Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σταματάει τώρα η αντιπαράθεση είπαμε γιατί εγώ το είδα το mail που του έστειλαν και τον παρακάλεσα να μην συνεχιστεί. Το επόμενο ποστ θα πάει για διαγραφή. Ευχαριστώ και πιστεύω να καταλαβαίνεις. :)

 

Adaway κάτι άλλο θέμα έχεις. Δεν υπάρχει πουθενά σε καμία έκδοση τέτοιο πρόβλημα. Ψαξτο λίγο...

 

Ως προς το Adaway, πες εσύ, ακούω ιδέες, γιατί δεν έχω άλλο θέμα και την έχω περάσει τη ΡΟΜ σύμφωνα με οδηγίες...αν μπορείς να το ελέγξεις κι ο ίδιος κάντο...προσωπικά δεν ξέρω τί να ψάξω.

 

 

Την αντιπαράθεση πού την είδες στο παραπάνω μήνυμα....

 

Προσπαθούμε να διαπιστώσουμε αν όντως έχει GG3 ή όχι...οι ισχυρισμοί της Leeco σε φόρουμ, πιστεύω θα συμφωνείς, δεν επαρκούν...(και προσωπικά προσπαθώ να ξεχωρίζω τους ισχυρισμούς της φτηνής διαφήμισης, από τους βάσιμους).

 

...αν το λέει η ίδια η Gorilla, τότε ο ισχυρισμός έιναι βάσιμος...γιατί να μην δημοσιοποιηθεί το mail λοιπόν, προς κοινή ενημέρωση, αφού ήδη έχουμε δει τους ισχυρισμούς της Leeco;

Δηλαδή απάντησαν εκ νέου από την GGlass;

 

Κάτι παρόμοιο παιζόταν με τo Redmi Note 4 Global...η Χιαομι δεν διαφήμιζε τον Sony sensor, αλλά πολλά από τα πρώτα δείγματα είχαν τον "καλό" αισθητήρα...δεν ήταν διατυπωμένο σε τεχνικές προδιαγραφές, αλλά από αυτή την έμμεση διαφήμιση η Χιαομι κέρδισε, αφού τρέχαν όλοι στο ακριβότερο μοντέλο πιστεύοντας ότι θα τους πέσει η καλή κάμερα...

...κι ύστερα η συντριπτική πλειοψηφία βρέθηκε με Samsung αισθητήρα.

 

Είναι "αντιπαράθεση" να διαπιστώσουμε τί ισχύει στην τρέχουσα περίσταση; Ή θα το διαπιστώσουμε χωρίς αποδείξεις ή ενδείξεις έστω και χωρίς να μιλάμε μεταξύ μας;

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους είμαι καινούργιος εδώ για την ακρίβεια είναι το πρώτο μου ποστ και θέλω να κάνω μια ερώτηση ! Ελπίζω να μπορείτε να με βοηθήσετε.πριν ένα μήνα ήρθε στα χέρια μ το Χ829 με ελληνικά μια χαρά εμένα ή ρομ που είχε μου άρεσε αλλά βγήκε ελατοματικο στις 3 μέρες και το έστειλα πίσω και θα μου στείλουν το χ820 που φοβάμαι πως δεν έχει την ίδια ρομ ούτε ελληνικά τι μπορώ να κάνω ? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους είμαι καινούργιος εδώ για την ακρίβεια είναι το πρώτο μου ποστ και θέλω να κάνω μια ερώτηση ! Ελπίζω να μπορείτε να με βοηθήσετε.πριν ένα μήνα ήρθε στα χέρια μ το Χ829 με ελληνικά μια χαρά εμένα ή ρομ που είχε μου άρεσε αλλά βγήκε ελατοματικο στις 3 μέρες και το έστειλα πίσω και θα μου στείλουν το χ820 που φοβάμαι πως δεν έχει την ίδια ρομ ούτε ελληνικά τι μπορώ να κάνω ? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Θα διαβασεις τις οδηγιες στο πρωτο ποστ και θα περασεις μια ρομ που εχει ελληνικα

