Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομιζω να παιζει ρολο. Φλασαρε τη ξανα απο πανω dirty με root αφου το χρειαζεσαι

 

ΟΚΚΚ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ CHRISBAL

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Έκανα clear cache σε playstore και services στην 26s aroma και έχω αυτό το Error καμία ιδέα για κανένα γρήγορο fix?? 62f8914c6c0d5636dcc610fe4e79fda0.jpg

 

**Άκυρο, εάν συμβεί σε κανέναν άλλο, έκανα restart και ήρθε στα συν καλά του.. *

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Edited by Meyas
Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Από σήμερα το πρωί που άνοιξα το κινητό μου πετάει αρκετά συχνά μήνυμα ότι σταμάτησαν οι υπηρεσίες google play!

Δοκίμασα να διαγράψω το cache,αλλά και να κάνω update στην τελευταία έκδοση (11.0.56 από 11.055).

Φαινομενικά το δεύτερο φαίνεται να είχε δουλέψει,αλλά πάλι μου έβγαλε μήνυμα.

Τρέχω την 26s debloated του Cris.

Να δοκιμάσω να κάνω install μέσω twrp τα Gapps,ή υπάρχει καμιά άλλη λύση;

 

Φίλε μου, οι περιπτώσεις για τελωνείο είναι σίγουρα λιγότερες από 5% οπότε, σου συνιστώ να το αγοράσεις από Κίνα όπως και εγώ, και αν σου τύχει, μετά επικοινωνείς μαζί τους και το παίρνουν πίσω. Στην συνέχεια σου στέλνουν άλλο, εε, δεν μπορεί 2 φορές στην σειρά! Απλώς δεν μπορεί! :P

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασα την Άρομα 26s. Δεν κατέβασα το avast security και πλέον δε χτυπάνε οι υπηρεσίες. Λέτε να έφταιγε το antivirus;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες δοκιμαζω την 26s Aroma και δεν μπορω να βρω πως κανουμε LeEco Account.

Πώς στην ευχη γινεται το registration?? Please help!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι διαφορετικες οι ρυθμίσεις μου

απο το aroma installer βεβαια δεν επελεξα ουτε ρουτ ουτε xposed να εγκατασταθουν παιζει ρολο αυτο?

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωπα γιατί θα τρελαθώ. Ποια ρομ έχεις και δεν τα έχει On board? Στην τελευταια aroma τα εγκαθιστά από προεπιλογή όλα! Πω πω έχω φτιάξει πάνω από 10 εκδόσεις άρομα και δεν ξέρω ποια ανέβασα τελικά μάλλον... :lol::p

Τέλος πάντων βάλτην μία ξανά Dirty και επέλεξε και ρουτ και χposed αν τα έχει. Δεν ξέρω βέβαια μην σου κάνει καμία στραβή τα playstore services μετά... Βλέποντας και κάνοντας..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ, το παράγγειλα από εκει χτες, την μαύρη έκδοση.

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δοκιμαζω την 26s Aroma και δεν μπορω να βρω πως κανουμε LeEco Account.

Πώς στην ευχη γινεται το registration?? Please help!!!!!

 

Μισό κάπου το έχω να το βρω να στο πω..

Μια λύση registration εδώ http://sso.letv.com/user/emailreg?next_action=http://lemall.com από Pc μόνο και μετά τα Username and password Στο κινητό και η άλλη κάποιοα εφαρμογή από playstore που σε αφήνει να κάνεις China mail account και με αυτό κάνεις register. Ψαξτην και αν την βρω στο Pc στην στέλνω.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δοκιμαζω την 26s Aroma και δεν μπορω να βρω πως κανουμε LeEco Account.

Πώς στην ευχη γινεται το registration?? Please help!!!!!

