Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι διαφορες ειδες στην πραξη?

Μονο όταν εβαλα το εξτριμ βαττερυ (αν θυμαμαι καλα) ειδα πτωση στην επεξεργαστική ισχυ. Φυσικα δε κερδισα σε μπαταρια

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορες ειδες στην πραξη?

Μονο όταν εβαλα το εξτριμ βαττερυ (αν θυμαμαι καλα) ειδα πτωση στην επεξεργαστική ισχυ. Φυσικα δε κερδισα σε μπαταρια

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Το έγραψα παραπάνω....μείωση κατανάλωσης ενόσω το κινητό είναι ενεργό (στο idle μεγαλύτερο ρόλο παίζει το greenify, θαρρώ, αλλά κι αυτά βοηθούν)...πέφτει πιο αργά η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Μα σε idle ετσι και αλλιώς δε καταναλωνει πολυ.

 

Μηπως δε συνεργαζεται το greenify μαζι με τα προφιλ?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Cris συγχαρητήρια και παλι φανταστική η 26s Moded! Δυο ερωτησουλες μονο...

1. Το calibration για τη μπαταρία που εχεις στις ρυθμίσεις κανει τιποτα να το κάνω?

2. Και αν έχει κανενα θεματακι για αλλαγη!

3. Στο AKT δε φαινεται πλεοον ποιο profil εχεις ενεργοποιημενο??

1. Κάποια στιγμή που θα το βάλεις στο φορτιστή και ΄πάει 100% ναι ΄κανε ένα clear battery stats καλό κάνει...

2. Χιλιάδες... Πας κατάστημα θεμάτων απο επιφ εργασίας ή και από ρυθμίσεις θέματα και ταπετσαρίες, θέματα στο διαδίκτυο.

3. Πατάς επάνω αριστερά στο μικρο μενού και σου λέει ποιο είναι ενεργό.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα . Έχω μια φίλη που είδε το δικό μου X829 6/128GB σε γκρι και τρελάθηκε αλλά το θέλει μόνο σε χρυσό ή χρυσό-ροζ . Το έχει κανένα κινεζομάγαζο σε προσφορά αυτήν την στιγμή ή παίζει κάποιο δυνατό κουπόνι ; Ευχαριστώ εκ τον προτέρων όσους μπουν στο κόπο να με βοηθήσουν στην αναζήτηση .

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα . Έχω μια φίλη που είδε το δικό μου X829 6/128GB σε γκρι και τρελάθηκε αλλά το θέλει μόνο σε χρυσό ή χρυσό-ροζ . Το έχει κανένα κινεζομάγαζο σε προσφορά αυτήν την στιγμή ή παίζει κάποιο δυνατό κουπόνι ; Ευχαριστώ εκ τον προτέρων όσους μπουν στο κόπο να με βοηθήσουν στην αναζήτηση .

 

https://m.tinydeal.com/en/product/leeco-le-max-2-6gb-ram-64gb-rom-57-2k-msm8996-4g-phone-flip-cover-p-164524?

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα . Έχω μια φίλη που είδε το δικό μου X829 6/128GB σε γκρι και τρελάθηκε αλλά το θέλει μόνο σε χρυσό ή χρυσό-ροζ . Το έχει κανένα κινεζομάγαζο σε προσφορά αυτήν την στιγμή ή παίζει κάποιο δυνατό κουπόνι ; Ευχαριστώ εκ τον προτέρων όσους μπουν στο κόπο να με βοηθήσουν στην αναζήτηση .

 

Nομίζω geekbuying με KIMOVIL κουπόνι από κίνα κάτω απο 180 και από ευρώπη 219 κατι τέτοιο.

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-leeco-letv-le-max-2-6gb-64gb

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ .

Αλλά μου δείχνει Sold Out στο tinydeal .

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατεβαζω και τιποτα αλλο απο χτες. Δε με θελει σου λεω.

Screenshot_21.jpg

 

Δοκίμασε την καινούρια έκδοση που βγήκε σήμερα, έχει ενσωματωμένο τον 2.4.5

Βάλε magisk v13 περνάει όλα τα τεστ και έρχονται ενημερώσεις πιο γρήγορα

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το AKT, Η δική μου περίπτωση που χωρίς Hawkpepper στην 20 GRs είχα SOT από 100%- 20% κάτι λιγότερο από δύο ώρες, και με Hawkpepper και την ίδια χρήση και χωρίς αλλαγή στις επιδόσεις (που να κατάλαβα τουλάχιστον) είχα +1 ώρα το έχεις να πεις;

Μπορεί να μη σου δούλεψε γιατί δεν το βάζεις προστατευμένο και με δικαιώματα auto launch. Κοίταξε το ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...έχω ένα πρόβλημα με της επαφές...όταν ανοίγω μια επαφή στης κλείσεις αποθηκευμένες ή μη μου κλείνει η εφαρμογή των επαφών... ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...έχω ένα πρόβλημα με της επαφές...όταν ανοίγω μια επαφή στης κλείσεις αποθηκευμένες ή μη μου κλείνει η εφαρμογή των επαφών... ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό?

