Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεταλλική συσκευη + παραλία....

Βαραει 50αρια για πλακα.....

Χωρίς χρηση, στη σκια...

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

37.5 η θερμοκρασία και στον ήλιο και Σκιά τώρα είμαι παραλία αυτήν την ώρα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι και εσύ.. ;)

Screenshot_2017-06-26-17-21-35_1.jpg

 

ευχαριστώ πολύ, αλλά σε αυτή τη ρύθμιση πώς πάμε, από τις γενικές ρυθμίσεις;

 

Η οθόνη επιλογής λειτουργίας που μου εμφανίζει με το συνεχόμενο πάτημα του σχετικού κουμπιού είναι μια μαύρη/μπλε (Long Press Multitask λέει) όπου οι επιλογές εμφανίζονται οριζόντια, κυκλωμένες.

 

Αλλά το "Μενού" είναι αυτό που επιλέγω γι αυτό που θέλω;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ, αλλά σε αυτή τη ρύθμιση πώς πάμε, από τις γενικές ρυθμίσεις;

 

Η οθόνη επιλογής λειτουργίας που μου εμφανίζει με το συνεχόμενο πάτημα του σχετικού κουμπιού είναι μια μαύρη/μπλε (Long Press Multitask λέει) όπου οι επιλογές εμφανίζονται οριζόντια, κυκλωμένες.

 

Αλλά το "Μενού" είναι αυτό που επιλέγω γι αυτό που θέλω;

 

Εντάξει πες μου ότι δεν ξέρεις καθόλου τι θέλει να σου πω. Λοιπόν πας πρώτα στο μενού εκεί στην πρισβασιμοτητα αλλάζεις ένα κουμπί να κάνει αυτό που θες και μετά δουλεύουν όλα. Το μαύρο παράθυρο είναι για να τα βάλεις εσύ απέξω κατευθείαν. Πήγαινε βάλτο εκεί που σου έδειξα και είσαι τζετ. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris για την εγκατάσταση της final aroma 26s ισχυει οτι είχες στη προηγούμενη έτσι?Να περάσω και το firmware που είχες στην περιγραφή απτη προηγούμενη?
Link to comment
Share on other sites

Cris για την εγκατάσταση της final aroma 26s ισχυει οτι είχες στη προηγούμενη έτσι?Να περάσω και το firmware που είχες στην περιγραφή απτη προηγούμενη?

Το Firmware μόνο αν έχεις θέματα με δίκτυα κλπ. Αν είσαι οκ μείνε όπως είσαι... Αλώστε τα έχουμε όλα στην αρχική σελίδα και βάζεις ότι θέλεις οπότε θέλεις και αν θέλεις. Τα πάντα όλα.... :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

37.5 η θερμοκρασία και στον ήλιο και Σκιά τώρα είμαι παραλία αυτήν την ώρα

Ουτε κλειστο δε πεφτει τοσο χαμηλα!!!!!

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει πες μου ότι δεν ξέρεις καθόλου τι θέλει να σου πω. Λοιπόν πας πρώτα στο μενού εκεί στην πρισβασιμοτητα αλλάζεις ένα κουμπί να κάνει αυτό που θες και μετά δουλεύουν όλα. Το μαύρο παράθυρο είναι για να τα βάλεις εσύ απέξω κατευθείαν. Πήγαινε βάλτο εκεί που σου έδειξα και είσαι τζετ. ;)

 

Εμένα όταν κράταγα πατημένο το αριστερό κουμπί μου έβγαζε τη ρύθμιση της επιλογής λειτουργίας (μεταξύ πολλών), που ήταν οπτικά αρκετά διαφορετική από την εικόνα που επισύναψες, αλλά δεν ήξερα αν η σωστή επιλογή (γι αυτό που ήθελα) ήταν

- Μενού

ή

- Ειδικές ρυθμίσεις

 

Το "μενού" μου φαινόταν πολύ γενικό, ενώ οι "ειδικές ρυθμίσεις" ίσως πιο σωστό.

