Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα κάνεις πρώτα Wipe τα Data σκετα επανεκκίνηση στο TWRP μετά πάλι Wipe όλα εκτός Internal πάλι επανεκκίνηση και μετά θα την βλέπει χωρίς encryption γιατί έχεις Ινδική με encryption rom. Τη ρομ την βάζεις χύμα στο κινητό στον root storage όχι σε κάποιο φάκελο και εννοείται δεν την αποαυμπιεζεις.
παλι δεν την βλέπω..(ευτυχως βλέπω το backup που pushαρα μόλις τωρα ομως) εγω την εβαλα χυμα οπως ειπες. Βρίσκεται σε κάποιο φακελο μεσα στο install? εντω μεταξύ ουτε το backup με αφηνει να κανω restore. μου γραφει cannot restore system - mounted read only

edit: καταφερα τουλαχιστον να κανω restore

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις πρώτα Wipe τα Data σκετα επανεκκίνηση στο TWRP μετά πάλι Wipe όλα εκτός Internal πάλι επανεκκίνηση και μετά θα την βλέπει χωρίς encryption γιατί έχεις Ινδική με encryption rom. Τη ρομ την βάζεις χύμα στο κινητό στον root storage όχι σε κάποιο φάκελο και εννοείται δεν την αποαυμπιεζεις.
τι να κανω δεν ξερω. συνεχιζει να μου ζηταει password to twrp ακόμα και με τον τροπο που είπες με τα wipe (αφου πρωτα μετεφερα την aroma μεσα χυμα). Ξανακανω restore το backup μου τωρα με cmd. Nα βαλω αλλη εκδοση twrp μηπως; Εχω βαλει την 3110.

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

τι να κανω δεν ξερω. συνεχιζει να μου ζηταει password to twrp ακόμα και με τον τροπο που είπες με τα wipe (αφου πρωτα μετεφερα την aroma μεσα χυμα). Ξανακανω restore το backup μου τωρα με cmd. Nα βαλω αλλη εκδοση twrp μηπως; Εχω βαλει την 3110.

Ξαναπέρασε το 3.0.2. TWRP και πρόσεξε στην αρχή που σε ρωτάει μην πατήσεις πάλι το keep system read only! Μόνο το allow to make modifications κάνε μόνο slide με λίγα λόγια. Γι αυτό τα έπαθες όλα...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνουν αλλά αν την βάλεις την v3 με όλα τα Wipe χωρίς Internal από το TWRP όχι από τον AROMA installer δεν χρειάζονται.

 

Chris έτσι την έβαλα την rom.και με internal wipe κιόλας..παρόλαυτα έκανα αρκετές φορές wipe κ.τ.λ όπως υποδυκνυεις​ αλλά συνεχίζει να το βγάζει..ακόμα και με τα gapps που έβαλα πάλι το βγάζει..επίσης το τηλεχειριστήριο δεν δουλεύει.. βγάζει μνμ ότι σταμάτησε να λειτουργεί..υπάρχει σε zip να το ξαναπεράσω?

Edited by Popplaros
Link to comment
Share on other sites

Εδώ το έχω παιδιά φρέσκο φρέσκο σφραγισμένο στο κουτί του. Όποιος το θέλει ας στείλει μηνυμα. Φυσικά δεν μπαίνω στoν πειρασμό να το ανοίξω και να το δω γιατί όπως είπα αποφάσισα να προχωρήσω με το lg g5

 

Ειναι το 6/64ή 6/128;

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Το firmware για το modem πως το πέρασες? Μακάρι αυτή να είναι η λύση, τι να πω!

 

Εάν Μπουτάρη το τηλέφωνο τα πράγματα είναι απλά περνάς ένα μόντεμ από αυτά που είναι στην πρώτη σελίδα.Εγω πέρασα το 23s china είναι σε μορφή ζιπ περνάει από την twrp πολύ εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το 6/64ή 6/128;

