Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το SuperSU δουλεύει που δεν δούλευε στην v4.
θεουλης! Παω ...στην κατάψυξη για μια τελευταια καθαρη εγκατασταση - γιατι κουραστικα- και σταματαω (5 εχω κανει σε μια βδομαδα ). Βάλε donation link. (Ξερω δεν θες αλλα εγω υποχρεουμαι να στο πω) Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

θεουλης! Παω ...στην κατάψυξη για μια τελευταια καθαρη εγκατασταση - γιατι κουραστικα- και σταματαω (5 εχω κανει σε μια βδομαδα ). Βάλε donation link. (Ξερω δεν θες αλλα εγω υποχρεουμαι να στο πω)

Οκ σε 25 χρόνια που θα πάρω σύνταξη (αν ζούμε μέχρι τότε) :lol::lol: Τσοντάρεις να την βγάλουμε......:wacko::p

EDIT > Ανεβαίνει και η tele_26s...:)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Οκ σε 25 χρόνια που θα πάρω σύνταξη (αν ζούμε μέχρι τότε) :lol::lol: Τσοντάρεις να την βγάλουμε......:wacko::p

EDIT > Ανεβαίνει και η tele_26s...:)

Τι μας κάνεις τωρα!!! Δεν θα τσιμπίσω προς το παρόν πάντως. Επειδή ειμαι ευχαριστημενος με 26s αρομα και ειναι unknown territory η τελε για μενα, θα περιμενω feedback απο τους χρηστες και επιφυλάσσομαι για το αμεσο μέλλον..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

παντως το viper4a ουτε στην final εκδοση συνεργαζεται με super su.

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

παντως το viper4a ουτε στην final εκδοση συνεργαζεται με super su.

 

Ήθελα να ήξερα γιατί κάθομαι και γράφω ώρες changelog, installation instructions!, ελληνικές οδηγίες, επάνω στα πακέτα στον AROMA installer κλπ κλπ κλπ ότι :

Οι επιλογές είναι.

Magisk & suhide+ V4A + xposed +Modules

Supersu +AKT+Dolby +Xposed +Modules

:ninja::wacko::ninja::wacko:

Αλλιώς πας αρχική βρίσκεις το moded V4A και περνάς χειροκίνητα. Δεν γίνεται να έχεις και Magisk & V4A Magisk moded και να δουλεύει με SUPERSU. ΤΟ καθένα έχει τα δικά του πρόσθετα.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ήξερα γιατί κάθομαι και γράφω ώρες changelog, installation instructions!, ελληνικές οδηγίες, επάνω στα πακέτα στον AROMA installer κλπ κλπ κλπ ότι :

Οι επιλογές είναι.

Magisk & suhide+ V4A + xposed +Modules

Supersu +AKT+Dolby +Xposed +Modules

:ninja::wacko::ninja::wacko:

Αλλιώς πας αρχική βρίσκεις το moded V4A και περνάς χειροκίνητα. Δεν γίνεται να έχεις και Magisk & V4A Magisk moded και να δουλεύει με SUPERSU. ΤΟ καθένα έχει τα δικά του πρόσθετα.

χαχα,εχεις απολυτο δικιο Χρηστο και τις ηξερα αυτες τις οδηγιες. Αμα δεις ομως πριν σε ρωτησα και εγινε παρεξηγηση νομιζοντας απο την απαντηση σου οτι δουλευει το viper4a με su σε αυτην την εκδοση. Γιαυτο και την εστεισα με su. Ειδα οτι δεν.. και ξαναγυρισα σε magicsk. ολα καλα Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

χαχα,εχεις απολυτο δικιο Χρηστο και τις ηξερα αυτες τις οδηγιες. Αμα δεις ομως πριν σε ρωτησα και εγινε παρεξηγηση νομιζοντας απο την απαντηση σου οτι δουλευει το viper4a με su σε αυτην την εκδοση. Γιαυτο και την εστεισα με su. Ειδα οτι δεν.. και ξαναγυρισα σε magicsk. ολα καλα

 

Ναι βρε οκ. Με τόσα και τόσα λογικό είναι να μπερδευόμαστε. Εδώ κι εγώ κάθε φορά που στήνω τα διαβάζω ξανά και ξανά για να μην μπερδευτώ! :lol::p

Και λογικά δουλεύει και με su αλλά θέλει χειροκίνητα πράγματα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο μια ωρα gaming στο σπιτι με σχετικη δροσια. Ετρεχε το top eleven (football manager) το Jet audio plus (music player), V4A, Dolby Atmos,Tubemate, και Aida 64. H φωτεινοτητα της οθονης παντα στο 100%. Βρισκω την RR 5.3.8 σκοτεινη.

