Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.chris άνετα θα σε πλήρωνα για ένα zipaki που δεν θα ρίχνει το κινητό σε deep sleep.τ ο γνωστό μου θέμα με τα ακουστικά.μετα από 10 min σε αναμονή δεν λειτουργούν..έχω φτιάξει το κινητό πένα και ειναι το μονο που δεν μπορώ να φτιαξω.μου έχει σπάσει τα νεύρα..εχω δοκιμασει τα πάντα..από firmware μέχρι σχεδόν όλες σου τις rom..τώρα φοραω την 23s cn..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.chris άνετα θα σε πλήρωνα για ένα zipaki που δεν θα ρίχνει το κινητό σε deep sleep.τ ο γνωστό μου θέμα με τα ακουστικά.μετα από 10 min σε αναμονή δεν λειτουργούν..έχω φτιάξει το κινητό πένα και ειναι το μονο που δεν μπορώ να φτιαξω.μου έχει σπάσει τα νεύρα..εχω δοκιμασει τα πάντα..από firmware μέχρι σχεδόν όλες σου τις rom..τώρα φοραω την 23s cn..

 

Θα σου στήσω ένα και θα δοκιμάσεις. Έχεις απενεργοποιήσει το underground resources σωστά?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, υπάρχει τρόπος να προσπεράσω και να επαναπρογραμματίσω το pattern ξεκλειδώματος;

Μου το βγάζει λάθος και δεν έχω πρόσβαση στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, υπάρχει τρόπος να προσπεράσω και να επαναπρογραμματίσω το pattern ξεκλειδώματος;

Μου το βγάζει λάθος και δεν έχω πρόσβαση στο κινητό.

 

Φλασαρεις αυτό από TWRP

https://mega.nz/#!ZU0GmC4T!QDi68gW4CQvTxGex2M5S9bUVkJGtkwdEMr07nm74WXk

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris όταν μπορέσεις το την αλλαγή γραμματοσειράς..

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο έχω φτιάξει εδώ και 15 μέρες. Κοίτα στο ποστ της tele_23.

Σου είχα στείλει και pm:wacko:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παραγγείλει κανείς από geekbuying με DHL?Κι αν ναι...του πέρασε τελωνείο?Ρωτάω επειδή το κόστος με dhl είναι μόλις 7,74 ευρώ και το'χεις σε 5 εργάσιμες το πολύ.Σαν αποστολή καρά-αξίζει αλλά το θέμα είναι μην φάμε την πίκρα του τελωνείου...:(

Υ.Γ Για free shipping το γνωρίζω ότι δεν περνάει τελωνείο....απλά το βιάζομαι :)

Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω για πρώτη φορά τα cdla ακουστικά και έμεινα! Καταπληκτικός μεστος ήχος με όγκο και μπάσο όσο πρέπει! Πολύ καλή δουλειά από τη leeco και τώρα καταλαβαίνω γιατί πουλιούνται τόσο. Το highlight είναι ότι στο πλάι φωτίζει ένα πορτοκαλί λαμπάκι! d461f496f05f59e5ae08ae9ecfb5b3a4.jpg

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

 

αν δεν έχω TWRP στο τηλέφωνο, πώς θα το κάνω;

 

Μπορώ να βάλω το TWRP στο τηλέφωνο, ενώ είναι κλειδωμένο;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Βρίσκομαι σε αναμονή παραλαβής του τηλεφώνου Χ820 64gb 6gb ram το οποίο παρήγγειλα τέλη Απριλίου από το bangood με την χρήση του κουπονιού. Θέλω να ρωτήσω εάν παρέλαβε κάποιος και εάν τελικά υπήρχαν στο κουτί τα ακουστικά ή όχι. Ευχαριστώ.

Καπου εκει το παρηγγειλα κι εγω. Περιμενω ακομη. Σιγουρα δεν εχει ακουστικα μεσα. Παιζει ομως να εχει την διαφανη θηκη κι ας μην το ελεγε οτι θα ειναι. Τους εκανα μανουρα εκει στην Banggood για το θεμα με τα ακουστικα και με πιστωσανε με 500 ποντους. Περιπου -5 ευρω απ την επομενη αγορα. Αλλους 400 περιπου απ την αγορα του κινητου, και εχω μια ωραια εκπτωση περιπου στα -9 ευρω για να παρω τα ακουστικα αν θελω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο πιο μαγκας θα ειναι αυτος που θα κανει το V4A να δουλευει σε συνδυασμο με τα CDLA ακουστικα!!

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Να ξεκλειδώσεις και να το περασεις!

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

WTF

 

Αφού το κλείδωμα του μοτίβου θέλω να προσπεράσω, γιατί δεν το βγάζει σωστό κι έτσι δεν έχω πρόσβαση στο κατεξοχήν λειτουργικό του κινητού...