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πουλάω σφραγισμένο το LeEco Le Max 2 , gold, 6/64 x820 αγορασμένο απο ευρωπαικη αποθήκη του efox.it . Επειδή υπήρχε πρόβλημα με την αποστολή και δεν ερχόταν αποφασισα να κανω αιτηση refund στην paypal και παραλληλα προχώρησα στην αγορά ενός lg g5. Ωστόσο το le max 2 μου ηρθε σημερα αλλά εχω αποφασίσει να συνεχίσω με το lg. Οποιος το θέλει ας στείλει pm. Το αγορασα 281 ευρω με θήκη δωρο μαζι με τα εξοδα αποστολής. Το δίνω 270 ευρω, μόνο από Αθήνα. Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πουλάω σφραγισμένο το LeEco Le Max 2 , gold, 6/64 x820 αγορασμένο απο ευρωπαικη αποθήκη του efox.it . Επειδή υπήρχε πρόβλημα με την αποστολή και δεν ερχόταν αποφασισα να κανω αιτηση refund στην paypal και παραλληλα προχώρησα στην αγορά ενός lg g5. Ωστόσο το le max 2 μου ηρθε σημερα αλλά εχω αποφασίσει να συνεχίσω με το lg. Οποιος το θέλει ας στείλει pm. Το αγορασα 281 ευρω με θήκη δωρο μαζι με τα εξοδα αποστολής. Το δίνω 270 ευρω, μόνο από Αθήνα.

 

Αναρωτιέμαι πόσο καιρό έκανε να έρθει από Ευρώπη;

Link to comment
Share on other sites

Καμια δεκαρια μέρες :x

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Ελπίζω να μην ζήτησε refund για 10 μέρες... δεν θα μας στέλνουν ούτε καρφίτσα μετά.Και δεδομένου ότι ήρθε το κινητό έπρεπε να το επιστρέψει, δεν είναι θήκη που κάνει 1 ευρώ να πεις θα το κρατήσει και δεν συμφέρει να το στείλει πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου απο εφοξ Γερμανίας έκανε λιγο πανω απο 10 μερες.

Φαντάζομαι ο συμφορουμιτης ζητησε refund, το πηρε(?), Παρελαβε την συσκευή, την ξαναπληρωσε (θελω να πιστευω). Εν τω μεταξύ πηρε το lg και για να μη βγει "χρεωμένος" πουλαει το λε μαχ 2.

 

 

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και συγχαρητήρια για την εκτεταμένη και συνεχή αναβάθμιση του κινητού. Πήρα και εγώ το χ829 και μακάρι να μπορούσα να κάνω παράπονα για το σήμα, το fp το wifi κτλ ή να δώσω συγχαρητήρια στο τρελό αυτό τυπάκι τον crisbal. Όμως, εδώ και μια βδομάδα που το έχω δεν έχω καταφέρει να το ανοίξω! Πρώτη εκκίνηση και... boot για καμμιά ώρα περίπου χωρίς boot loop. Συνεχίζω, λέω δε πειράζει, κάτι θα κάνουμε. Το κινητό εν τω μεταξύ έχει πιάσει 60 βαθμούς κελσίου. Ξανά boot, ήρθε και το boot loop. Ε, λέω πάμε για εκ νέου φλασάρισμα την μαμά rom. Το κάνω με το Qfil πακέτο, τίποτα. Bootloop. Εννοτείται ότι δεν δουλεύει το OTG και ότι δεν έχω πρόσβαση στον εσωτερικό χώρο για να βάλω κάποια rom μέσα και συνεπώς όλα γίνονται από fastboot και adb και μία μία τα *.img. Έχω περάσει TWRP και δουλεύει μόνο το sideload αν θέλω κάτι άλλο, ΑΛΛΑ το μόνο που έχω καταφέρει είναι να ανοίξει επιτέλους το τηλέφωνο, να επιλέξω γλώσσα και μόλις είμαι στην οθόνη να πατήσω SKIP γιατί δεν έχει μέσα SIM κολλάει και καλως μας ήρθες bootloop. Από κει και πέρα, δοκίμασα 2-3 roms και custom και μαμά, αλλά στην καλύτερη περίπτωση εκεί που είναι να επιλέξω skip την sim κολλάει και σε 3 δευτερόλεπτα κάνει επανεκκίνηση.

