Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα και άλλες custom rom και τη τελευταία official, κατέβασα dialer από play store και τίποτα... Μόνο με ανοικτή ακρόαση και ακουστικά ακούω.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έκδοση παίζουν σωστά τα GAPPS

Αλλάζουν τα δίκτυα από 2g 3g 4g

Δεν κλειδώνει από ρολόι

Καλύτερη απόκριση CPU

Καλύτερο GPS

Link

https://mega.nz/#!tPR3zAaY!5aiQ2fDGzCYn5Yl94q8Vjhxph0juwB4rOjG5hjw44kk

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά συγχαρητήρια!! Εξαιρετικό το aroma installer! Πάρα πολλές δυνατότητες και φτιάχνεις τη ρομ όπως θες!! Το τηλεχειριστήριο πάλι δεν παίζει...Έχουμε μάθει το λόγο; Επίσης ενώ επέλεξα το πακέτο με super su, δεν το βρίσκω, κατέβασα το zip, το φλασάρω, κάνει τη διαδικασία αλλά όταν μπαίνω στην εφαρμογή μου εμφανίζει το μήνυμα ότι δεν είναι root η συσκευή. Edited by Sifis77
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα στην 23s remixed...ενω ημουν στο fb παγωσε η εφαρμογη για λιγα δευτερολεπτα και μετα εκανε επανεκκινηση η συσκευη ,2 φορες μου το κανε στο fb και μια στο instagram ,το χει παθει καποιος αλλος ? τι να ειναι? Edited by ivan93

X820 4/32 CN-23S REMIXED by CBG

X820 6/64 tele_23

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά συγχαρητήρια!! Εξαιρετικό το aroma installer! Πάρα πολλές δυνατότητες και φτιάχνεις τη ρομ όπως θες!! Το τηλεχειριστήριο πάλι δεν παίζει...Έχουμε μάθει το λόγο; Επίσης ενώ επέλεξα το πακέτο με super su, δεν το βρίσκω, κατέβασα το zip, το φλασάρω, κάνει τη διαδικασία αλλά όταν μπαίνω στην εφαρμογή μου εμφανίζει το μήνυμα ότι δεν είναι root η συσκευή.

 

Όλα δουλεύουν σε μένα...Με πολλές δοκιμές.Δεν δουλεύω su ποια μόνο magisk me xposed V4A κλπ παίζω και μπορεί να κρυφτεί όταν θέλουμε

Screenshot_2017-06-23-23-13-50_1.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα στην 23s remixed...ενω ημουν στο fb παγωσε η εφαρμογη για λιγα δευτερολεπτα και μετα εκανε επανεκκινηση η συσκευη ,2 φορες μου το κανε στο fb και μια στο instagram ,το χει παθει καποιος αλλος ? τι να ειναι?

 

Κάποιοbug των εφαρμογών που ανανεώθηκαν μάλλον.. Γίνονται αυτά σε νέες ενημερώσεις..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

χρηστο εμεις που εχουμε ηδη την 26ς αρομα πως την βαζουμε την καινουρια?

 

Δοκίμασε με cache dalvik και αν δεν κάνε fr.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια χαρά δουλεύουν και τα δύο...Ξαναδοκίμασε..;)
Όντως! Κάτι έπαιζε με τα link του Tapatalk. Ευχαριστώ. Ελπίζω να έχουμε και κάνα update στην καλύτερη Miui ever!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μάλλον ένας από τους πολλούς και εσύ... Αλλαγή. 7 ευρώ έχει...

 

https://m.aliexpress.com/s/item/32800084980.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32800084980&productSubject=32800084980&shortkey=QbYvmEfI&addresstype=600#autostay

 

ειναι σιγουρα hardware?υπαρχει κατι αλλο που μπορω να δοκιμασω?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Έκανα πάλι install αυτή τη φορά με magisk κτλ. Το ίδιο πρόβλημα είχα και στη v361d8080151b05189ad6396d6e6810d8a.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X822 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψε ο Chris...να πεις οτι δεν το έγραψε.....rom που σου αρέσει δεν την αλλάζεις....

Έκανα την αλλαγή σε aroma με full wipe και internal,κάνει την εγκατάσταση και κολλάει στο λευκό φόντο με το κυκλακι με την σημαία,αρνείται να ανοίξει να προχωρήσει με τις ρυθμίσεις...μετά απο 20λεπτα κανω restart και πάλι τίποτα,το αφήνω 1 ώρα τίποτα,λεω δεν με θέλει wipe περνάω την 26s,μια απο τα ίδια!!!!περναω την debloaded,πάλι τα ίδια!!!!Τι μπορει να φταίει;;;

26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

Έκανα πάλι install αυτή τη φορά με magisk κτλ. Το ίδιο πρόβλημα είχα και στη v3

Aν περνάς και τα xposed modules πιθανόν κάποιο να το χτυπάει. Δοκίμασε χωρίς τα modules να δεις.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψε ο Chris...να πεις οτι δεν το έγραψε.....rom που σου αρέσει δεν την αλλάζεις....