 

Στη φωτογραφία που έβαλες η προεπιλεγμένη λειτουργία είναι "Μενού", οπότε ζήτησα την επιβεβαίωση ότι αυτή η επιλογή ανοίγει τις Ρυθμίσεις της εκάστοτε εφαρμογής.

 

Ειρήσθω εν παρόδω, υπάρχουν αρκετά λάθη στην ελληνική μετάφραση, τουλάχιστον στη ΡΟΜ 23ς, αλλού ορθογραφικά, αλλού σαν να έχει ξεχαστεί κάποια λέξη κ.α.

 

Υπάρχει ένας εύκολος τρόπος να γίνουν διορθώσεις; Πχ μπορούν να ανέβουν τα αρχεία στην υπηρεσία Transifex, για να διευκολυνθεί η επεξεργασία τους, παραμένοντας, ωστόσο κεντρικά διαχειριζόμενη (με μητρώο εγκεκριμένων χρηστών, αλλαγών κοκ) ;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν κράταγα πατημένο το αριστερό κουμπί μου έβγαζε τη ρύθμιση της επιλογής λειτουργίας (μεταξύ πολλών), που ήταν οπτικά αρκετά διαφορετική από την εικόνα που επισύναψες, αλλά δεν ήξερα αν η σωστή επιλογή (γι αυτό που ήθελα) ήταν

- Μενού

ή

- Ειδικές ρυθμίσεις

 

Το "μενού" μου φαινόταν πολύ γενικό, ενώ οι "ειδικές ρυθμίσεις" ίσως πιο σωστό.

 

Στη φωτογραφία που έβαλες η προεπιλεγμένη λειτουργία είναι "Μενού", οπότε ζήτησα την επιβεβαίωση ότι αυτή η επιλογή ανοίγει τις Ρυθμίσεις της εκάστοτε εφαρμογής.

 

Ειρήσθω εν παρόδω, υπάρχουν αρκετά λάθη στην ελληνική μετάφραση, τουλάχιστον στη ΡΟΜ 23ς, αλλού ορθογραφικά, αλλού σαν να έχει ξεχαστεί κάποια λέξη κ.α.

 

Υπάρχει ένας εύκολος τρόπος να γίνουν διορθώσεις; Πχ μπορούν να ανέβουν τα αρχεία στην υπηρεσία Transifex, για να διευκολυνθεί η επεξεργασία τους, παραμένοντας, ωστόσο κεντρικά διαχειριζόμενη (με μητρώο εγκεκριμένων χρηστών, αλλαγών κοκ) ;

Ναι εύκολα είναι μόλις 40.000 μεταφράσεις οι απλές εφαρμογές και οι ρυθμίσεις που λες μόλις 5.000 να σου στείλω το xml μόνο για τις ρυθμίσεις που σε κάθε ρομ αλλάζει να κάνεις μόνο αυτές και θα είμαι σούπερ ευχαριστημένος. Μετά κάνε όσες διορθώσεις θέλεις και με Ελληνικό και Γαλλικό και Ομηρικό λεξικό. Είναι παλούκι αλλά κάθε προσφορά δεκτή. Πες μου σε pm email να σου στέλνω σιγά σιγά αρχεία... Ευχαριστώ. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φοράω την RR 7.1.2 εδώ και μήνα σχεδόν, κανένα πρόβλημα. Αν βάλεις μην βάλεις την τελευταία μου φαίνεται κολλάει λιγο σε σχέση με τις προηγούμενες.