 

Συνεπώς, καμμιά ιδέα κανείς; Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο? Παίζει να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα MODEM? Δεν έχω πλέον άλλες επιλογές από το να το στείλω πίσω.. Έχω φάει τα μάτια μου και στο xda και εδώ σε σημείο να νομίζω ότι άλλος κάτοχος αυτού του κινητού δεν έχει διαβάσει τόσο πολύ. Όλες οι ιδέες ευπρόσδεκτες. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι πόσο καιρό έκανε να έρθει από Ευρώπη;

Δεν είναι ότι καθυστέρησε πολύ. Το παράγγειλα 31 Μαίου . Είναι ότι το έστειλαν με DHL Γερμανίας και μου εβγαζε ο αριθμος αποστολης τους στο σαιτ τους οτι το παρέλλαβα από 6 Ιούνιου!!!! Εκανα συνεχέίς διαμαρτυρίες. Αργότερα αφού άρχισαν να με πιστεύουν ότι δεν το παρέλλαβα, μου ειπαν απο το efox οτι θα το ψαξουν. Στα ελληνικα κουριερ δεν φαινόταν πουθενα αυτος ο αριθμός, όπως και σε κανένα tracking site (μονο στο γερμανικό DHL το οποίο καλούσα αλλά δεν μίλαγαν αγγλικά και δεν μπορούσα να συννενοηθώ). Στο τέλος έκανα αίτημα για refund στην paypal για καλό και για κακό, και αγόρασα το lg g5, όντας σίγουρος ότι κάποιος γερμανός το χαίρεται.... Mέχρι που ξύπνησα σήμερα από το κουδούνι της DHL.... Τώρα φυσικά θα αποσύρω το αίτημα για refund

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και συγχαρητήρια για την εκτεταμένη και συνεχή αναβάθμιση του κινητού. Πήρα και εγώ το χ829 και μακάρι να μπορούσα να κάνω παράπονα για το σήμα, το fp το wifi κτλ ή να δώσω συγχαρητήρια στο τρελό αυτό τυπάκι τον crisbal. Όμως, εδώ και μια βδομάδα που το έχω δεν έχω καταφέρει να το ανοίξω! Πρώτη εκκίνηση και... boot για καμμιά ώρα περίπου χωρίς boot loop. Συνεχίζω, λέω δε πειράζει, κάτι θα κάνουμε. Το κινητό εν τω μεταξύ έχει πιάσει 60 βαθμούς κελσίου. Ξανά boot, ήρθε και το boot loop. Ε, λέω πάμε για εκ νέου φλασάρισμα την μαμά rom. Το κάνω με το Qfil πακέτο, τίποτα. Bootloop. Εννοτείται ότι δεν δουλεύει το OTG και ότι δεν έχω πρόσβαση στον εσωτερικό χώρο για να βάλω κάποια rom μέσα και συνεπώς όλα γίνονται από fastboot και adb και μία μία τα *.img. Έχω περάσει TWRP και δουλεύει μόνο το sideload αν θέλω κάτι άλλο, ΑΛΛΑ το μόνο που έχω καταφέρει είναι να ανοίξει επιτέλους το τηλέφωνο, να επιλέξω γλώσσα και μόλις είμαι στην οθόνη να πατήσω SKIP γιατί δεν έχει μέσα SIM κολλάει και καλως μας ήρθες bootloop. Από κει και πέρα, δοκίμασα 2-3 roms και custom και μαμά, αλλά στην καλύτερη περίπτωση εκεί που είναι να επιλέξω skip την sim κολλάει και σε 3 δευτερόλεπτα κάνει επανεκκίνηση.

 

Συνεπώς, καμμιά ιδέα κανείς; Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο? Παίζει να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα MODEM? Δεν έχω πλέον άλλες επιλογές από το να το στείλω πίσω.. Έχω φάει τα μάτια μου και στο xda και εδώ σε σημείο να νομίζω ότι άλλος κάτοχος αυτού του κινητού δεν έχει διαβάσει τόσο πολύ. Όλες οι ιδέες ευπρόσδεκτες. Ευχαριστώ.