 

Screenshot_20170627_164435.png

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Θέλω πραγματικά να χρησιμοποιήσω την καινούρια Aroma αλλά δεν περνάει με τίποτα το safetynet.

 

στο Magisk Manager:

Core Only Mode

MagiskHide enabled

 

Δοκίμασα v12 magisk που στην RR περνάει 1/2 τεστ, στην Aroma 0/2

Δοκίμασα v13 magisk που στην RR περνάει 2/2 τεστ, στην Aroma 0/2

 

Δεν ξερω τι θελει πραγματικά

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα, μηπως εχουμε δοκιμασει καποιο τζαμακι το οποιο να μγν πιανει δαχτυλιες και θολουρα? ή οσο το δυνατον λιγοτερο απο τα αλλα!!! ευχαριστώ
Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα, μηπως εχουμε δοκιμασει καποιο τζαμακι το οποιο να μγν πιανει δαχτυλιες και θολουρα? ή οσο το δυνατον λιγοτερο απο τα αλλα!!! ευχαριστώ
mofi προτινω αδερφε

http://samotech.net/product/letv-le-max-2-glass-tempered-mofi-leeco-le-max2-screen-protector-x820-x829-protective-film-le-eco-le-max-2-tempered-glass-5-7/

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Θέλω πραγματικά να χρησιμοποιήσω την καινούρια Aroma αλλά δεν περνάει με τίποτα το safetynet.

 

στο Magisk Manager:

Core Only Mode

MagiskHide enabled

 

Δοκίμασα v12 magisk που στην RR περνάει 1/2 τεστ, στην Aroma 0/2

Δοκίμασα v13 magisk που στην RR περνάει 2/2 τεστ, στην Aroma 0/2

 

Δεν ξερω τι θελει πραγματικά

Εμ.. δεν ρωτάς. Το μαμά recovery πάντα για να περάσει με το σωστό Id. Φυσικά εμένα δεν με ενδιαφέρει αλλά θα το γράψω στο ποστ μαζί και με το patch για magisk.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω, απο δαχτυλιες και τετοια?

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν ρωτάς. Το μαμά recovery πάντα για να περάσει με το σωστό Id. Φυσικά εμένα δεν με ενδιαφέρει αλλά θα το γράψω δυο ποστ.

 

Επειδή στην RR που φοράω, μου βγάζει ότι περνάει και το BasicIntegrity test και το ctsProfile, ενώ στην Aroma και τα δύο τα εμφανίζει false και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω μερικές εφαρμογές

 

edit: ακόμα και χωρις root δεν περναει safetynet η aroma σε εμενα ._.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω, απο δαχτυλιες και τετοια?

 

Δαχτυλιές δεν κάνει και αν δεν ιδρώνουν και τα χέρια σου εύκολα δεν θα χρειάζεται να το καθαρίζεις πανω από μια φορά την εβδομάδα.

Edited by Xx4m0uR4sS

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στην RR που φοράω, μου βγάζει ότι περνάει και το BasicIntegrity test και το ctsProfile, ενώ στην Aroma και τα δύο τα εμφανίζει false και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω μερικές εφαρμογές

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δαχτυλιές δεν κάνει και αν δεν ιδρώνουν και τα χέρια σου εύκολα δεν θα χρειάζεται να το καθαρίζεις πανω από μια φορά την εβδομάδα.

 

Με κάλυψες, και παλι ευχαριστώ!!!

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Cris συγχαρητήρια και παλι φανταστική η 26s Moded! Δυο ερωτησουλες μονο... Το calibration για τη μπαταρία που εχεις στις ρυθμίσεις κανει τιποτα να το κάνω? Και αν έχει κανενα θεματακι για αλλαγη! Στο AKT δε φαινεται πλεοον ποιο profil εχεις ενεργοποιημενο??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες. Θέλω να κάνω μία σύντομη ερώτηση, θέλω να παίζω pokemon go*και να τρέχω διάφορα apps απαιτούνε να είναι unrooted) με root, exposed, AKT κτλ, ποια Rom να του βάλω του κινητού; Τι modifications θα χρειαστεί;;;; Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες. Θέλω να κάνω μία σύντομη ερώτηση, θέλω να παίζω pokemon go*και να τρέχω διάφορα apps απαιτούνε να είναι unrooted) με root, exposed, AKT κτλ, ποια Rom να του βάλω του κινητού; Τι modifications θα χρειαστεί;;;;

 

Με τις eui μου έκανε περίεργα το παιχνίδι.

