Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ir δουλεύει κανονικά.Από αυτονομία μέχρι 5 ώρες sot έχω δει το πολύ χωρίς akt.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!'Εχω αρκετό καιρό να παρακολουθήσω το νήμα και ειμαι στην θρυλική 20Grs ακόμη!Οπότε ήρθε η ώρα για ανανέωση!Σκέφτομαι την final Aroma 26s!Κατέβασα το v.4 !Cris με τις οδηγίες που έχεις είμαι έτοιμος στο πέρασμα !Υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα που βγήκε αργότερα?Γιατι όπως καταλαβαινεις με το που περαστεί θα κάνει καιρό να αλλαχτεί ξανα!:lol: Ευχαριστώ πολυ!

Περίμενε ανεβαίνει σε δυο τελικές εκδοσεις. Stable για τους λάτρεις της σταθερότητας (δες κάτω λινκ) και super aroma moded final edition. 'Ολα ειναι σταθερά, χωρίς κανένα πρόβλημα με όλα τα root & xposed στην 2η moded and final.

 

26s Stable Final Stable

https://mega.nz/#!dOImXIZb!Csoi4lJ4ZOn2j4I7R2AthXDXUTfEvFz5IZrJs62NW90

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε ανεβαίνει σε δυο τελικές εκδοσεις. Stable για τους λάτρεις της σταθερότητας (δες κάτω λινκ) και super aroma moded final edition. 'Ολα ειναι σταθερά, χωρίς κανένα πρόβλημα με όλα τα root & xposed στην 2η moded and final.

 

26s Stable Final Stable

https://mega.nz/#!dOImXIZb!Csoi4lJ4ZOn2j4I7R2AthXDXUTfEvFz5IZrJs62NW90

 

Ευχαριστούμε.

 

Αν κάποιος θέλει root + AKT δλδ να περιμένει την modded aroma;

 

Οι leeco υπηρεσίες περιλαμβάνονται και στα δύο πακέτα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εχω εγκαταστήσει την Mokee 71.2 Nightly και δεν είμαι ευχαριστημένος οσων αφορά στη φωτογραφική μηχανή. Μετά από μια-δυο φωτογραφιες με flash κρασάρει και δεν βγαζει φωτογραφία. Να εγκαταστησω άλλη rom? αν ναι έχει κανένας καμία ιδέα ποια να βάλω?
Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο 11 μηνες κατοχης-συμβιωσης έχει 2 μερες τωρα που μου κανει split screen καθετα , χωριζεται στη μεση, δουλευει το ένα μισο, το άλλο παγωμενο, αλλες φορες εχει χιονια η μια πλευρα κλπ.

Αν είναι μόνιμο λες παω για οθόνη(30ε) αλλά σε μενα μια το εμφανιζει μια οχι, (μολις μου το ξανακάνει θα βγάλω φωτο να δειτε)

Εχει κάποιος άλλος το ιδιο πρόβλημα και τι έκανε ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτη ειναι. Πριν καμια δεκαρια μερες νομιζω ειναι το πιο πρόσφατο update

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Κανα reset ή αλλαγη ρομ εκανες?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

οχι γιατι νομιζω ειναι θεμα hardware, αφαιρεσα και 2εφαρμογες που εβαλα τελευταια αλλά τιποτε...

Link to comment
Share on other sites

RR ειναι η resurrection 7.1.2? Κάνει αναβαθμίσεις?

 

Eυχαριστω πάρα πολυ. Θα το δοκιμάσω

Δοκιμασε και δωσε feedback γιατι και γω θελω να την περασω

οχι γιατι νομιζω ειναι θεμα hardware, αφαιρεσα και 2εφαρμογες που εβαλα τελευταια αλλά τιποτε...

Δε κανεις εστω ρεσετ μπας και????