 

Εγώ πάντως, προτείνω να μην δελεαστείτε! Για 20-30 ευρώ παραπάνω, παίρνετε ένα κινητό το οποίο σίγουρα δεν είναι refurbrished(κυκλοφορούν φήμες πως το x829 είναι, και εγώ το πιστεύω μιας και το δικό μου εμφάνισε πρόβλημα σε μόλις 1 βδομάδα, ασχέτως που ήταν και γρατζουνισμένο σε διάφορα σημεία, που μόνο ένα refurbrished θα ήταν), παραπάνω gb ram και καλύτερη οθόνη, όπως και υποστήριξη. Επίσης έχει την πολυπόθητη band 20~800mhz με την οποία θα έχεις 4G όπου και να'σαι. Δεν λέω πως είναι λίγα τα 20-30 ευρώ διαφορά, και στην ανάγκη σας να πάρετε κάτι πολύ vfm οι περισσότεροι πάτε στο x829, απλώς σκεφτείτε το λίγο, γιατί να πάρω ένα κινητό, (25 μέρες να'ρθει) για να γλυτώσω 20 ευρώ, να εμφανίσει πρόβλημα, (30 μέρες να πάει και να το ελένξουν), να πάρω refund, (2 βδομάδες). Ασχέτως που θα έχετε πληρώσει την διαφορά του x829 με το x820 σε μεταφορικά. Στο τέλος θα είστε για 2-μιση μήνες χωρίς κινητό, 20 ευρώ βαλμένοι μέσα, και μερικοί θα πέσετε στο τρυπάκι να το ξαναπάρετε, αν το ξαναπάρετε +25 μέρες = 3-μιση μήνες, ένα καλοκαίρι + δλδ, (και αν σας ξανά-εμφανίσει πρόβλημα άλλο τόσο... μισό χρόνο +) πιστέψτε με, πάρτε το x820 δεν θα απογοητευτήτε! Για την B20 και μόνο ΑΞΙΖΕΙ. Έπεσα και εγώ σε αυτό το τρυπάκι, μην πέσετε και 'σεις, όσοι το πήρατε και δεν σας έτυχε πρόβλημα, οκ είστε κωλόφαρδοι, δεν είπα να το αλλάξετε ή τίποτα τέτοιο, το κινητό είναι φανταστικό, αρκεί να μην σου τύχει ελλατωματικό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες, όσοι το πάρετε από το gearbest, ζητήστε τους να σας το στείλουν χωρίς το βύσμα που κάνει την ευρωπαική πρίζα σε αμερικάνικη! Το κατάστημα είναι χάζο(?) να το πω; Ναι, καλύτερα έτσι: αυτό το καταλαβαίνεις όταν βλέπεις πως κάνουν 7 μέρες να σου κάνουν ship το κινητό γιατί περιμένουν να τους έρθει το plug! Αντί να τα έχουν έτοιμα, 0,30 ευρώ πραγματάκια, περιμένουν να τους πληρώσεις για να τα παραγγείλουν.. Εγώ προσωπικά τους ζήτησα να μην το στείλουν, και τους είπα πως θα πάρω ένα από εδώ Ελλάδα, μου είπαν όμως, πως αυτό που δίνουν έχει τα σωστά watts και amber για QC3.0, παρόλα αυτά όταν τους ρωτούσα ποια είναι αυτά για να πάρω από εδώ Ελλάδα, και μου είπαν πως δεν ξέρουν, τέλος πάντων του ζήτησα να το στείλουν ξεχωριστά όταν τους φτάσει(εξάλλου έχω ήδη 1 κάπου χαμένο, το οποίο αν δεν το βρω, θα αναγκαστώ να παραγγείλω από εδώ ελλάδα που κάνουν μόνο 1 ευρώ από skroutz για τις πρώτες 7 μέρες που θα περιμένω, επειδή το βύσμα θα έρθει με 7 μέρες αργοπορία), και μου λένε, πως επειδή είναι πολύ μικρό, θα πρέπει να αγοράσω και κάτι άλλο μαζί(αξίας πάνω από 2$), συνεπώς αγόρασα μία θήκη και θα μου την κάνουν ship μαζί με το plug μόλις τους φτάσει. Γενικότερα είμαι σχετικά ευχαριστημένος από το κατάστημα, αλλά δεν καταλαβαίνω την λογική αυτής την εταιρείας. Είναι πραγματικά από τις χειρότερες εταιρείες όσο αφορά το shipping(όσον αφορά τις μέρες που κάνει να έρθει το προιόν, λόγω τέτοιων ηλίθιων μικρο-λάθων.

