Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομιζω θα ηθελα λίγο πουσαρισμα του επεξεργαστη.

Απλα να δω πως θα πηγαίνει.

Μπορει να πιάσει επιδοσεις 835 πχ?

Γιατι αν πλησιαζει σε κάτι τέτοιο, μπορει να σταθει απεναντι στις νεες ναυαρχιδες

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Μεχρι 2,25 πάει σχετικά με ανεκτές θερμοκρασίες. Από εκεί και πάνω αν παίζεις με φουλ φωτεινότητα και επεξεργαστή θα φτιάξεις κάνα δύο αυγά μάτια.... :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω...

 

...στάθηκα τυχερός ας πούμε και πέτυχα ένα honor 8 στα 199€...τώρα είμαι σε δίλημμα σχετικά με το ποιό θα κρατήσω.

 

- και τα δύο έχουν μέτρια μπαταρία (ίσως ελάχιστα καλύτερα το honor 8), αλλά για το honor δεν ξέρω αν υπάρχουν οι "πολυτέλειες' των ΑΚΤ προφίλ που έχουμε στο le max 2

- To honor 8 έχει τον μισό αποθηκευτικό χώρο...παίρνει microsd, αλλά τον περισσότερο, τουλάχιστον, χρόνο, πιθανότερο να δουλεύει ως dual sim

- Στις φωτογραφίες, το honor 8 μάλλον είναι μπροστά, νομίζω, παρά τη χαμηλότερη ανάλυση

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=4&idPhone1=8195&idPhone2=7972&idPhone3=8051

- Στο βίντεο το le max 2 έχει σαφώς το πάνω χέρι, αφού καταγράφει σε ανάλυση 4Κ, ενώ το honor 8 μόλις σε 1080p κι αυτό όχι με τρομερά αποτελέσματα...

http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idPhone1=8195&idPhone2=7972&idPhone3=8051

- Ωστόσο ο ήχος στο βίντεο του honor 8 είναι ανώτερης ποιότητας.

- Επίσης το Le Max 2 έχει και Optical Image Stabilization, ενώ το honor 8 όχι...

- Οι διαστάσεις του honor είναι πιο κοντά σ' αυτό που έχω συνηθίσει, αλλά τις δύο μέρες τώρα που χρησιμοποιώ - επιτέλους - το Le Max 2 ως κύριο κινητό (και το έβγαλα επιτέλους από το σπίτι λολ) νομίζω συνηθίζεται.

- Ως προς τη φωτεινότητα, διαβάζω το honor 8 είναι πιο φωτεινό, χωρίς να διαπρέπει κανένα από τα δύο

- Ως προς την κατασκευή, το honor 8 είναι πολύ όμορφο με το γυαλί, αλλά πολύ ευαίσθητο σε φθορές, ενώ δεν κάθεται - όσο είδα σε δοκιμές - τόσο καλά το προστατευτικό οθόνης λόγω κυρτής κάπως οθόνης...προτιμώ το μεταλλικό le max 2

- Ως προς το χρώμα, δυστυχώς το honor 8 το πέτυχα μόνο σε λευκό, ενώ το γκρίζο του le max 2 μου ταιριάζει αρκετά περισσότερο.

- Τα κουμπιά του honor 8 δυστυχώς είναι ενσωματωμένα στην οθόνη, τρώγοντας αξιοποιήσιμο χώρο, ενώ στο le max 2 είναι, ασφαλώς, χωριστά από την οθόνη, που το προτιμώ

...σε 5.7 οθόνη μπορεί να μην με ένοιαζε, αλ΄λα σε 5.2" δεν είναι τόσο ωραίο...

 

Για βοηθήστε, γιατί μόνος μου με βλέπω να τρώω κανά μήνα πάλι στο "ζύγισμα"...

 

..δεν το έχω ανοίξει το Honor 8 για δοκιμές, προτιμώ αν είναι να το δώσω σφραγισμένο, το έπιασα μόνο στα χέρια μου σε κατάστημα της Wind...πολυ ωραίο, αλλά πολύ γιαλιστερό...