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω hide το root λόγω magisk για να μπαίνω στο winbank;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εχω εγκαταστήσει την Mokee 71.2 Nightly και δεν είμαι ευχαριστημένος οσων αφορά στη φωτογραφική μηχανή. Μετά από μια-δυο φωτογραφιες με flash κρασάρει και δεν βγαζει φωτογραφία. Να εγκαταστησω άλλη rom? αν ναι έχει κανένας καμία ιδέα ποια να βάλω?

 

Όλες οι Nougat έχουν πολλά bugs ακόμα. Για σταθερότητα μόνο eui. Τώρα όσο αφορά επίσημες και ανεπίσημες LOS, RR, Mokee ή όποια άλλη Nougat project rom υπάρχει εκεί έξω. Όλες είναι σε καλό δρόμο με συνεχή ανάπτυξη αλλά για μένα δεν πιστέυω ότι κάποιος που θέλει μία καθημερινή σταθερή ρομ για το τηλέφωνο σε καθημερινή χρήση θα μπορούσε να έχει ρομ που δεν έχει τα βασικά. Κάμερα με crashes, video με crashes, ακουστικά που δεν δουλεύουν, IR που δεν δουλεύει, μπαταρία σχετικά με μικρό sot, Screen cast & mirroring που δεν δουλεύει και αποσυνδέσεις όταν έχεις wifi & BT μαζί και αρκετά άλλα μικρό bugs δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει προς το παρόν η καθημερινή ρομ για κάποιον που θέλει το τηλέφωνο για καθημερινή χρήση. Τέλος να πούμε ω ότι δεν Με ενδιαφέρει καθόλου αν λέει Nougat or MM αρκεί να δουλεύουν όλα σωστά και αφού έχω και τα τελευταία security patches άρα είμαι οκ. Ελπίζω και πιστεύω βέβαια όλα αυτά μετά την έκδοση της Nougat από EUI να λυθούν και να έχουμε πολλαπλές επιλογές για καθημερινές σταθερές ρομ χωρίς ουσιαστικά προβλήματα. Τώρα αν είσαι fans των pure δοκιμάζεις και βλέπεις. AOKP D& RR από τις ποιο ολοκληρωμενες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω hide το root λόγω magisk για να μπαίνω στο winbank;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι με Magisk μπορείς από su hide και μέσα από τα modules που έχει hide root from apk's.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γίνετε να ανεβασουμε καπως την αποσταση του αισθητηρα που κλείνει την οθονη οταν μιλαμε;;γιατι συνεχεια αναβει και παταω με το μάγουλο την αναμονή...
LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και δωσε feedback γιατι και γω θελω να την περασω

 

Δε κανεις εστω ρεσετ μπας και????

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Εγώ την εχω κανα μηνα και βαλε εχει τα bug της η ρομ οπως λεει και ο crisbal ακομη, και αν βελτιωνεται σε βδομαδιαια βαση.

sot 3- 4 1/2 ωρες μεγαλο drain οταν ειναι αδρανες (8ωρο με ξυπνητηρι μονο ανοικτο 10 %)

τα update ευκολα δεν σβηνουμε data οποτε δεν χανουμε τιποτε,

την σταθεροτητα της eui με τιποτε αλλα εχει αλλα καλα με παραμετροποιησεις απειρες,

αν σταθεροποιηθει η 26αρα του crisbal (playstore crases κ.τ.λ.) ανετα γυρνουσα πισω στην eui

καμερες εχει τοσα πολλα apps που βρισκεις καποιο που δουλευει, IR δουλευει πλεον, γουστα ειναι αυτα διαλεγει οποιος θελει και παιρνει, δοκιμαζει αν δεν του αρεσει εχει και αλλου πορτοκαλιες παντως 1 μηνα δεν βρεθηκε ακομη κατι να βελτιωνει την μπαταρια.

Για μενα σταθεροτητα σαν αυτη CN-23s_CrisBalGreece δεν ξανασυναντησα ;)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Σοτ τοσο εχω με την τελε23.32

Μπορεί και λιγοτερο....

Drain σε stand by, σε λογικα πλαισια.

 

Λογικα με greenify δε διορθώνεται η κατάσταση?