 

Βέβαια γιατί τελικά το inboard Leeco Antivirus έκανε την δουλειά. Δεν χρειάζεται άλλο Antivirus γενικά τα Android αν δεν βάλεις άγνωστες σπασμένες εφαρμογές δεν κολλάει ιούς.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ηρεμία παρακαλώ. Όλοι προσπαθούμε για το καλύτερο για τα κινητά μας και δεν χρειάζονται αντιπαραθεσεις. Ότι λέμε παρακαλώ να κρατάμε επίπεδο και σύμφωνα πάντα με τους κανόνες του φόρουμ. Ευχαριστώ προκαταβολικά. :)

 

Καμμία αντιπαράθεση από τη πλευρά μου, διατυπώνω το αυτονόητο.

...ο έτερος φίλος μάλλον είπε κάτι χωρίς να έχει στοιχεία και αντί να πει "θα στείλω μήνυμα στη GG να δω τί θα μου πουν", εκνευρίζεται λίγο και ρίχνει βάρος εκεί που δεν υπάρχει τίποτε ουσιαστικό να κριθεί, αυτο-εγκλωβιζόμενος στον διατυπωθέντα ισχυρισμό.

 

Όσον αφορά τις θήκες με "έξυπνο πορτάκι", που φαίνεται να στοιχίζει στη μπαταρία

...θα πρέπει να απενεργοποιηθεί ο "Hall Sensor" στο μενού "Accessibility"...και παύει πλέον να ανοιγοκλείνει το κινητό με το παραμικρό άνοιγμα του καλύμματος.

 

Όσον αφορά το Adaway

εγκατέστησα τις 3 τελευταίες εκδόσεις της εφαρμογής, στην 21s του Crisbal κρεμάνε όλες, δεν λειτουργούν σωστά (το κινητό είναι ασφαλώς root)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, οι περιπτώσεις για τελωνείο είναι σίγουρα λιγότερες από 5% οπότε, σου συνιστώ να το αγοράσεις από Κίνα όπως και εγώ, και αν σου τύχει, μετά επικοινωνείς μαζί τους και το παίρνουν πίσω. Στην συνέχεια σου στέλνουν άλλο, εε, δεν μπορεί 2 φορές στην σειρά! Απλώς δεν μπορεί! :P

 

Δεν θα το έλεγα πως θα σου στείλουν άλλο.η απάντηση σε φίλο μου από το geekbuying τουλάχιστον που είχε πάρει και του έκατσε τελωνείο ήταν ότι δεν φέρουν ευθύνη επειδή περνάει τελωνείο.θεμα τις εκάστοτε χώρας είναι..

Link to comment
Share on other sites

Καμμία αντιπαράθεση από τη πλευρά μου, διατυπώνω το αυτονόητο.

...ο έτερος φίλος μάλλον είπε κάτι χωρίς να έχει στοιχεία και αντί να πει "θα στείλω μήνυμα στη GG να δω τί θα μου πουν", εκνευρίζεται λίγο και ρίχνει βάρος εκεί που δεν υπάρχει τίποτε ουσιαστικό να κριθεί, αυτο-εγκλωβιζόμενος στον διατυπωθέντα ισχυρισμό.

 

Όσον αφορά τις θήκες με "έξυπνο πορτάκι", που φαίνεται να στοιχίζει στη μπαταρία

...θα πρέπει να απενεργοποιηθεί ο "Hall Sensor" στο μενού "Accessibility"...και παύει πλέον να ανοιγοκλείνει το κινητό με το παραμικρό άνοιγμα του καλύμματος.

 

Όσον αφορά το Adaway

εγκατέστησα τις 3 τελευταίες εκδόσεις της εφαρμογής, στην 21s του Crisbal κρεμάνε όλες, δεν λειτουργούν σωστά (το κινητό είναι ασφαλώς root)

 

Σταματάει τώρα η αντιπαράθεση είπαμε γιατί εγώ το είδα το mail που του έστειλαν και τον παρακάλεσα να μην συνεχιστεί. Το επόμενο ποστ θα πάει για διαγραφή. Ευχαριστώ και πιστεύω να καταλαβαίνεις. :)

Adaway κάτι άλλο θέμα έχεις. Δεν υπάρχει πουθενά σε καμία έκδοση τέτοιο πρόβλημα. Ψαξτο λίγο...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα πως θα σου στείλουν άλλο.η απάντηση σε φίλο μου από το geekbuying τουλάχιστον που είχε πάρει και του έκατσε τελωνείο ήταν ότι δεν φέρουν ευθύνη επειδή περνάει τελωνείο.θεμα τις εκάστοτε χώρας είναι..