Link to comment
Share on other sites

Κρις, παραπανω δε πηγαινει?

 

@vgiozo

Θα κρατουσα το λε μαχ 2 λογω μεγαλύτερης οθονης.

αν Ειχε 5.5 το 8, ισως το σκεφτομουν

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.επειδη εσείς είστε γνωστες και εγώ παντελώς άσχετος θέλω να μου πείτε ποιο leeco le max 2 να πάρω ώστε να έχω 4g με cosmote να έχει ελληνικα,play store από την αρχή και να δουλεύουν τα facebook messenger viber κτλ με τις ειδοποιήσεις κανονικά.θελω να το πάρω και να μην ασχοληθω καθόλου.ευχαριστω γκαις.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καταφερει να παρω ποτε σωστο backup rom απο τοτε που εβαλα nougat.Χρησιμοποιω TWRP 3.0.2-1 Chrisball.

To restore φορτωνει μεχρι το 100% αλλα δεν μπουταρει ποτε το κινητο.

Συμβαινει σε κανεναν αλλο;

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Τα καταραμενα reboots οταν επιλέγω data στην σιμ2 με ξεπερνανε!

Ελπιζω σημερα βραδυ να μπορεσω να περασω στην 26s ή καμια rr/aosp

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Υπάρχει κάποιος stock dialer να μπορω να ενοποιώ επαφές (merge) απο διάφορους λογαριασμούς; Το θέλω για ενοποίηση επαφών fb με επαφές google για να εχουν φωτογραφιες. Εχω την aroma και ο dialer μέσα δεν έχει αυτή τη δυνατότητα, όπως όλοι σχεδόν οι stock dialers των κινητών. Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Υπάρχει κάποιος dialer να μπορω να ενοποιώ επαφές (merge) απο διάφορους λογαριασμούς; Το θέλω για ενοποίηση επαφών fb με επαφές google για να εχουν φωτογραφιες. Εχω την aroma και ο dialer μέσα δεν έχει αυτή τη δυνατότητα, όπως όλοι σχεδόν οι stock dialers των κινητών.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

x820 Που έχει όλες τις μπάντες. Για ελληνικά θα πρέπει να βάλεις μια από τις ρομ του chrisball

Αυτό http://www.geekbuying.com/item/EU-Version-LeTV-LeEco-Le-Max-2-Pro-X820-6GB-64GB-Smartphone---Gray-380485.html δηλ. δεν εχει Ελληνικα?

Αφου γραφει ότι εχει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.επειδη εσείς είστε γνωστες και εγώ παντελώς άσχετος θέλω να μου πείτε ποιο leeco le max 2 να πάρω ώστε να έχω 4g με cosmote να έχει ελληνικα,play store από την αρχή και να δουλεύουν τα facebook messenger viber κτλ με τις ειδοποιήσεις κανονικά.θελω να το πάρω και να μην ασχοληθω καθόλου.ευχαριστω γκαις.

 

Με cosmote σε καλύπτουν και τα δύο σίγουρα χ820 και κατά 99% το χ829 εκτός αν είσαι σε μέρος κρυμμένο και από το θεό,αν είχες wind θα ήθελες μάλλον χ820

Για ελληνικά όλα τα κινεζομαγαζα στέλνουν με ελληνικά μέσα ,για σιγουριά τσεκαρε τις γλώσσες που λένε στο κάθε site που το πουλάνε

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσθήκη για προηγούμενο μήνυμα

Εγώ πάντως με χ829 και cosmote δεν έχω χάσει 4g σε μια ακτίνα από Λιτόχωρο μέχρι Νάουσα Βέροια Θεσσαλονίκη Χαλκιδική ,δεν έσβησε το 4g σε κανένα σημείο του ταξιδιού