 

(Και τωρα με greenify ειμαι, αλλα δεν ειμαι σιγουρος ότι λειτουργεί οπωε πρέπει)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και δωσε feedback γιατι και γω θελω να την περασω

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Φοράω την RR 7.1.2 εδώ και μήνα σχεδόν, κανένα πρόβλημα. Αν βάλεις μην βάλεις την τελευταία μου φαίνεται κολλάει λιγο σε σχέση με τις προηγούμενες.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Ναι με Magisk μπορείς από su hide και μέσα από τα modules που έχει hide root from apk's.

Δεν έχω κατεβάσει module, αλλά από τις ρυθμίσεις του τικαρα την εφαρμογή για hide και συνεχίζει να μη μπαίνει. Μπορώ να μπω μόνο στη παλιά εφαρμογή της Πειραιώς.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την 23s του Crisbal, έχει διαφορά τί περιοχή θα διαλέξω κατά την αρχική ρύθμιση;

 

Επηρεάζει πχ τη λειτουργία του δικτύου Wifi ή του μόντεμ;

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε ανεβαίνει σε δυο τελικές εκδοσεις. Stable για τους λάτρεις της σταθερότητας (δες κάτω λινκ) και super aroma moded final edition. 'Ολα ειναι σταθερά, χωρίς κανένα πρόβλημα με όλα τα root & xposed στην 2η moded and final.

 

26s Stable Final Stable

https://mega.nz/#!dOImXIZb!Csoi4lJ4ZOn2j4I7R2AthXDXUTfEvFz5IZrJs62NW90

 

 

Δηλαδή βγάζουμε την tele23 και περνάμε πλέον αυτή άφοβα? :):)

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για την 23s Crisbal (όχι remixed)

 

Στην ινδική ΡΟΜ που είχα, αν κρατούσα πατημένο το αριστερό κουμπί, εμφάνιζε τις ρυθμίσεις / επιλογές για την συγκεκριμένη εφαρμογή όπου βρισκόμουν

 

...τώρα στην 23s με βγάζει σε ένα μενού για τον ορισμό της λειτουργίας του συνεχούς πατήματος αυτού του κουμπιού...

 

1) αν θέλω να εμφανίζει τις ρυθμίσεις / επιλογές της εκάστοτε εφαρμογής, τί πρέπει να επιλέξω; Το "ειδικές ρυθμίσεις" μήπως;

 

2) Αν θελήσω στο μέλλον να αλλάξω αυτή τη ρύμιση, πώς μπορώ να το κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή βγάζουμε την tele23 και περνάμε πλέον αυτή άφοβα? :):)

 

Αν θες σταθερή ρομ ναι φυσικά μπορείς και δεν ξανά ασχολείσαι. Αλλά ανεβαίνει και η σούπερ moded βέβαια για άλλους χρήστες που θέλουν Root xposed κλπ πολλά άλλα.. Εγώ πάντως σταματάω εδώ με τις EUI μέχρι να βγει κάτι άλλο και φτιάχνω και την tele_26 και τέλος. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για την 23s Crisbal (όχι remixed)

 

Στην ινδική ΡΟΜ που είχα, αν κρατούσα πατημένο το αριστερό κουμπί, εμφάνιζε τις ρυθμίσεις / επιλογές για την συγκεκριμένη εφαρμογή όπου βρισκόμουν

 

...τώρα στην 23s με βγάζει σε ένα μενού για τον ορισμό της λειτουργίας του συνεχούς πατήματος αυτού του κουμπιού...

 

1) αν θέλω να εμφανίζει τις ρυθμίσεις / επιλογές της εκάστοτε εφαρμογής, τί πρέπει να επιλέξω; Το "ειδικές ρυθμίσεις" μήπως;

 

2) Αν θελήσω στο μέλλον να αλλάξω αυτή τη ρύμιση, πώς μπορώ να το κάνω;

Εδώ είσαι και εσύ.. ;)

Screenshot_2017-06-26-17-21-35_1.jpg

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...