φίλε, το κράτησα τελικά, δεν το πουλάω

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασε το 3.0.2. TWRP και πρόσεξε στην αρχή που σε ρωτάει μην πατήσεις πάλι το keep system read only! Μόνο το allow to make modifications κάνε μόνο slide με λίγα λόγια. Γι αυτό τα έπαθες όλα...;)
τιποτα chris, τα ιδια παλι. Αφου εκανα restore to backup μου περασα το twrp 302 που ειπες. μπουταρα σε recovery να το δω και ξαναμπουταρα σε system. μετεφερα με τον file manager των w10 την ρομ (με την επιλογη media transfer στο κινητο) μπαινω σε recovery και μου γραφει παλι : mount decrypt data, enter password. δεν προχωραω απο εκει και μετα γιατι δεν εχει νοημα αφου δεν βλεπω τιποτα. Αν κανω wipe data reboot and then wipe all εκτος internal δεν θα βλεπω την ρομ και μετα δεν μπορω να την μεταφερω αφου δεν βλεπει το σκληρο του κινητου το pc σε recovery.... Παντως στα settings στο fingerprint & password μου γραφει ορι το τηλεφωνο ειναι encrypted Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με τη σύνδεση στο Miracast; Σχεδόν πάντα θέλει επανεκκίνηση το κινητό για να συνδεθεί. Επίσης όταν συνδέεται πρέπει να έχεις το τηλέφωνο σε συγκεκριμένη θέση για να μεταδώσει σωστά αλλιώς κολλάει σαν τρελό.

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θα ηθελα να ρωτήσω τα εξής:

Η 23s είναι stable rom ενώ η 26s unstable (θεωρείται development ρομ). Ισχύει αυτό;

Ποιές είναι οι διαφορές τους (μιλάω για βασικά σημεία που ενδιαφέρουν);

Πάντα αναφέρομαι σε επίσημες rom. Εάν υπάρχει ένα link που περιγράφει τις διαφορές αυτές, θα βόλευε πολύ.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

πως να κανω mount μετα απο wipe στο twrp μπορει καποιος να μου πει; θελω να στειλω την ρομ στο κινητο για να την περασω. Αν την μεταφερω με file manager πριν το wipe μου ζηταει κωδικους το twrp, μετα το wipe φυσικα δεν μπορω να την μεταφερω αφου το πισι δεν βλεπει τον σκληρο του κινητου

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

τιποτα chris, τα ιδια παλι. Αφου εκανα restore to backup μου περασα το twrp 302 που ειπες. μπουταρα σε recovery να το δω και ξαναμπουταρα σε system. μετεφερα με τον file manager των w10 την ρομ (με την επιλογη media transfer στο κινητο) μπαινω σε recovery και μου γραφει παλι : mount decrypt data, enter password. δεν προχωραω απο εκει και μετα γιατι δεν εχει νοημα αφου δεν βλεπω τιποτα. Αν κανω wipe data reboot and then wipe all εκτος internal δεν θα βλεπω την ρομ και μετα δεν μπορω να την μεταφερω αφου δεν βλεπει το σκληρο του κινητου το pc σε recovery.... Παντως στα settings στο fingerprint & password μου γραφει ορι το τηλεφωνο ειναι encrypted

Δε χρειάζεται να είσαι σε recovery για να δει το σκληρό, εγώ όταν αλλάζα ρομ εκανα wipe τα πάντα ακόμη και ιντερναλ, μετά συνεδεα το κινητό στον υπολογιστή και εμφανίζεται ένας φάκελος όλο και όλο με το όνομα twrp εκεί έβαζα την ρομ

Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2017/06/16/leeco-klini-ena-apo-ta-service-centers-tis/

 

και άλλα άσχημα νέα για την leeco. Ένα ξέρω ούτε service σωστό δεν θα έχουμε κρίμα γιατί αν θέλω να αλλάξω μπαταρία δεν θα μπορέσω και θα αχρηστεύει το κινητο. Και είναι τόσο καλό. Nougat δεν θα παρουμε γιατί με αυτά που διαβάζω απογοητευτικα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2017/06/16/leeco-klini-ena-apo-ta-service-centers-tis/

 

και άλλα άσχημα νέα για την leeco. Ένα ξέρω ούτε service σωστό δεν θα έχουμε κρίμα γιατί αν θέλω να αλλάξω μπαταρία δεν θα μπορέσω και θα αχρηστεύει το κινητο. Και είναι τόσο καλό. Nougat δεν θα παρουμε γιατί με αυτά που διαβάζω απογοητευτικα.

