Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτοιμο είναι OTA v.44 και θα σας έρθει με ΟΤΑ. Αν παρ' όλα αυτά βιάζεσαι το κατεβάζεις από εδώ αλλά θα πρέπει να το ξανακάνεις όταν θα έρθει ξανά για να πάρει τα σωστά στοιχεία το ΟΤΑ και να το εμφανίζει για να κάνεις και τα επόμενα. ;)

Διορθώνει micro-bugs, δημιουργεί καρτέλα led ρυθμίσεις στην προβολή >φωτεινός παλμός>Ρυθμίσεις χρωμάτων led

Διορθώνει το πρόβλημα με την ταπετσαρία κλειδώματος. Επιλέγουμε την συλλογή ανοίγουμε βλεπουμε την εικόνα και πατάμε χρήση ως και επιλέγουμε.

Φλασάρισμα κανονικά χωρίς wipe πριν και μετα από TWRP.

https://mega.nz/#!xA0X3ApS!t2_9__CnHUaaGjn1w3GDYncEj1iXK02GccvqRefWVHU

 

Στο "Ορισμός ως " τι να επιλέξουμε για να αλλάξουμε την οθόνη κλειδώματος? Εμένα πάντως δυστυχώς δεν αλλάζει στην lockscreen. Εμφανιζει συνέχεια ένα παιδάκι μέσα σε ένα αμάξι σαν να είναι live και δεν αλλάζει με τίποτα. Θα το έκανα dirty flash αλλά πρέπει λογικά να ξαναπεράσω την

v40 και μετά να ξανακάνω τα updates.

 

Τελικά με λίγη προσπάθεια μέσα από το ρυθμίσεις χρωμάτων led το κατάφερα και το άλλαξα. Thanks Chris και πάλι. Είσαι ο master του le max 2.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρεται πουθενά ότι φοράει GG3 από την Leeco, συζητιόταν το θέμα και 2-3 σελίδες πριν. Όποιος έχει επίσημη απόδειξη για κάτι τέτοιο, ας τη παραθέσει..

 

Εχει gorilla glass 3 φιλε μου. Και η ιδια η εταιρία το λέει αλλά και επίσημα review sites. Απλα η εταιρία δεν το διαφήμιζε (πιστευω εγω) γιατι τι να διαφημίσει όταν όλα τα κινητα της κατηγορίας της φορανε το gorilla glass 4

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Στο "Ορισμός ως " τι να επιλέξουμε για να αλλάξουμε την οθόνη κλειδώματος? Εμένα πάντως δυστυχώς δεν αλλάζει στην lockscreen. Εμφανιζει συνέχεια ένα παιδάκι μέσα σε ένα αμάξι σαν να είναι live και δεν αλλάζει με τίποτα. Θα το έκανα dirty flash αλλά πρέπει λογικά να ξαναπεράσω την

v40 και μετά να ξανακάνω τα updates.

 

Τελικά με λίγη προσπάθεια μέσα από το ρυθμίσεις χρωμάτων led το κατάφερα και το άλλαξα. Thanks Chris και πάλι. Είσαι ο master του le max 2.

 

Όχι βρε παιδιά από εκεί αν και γίνεται αλλά δεν έχει σχέση. Από συλλογή φωτογραφιών επιλέγουμε την εικόνα που τραβηξαμε ή κατεβάσαμε και λέμε ως τι να μπει. Τι στο καλό τσάμπα παιδευόμουν να το φτιάξω και να έχει και παντού Ελληνικά?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε παιδιά από εκεί αν και γίνεται αλλά δεν έχει σχέση. Από συλλογή φωτογραφιών επιλέγουμε την εικόνα που τραβηξαμε ή κατεβάσαμε και λέμε ως τι να μπει. Τι στο καλό τσάμπα παιδευόμουν να το φτιάξω και να έχει και παντού Ελληνικά?

 

Και γω μαζί σου αλλά στο oρισμός ως τι να επιλέξουμε μετά ? backgrounds, ταπετσαρία ή κάτι άλλο?

 

Τελικά μπαίνοντας από την εφαρμογή "συλλογή" γίνεται πανεύκολα. Εγώ έμπαινα από το quickpic που χρησιμοποιώ κατά κόρον και δεν γινότανε.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχει gorilla glass 3 φιλε μου. Και η ιδια η εταιρία το λέει αλλά και επίσημα review sites. Απλα η εταιρία δεν το διαφήμιζε (πιστευω εγω) γιατι τι να διαφημίσει όταν όλα τα κινητα της κατηγορίας της φορανε το gorilla glass 4

 

Δώσε πηγές αν μπορείς, ειδικά για επίσημους ισχυρισμούς της εταιρείας.

...είδαμε παραπάνω μόνο -διαψεύσιμες- αναφορές ανώνυμων υπαλλήλων σε φόρουμ..

