ευρω μεταφορικα!!!!

Πολλα δεν είναι?

Ξερει κανεις αν παιζει πουθενα από ευρωπη κοντα στα 250 με τα μεταφορικα μεσα?

 

Βάλε το κουπόνι KIMOVIL να γλυτώσεις τα 12 και πιστεύω ότι γι αυτό το κινητό και από Europe είναι οκ. Αλλιώς γύρω στα 200 από Κίνα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Από σήμερα το πρωί που άνοιξα το κινητό μου πετάει αρκετά συχνά μήνυμα ότι σταμάτησαν οι υπηρεσίες google play!

Δοκίμασα να διαγράψω το cache,αλλά και να κάνω update στην τελευταία έκδοση (11.0.56 από 11.055).

Φαινομενικά το δεύτερο φαίνεται να είχε δουλέψει,αλλά πάλι μου έβγαλε μήνυμα.

Τρέχω την 26s debloated του Cris.

Να δοκιμάσω να κάνω install μέσω twrp τα Gapps,ή υπάρχει καμιά άλλη λύση;

 

Κάνε τα data και τα cache και στις 2 εφαρμογές και μετά επανεκκίνηση. Βάλε μετά και τα Gapps και βλέπεις. Τέλος και κανένα dalvik cache and cache απο TWRP.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάνε τα data και τα cache και στις 2 εφαρμογές και μετά επανεκκίνηση. Βάλε μετά και τα Gapps και βλέπεις. Τέλος και κανένα dalvik cache and cache απο TWRP.

 

Τουλάχιστον με αυτήν την τακτική Αραίωνουν αρκετά τα μηνύματα αλλα όχι οτι Εξαλείφονται Τελείως,..

Τώρα όσον αφορά τα ακουστικά cdla Που από εχθές δεν με ακούνε και δε δουλεύει το μικρόφωνο και το κουμπί .. δυστυχώς Είναι πρόβλημα των ακουστικών έχουνε προβλημα Εκεί που Συνδέονται με την θυρα USB ..όταν τακρατάω διπλωμένα Σε εκείνο το σημείο δουλεύει το μικρόφωνο και το κουμπί. Πράγμα απαράδεκτο διότι τα έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα Που σημαίνει ότι Έχουνε κακή ποιότητα κατασκευής (Και απ' ό,τι βλέπω είναι και ακριβά)

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον με αυτήν την τακτική Αραίωνουν αρκετά τα μηνύματα αλλα όχι οτι Εξαλείφονται Τελείως,..

Τώρα όσον αφορά τα ακουστικά cdla Που από εχθές δεν με ακούνε και δε δουλεύει το μικρόφωνο και το κουμπί .. δυστυχώς Είναι πρόβλημα των ακουστικών έχουνε προβλημα Εκεί που Συνδέονται με την θυρα USB ..όταν τακρατάω διπλωμένα Σε εκείνο το σημείο δουλεύει το μικρόφωνο και το κουμπί. Πράγμα απαράδεκτο διότι τα έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα Που σημαίνει ότι Έχουνε κακή ποιότητα κατασκευής (Και απ' ό,τι βλέπω είναι και ακριβά)

Κάπου θα διπλωσες πολύ το καλώδιο και πιθανόν το έκοψες εσωτερικά,εγώ πάντως εδώ και πόσο καιρό μέχρι και σε τσέπη τα έχω βάλει ευτυχώς δεν παθανε τίποτα, ναι είναι ακριβά,και πήρα ακόμη ένα ζευγάρι να μου βρίσκεται αλλά όχι λεεκο αλλά καμία σχέση, ναι μεν καλύτερα από τα απλά ακουστικά αλλά δεν πλησιάζουν αυτά της λεεκο

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα τα έχω διπλωμένα και σταθεροποιημένα με κολλητική ταινία και δουλεύουν αλλά για να δούμε για πόσο
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Κάπου θα διπλωσες πολύ το καλώδιο και πιθανόν το έκοψες εσωτερικά,εγώ πάντως εδώ και πόσο καιρό μέχρι και σε τσέπη τα έχω βάλει ευτυχώς δεν παθανε τίποτα, ναι είναι ακριβά,και πήρα ακόμη ένα ζευγάρι να μου βρίσκεται αλλά όχι λεεκο αλλά καμία σχέση, ναι μεν καλύτερα από τα απλά ακουστικά αλλά δεν πλησιάζουν αυτά της λεεκο

 

Καλησπέρα.μπορεις να στείλει το link από τα ακουστικά που πήρες?όχι της leeco..να υποθέσω είναι συμβατά.είναι κατώτερης ποιότητας από τα leeco? υπάρχει ποιότητα καλύτερη ακουστικών από της leeco? ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω στην υπογραφή σου έχεις την 26 AROMA άρα έχεις adaway επάνω. Απλά πήγαινε ρυθμίσεις >Εξειδικευμένες ρυθμίσεις, ενεργοποίησε το και θα τα κάνει όλα μόνο του μετά.