Εχω την 5.8.3 εδω και 20 ημερες. Εχει ενα μικρο θεματακι με τη μπαταρια, κι ενα μικρο με υπερθερμανση (δε ξερω μπορει και να ειναι θεμα των ημερων και να το εχουν οι περισσοτεροι). Ενα θεματακι εχει και η στοκ καμερα οταν αλλαξεις συνδυασμους ρυθμισεων. Επισης δεν δουλευει το V4A, και δεν ανοιγει η απαντηση κλησης με τα cdla ακουστικα. Αυτα εχω διαπιστωσει ως τωρα. Κατα τα αλλα ειναι ΟΚ. Εγω ειμαι μια χαρα με αυτα παντως. Θα κανω μια ακομη αλλαγη εαν και εφοσον βγει η final modded aroma 26s. Mεχρι τοτε θα μεινω εκει.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Εχω την 5.8.3 εδω και 20 ημερες. Εχει ενα μικρο θεματακι με τη μπαταρια, κι ενα μικρο με υπερθερμανση (δε ξερω μπορει και να ειναι θεμα των ημερων και να το εχουν οι περισσοτεροι). Ενα θεματακι εχει και η στοκ καμερα οταν αλλαξεις συνδυασμους ρυθμισεων. Κρασαρει. Επισης δεν δουλευει το V4A. Αυτα. Κατα τα αλλα ειναι ΟΚ. Εγω ειμαι μια χαρα με αυτα παντως. Θα κανω μια ακομη αλλαγη εαν και εφοσον βγει η final modded aroma 26s. Mεχρι τοτε θα μεινω εκει.

 

Φίλε μου το v4a δουλεύει κανονικά, υπερθέρμανση δεν έχω αντιμετωπίσει όπως και με την κάμερα αν και δουλεύω την footej pro η οποία και δουλεύει τέλεια στην 5.8.3,είναι και Έλληνα dev. Από kernel βάλε τον black 2.3 oc

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το v4a δουλεύει κανονικά, υπερθέρμανση δεν έχω αντιμετωπίσει όπως και με την κάμερα αν και δουλεύω την footej pro η οποία και δουλεύει τέλεια στην 5.8.3,είναι και Έλληνα dev. Από kernel βάλε τον black 2.3 oc

 

Συμφωνω σε ολα και εγω μαζι σου την footej εχω, απλα και μενα υπερθερμαινεται και στην φορτιση και σε ολιγολεπτη χρηση, και τα ακουστικα κατα την κληση ειναι προβληματικα στην μουσικη ολα καλα.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Για την rr 5.8.3 δοκιμάστε και αυτήν δουλεύει τέλεια και με eis enabled https://forum.xda-developers.com/nexus-5x/themes-apps/mod-google-camera-t3279714
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Link please?

 

Εχει βγει νεο black kernel 2.4.5

Μαλλον το ενσωματωνει στο νεο update αν οχι θα το φλασαρω και εγω μονο του

 

https://drive.google.com/open?id=0B4...EpjRHd5SGV6ajg

Σημερα βγηκε

Edited by tasosguru

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει νεο black kernel 2.4.5

Μαλλον το ενσωματωνει στο νεο update αν οχι θα το φλασαρω και εγω μονο του

Mπορεις να πεις που θα το βρουμε?? Το google δε βοηθησε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για την rr 5.8.3 δοκιμάστε και αυτήν δουλεύει τέλεια και με eis enabled https://forum.xda-developers.com/nexus-5x/themes-apps/mod-google-camera-t3279714

Mε το που τελειωσε η εγκατασταση εβγαλε error πριν τρεξω την εφαρμογη ακομη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει βγει νεο black kernel 2.4.5

Μαλλον το ενσωματωνει στο νεο update αν οχι θα το φλασαρω και εγω μονο του

 

https://drive.google.com/open?id=0B4...EpjRHd5SGV6ajg

Σημερα βγηκε

Νοt found. Error 404

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να πεις που θα το βρουμε?? Το google δε βοηθησε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mε το που τελειωσε η εγκατασταση εβγαλε error πριν τρεξω την εφαρμογη ακομη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νοt found. Error 404

 