 

....όσον αφορά για το τί αναφέρουν οι διάφορες ιστοσσελίδες, γίνεται της πόπης με τις προδιαγραφές...ακόμη και αξιόπιστες σελίδες όπως το gsmarena μπορέι να τις αναφέρουν λειψά ή λάθος.

 

Ποιό το όφελος να έχει GG3 και να μην το διαφημίζει καθόλου και πουθενά; Καλύτερα να νομίζει ο άλλος ότι δεν έχει καθόλου, από το να "πέσει η μούρη" της εταιρείας ότι έβαλε περασμένης γενιάς ενισχυμένο γυαλί; Δεν το βρίσκω επαρκώς λογικό.

 

...μπορεί να φοράει κάποιο συγκριτικά "άσημο" ενισχυμένο γυαλί (πιθανότερο το βρίσκω να έχει κάποιας μορφής ενισχυμένο γυαλί, από το να μην έχει καμία τέτοια προστασία), αλλά αντί να το ονοματίζει -και να τη "βαρύνει" η επιλογή μιας "φθηνής" λύσης - μπορεί και σκόπιμα να αφήνεται να κυκλοφορεί μια φήμη που ευνοεί την εταρεία και αυξάνει την "αξία" του προϊόντος.

 

Μακάρι να κάνω λάθος, αν κάνω λάθος "κερδίζω", αλλά ας προσπαθούμε να μιλάμε τεκμηριωμένα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με tele23 σας συνδέεται αυτόματα σε αποθηκευμένα δίκτυα wifi; Εμένα τις περισσότερες φορές όχι και συνδέεται μόνο χειροκίνητα. Γράφει ότι και καλά το δίκτυο wifi είναι απενεργοποιημενο.

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Και γω μαζί σου αλλά στο oρισμός ως τι να επιλέξουμε μετά ? backgrounds, ταπετσαρία ή κάτι άλλο?

 

Καλά θα με τρελάνετε... :lol:

Πάμε συλλογή ανοίγουμε και επιλέγουμε όποια φώτο θέλουμε...

3 πράγματα βγάζει. Ορισμός ως ταπετσαρία

Ορισμός ως ταπετσαρία κλειδώματος οθόνης

Ορισμός και τα δύο....

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με tele23 σας συνδέεται αυτόματα σε αποθηκευμένα δίκτυα wifi; Εμένα τις περισσότερες φορές όχι και συνδέεται μόνο χειροκίνητα. Γράφει ότι και καλά το δίκτυο wifi είναι απενεργοποιημενο.

 

Le X829 4/64 tele23s

 

Κάνε κανένα clear cache ή άλλαξε μόντεμ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα με τρελάνετε... :lol:

Πάμε συλλογή ανοίγουμε και επιλέγουμε όποια φώτο θέλουμε...

3 πράγματα βγάζει. Ορισμός ως ταπετσαρία

Ορισμός ως ταπετσαρία κλειδώματος οθόνης

Ορισμός και τα δύο....

 

Ναι βρε. το διόρθωσα αμέσως μετά. Όλα καλά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα κινητό όπως το δικό μας, που ο φακός της κάμερας προεξέχει, συνιστάται η τοποθέτηση προστατευτικού. Εγώ έχω βάλει, αφού είδα πρώτα το τζάμι του φακού φίλου μου να σπάει.

Δεν έχω διαπιστώσει μείωση της ποιότητας στις φωτογραφίες, αλλά ακόμα και να υφίσταται είναι αμελητέα. Από την άλλη, δεν πάω για πούλιτζερ φωτογραφίας, οπότε προσέχω για να έχω.

 

Μπορείς να μας δώσεις κάποιο λινκ για το τζάμι της κάμερας ;

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

παλι;;;Πως ειναι δυνατον να χαλασε καινουριο καλωδιο Χρηστο;;;

 

Αν είναι καινούργιο καλώδιο και δεν δουλεύει άλλαξε ρομ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχω το Χ822 με την tele23v43, από ότι θυμάμαι αμυδρά, είχα κάνει μια αναβάθμιση modem, που μπορούμε να δούμε ποια έκδοση φοράμε και ποια προτείνετε επειδή έχω παρατηρήσει μια κάμψη στο σήμα της κινητής. Δηλαδή εκεί που παλαιότερα είχα άνετα τηλεφωνία, πλέον αρκετές φορές παρόλο που δείχνει δύο γραμμές, μου εμφανίζει το μύνημα ότι το δίκτυο της κινητής δεν είναι διαθέσιμο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχω το Χ822 με την tele23v43, από ότι θυμάμαι αμυδρά, είχα κάνει μια αναβάθμιση modem, που μπορούμε να δούμε ποια έκδοση φοράμε και ποια προτείνετε επειδή έχω παρατηρήσει μια κάμψη στο σήμα της κινητής. Δηλαδή εκεί που παλαιότερα είχα άνετα τηλεφωνία, πλέον αρκετές φορές παρόλο που δείχνει δύο γραμμές, μου εμφανίζει το μύνημα ότι το δίκτυο της κινητής δεν είναι διαθέσιμο.