χρηστο δεν βρισκω πουθενα στις ρυθμισεις μου εξειδικευμενες ρυθμισεις...

αν εννοεις στις εφαρμογες>εξειδικευμενες εχει 4 επιλογες απο τις οποιες οι 2 μεσαιες εχουν τιτλο η πανω και η κατω δεν εχουν ειναι κενα κουμπια...και δεν βρηκα κατι για το adaway σε αυτα τις 4 επιλογες

56c9ec27d901efa849919250d821ab8e.jpg

Edited by oPatrinos
LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα μπορούσε να μου προτείνει κάποιος να αγοράσω οθόνη για το Χ829 μου; Εχει κάποιος αγοράσει από κάποιο συγκεκριμένο πωλητή και ήταν ευχαριστημένος; Αν έχει καποιος αγοράσει καμιά οθόνη extra και δεν την χρειάζεται την αγοράζω...

Καλησπερα φιλε , εγω απο εδω πηρα και ολα κομπλε https://www.aliexpress.com/item/100-tested-working-For-Letv-LeEco-x820-X821-X822-Le-Max-2-LCD-Display-Touch-Screen/32772784644.html

Link to comment
Share on other sites

χρηστο δεν βρισκω πουθενα στις ρυθμισεις μου εξειδικευμενες ρυθμισεις...

αν εννοεις στις εφαρμογες>εξειδικευμενες εχει 4 επιλογες απο τις οποιες οι 2 μεσαιες εχουν τιτλο η πανω και η κατω δεν εχουν ειναι κενα κουμπια...και δεν βρηκα κατι για το adaway σε αυτα τις 4 επιλογες

56c9ec27d901efa849919250d821ab8e.jpg

 

Αν εχεις περασει το zip για τα eui services της 26s δεν εχεις τις ρυθμισεις αυτες. Λογικα το adaway πρεπει να υπαρχει μεσα στα apps οποτε ψαξε στις εφαρμογες... Αν δεν το βρεις ή δεν το εχει μεσα περνα το φιλε ενα app ειναι . Κατεβασεωτο τελευταιο adaway και εγκατεστησε το σαν κανονικο app. Πρεπει να εισαι root για να δουλεψει

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις περασει το zip για τα eui services της 26s δεν εχεις τις ρυθμισεις αυτες. Λογικα το adaway πρεπει να υπαρχει μεσα στα apps οποτε ψαξε στις εφαρμογες... Αν δεν το βρεις ή δεν το εχει μεσα περνα το φιλε ενα app ειναι . Κατεβασεωτο τελευταιο adaway και εγκατεστησε το σαν κανονικο app. Πρεπει να εισαι root για να δουλεψει

 

δεν τις εχω περασει...το adaway υπαρχει σαν εφαρμογη μεσα απλα το θεμα μου ειναι πως θα το ενεργοποιησω...

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω πρόβλημα με τις υπηρεσίες google play. Έχω περάσει τα 4-5 τελευταία λογισμικά του Cris με clean installation και internal, ενημερώνω στις υπηρεσίες στη πρώτη εκκίνηση, κάνω επανεκκίνηση και αφού περνάω μετά τις εφαρμογές που θέλω πιο μετά χτυπάνε συνέχεια όπως επίσης και το τηλεχειριστήριο, κάποιες φορές το ημερολόγιο. Κάνω wipe cache & Dalvik/ART cache και πάλι τα ίδια... Edited by Sifis77
Link to comment
Share on other sites

δεν τις εχω περασει...το adaway υπαρχει σαν εφαρμογη μεσα απλα το θεμα μου ειναι πως θα το ενεργοποιησω...

 

Ανοιξε την εφαρμογη και θα σου πεταξει μηνυμα για να δωσεις δικαιωματα , μολις δωσεις δικαιωματα ρουτ θα αρχισει να δουλευει η εφαρμογη ,θα σου γραψει πως ειναι απενεργοποιημενη και εσυ θα πατησεις εκει διπλα στο χ που θα εμφανισει. Θα αρχισει να κατεβαζει αρχεια και μολις αντιγραψει τα libs στο system θα σου ζητησει να κανει επανεκινηση ...του κανεις και εισαι οκ

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε την εφαρμογη και θα σου πεταξει μηνυμα για να δωσεις δικαιωματα , μολις δωσεις δικαιωματα ρουτ θα αρχισει να δουλευει η εφαρμογη ,θα σου γραψει πως ειναι απενεργοποιημενη και εσυ θα πατησεις εκει διπλα στο χ που θα εμφανισει. Θα αρχισει να κατεβαζει αρχεια και μολις αντιγραψει τα libs στο system θα σου ζητησει να κανει επανεκινηση ...του κανεις και εισαι οκ

 