Edited by Relin
Link to comment
Share on other sites

Με cosmote σε καλύπτουν και τα δύο σίγουρα χ820 και κατά 99% το χ829 εκτός αν είσαι σε μέρος κρυμμένο και από το θεό,αν είχες wind θα ήθελες μάλλον χ820

Για ελληνικά όλα τα κινεζομαγαζα στέλνουν με ελληνικά μέσα ,για σιγουριά τσεκαρε τις γλώσσες που λένε στο κάθε site που το πουλάνε

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσθήκη για προηγούμενο μήνυμα

Εγώ πάντως με χ829 και cosmote δεν έχω χάσει 4g σε μια ακτίνα από Λιτόχωρο μέχρι Νάουσα Βέροια Θεσσαλονίκη Χαλκιδική ,δεν έσβησε το 4g σε κανένα σημείο του ταξιδιού

 

Δεν είναι μόνο θέμα αν έχει το εικονίδιο 4G ή όχι...είναι και σε τί πραγματική ταχύτητα συνδέεσαι...θεσσαλονίκη κέντρο (προς Καλαμαριά) και οι ταχύτητες 4G που είχα ήταν χαμηλές.

 

...βέβαια μπορεί να μην υπάρχει καν στη περιοχή 800άρα από τον πάροχο, αλλά θα βοηθούσε για τη κάλυψη...και μέσα στα αστικά κέντρα οι άλλες μπάντες μπορέι να μην πιάνουν τόσο καλά....όταν λοιπόν προστεθούν τέτοιες κεραίες, μπορεί να μην δύναται κάποιος να το εκμεταλλευτεί.

 

Δλδ αν αγοράζει κάποιος τώρα, καλύτερα να πάρει το Χ820, θα έλεγα...αν και το Χ829 σαφώς είναι φοβερό VFM, αν υπολογίσει κανείς μαζί και τα ακουστικά...

Link to comment
Share on other sites

Ενώ δούλευε επι 2 μήνες το fingerprint ξαφνικά σταμάτησε πάλι να λειτουργεί.

Δοκίμασα να ξαναπεράσω το 419modem αλλά τίποτα...Υπάρχει περίπτωση αν φλασάρω το 466firmware να μπρικάρω το κινητό;Έχω περάσει τώρα πάνω τη resurection remix απο xda

Link to comment
Share on other sites

2 χρονια ημουν με χιαομι χωρίς την 800. Εκει που κυκλοφορουσα μια χαρα 4g ειχα.

Και τωρα μενυο χ829 τα ίδια.

 

Τωρα αν τυχει και βρεθω σε μέρος που δε πιανει, δε θα σκασω κιολας.

Θα βολευτω με 3g. Στη χαλκιδικη 2ο ποδι δε θυμαμαι τι επιανε....

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Ενώ δούλευε επι 2 μήνες το fingerprint ξαφνικά σταμάτησε πάλι να λειτουργεί.

Δοκίμασα να ξαναπεράσω το 419modem αλλά τίποτα...Υπάρχει περίπτωση αν φλασάρω το 466firmware να μπρικάρω το κινητό;Έχω περάσει τώρα πάνω τη resurection remix απο xda

Για να το μπρικαρεις δεν νομίζω. Το fp του le Max είναι άβυσσος. Μερικές μέρες πιάνει πριν καν το ακουμπήσεις και άλλες όσο και να πατας δεν γίνεται τίποτα.

 

leeco le max 2 tele23s v43

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Υπάρχει κάποιος stock dialer να μπορω να ενοποιώ επαφές (merge) απο διάφορους λογαριασμούς; Το θέλω για ενοποίηση επαφών fb με επαφές google για να εχουν φωτογραφιες. Εχω την aroma και ο dialer μέσα δεν έχει αυτή τη δυνατότητα, όπως όλοι σχεδόν οι stock dialers των κινητών.