 

Στις πληροφορίες τηλεφώνου.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας δώσεις κάποιο λινκ για το τζάμι της κάμερας ;

For Letv Leeco Le Max 2/Pro/3/S3/Cool 1 X820 Camera Lens Protector Tempered Glass Film Protective Phone TPU Case Cover Accessory

http://s.aliexpress.com/URjiEb6v

(from AliExpress Android)

 

X829 6/128, RR v5.8.3

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια. Έχω ενα πρόβλημα με το κινητό, ο ήχος στο ηχείο μου είναι παρα πολύ χαμηλός και κάπως "βαθύς". Το έχω απο 5/2016 κ έχω παρακολουθήσει σχεδόν όλο το νήμα με κάποια μικρά κενά. Έχω τη rr nougat αλλά και πριν με την 20s είχα παρόμοιο πρόβλημα. Έχω δοκιμάσει πείραγμα του viper αλλά δεν έκανε διαφορά. Τα φώτα σας please.
Link to comment
Share on other sites

For Letv Leeco Le Max 2/Pro/3/S3/Cool 1 X820 Camera Lens Protector Tempered Glass Film Protective Phone TPU Case Cover Accessory

http://s.aliexpress.com/URjiEb6v

(from AliExpress Android)

 

X829 6/128, RR v5.8.3

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου!!!
X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η παλια, λογικο να γινει ετσι οταν την αφαιρεσε, την νεα την εσπασε πανω ακριβως στο ακουστικο...και τωρα περιμενω αλλο ενα μηνα.

Κάντο μόνο σου φίλε.Το κανα σε Le 2 κ δεν είναι δύσκολο.Μήπως δεν έβγαλε από την παλιά ένα μαξιλαράκι που έχει εκεί,κι όπως πίεσε έσπασε?Οι οθόνες που ερχονται δεν το εχουν κ πρέπει να το βγάλεις από το παλιό.Και αυτό ισχύει κ για το δικό μας

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω λίγο την ερώτηση, εφόσον η 26s google tele αργει. Ποια είναι η επόμενη καλύτερη πρόταση? 'Εμφαση πάντα σε μπαταρία και καλά λειτουργικό V4A.
Link to comment
Share on other sites

εχω δουλεψει μονο την 26s εδω και 4 μερες. Εχω μεγαλο προβλημα με το bluetooth. Δεν συνδεεται ευκολα. Μονο με πολλες προσπαθειες και αν ξεσυνδεσω αλλη συσκευη πρωτα. Βγαζει συνεχεια προβλημα κωδικων ενω δεν υπαρχει. Εχω δοκιμασει 5-6 συσκευες. Αυτοκινητο, ακουστικα, ρολοι κλπ. Και δεν κραταει και στην μνημη τις συνδεσεις. Εχετε καμια παρομοια εμπειρια? Τι να κανω ξερει κανεις;

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω λίγο την ερώτηση, εφόσον η 26s google tele αργει. Ποια είναι η επόμενη καλύτερη πρόταση? 'Εμφαση πάντα σε μπαταρία και καλά λειτουργικό V4A.

tele_23 όπως είσαι....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

εχω δουλεψει μονο την 26s εδω και 4 μερες. Εχω μεγαλο προβλημα με το bluetooth. Δεν συνδεεται ευκολα. Μονο με πολλες προσπαθειες και αν ξεσυνδεσω αλλη συσκευη πρωτα. Βγαζει συνεχεια προβλημα κωδικων ενω δεν υπαρχει. Εχω δοκιμασει 5-6 συσκευες. Αυτοκινητο, ακουστικα, ρολοι κλπ. Και δεν κραταει και στην μνημη τις συνδεσεις. Εχετε καμια παρομοια εμπειρια? Τι να κανω ξερει κανεις;

 

Έβαλες firmware? Aν ναι δοκίμασε άλλο...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

tele_23 όπως είσαι....

 

Χρήστος ρωτάω επειδή τελευταία υπερθερμαίνεται ακόμα και σε stand by mode και τα system services είναι στο Θεό (41-41% !). Δεν ξέρω τι να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι καινούργιο καλώδιο και δεν δουλεύει άλλαξε ρομ

 

Πες μου λιγο τι πεπει να κανω για να αλλαξω ρομ;;;και θα σβηστει το remote control;;;ποια ειναι ποιο καλη και ευχριστη και ευκολη να την περασω;;;ειμαι ολιγον ασχετος ειπαμε

Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...