 

Αν ισχύουν αυτά που λες και εμένα μου είπαν ψέματα για να πουλήσουν, είμαι σε πολύ άθλια θέση. Ήταν πολύ πειστικοί όμως για να τους πίστεψα, πολύ απλά δοκίμασε ρώτα τους στο live chat όπως έκανα εγώ και αν σου πουν πως θα το πάρουν πίσω όπως είχανε πει και σε εμένα πάρτο screenshot. Θα είναι τα αποδεικτικά στοιχεία σου, αν τύχει τελωνείο.

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάς να κατεβάσεις. Το βρίσκεις από τους φακελους το κατεβάζεις και το φλασαρεις από TWRP σαν όλα τα άλλα ζιπ. Ποιο ψάχνεις? CN 23S πας στο φάκελο CN λοιπόν το βρίσκεις μέσα πατάς Download και κατεβαίνει.

 

οποτε περναω το Modem 23cn ενω εχω ηδη περασει το 419D full firmware ?

Link to comment
Share on other sites

οποτε περναω το Modem 23cn ενω εχω ηδη περασει το 419D full firmware ?

 

Ναι δεν έχει πρόβλημα. Βάζεις ότι θες οπότε θες..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα πως θα σου στείλουν άλλο.η απάντηση σε φίλο μου από το geekbuying τουλάχιστον που είχε πάρει και του έκατσε τελωνείο ήταν ότι δεν φέρουν ευθύνη επειδή περνάει τελωνείο.θεμα τις εκάστοτε χώρας είναι..

 

http://prntscr.com/fjsxnf

http://prntscr.com/fjsxvi

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

 

Ποτέ δεν είδα κάποιο τέτοιο mail.στον φίλο μου δλδ.. πιστεύω είναι και θέμα τύχης σε τι υπάλληλο θα πέσεις..αλλά τι σκατα πολιτική είναι αυτή?ο καθένας να κανει ότι θέλει?αφού έχεις τέτοιο mail ομως εγώ δεν θα ανυσηχουσα..

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν είδα κάποιο τέτοιο mail.στον φίλο μου δλδ.. πιστεύω είναι και θέμα τύχης σε τι υπάλληλο θα πέσεις..αλλά τι σκατα πολιτική είναι αυτή?ο καθένας να κανει ότι θέλει?αφού έχεις τέτοιο mail ομως εγώ δεν θα ανυσηχουσα..

 

Αδερφέ μου δεν είναι mail, είναι στο livechat, είναι πολύ απλό, και μπορείς να το ρωτήσεις και εσύ για να έχεις αποδεικτικά στοιχεία αν γίνει καμία στραβή :/ .

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια εκανα πατατα :(:(:(:( τα τικαρισα όλα εκτος το USB OTG στη εκαθαριση στο TWRP και τωρα μπαινει μονο στο TWRP Δεν βρισκω το LeMax2_v.3-26S_StockModed_by_C.B.G zip. ΤΙ ΚΑΝΩ ΣΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ............:cry::cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Αν συνδεσεις με υπολογιστή όσο είσαι στο twrp δε μπορεις να περασεις το ζιπ της ρομ?????

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mount πρεπει να το κανεις

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Μπες twrp

Επειλεγεις mount

Συνδεεις με pc, λογικά θα θελει drivers

Κανεις mount την εσωτερικη μνημη

Με copy paste περνας την ρομ που θα εχεις κατεβασει στο pc

 

*Τα παραπανω ΔΕ τα εχω δοκιμασει στο λε μαχ 2, ομως σε αλλες συσκευες ναι.

Δε βλεπω το λογο να μη γίνεται

 

 

 

Αν δε μπορείς, τοτε η χρηση usb otg ειναι μονόδρομος

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...