Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς το παρων (αν ειχα τρομερό προβλημα) δε θα έμπαινα στη διαδικασία να τον αλλάξω.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο έχω περάσει την 26s αρομα, και όλα μια χαρά σε χρήση 2 βδομαδων, μόνο το app του wallpaper δεν μου δουλεύει, το οποίο δεν ξέρω αν φταίει το backup που τράβηξα από leeco account η απο την ρομ, μπας και το έχουμε σε apk να το φτιάξω και αυτό;

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Ναι αν έκανες restore γι αυτό. Θα στο στείλω αύριο το πρωί κατά τις 11 έχε το νου σου.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Και ναι, μετά από μια μέρα η λύση βρέθηκε!!! Με την tele23s προχώρησε, πέρασα και το backup που είχα και όλα οκ, μόνο μια χάρη, το apk για την miui camera καθώς τα ποστ έχουν ξεφύγει σε αριθμό
26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

Και ναι, μετά από μια μέρα η λύση βρέθηκε!!! Με την tele23s προχώρησε, πέρασα και το backup που είχα και όλα οκ, μόνο μια χάρη, το apk για την miui camera καθώς τα ποστ έχουν ξεφύγει σε αριθμό

 

Κάτι δεν έχεις κάνει σωστά στα βήματα τα αρχικά των mount και Wipe μετά το αρχικό encryption. Τέλος πάντων. Έχω ετοιμάσει την 26s σε πλήρη στοκ κατάσταση με όλες τις μαμά και απαραίτητες εφαρμογές. Κατά την άποψή μου ότι καλύτερο έχουν βγάλει μέχρι σήμερα οι Leeco developers. Όταν με το καλό ανέβει δοκιμάζεις και ρωτάς. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν έχεις κάνει σωστά στα βήματα τα αρχικά των mount και Wipe μετά το αρχικό encryption. Τέλος πάντων. Έχω ετοιμάσει την 26s σε πλήρη στοκ κατάσταση με όλες τις μαμά και απαραίτητες εφαρμογές. Κατά την άποψή μου ότι καλύτερο έχουν βγάλει μέχρι σήμερα οι Leeco developers. Όταν με το καλό ανέβει δοκιμάζεις και ρωτάς. ;)

 

Μυαλό δεν βάζω και δοκίμασα ξανα να βάλω την αρομα και όλα οκ!!!ξεμπλοκαρε η διαδικασία και έγινε η εγκατάσταση,μονο το winbank δεν μου δουλευει,θα δοκιμασω και μπαταρία και μόλις βγάλεις την 26s θα την δοκιμασω

26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορω να καθαρισω την cache του bluetooth στην 26s aroma? δεν μπορω να το βρω στις εφαρμογες

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα.Ειμαι μεταξυ 5 κινητων..δεν θλεω να διαθεσω πανω απο 120-130 ευρω...Θα ηθελα βοηθεια με τις rom.to letv x520 η το Leeco Cool1 εχει global ρομ?Εχει ασχοληθει κανεας με τα κινητα αυτα? Για το PPTV King 7S κανενας που να το εχει?τελος για σιγουρια εχω το xiaomi redmi note 4x..αρα ειμαι μεταξυ letv x520 ,το Leeco Cool1, PPTV King 7S. xiaomi redmi note 4x...μπορει καποιος να βοηθησει?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Αγόρασα το le max 2 pro 6/64 και θέλω να του περάσω την Ελληνική ρομ. Ποια να προτιμήσω και τι πρέπει να κάνω;

 

Καλησπερα ,αποψη μου κρατα το πρωτα μερικες μερες με την ρομ που εχει μεχρι να το συνηθισεις και να βεβαιωθεις οτι ολα λειτουργουν σωστα και δεν θα χρειαστει να το στειλεις πισω ελεγξε αισθητηρες οτι ειναι ενταξει πχ δακτυλικου gps κτλ και μετα αποφασιζεις ποια ρομ θα βαλεις διαβασε εδω μεσα για να αποφασισεις ,εχει πολλες αξιολογες ειτε 23s ειτε 26s ,stock based ,google based ,prerooted κτλ για να επιλεξεις οτι θελεις.

Για το πως θα το κανεις υπαρχουν οδηγιες αναλυτικοτατες στην πρωτη σελιδα και αλλες χρησιμες οδηγιες , χονδρικα η διαδικασια ειναι: ελεγχος bootloader και ξεκλειδωμα αν δεν ειναι ξεκλειδωτος ηδη >> εγκατασταση TWRP (σε συμβουλευω να περασεις το 3.0.2-2) >> και τελος εγκατασταση της custom rom που θα επιλεξεις ,καλοριζικο.