 

Αρχική σελίδα όλοι οι dialers. Είναι οι Google dialer. Ή παίξε με play store dialers. Έχει υπεραρκετούς. Ο μαμά dialer δεν έχει δυνατότητα ενοποίησης με Facebook.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7216854#post7216854"

Ανέβηκε στο ανάλογο ποστ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση πόσο θερμοκρασία κρατάνε αυτόν τον καιρό τα δικά σας; Εμένα με νορμάλ περιήγηση στα κλασσικά φβ ινστα και μπραουζερ παίζει γύρω στο 35 ενώ όταν βλέπω βίντεο κι ακούω τραγούδια στο you tube φτάνει κάνα 40αρι. Φοράω την τελε 23ς του Χρήστου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση πόσο θερμοκρασία κρατάνε αυτόν τον καιρό τα δικά σας; Εμένα με νορμάλ περιήγηση στα κλασσικά φβ ινστα και μπραουζερ παίζει γύρω στο 35 ενώ όταν βλέπω βίντεο κι ακούω τραγούδια στο you tube φτάνει κάνα 40αρι. Φοράω την τελε 23ς του Χρήστου.

 

Μεγάλη οθόνη πολύ φωτεινότητα και επεξεργαστής. Λογική θερμοκρασία είναι.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

2 χρονια ημουν με χιαομι χωρίς την 800. Εκει που κυκλοφορουσα μια χαρα 4g ειχα.

Και τωρα μενυο χ829 τα ίδια.

 

Τωρα αν τυχει και βρεθω σε μέρος που δε πιανει, δε θα σκασω κιολας.

Θα βολευτω με 3g. Στη χαλκιδικη 2ο ποδι δε θυμαμαι τι επιανε....k!

Μια χαρά είναι. Τώρα αν πας Ιμαλάια έεε δεν θα έχεις ούτε 2G. :p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, πιο πολυ για την 800αρα το λεω που γίνεται τοσος ντορος....

 

Λεω σημερα βραδυ να περασω την ρομ που ανεβασες κρις.

Ή την google+rr+κλπ

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, πιο πολυ για την 800αρα το λεω που γίνεται τοσος ντορος....

 

Λεω σημερα βραδυ να περασω την ρομ που ανεβασες κρις.

Ή την google+rr+κλπk!

 

Κι εγώ με το rn3 pro χωρίς 800αρα έχω παντού και πάντα 4G. Τώρα και αν θα πάω για κυνήγι στο βουνό και έχω 3G δεν θα πεθάνω. Καλύτερα έχει περισσότερη ώρα μπαταρία. :lol:

Για τη ρομ. Αν έχεις μπακαπ και σου αρέσει να παίζεις δοκίμασε ότι θες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εχω το αρχικο, όπως ηρθε απο εφοξ.

Το πολυ πολυ κραταω και αυτο που εχω τωρα.

Το μονο μου προβλημα ειναι οτι δεν εχω dsl σπιτι και ετσι δε μπορω να κατεβάζω συνέχεια ρομς ή να στεινω εξ αρχης το τηλεφωνο...

Ιντερναλ να σβήσω αν παω σε μη eui??? Πιστευω δε παιζει ρολο....

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Ιντερναλ να σβήσω αν παω σε μη eui??? Πιστευω δε παιζει ρολο....

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις και internal. Όλα τα άλλα. Κάνε μπακαπ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δυο ημέρες το τηλ και ολα καλα εκτος απο την αδυναμία εγκατάστασης του viber.Εχει τυχει σε κανέναν αυτό;(φοραει απ οτι βλεπω την 5.8.016s) Edited by looser17
Link to comment
Share on other sites

Το εχω δυο ημέρες το τηλ και ολα καλα εκτος απο την αδυναμία εγκατάστασης του viber.Εχει τυχει σε κανέναν αυτό;(φοραει απ οτι βλεπω την 5.8.016s)

 

Έκανες καμία επαναφορά στα εργοστασιακά όταν το πήρες? Αν όχι κάποια στιγμή καλό θα είναι.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...