η εφαρμογη υπαρχει στις ρυθμισεις >εφαρμογες δεν υπαρχει στο μενου σαν εφαρμογη για να μπορεσω να μπω και να κανω αυτα που μου ειπες....λογικα θα υπαρχει σαν επιλογη στις ρυθμισεις οπως το lightflow γτ ο χρηστος την εχει περασει μεσα σαν εφαρμογη συστηματος....φανταζομαι ,δεν ξερω

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη υπαρχει στις ρυθμισεις >εφαρμογες δεν υπαρχει στο μενου σαν εφαρμογη για να μπορεσω να μπω και να κανω αυτα που μου ειπες....λογικα θα υπαρχει σαν επιλογη στις ρυθμισεις οπως το lightflow γτ ο χρηστος την εχει περασει μεσα σαν εφαρμογη συστηματος....φανταζομαι ,δεν ξερω

 

Αν δεν τα βλέπεις μάλλον δεν έχεις την AROMA Edition δεν υπάρχει περίπτωση να μην είναι εκεί. Πέρασε την μια από πάνω χωρίς Wipe Dirty και θα τα έχεις.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω πρόβλημα με τις υπηρεσίες google play. Έχω περάσει τα 4-5 τελευταία λογισμικά του Cris με clean installation και internal, ενημερώνω στις υπηρεσίες στη πρώτη εκκίνηση, κάνω επανεκκίνηση και αφού περνάω μετά τις εφαρμογές που θέλω πιο μετά χτυπάνε συνέχεια όπως επίσης και το τηλεχειριστήριο, κάποιες φορές το ημερολόγιο. Κάνω wipe cache & Dalvik/ART cache και πάλι τα ίδια...

 

Καλησπερα, μπες στις εφαρμογες απο settings και βρες το google play services και το google play και αφου κανεις αναγκαστικη διακοπη κανε τους εκκαθαριση και στο καπακι επανεκινηση σε recovery κανε μια εκαθαριση dalvik cache καi cache και κατα πασα πιθανοτητα θα εξαφανιστει,αν δεν εξαφανιστει περνα και ta gapps απο το zip που εχει δωσει ο Χρηστος. Η 26s εχει το προβλημα αυτο απο την αρχη δε φταινε τα παιδια εδω

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω πρόβλημα με τις υπηρεσίες google play. Έχω περάσει τα 4-5 τελευταία λογισμικά του Cris με clean installation και internal, ενημερώνω στις υπηρεσίες στη πρώτη εκκίνηση, κάνω επανεκκίνηση και αφού περνάω μετά τις εφαρμογές που θέλω πιο μετά χτυπάνε συνέχεια όπως επίσης και το τηλεχειριστήριο, κάποιες φορές το ημερολόγιο. Κάνω wipe cache & Dalvik/ART cache και πάλι τα ίδια...

 

Έχουν μείνει κατάλοιπα services 8η μέρα σήμερα με AROMA και με 90 εφαρμογές επάνω χωρίς πρόβλημα. Άμα έχεις κάνει πρώτα αυτά που λέω και το apk που έχω. Δοκίμασε την AROMA και βλέπεις. Με Internal την έβαλα και εγώ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τα βλέπεις μάλλον δεν έχεις την AROMA Edition δεν υπάρχει περίπτωση να μην είναι εκεί. Πέρασε την μια από πάνω χωρίς Wipe Dirty και θα τα έχεις.

 

οχι χρηστο την αρομα εχω και δεν υπαρχει στο μενου...μηπως επειδη επελεξα να μην ειναι ρουτ το κινητο δεν υπαρρχει?

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

οχι χρηστο την αρομα εχω και δεν υπαρχει στο μενου...μηπως επειδη επελεξα να μην ειναι ρουτ το κινητο δεν υπαρρχει?

 

http://ibb.co/edXtdQ

 

http://ibb.co/ipXWXk

 

Αυτες τις ρυθμισεις λεει ο Χρηστος

Edited by mythos01
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

http://ibb.co/edXtdQ

 

Αυτες τις ρυθμισεις λεει ο Χρηστος

Ειναι διαφορετικες οι ρυθμίσεις μου46626f8dce7f6ec6e5152b9acc54fe87.jpg385d1b3b0893e49f102b7b560d1cd7f3.jpgdabba35125e551c590b32137a39843e1.jpg

 

απο το aroma installer βεβαια δεν επελεξα ουτε ρουτ ουτε xposed να εγκατασταθουν παιζει ρολο αυτο?

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by oPatrinos
LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Ειναι διαφορετικες οι ρυθμίσεις μου46626f8dce7f6ec6e5152b9acc54fe87.jpg385d1b3b0893e49f102b7b560d1cd7f3.jpgdabba35125e551c590b32137a39843e1.jpg

 

απο το aroma installer βεβαια δεν επελεξα ουτε ρουτ ουτε xposed να εγκατασταθουν παιζει ρολο αυτο?

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε νομιζω να παιζει ρολο. Φλασαρε τη ξανα απο πανω dirty με root αφου το χρειαζεσαι

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...