 

Θα σου πρότεινα να περάσεις RR 7.1.2 20170527

 

Καπάκι στην ρομ περνά black kernel 2.4.5 overclocked

 

Έπειτα flashare magisk v13 (είναι beta) που περνάει και τα 2 τεστ του safety net και θα έχεις και ρουτ χωρίς να φαίνεται.

 

AKT νομίζω δεν κάνουν καμία απολύτως δουλειά .

Xposed λογικά δεν θα χρειαστείς.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

 

AKT νομίζω δεν κάνουν καμία απολύτως δουλειά .

Xposed λογικά δεν θα χρειαστείς.

 

Σαφέστατα κάνουν δουλειά, το θέμα είναι ποιό προφίλ επιλέγεις και πόσο μεγαλύτερη αυτονομία περιμένεις να δεις...αν περιμένεις διπλασιασμό, μπορεί να θεωρείς ότι δεν κάνουν και τίποτα....

...αλλά σαφώς έχουν επιπτώσεις στον τρόπο λειτουργίας...

 

Σε idle δεν νομίζω ότι εκεί κάνουν ουσιώδη διαφορά, περισσότερο ρόλο στη περίπτωση αυτή παίζουν εφαρμογές όπως greenify...

Σε ενεργή χρήση όμως, η μπαταρία ασφαλώς πέφτει με πιο αργούς ρυθμούς.

 

Ίαως να είναι και θέμα συμβατότητας του ΑΚΤ προφίλ με τον τρόπο χρήσης...

...ν εσύ βάζεις ένα για βελτίωση της αυτονομίας, αλλα περνάς αρκετό χρόνο παίζοντας παιχνίδια ή τρέχοντας ενεργοβόρες εφαρμογές (πχ Chrome), τότε μπορεί όντως να μην δεις την ανάλογη/προσδοκώμενη διαφορά, γιατί ενώ χωρίς ΑΚΤ ο επεξεργαστής μπορεί να χρειαζόταν Χ χρόνο για την εκτέλεση μιας εργασίας, με το ΑΚΤ ενεργοποιημένο (για υποχρονισμό) μπορεί για την ίδια εργασία ο χρόνος να είναι Χ + Ψ, οπότε περνάει περισσότερο χρόνο υπό φόρτο κι αυτό μπορεί μην αποδίδει τα προσδοκώμενα στην αυτονομία.

 

Υπόθεση εργασίας το παραπάνω..., με τη δική μου όμως - κατά πλειονότητα ελαφριά - χρήση, έβλεπα εμφανή αποτελέσματα με ΑΚΤ προφίλ battery.

Link to comment
Share on other sites

Με τις eui μου έκανε περίεργα το παιχνίδι.

 

Θα σου πρότεινα να περάσεις RR 7.1.2 20170527

 

Καπάκι στην ρομ περνά black kernel 2.4.5 overclocked

 

Έπειτα flashare magisk v13 (είναι beta) που περνάει και τα 2 τεστ του safety net και θα έχεις και ρουτ χωρίς να φαίνεται.

 

Φλασαρα καμμια 10αρια φορες χτες τον black kernel 2.4.5. (RR 5.8.3 με καθαρη εγκατασταση) Στην αρχη χωρις wipe οπως λεει το original post στο xda με magisk στο καπακι, μετα με wipe πριν και χωρις magisk, με wipe μετα, και στο τελος με wipe πριν και μετα με magisk και χωρις. Εκανα restore απο backup καμμια 10αρια φορες. Καθε φορα κολαγε στο animation της RR στην εκκινηση. Την 10 φορα πια περιμενα 22 λεπτα να εκκινησει. ΤΖΙΦΟΣ!! Μια τρυπα στο νερο εκανα. Οσο διαβαζω ποσο ευκολα κανετε εσεις μερικα πραγματα σε 1 λεπτο, και εμεις θελουμε 3 μερες...... Τρελαινομαι αληθεια.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα καμμια 10αρια φορες χτες τον black kernel 2.4.5. (RR 5.8.3 με καθαρη εγκατασταση) Στην αρχη χωρις wipe οπως λεει το original post στο xda με magisk στο καπακι, μετα με wipe πριν και χωρις magisk, με wipe μετα, και στο τελος με wipe πριν και μετα με magisk και χωρις. Εκανα restore απο backup καμμια 10αρια φορες. Καθε φορα κολαγε στο animation της RR στην εκκινηση. Την 10 φορα πια περιμενα 22 λεπτα να εκκινησει. ΤΖΙΦΟΣ!! Μια τρυπα στο νερο εκανα. Οσο διαβαζω ποσο ευκολα κανετε εσεις μερικα πραγματα σε 1 λεπτο, και εμεις θελουμε 3 μερες...... Τρελαινομαι αληθεια.