Ας αγοράσουμε μια καβατζα τότε όσο είναι καιρός χεχε

Και να κλείσει εμείς το έχουμε πάρει ήδη το τερατακι,θα πρέπει να στεναχωρεθιυμε όταν αποφασίσουμε να το αλλάξουμε μετά από κάνα χρόνο αν δε θα έχει βγάλει καινούργια μοντέλα και θα θέλουμε δίπλα λεφτά για άλλης εταιρείας τηλέφωνο μέχρι τότε κλείσει δε κλείσει εγώ το έχω και νιώθω καλά

Link to comment
Share on other sites

με κάποιο τρόπο μετα απο reboot είδε στο twrp την ρομ χωρις να ρωτησει κωδικους. Μόνο που δεν εκανα wipe πρωτα, αλλά την επέλεξα και πριν εγκατασταθει με ρωτησε για soft ή hard reset. Επέλεξα hard και την εβαλα (aroma) θα μαι οκ έτσι; Να κανω και κανένα factory reset?

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Thanks αλλά δε θέλει να μπουτάρει. Κολλάει όταν είναι να πατήσω skip γιατί δεν έχω μέσα κάρτα... Τα παρατάω, με νίκησε. Πίσω και αλλαγή με το χ820.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το ποστ στέκει με τα τότε χρονολογικά δεδομένα που σε όλα τα τεστ είχαν αυτές τις οθόνες. Τώρα βέβαια με τα τελευταία κομμάτια χ820 χ829 από banggood geekbuying κλπ από ότι βλέπουμε οι Κινέζοι έβαλαν ποιο φθηνές οθόνες παντού. Οπότε τελικά είναι λαχείο με τι οθόνη θα το πάρεις αφού κανένας δεν λέει τι οθόνη φοράει.

 

Καλησπέρα φίλε Χρήστο έχω και στο παρελθόν καταθέση την άποψη μου από φίλο μας εδώ που έχει το τηλέφωνο ένα χρόνο και του δίνει την ίδια οθόνη αγορά τηλεφώνου 350€ από ευρωπαϊκό said !!!

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Κρις και λοιποι γνωστες....

Overclock κλπ γιατι δε σας απασχολουν?????

 

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Κρις και λοιποι γνωστες....

Overclock κλπ γιατι δε σας απασχολουν?????

 

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Μια χαρά ανυσηχει εμένα.αλλα όταν προσπάθησα με kernel auditor δεν με άφηνε να κάνω καμιά αλλαγή..και από ότι έψαξα είναι θέμα kernel..,αν γνωρίζεις κάτι παραπάνω πες γιατί με ενδιαφέρει...

Link to comment
Share on other sites

Κρις και λοιποι γνωστες....

Overclock κλπ γιατι δε σας απασχολουν?????

 

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

μαλλον γιατι δεν εχει χρειαστει σε κανεναν παραπανω επιδοσεις...δεν νομιζω να εχει βγει εφαρμογη η παιχνιδι με απαιτησεις πανω απο sd820

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Κρις και λοιποι γνωστες....

Overclock κλπ γιατι δε σας απασχολουν????? !

Και το ΑΚΤ και το Kernel audiotor γιατί τα έχουμε οεοοο αν θέλουμε επιδόσεις προσαρμόζουμε ανάλογα. ;)

Εγώ προσωπικά προτιμώ ισορροπία άρα καλή μπαταρία (γιατί εκεί πάσχει) και μη σου πω και υπό-χρονισμό!

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στο forum

CrisBal να σε ρωτησω μπορω να βαλω της μαμα rom marchmalow το cpu control ώστε να μπενουν σε sleeping οι επεξεργαστες κ να μην είναι πάντα ενεργή όταν δεν χρειαζονται στην lineage 14.1 με το kernel toolkit δεν γινεται υπαρχει αλλος τροπος?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στο forum

CrisBal να σε ρωτησω μπορω να βαλω της μαμα rom marchmalow το cpu control ώστε να μπενουν σε sleeping οι επεξεργαστες κ να μην είναι πάντα ενεργή όταν δεν χρειαζονται στην lineage 14.1 με το kernel toolkit δεν γινεται υπαρχει αλλος τροπος?

 

Όχι δεν συνεργαζονται. Δοκίμασε με kernel audiotor ή πάρε ένα μπακαπ και βάλε το ΑΚΤ με τα Settings που έχω στο ποστ της Nougat και RR. Αποσυμπιέζεις και περνατα σαν apk's.

Δοκίμασε και Black Screen Kernel..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω θα ηθελα λίγο πουσαρισμα του επεξεργαστη.

Απλα να δω πως θα πηγαίνει.

Μπορει να πιάσει επιδοσεις 835 πχ?

Γιατι αν πλησιαζει σε κάτι τέτοιο, μπορει να σταθει απεναντι στις νεες ναυαρχιδες

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...