Έκανα την αλλαγή σε aroma με full wipe και internal,κάνει την εγκατάσταση και κολλάει στο λευκό φόντο με το κυκλακι με την σημαία,αρνείται να ανοίξει να προχωρήσει με τις ρυθμίσεις...μετά απο 20λεπτα κανω restart και πάλι τίποτα,το αφήνω 1 ώρα τίποτα,λεω δεν με θέλει wipe περνάω την 26s,μια απο τα ίδια!!!!περναω την debloaded,πάλι τα ίδια!!!!Τι μπορει να φταίει;;;

Αχαχαχα αφού το έγραψα αλλά δεν διαβάζετε... Όταν μπει στο log in account μία πίσω το βελάκι μετα ξανά μπροστά και μπαίνει κανονικά. Είναι γιατί το κινητό είναι ήδη bind.;)

Στη μέση περίπου >>. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7216854#post7216854%22

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχα αφού το έγραψα αλλά δεν διαβάζετε... Όταν μπει στο log in account μία πίσω το βελάκι μετα ξανά μπροστά και μπαίνει κανονικά. Είναι γιατί το κινητό είναι ήδη bind.;)

Στη μέση περίπου >>. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7216854#post7216854%22

 

Δεν φτάνει εκει,σταματάει πριν ξεκινήσεις να διαλέγεις γλώσσα

26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχα αφού το έγραψα αλλά δεν διαβάζετε... Όταν μπει στο log in account μία πίσω το βελάκι μετα ξανά μπροστά και μπαίνει κανονικά. Είναι γιατί το κινητό είναι ήδη bind.;)

Στη μέση περίπου >>. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7216854#post7216854%22

 

Εμένα στο πρόβλημα με το login accounnt δεν αρκούσε μόνο το βελάκι πίσω και μπρος..στη εικόνα με τις sim έπρεπε να την απενεργοποιησω και πατωντας συνέχεια δεν μου έβγαζε καθόλου το login account.εχει να κανει με τα data που ανοίγουν αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας την προηγούμενη εκδοση της 26s aroma, έβαλα με factory reset (data, cache, dalwin) πριν (twrp) και μετά την εγκατάσταση (system), την v4 με το firmware update της και ως δια μαγείας συνδεεται το bluetoooth με τα πάντα. Το ποστάρω για κάποιους που πιθανόν να είχαν παρόμοιο πρόβλημα. Το μοναδικό που είχα σε αυτή την καταπληκτική rom. Χρήστο πολλά συγχαρητήρια και πάλι!

edit: Τελικά ανακάλυψα ότι μόλις συνδεσω το smartwatch κανει conflict και ξεσυνδεει ολα τα αλλα και δεν μπορουν συνδεθουν ξανα ακομα και αν κανω cache /dalwin wipe (το cache του bluetooth share δεν μπορω να το βρω για να το καθαρισω παντως). Εκανα fr συνδεσα τα υπολοιπα χωρις το smartwatch, ξαναστησα , αλλα παω καρφωτος για την 26s tele, μολις βγει

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας... αγόρασα πριν δύο μέρες το le max 2 και είμαι πολύ ευχαριστημένος σε σχέση με το meizu m3 note που είχα πρίν... πρώτον έχω ένα θέμα με της επαφές πού δεν έχω αποθηκεύσει.οταν θέλω να ανοίξω έναν αριθμό που με κάλεσε στις επιλογές του με πετάει έξω,ενώ στης αποθηκευμένες δεν υπάρχει πρόβλημα... πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση?και δεύτερον ποια rom είναι η καλύτερη για αυτό το τηλέφωνο για να περνάει αυτόματα αναβάθμιση το κινητό γιατί δεν είμαι και πολύ καλός σε αυτό το άθλημα
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο έχω περάσει την 26s αρομα, και όλα μια χαρά σε χρήση 2 βδομαδων, μόνο το app του wallpaper δεν μου δουλεύει, το οποίο δεν ξέρω αν φταίει το backup που τράβηξα από leeco account η απο την ρομ, μπας και το έχουμε σε apk να το φτιάξω και αυτό;

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..Δεν μπορώ να βρω tempered glass από Ελλάδα... Ξέρεις κανείς κανένα κατάστημα;Η μήπως κανένας από εμάς πουλάει κανενα; Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..Δεν μπορώ να βρω tempered glass από Ελλάδα... Ξέρεις κανείς κανένα κατάστημα;Η μήπως κανένας από εμάς πουλάει κανενα; Ευχαριστώ...

 

Βρήκα ένα παιδί εγώ στην Ηλιούπολη που έχει φίλε μου θα πάρω και εγώ από εκεί...2,5€ το κομμάτι τα δίνει

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλοι εμείς που έχουμε θέμα με το Fingerprint, τί πρέπει να κάνουμε;;;

Παραγγέλνουμε νεο Sensror απο Ali ή απλά το παίρνουμε απόφαση οτι δεν θα ξαναδουλεψει;;

 

Για πείτε κανα νεο....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...