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι καθυστέρησε πολύ. Το παράγγειλα 31 Μαίου . Είναι ότι το έστειλαν με DHL Γερμανίας και μου εβγαζε ο αριθμος αποστολης τους στο σαιτ τους οτι το παρέλλαβα από 6 Ιούνιου!!!! Εκανα συνεχέίς διαμαρτυρίες. Αργότερα αφού άρχισαν να με πιστεύουν ότι δεν το παρέλλαβα, μου ειπαν απο το efox οτι θα το ψαξουν. Στα ελληνικα κουριερ δεν φαινόταν πουθενα αυτος ο αριθμός. Στο τέλος έκανα αίτημα για refund στην paypal για καλό και για κακό, και αγόρασα το lg g5, όντας σίγουρος ότι κάποιος γερμανός το χαίρεται.... Mέχρι που ξύπνησα σήμερα από το κουδούνι της DHL.... Τώρα φυσικά θα αποσύρω το αίτημα για refund

 

Ωραίος φίλε. Δυστηχώς αν δεν είχα παραγγείλει εγώ πριν 4-5 μέρες θα το αγόρασα. Ελπίζω να το πάρει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε. Δυστηχώς αν δεν είχα παραγγείλει εγώ πριν 4-5 μέρες θα το αγόρασα. Ελπίζω να το πάρει κάποιος.
Εδώ το έχω παιδιά φρέσκο φρέσκο σφραγισμένο στο κουτί του. Όποιος το θέλει ας στείλει μηνυμα. Φυσικά δεν μπαίνω στoν πειρασμό να το ανοίξω και να το δω γιατί όπως είπα αποφάσισα να προχωρήσω με το lg g5

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς, καμμιά ιδέα κανείς; Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο? Παίζει να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα MODEM? Δεν έχω πλέον άλλες επιλογές από το να το στείλω πίσω.. Έχω φάει τα μάτια μου και στο xda και εδώ σε σημείο να νομίζω ότι άλλος κάτοχος αυτού του κινητού δεν έχει διαβάσει τόσο πολύ. Όλες οι ιδέες ευπρόσδεκτες. Ευχαριστώ.

 

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα η μόνη ρομ που μπουταρε ήταν μια lineage το σιτε το είχε δώσει ο chrisbal παλιότερα μου φενεται ήταν από xda

Μόλις μπουταρε έβαλα το μόντεμ και άλλαξα την twrp 3100 με την 3110 γιατί είχε αστάθεια και δημιουργούσε προβλημα ευτυχώς και εδώ με συμβούλεψε ο chris.Ελπιζω και εσύ να έχεις το ίδιο πρόβλημα.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση του ενός εκατομμυρίου. Όσοι έχετε βάλει την έκδοση με aroma 26sv3 πιστεύετε ότι αξίζει να αλλαξω από tele23v43 επειδή δεν έχω τον χρόνο να πειραματίζομαι συνέχεια αλλά τρώγομαι?

 

Για να κάνουμε dirty flash την tele23 πρέπει να περάσουμε την v40 και μετά να κάνουμε τα ota updates?

 

leeco le max 2 tele23s v43

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση του ενός εκατομμυρίου. Όσοι έχετε βάλει την έκδοση με aroma 26sv3 πιστεύετε ότι αξίζει να αλλαξω από tele23v43 επειδή δεν έχω τον χρόνο να πειραματίζομαι συνέχεια αλλά τρώγομαι?

 

leeco le max 2 tele23s v43

Εύκολα αδερφέ....

Κ εγώ στο ίδιο δίλημμα ήμουν κ σκεφτόμουν να περιμένω το ota update στην 23sv43 που θα περνούσε απευθείας στην 26s. Έκανα όμως clean install κ σώθηκα. Έχω δοκιμάσει Miui, RR, 23s, αλλά η 26s είναι ότι καλύτερο σε σταθερότητα ταχύτητα κ μπαταρία. Δεν υπάρχει λόγος να περιμένεις. :cool: :cool:

Edited by Bravehe4rt
Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς, καμμιά ιδέα κανείς; Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο? Παίζει να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα MODEM? Δεν έχω πλέον άλλες επιλογές από το να το στείλω πίσω.. Έχω φάει τα μάτια μου και στο xda και εδώ σε σημείο να νομίζω ότι άλλος κάτοχος αυτού του κινητού δεν έχει διαβάσει τόσο πολύ. Όλες οι ιδέες ευπρόσδεκτες. Ευχαριστώ.