 

Τελειώνεις με την εγκατάσταση της ρομ.

Μπουταρεις μια φορά στην ρομ μέσα.

Πηγαίνεις ρικοβερι, φλασαρεις τον κερνελ χωρίς σβήσιμο τίποτα και κανείς επανεκκίνηση.

Μπορεί να έχεις κατεστραμμένο αρχείο, δοκίμασε να το ξανακατεβασεις.

Μετά ξανά πας ρικοβερι και φλασαρεις magisk, πάλι χωρίς κανένα σβήσιμο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σαφέστατα κάνουν δουλειά, το θέμα είναι ποιό προφίλ επιλέγεις και πόσο μεγαλύτερη αυτονομία περιμένεις να δεις...αν περιμένεις διπλασιασμό, μπορεί να θεωρείς ότι δεν κάνουν και τίποτα....

...αλλά σαφώς έχουν επιπτώσεις στον τρόπο λειτουργίας...

 

Σε idle δεν νομίζω ότι εκεί κάνουν ουσιώδη διαφορά, περισσότερο ρόλο στη περίπτωση αυτή παίζουν εφαρμογές όπως greenify...

Σε ενεργή χρήση όμως, η μπαταρία ασφαλώς πέφτει με πιο αργούς ρυθμούς.

 

Ίαως να είναι και θέμα συμβατότητας του ΑΚΤ προφίλ με τον τρόπο χρήσης...

...ν εσύ βάζεις ένα για βελτίωση της αυτονομίας, αλλα περνάς αρκετό χρόνο παίζοντας παιχνίδια ή τρέχοντας ενεργοβόρες εφαρμογές (πχ Chrome), τότε μπορεί όντως να μην δεις την ανάλογη/προσδοκώμενη διαφορά, γιατί ενώ χωρίς ΑΚΤ ο επεξεργαστής μπορεί να χρειαζόταν Χ χρόνο για την εκτέλεση μιας εργασίας, με το ΑΚΤ ενεργοποιημένο (για υποχρονισμό) μπορεί για την ίδια εργασία ο χρόνος να είναι Χ + Ψ, οπότε περνάει περισσότερο χρόνο υπό φόρτο κι αυτό μπορεί μην αποδίδει τα προσδοκώμενα στην αυτονομία.

 

Υπόθεση εργασίας το παραπάνω..., με τη δική μου όμως - κατά πλειονότητα ελαφριά - χρήση, έβλεπα εμφανή αποτελέσματα με ΑΚΤ προφίλ battery.

 

Μόνο με το xana balanced είδα διάφορα και αυτό γιατί το κινητό κολλούσε λες και έτρεχε ο ένας πυρήνας.

Η μπαταρία ολόιδια τι με burnout τι με hawkpepper τι με xana battery.

Placebo τα AKT

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Τελειώνεις με την εγκατάσταση της ρομ.

Μπουταρεις μια φορά στην ρομ μέσα.

Πηγαίνεις ρικοβερι, φλασαρεις τον κερνελ χωρίς σβήσιμο τίποτα και κανείς επανεκκίνηση.

Μπορεί να έχεις κατεστραμμένο αρχείο, δοκίμασε να το ξανακατεβασεις.

Μετά ξανά πας ρικοβερι και φλασαρεις magisk, πάλι χωρίς κανένα σβήσιμο.

 

Δεν κατεβαζω και τιποτα αλλο απο χτες. Δε με θελει σου λεω.

Screenshot_21.jpg

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Τα ακτ δε παιζει να δουλευουν σωστα. Βασικα δε παιζει να δουλεύουν καν.

Δοκιμασα αρκετα, διαφορά καμια. Ολα το ιδιο αποτελεσμα.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Τα ακτ δε παιζει να δουλευουν σωστα. Βασικα δε παιζει να δουλεύουν καν.

Δοκιμασα αρκετα, διαφορά καμια. Ολα το ιδιο αποτελεσμα.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Τί να πω, έχοντας δοκιμάσει τα Xana, Zhana battery, δεν μπορώ να καταλάβω τί κάνετε και δεν σας δουλεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...