Κάνε ένα clear data και force close και κοίταξε το ξανά.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Cris δυστυχως το προβλημα με το μικροφωνο εμφανιστηκε και με την 26s! Εκανα ηχογράφηση δουλευει τελεια οποτε θεμα hardware δεν ειναι! Και στο τηλέφωνο δε τ κανει παντα! Ορισμενες φορες με ακουνε πολυ βαθειά! Τι αλλο μπορώ να δοκιμασω? Δε μπορω να καταλαβω με τπτ τι μπορει να φταιει! Να δοκιμασω να περασω το firmware απτην 26s?Απευθείας install χωρις wipe θελει αυτο? Δωσε λυση να ησυχασω :P
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 26s v5 aroma με wipe ολα internal κλπ και εδώ και ένα 10λεπτο έχει κολλήσει στο 95% και λέει installing super user. Στις οδηγίες λέει οτι μπορεί να κολλήσει και να μην την διακόψω αλλά 10 λεπτά είναι πολλά για να μην έχει συνεχίσει.

 

Edit: Τελικά έκανα επανεκκίνηση και ξαναέβαλα την ρομ αυτήν την φορά δεν επέλεξα α γίνει εγκατάσταση του firmware update, επελεξα στοκ πληκτρολογιο αντι για swiftkey και τέλειωσε κανονικά. Δεν ξερω αν εφταιγε αυτο πάντως τωρα ανοιξε κανονικά

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

1. Έβαλα την 26s v5 aroma με wipe ολα internal κλπ και εδώ και ένα 10λεπτο έχει κολλήσει στο 95% και λέει installing super user. Στις οδηγίες λέει οτι μπορεί να κολλήσει και να μην την διακόψω αλλά 10 λεπτά είναι πολλά για να μην έχει συνεχίσει.

 

Edit:2. Τελικά έκανα επανεκκίνηση και ξαναέβαλα την ρομ αυτήν την φορά δεν επέλεξα α γίνει εγκατάσταση του firmware update, επελεξα στοκ πληκτρολογιο αντι για swiftkey και τέλειωσε κανονικά. Δεν ξερω αν εφταιγε αυτο πάντως τωρα ανοιξε κανονικά

1. Γι αυτό κόλησε δεν μπορούσε να κάνει unmount to internal επείδη είχε μείνει mounted από το full wipe. Δεν πειράζει..

2. Καλά έκανες δεν έχει σχέση το firmware & keyboard απλ;a στην επανεκκίνηση έγινε unmount από το TWRP. Έτσι είναι η Αρόμα τρελή παραμετροποίηση αλλά θέλει και λίγο προσοχή παραπάνω στα βήματα...;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Cris δυστυχως το προβλημα με το μικροφωνο εμφανιστηκε και με την 26s! Εκανα ηχογράφηση δουλευει τελεια οποτε θεμα hardware δεν ειναι! Και στο τηλέφωνο δε τ κανει παντα! Ορισμενες φορες με ακουνε πολυ βαθειά! Τι αλλο μπορώ να δοκιμασω? Δε μπορω να καταλαβω με τπτ τι μπορει να φταιει! Να δοκιμασω να περασω το firmware απτην 26s?Απευθείας install χωρις wipe θελει αυτο? Δωσε λυση να ησυχασω :P

Αν στο κάνει μετά και από σουπερ clean μάλλον έχεις θέμα hardware... Δοκίμασε με άλλες ρομ κι αν συνεχίζει dispute επιστροφή ή χρήματα πίσω...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Γι αυτό κόλησε δεν μπορούσε να κάνει unmount to internal επείδη είχε μείνει unmounted από το full wipe. Δεν πειράζει..