X820 4/32 CN-23S REMIXED by CBG

X820 6/64 tele_23

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα.Ειμαι μεταξυ 5 κινητων..δεν θλεω να διαθεσω πανω απο 120-130 ευρω...Θα ηθελα βοηθεια με τις rom.to letv x520 η το Leeco Cool1 εχει global ρομ?Εχει ασχοληθει κανεας με τα κινητα αυτα? Για το PPTV King 7S κανενας που να το εχει?τελος για σιγουρια εχω το xiaomi redmi note 4x..αρα ειμαι μεταξυ letv x520 ,το Leeco Cool1, PPTV King 7S. xiaomi redmi note 4x...μπορει καποιος να βοηθησει?ευχαριστω

Κάνε ερώτηση στο θέμα με την αναζήτηση συσκευής. Εδώ αυτά που ρωτάς είναι άσχετα.

 

leeco le max 2 tele23s v43

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ήθελα να ρωτήσω το εξής: Ισχύει ότι όταν κάνουμε install μια rom γίνεται πάντα wipe το system (από την εγκατάσταση) ή εξαρτάται από την υλοποίηση της εγκατάστασης;
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για αγορα μια απο τις συσκευες αυτες.

Επειδη την θελω αμεσα δεν προλαβαινω απο Κινα και πρεπει να γινει με αντικαταβολη.

Δινω καπου στα 170-180

Οποιος γνωριζει κατι πμ,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μεταλλική συσκευη + παραλία....

Βαραει 50αρια για πλακα.....

Χωρίς χρηση, στη σκια...

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!'Εχω αρκετό καιρό να παρακολουθήσω το νήμα και ειμαι στην θρυλική 20Grs ακόμη!Οπότε ήρθε η ώρα για ανανέωση!Σκέφτομαι την final Aroma 26s!Κατέβασα το v.4 !Cris με τις οδηγίες που έχεις είμαι έτοιμος στο πέρασμα !Υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα που βγήκε αργότερα?Γιατι όπως καταλαβαινεις με το που περαστεί θα κάνει καιρό να αλλαχτεί ξανα!:lol: Ευχαριστώ πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομη! Περισσότερο θελω να αλλαξω ρομ γιατι στις κλησεις υπαρχει ενα προβλημα που είχα αναφερει και παλιοτερα! Με ακούνε πολυ βαθεια αλλα οχι παντα! Με wipe dalvic and cache που μου είχε πει ο Cris διορθώνοται προσωρινα αλλα μετα απο λιγες μερες παλι τα ιδια! Με αλλαγη και δοκιμή αλλου firmware υπαρχει περιπτωση να στρωσει? Τι αλλο μπορώ να κανω πριν την αλλαγη ρομ?
Link to comment
Share on other sites

Φοράω την RR 7.1.2 εδώ και 3 βδομάδες τουλάχιστον.

Ένα πρόβλημα έχω μόνο με το κινητό.

Επειδή το έχω πάντα στο αθόρυβο (δόνηση), δεν το ακούω ποτέ.

Η δόνηση είναι πάρα πολύ αδύναμη.

Έχει καμία αλλαγή που μπορώ να κάνω με επεξεργασία αρχείου;

Ή κάποια εφαρμογή που να κάνει αυτή τη δουλειά;

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Αναμένεται κάποια νέα ΡΟΜ ή ενημέρωση της 26s;

 

Θα δώσω το κινητό τελικά (για τα μάτια του Honor 8) και θέλω να βάλω μια rooted (με ΑΚΤ προφίλ) σταθερή ΡΟΜ, χωρίς προβλήματα/θέματα γιατί το κινητό θα πάει σε κάποιον που δεν ανακατεύεται με ΡΟΜ.

 

Νομίζω κάτι ανέφερε πριν μερικές μέρες ο Crisbal.

 

Αν δεν αναμένεται νέα ΡΟΜ, ποιά είναι η πιο σταθερή - που να παίρνει ROOT - που μου προτείνετε να βάλω;

 

Σε αυτή εδώ, για να τη Ροοτάρω, μπορώ απλώς να φλασάρω το zip του SUPERSU μέσω TWRP;

LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7097503#post7097503

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φοράω την RR 7.1.2 εδώ και 3 βδομάδες τουλάχιστον.

Ένα πρόβλημα έχω μόνο με το κινητό.

Επειδή το έχω πάντα στο αθόρυβο (δόνηση), δεν το ακούω ποτέ.

Η δόνηση είναι πάρα πολύ αδύναμη.

Έχει καμία αλλαγή που μπορώ να κάνω με επεξεργασία αρχείου;

Ή κάποια εφαρμογή που να κάνει αυτή τη δουλειά;

Ινφο για αυτονομία μπορεις να μας πεις?

Επισης ir παιζει?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Αναμένεται κάποια νέα ΡΟΜ ή ενημέρωση της 26s;

 

Θα δώσω το κινητό τελικά (για τα μάτια του Honor 8) και θέλω να βάλω μια rooted (με ΑΚΤ προφίλ) σταθερή ΡΟΜ, χωρίς προβλήματα/θέματα γιατί το κινητό θα πάει σε κάποιον που δεν ανακατεύεται με ΡΟΜ.

 

Νομίζω κάτι ανέφερε πριν μερικές μέρες ο Crisbal.