 

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα η μόνη ρομ που μπουταρε ήταν μια lineage το σιτε το είχε δώσει ο chrisbal παλιότερα μου φενεται ήταν από xda

Μόλις μπουταρε έβαλα το μόντεμ και άλλαξα την twrp 3100 με την 3110 γιατί είχε αστάθεια και δημιουργούσε προβλημα ευτυχώς και εδώ με συμβούλεψε ο chris.Ελπιζω και εσύ να έχεις το ίδιο πρόβλημα.ευχαριστω

 

Το firmware για το modem πως το πέρασες? Μακάρι αυτή να είναι η λύση, τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ή μάλλον...καλημέρα. Αποφάσισα να το κρατήσω το le max2 και να βαλω την aroma 26 του παιχταρά chrisbal. Αφού τσεκαρα οτι ειναι ξεκλειδωτος ο bootloader και περασα drivers κινητου και το twrp 3110, ειμαι στην φαση που παω να αντιγράψω την ρομ στο κινητο ( usb debuging elabled φυσικά) και τα win10 στο πισι δεν μου την περνανε! Με ρωτανε στην αρχή αν θελω να μου μετατρεψουν Multimedia αρχεια ή όχι και οτι επιλογη και να κανω μου διακοπτει την μεταφορα και μου λεει οτι διακοπηκε η συνδεση με την συσκευη. Κάποια συμβουλή έχετε; edit: ακυροεπρεπε να επιλεξω media connection στο κινητο

edit: αποφάσισα να το κρατήσω

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos λιγο. μετεφερα την ρομ (aroma), μπηκα σε recovery, εκανα wipe Dalvik cache, system, data & cache, κανω reboot μπαινω recovery και μου ζηταει κωδικους για encrypted data! Παρακάμπτωμπαινω στο install και δεν βρισκω την ρομ για να την εγκαταστήσω!.

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos λιγο. μετεφερα την ρομ (aroma), μπηκα σε recovery, εκανα wipe Dalvik cache, system, data & cache, κανω reboot μπαινω recovery και μου ζηταει κωδικους για encrypted data! Παρακάμπτωμπαινω στο install και δεν βρισκω την ρομ για να την εγκαταστήσω!.

 

Θα κάνεις πρώτα Wipe τα Data σκετα επανεκκίνηση στο TWRP μετά πάλι Wipe όλα εκτός Internal πάλι επανεκκίνηση και μετά θα την βλέπει χωρίς encryption γιατί έχεις Ινδική με encryption rom. Τη ρομ την βάζεις χύμα στο κινητό στον root storage όχι σε κάποιο φάκελο και εννοείται δεν την αποαυμπιεζεις.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τα gapps που έχει η 26cn κάνουν και για την aroma?

 

Ναι κάνουν αλλά αν την βάλεις την v3 με όλα τα Wipe χωρίς Internal από το TWRP όχι από τον AROMA installer δεν χρειάζονται.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνουν αλλά αν την βάλεις την v3 με όλα τα Wipe χωρίς Internal από το TWRP όχι από τον AROMA installer δεν χρειάζονται.

Την internal γιατί να μην την κάνουμε wipe?

 

leeco le max 2 tele23s v43

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις πρώτα Wipe τα Data σκετα επανεκκίνηση στο TWRP μετά πάλι Wipe όλα εκτός Internal πάλι επανεκκίνηση και μετά θα την βλέπει χωρίς encryption γιατί έχεις Ινδική με encryption rom. Τη ρομ την βάζεις χύμα στο κινητό στον root storage όχι σε κάποιο φάκελο και εννοείται δεν την αποαυμπιεζεις.
ευχαριστώ chris. Δυστυχώς εφαγα όλο το βράδυ μεσα στην τρομάρα μην ξεροντας τι να κάνω. Τελικά είδα τις οδηγίες για να κανω restore to backup -που ευτυχως ειχα κανει και μετεφερα στο πισι με file manager-και το σπρωχνα με cmd στο twrp. Μεχρι που ειδα το μήνυμα σου. Φτου κι απ την αρχη τωρα συμφωνα με τις νεες οδηγιες σου. Τσαμπα επρωχνα το backup τοσην ωρα Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...