2. Καλά έκανες δεν έχει σχέση το firmware απλ΄στην επανεκκίνηση έγινε unmount από το TWRP. Έτσι είναι η Αρόμα τρελή παραμετροποίηση αλλά θέλει και λίγο προσοχή παραπάνω στα βήματα...;)

 

Πάντως φοβερή παραμετροποίηση με το aroma installer πραγματικά ο καθένας βάζει την ρομ όπως ακριβώς θέλει με τις κατάλληλες ρυθμίσεις που επιθυμεί. Έβαλα ρομ στο κινητό μου όπως ακριβώς την ήθελα Χίλια μπράβο γι αυτό! :D

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 26s v5 aroma με wipe ολα internal κλπ και εδώ και ένα 10λεπτο έχει κολλήσει στο 95% και λέει installing super user. Στις οδηγίες λέει οτι μπορεί να κολλήσει και να μην την διακόψω αλλά 10 λεπτά είναι πολλά για να μην έχει συνεχίσει.

 

Edit: Τελικά έκανα επανεκκίνηση και ξαναέβαλα την ρομ αυτήν την φορά δεν επέλεξα α γίνει εγκατάσταση του firmware update, επελεξα στοκ πληκτρολογιο αντι για swiftkey και τέλειωσε κανονικά. Δεν ξερω αν εφταιγε αυτο πάντως τωρα ανοιξε κανονικά

το ιδιο μου εκανε και μενα εχθες. εκανα επανεκινηση με ιδιες επιλογες και ολα καλα μετα. Αρα ειναι απλά κόλπα του aroma

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο μου εκανε και μενα εχθες. εκανα επανεκινηση με ιδιες επιλογες και ολα καλα μετα. Αρα ειναι απλά κόλπα του aroma

 

Έτσι.. Κάθε αρχή και δύσκολη.. :lol:

Έφτιαξα και μεγάλη εικόνα επαφής κατά την κλήση αν θέλετε υπάρχει στο ποστ της ρομ σαν zip. ;)

> Μεγαλύτερη εικόνα στον Dialer για επαφές https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298967614

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έτσι.. Κάθε αρχή και δύσκολη.. :lol:

Έφτιαξα και μεγάλη εικόνα επαφής κατά την κλήση αν θέλετε υπάρχει στο ποστ της ρομ σαν zip. ;)

> Μεγαλύτερη εικόνα στον Dialer για επαφές https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298967614

μπραβο ρε συ Χρηστο, το ηθελα αυτο. Απλα τρεχουμε το zip απο twrp χωρις wipe σωστα? μετα τον αλλαζουμε στις προεπιλεγμενες εφαρμογες? Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Cris κάπου πήρε το μάτι μου στο Xda ότι δουλεύεις πάνω σε νέα Miui? ☺️☺️☺️

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπραβο ρε συ Χρηστο, το ηθελα αυτο. Απλα τρεχουμε το zip απο twrp χωρις wipe σωστα? μετα τον αλλαζουμε στις προεπιλεγμενες εφαρμογες?

Όχι απλά το βάζεις από TWRP χωρίς κανένα Wipe και όταν θα πάρεις τηλέφωνο κάποιον ή σε πάρει η εικόνα του θα πιάνει όλο το πάνω μέρος της οθόνης εκτός το κομμάτι κάτω με τα κουμπιά κλήσης. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris κάπου πήρε το μάτι μου στο Xda ότι δουλεύεις πάνω σε νέα Miui? ☺️☺️☺️

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω μια έκδοση που δουλεύει ήδη αλλά δυστυχώς με τα ίδια micro bugs οπότε ουσιαστικά τίποτα διαφορετικό... :(

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω ρε συ Χρηστο hardware το αποκλειω να ειναι γιατι μιλαω και με βιντεοκληση πολύ και δν ειχα κανενα προβλημα! Και ηχογραφηση καμπάνα! Την 26s την περασα βημα βημα με ολα τα wipe εκτος internal! Προς το παρων αλλαξα θεση στις καρτες sim και δειχνει να δουλευει κανονικα! Θα δειξει! Το firmware update που εχεις μεσα σε τι επηρεαζει? Λες να το περασω μπας και η να το αφησω μιας και fingerprint δουλεύει ακαριαία και γενικα ολα ειναι αψογα? Ρομ δε ξαναλλαζω εγω ακούω καλα ας δυσκολευονται οι αλλοι λιγο να με ακουσουν δε πειραζει... Χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια έκδοση που δουλεύει ήδη αλλά δυστυχώς με τα ίδια micro bugs οπότε ουσιαστικά τίποτα διαφορετικό... :(
Το μοναδικό ενοχλητικό bug που έχει η προηγούμενη είναι το κόλλημα που έκανε αν έδινες πρόσβαση σε ειδοποιήσεις σε κάποια εφαρμογή. Το μόνο που μπορούσα να κάνω μετά ήταν clean install. Κατά τα άλλα η ρομ είναι αριστούργημα!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...