Ειμαι μονιμα απο κινητο ειναι δυσκολα τα λινκ

Θα το βρειτε στο xda

LeEco Le Max 2 LeEco Le Max 2 ROMs, Kernels, Recoveries, & Other Development [KERNEL] [7.1.x] BlackScreen for LeEco X2

Post 562

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να πεις που θα το βρουμε?? Το google δε βοηθησε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mε το που τελειωσε η εγκατασταση εβγαλε error πριν τρεξω την εφαρμογη ακομη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νοt found. Error 404

 

Kernel https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/kernel-blackscreen-leeco-x2-t3604445 Κάμερα https://forum.xda-developers.com/nexus-5x/themes-apps/mod-google-camera-t3279714

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20170626_233807.jpg

 

Screenshot_20170626_233744.jpg

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

ok. τον πηρα τον black kernel. φλασαρω χωρις τιποτα wipe πριν μετα εε?? Eπισης λεει reflash root μετα. Η 5.8.3 magisk δε φοραει??

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε στο ανάλογο ποστ στην αρχική σελίδα.

Όλα είναι σταθερά και είναι η τελική έκδοση. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν παιζει κατι για τον αισθητηρα εε?

 

Πολλές δοκιμές με διάφορα Firmware.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι εύκολα είναι μόλις 40.000 μεταφράσεις οι απλές εφαρμογές και οι ρυθμίσεις που λες μόλις 5.000 να σου στείλω το xml μόνο για τις ρυθμίσεις που σε κάθε ρομ αλλάζει να κάνεις μόνο αυτές και θα είμαι σούπερ ευχαριστημένος. Μετά κάνε όσες διορθώσεις θέλεις και με Ελληνικό και Γαλλικό και Ομηρικό λεξικό. Είναι παλούκι αλλά κάθε προσφορά δεκτή. Πες μου σε pm email να σου στέλνω σιγά σιγά αρχεία... Ευχαριστώ. ;)

 

Γι αυτό σου είπα για Transifex, αν γίνεται...σ' αυτή τη πλατφόρμα συμμετέχω ως μεταφραστής σε κάποια project που με ενδιαφέρουν.

https://www.transifex.com

 

...για να μπορεί να συμβάλλει ο καθένας σιγά, σιγά, όπως μπορεί, διορθώνοντας ό,τι λάθος συναντά στη χρήση του τηλεφώνου (οπότε λάθη μεταφραστικά που δεν "χτυπάνε" στο μάτι, ας μείνουν κι έτσι δλδ, μπορέι να μην τα πάρεις είδηση

 

...δλδ έτσι μειώνεται ο όγκος των διορθωτέων και διορθώσιμων λαθών ή αστοχιών....παράλληλα, αν υπάρχουν αλλαγές σε strings από έκδοση σε έκδοση, θα μπορούσε να δοθεί έμφαση στα κοινά στοιχεία.

 

...και θα μπορείς εσύ να χρησιμοποιείς κάθε στιγμή την πιο επικαιροποιημένη μετάφραση.

 

Σαφώς δεν είναι θέμα κι έργο ενός μόνο ανθρώπου....

Link to comment
Share on other sites

ok. τον πηρα τον black kernel. φλασαρω χωρις τιποτα wipe πριν μετα εε?? Eπισης λεει reflash root μετα. Η 5.8.3 magisk δε φοραει??

 

Όχι χωρίς wipe,μετά φλασάρεις ξανά το magisk για να έχεις root, 1 λεπτό θα σου πάρει.

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

ok. τον πηρα τον black kernel. φλασαρω χωρις τιποτα wipe πριν μετα εε?? Eπισης λεει reflash root μετα. Η 5.8.3 magisk δε φοραει??

Φλασαρα τον black kernel χωρις wipe οπως λεει το ποστ. Φλασαρα και το magisk στο καπακι. Reboot και εχει μεινει στο animation του RR εδω και κανα 5λεπτο.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...