 

Αν δεν αναμένεται νέα ΡΟΜ, ποιά είναι η πιο σταθερή - που να παίρνει ROOT - που μου προτείνετε να βάλω;

 

Σε αυτή εδώ, για να τη Ροοτάρω, μπορώ απλώς να φλασάρω το zip του SUPERSU μέσω TWRP;

LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7097503#post7097503

 

Ευχαριστώ.

 

Ναι μπαίνει κανονικά για όλες.για μένα ή 23 cn και 26 από τις πιο σταθερές..θα το δώσεις με χρήματα ή απλά θα του το δωρίσεις?αν πάρεις λεφτά καλύτερα μην το κάνεις..και ειδικά με root kai akt επάνω..θα υπάρξουν αρκετές φορές που θα υπάρξουν προβλήματα..γνώμη μου έχοντας φορέσει όλες τις rom...

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπαίνει κανονικά για όλες.για μένα ή 23 cn και 26 από τις πιο σταθερές..θα το δώσεις με χρήματα ή απλά θα του το δωρίσεις?αν πάρεις λεφτά καλύτερα μην το κάνεις..και ειδικά με root kai akt επάνω..θα υπάρξουν αρκετές φορές που θα υπάρξουν προβλήματα..γνώμη μου έχοντας φορέσει όλες τις rom...

Όχι, δεν είμαι ο νονός του, θα το πουλήσω... λολ

 

Τί προβλήματα;

Δεν έτυχε να δώ σχετικές αναφορές εδώ στο φόρουμ...

 

...όσο είχα τα ΑΚΤ προφιλ στην 21s δεν παρατήρησα κάποιο θέμα...μήπως ένα επιλεγμένο προφίλ μπορεί να δημιουργεί πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είμαι ο νονός του, θα το πουλήσω... λολ

 

Τί προβλήματα;

Δεν έτυχε να δώ σχετικές αναφορές εδώ στο φόρουμ...

 

...όσο είχα τα ΑΚΤ προφιλ στην 21s δεν παρατήρησα κάποιο θέμα...μήπως ένα επιλεγμένο προφίλ μπορεί να δημιουργεί πρόβλημα;

 

Μιλώ για την 26 και πάνω.. έχοντας root και akt υπήρξαν:επανεκκίνηση στο άσχετο (όχι συχνά) κόλλημα στο logο (μία φορά) και με την aroma όταν έφτανε 3% κολλούσε το σύμπαν...μάλιστα την τελευταία φορά πριν την βγάλω κόλλησε εντελώς αναβοσβηνοντας ή οθόνη..άσε δε το γνωστό google play services has stopped..έβαλα την 23 που είχα παλιά και ηρεμησα εδώ και 2 εβδομάδες...από 23 και κάτω όλες απίστευτα σταθερές..χωρίς root και akt...πάντα μιλάω για μένα.και σίγουρα και για πολλούς που είχαν τέτοια θέματα αν διαβάσεις κάποιες σελίδες του forum..

Edited by Popplaros
Link to comment
Share on other sites

Μιλώ για την 26 και πάνω.. έχοντας root και akt υπήρξαν:επανεκκίνηση στο άσχετο (όχι συχνά) κόλλημα στο logο (μία φορά) και με την aroma όταν έφτανε 3% κολλούσε το σύμπαν...μάλιστα την τελευταία φορά πριν την βγάλω κόλλησε εντελώς αναβοσβηνοντας ή οθόνη..άσε δε το γνωστό google play services has stopped..έβαλα την 23 που είχα παλιά και ηρεμησα εδώ και 2 εβδομάδες...από 23 και κάτω όλες απίστευτα σταθερές..χωρίς root και akt...πάντα μιλάω για μένα.και σίγουρα και για πολλούς που είχαν τέτοια θέματα αν διαβάσεις κάποιες σελίδες του forum..
Η τελευταια 26s aroma (v4) δεν βλεπω να εχει κανενα προβλημα εδω και δυο μερες. Ουτε με τα g.play services(που ειχε η προηγουμενη version). Θελει προσοχη στα βηματα του instalation. Εγω πχ την περασα αρχικα πανω απο την v3 με wipe data cache, dalwin και ειχα θεματα. Λαγκαρε , ανεβαζε θερμοκρασιες κ.α. Την ξαναπερασα με full wipe (εκτος internal) και εκανα ολα τα βηματα με το κινητο στην καταψυξη (σοβαρολογω-με τετοια ζεστη τι περιμενεις?) και όλα καλα από εχτές. Πρεπει το κινητο να ειναι κρυο σε αυτην την διαδικασια για να κατσει καλα η ρομ. Δες τα βηματα που προτινει ο crisbal. Επισης vgiozo μπορεις να βαλεις την 23s tele, ή ακόμα καλύτερα την 26s google stable που θα ανεβασει όπου ναναι. Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Ινφο για αυτονομία μπορεις να μας πεις?

Επισης ir παιζει?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

5 hours SoT με wifi

IR θεωρητικά δουλεύει, δεν το έχω δοκιμάσει

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...