...κι έτσι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το USB Debugging, για να προχωρήσω στα βήματα εγκατάστασης του TWRP

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παραγγείλει κανείς από geekbuying με DHL?Κι αν ναι...του πέρασε τελωνείο?Ρωτάω επειδή το κόστος με dhl είναι μόλις 7,74 ευρώ και το'χεις σε 5 εργάσιμες το πολύ.Σαν αποστολή καρά-αξίζει αλλά το θέμα είναι μην φάμε την πίκρα του τελωνείου...:(

Υ.Γ Για free shipping το γνωρίζω ότι δεν περνάει τελωνείο....απλά το βιάζομαι :)

 

DHL = 100% τελωνείο.

 

Ψάξε για κατάστημα που υποστηριζει Europe Express αν το θες γρήγορα ή κάποια ευρωπαϊκή αποθήκη.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα να μας δω όλους.

Le max 3 x920 4/64 στο Fastcardtech ~170€

Τελικά δεν άντεξα το έκανα παραγγελία

Edited by messagala
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΒΡΗΚΑ!

 

Τελικά ήταν πολύ εύκολη η αναίρεση του κλειδώματος, χωρίς πολλή φασαρία.

 

1) Μπαίνεις σε Recovery Mode πατώντας Power Button + Volume Up

2) Επιλέγεις "Clear Data"

3) Πατάς Start

4) Μετά Restart

5) Γίνεται πλήρες factory reset και έπειτα από 2-3 λεπτά σε βγάζει πάλι στο πρώτο μενού ρύθμισης του τηλεφώνου.

 

Όλα καλά...

 

...πέραν του ότι τώρα διαπιστώνω πραγματικά ότι ΔΕΝ λειτουργεί πλέον ο fingerprint reader...πάω να προσθέσω δαχτυλικό αποτύπωμα και δεν το βλέπει καθόλου, δεν ανιχνεύει καν ότι ακουμπάει το δάχτυλο...

 

Το ίδιο πρόβλημα λοιπόν με τους άλλους Ή όσοι έχετε το πρόβλημα δεν λειτουργέι στο ξεκλείδωμα, αλλά μπορείτε να προσθέσετε αποτύπωμα;

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Καπου εκει το παρηγγειλα κι εγω. Περιμενω ακομη. Σιγουρα δεν εχει ακουστικα μεσα. Παιζει ομως να εχει την διαφανη θηκη κι ας μην το ελεγε οτι θα ειναι. Τους εκανα μανουρα εκει στην Banggood για το θεμα με τα ακουστικα και με πιστωσανε με 500 ποντους. Περιπου -5 ευρω απ την επομενη αγορα. Αλλους 400 περιπου απ την αγορα του κινητου, και εχω μια ωραια εκπτωση περιπου στα -9 ευρω για να παρω τα ακουστικα αν θελω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο πιο μαγκας θα ειναι αυτος που θα κανει το V4A να δουλευει σε συνδυασμο με τα CDLA ακουστικα!!

 

400 ποντους απο την αγορά;;;;Εμένα εάν δεν κάνω λάθος περίπου 200.

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα να μας δω όλους.

Le max 3 x920 4/64 στο Fastcardtech ~170€

Τελικά δεν άντεξα το έκανα παραγγελία

 

Έχεις ξανά παραγγείλει από το κατάστημα αυτό; Έχω ακούσει είναι απατεώνες

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα να μας δω όλους.

Le max 3 x920 4/64 στο Fastcardtech ~170€

Τελικά δεν άντεξα το έκανα παραγγελία

Από τα πιο ελεεινά κινεζομαγαζα....ελπίζω να είσαι τυχερός και να ξεμπλέξεις εύκολα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.. Το playstore δουλεύει κανονικά? Έχεις κατεβάσει κανένα apk? Κάνει καθόλου crashes? Τώρα κάτι μου λέγανε στο xda γι αυτό ρωτάω. Εγώ όσο την δοκίμαζα δεν είχα τέτοιο θέμα.. :confused:

 

Ούτε εγώ έχω κάποιο πρόβλημα, μια χαρα πάει το playstore. To μόνο πρόβλημα μου είναι το fingerprint, αν κλείσει για πολύ ώρα το κινητό δεν το αναγνωρίζει καθόλου, ενώ αν το δοκιμάσω μετά από λίγη ώρα αφότου κλείσω την οθόνη συνήθως, αλλά όχι πάντα, ανοίγει άμεσα. Δοκίμασα το *#*#46360000#*#* και έκλεισα το backround resources, αλλά δεν άλλαξε κάτι.

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Φορτωσα το Le pro 3 στον αδερφο μου και ξαναγυρισα :D

Θελω την βοηθεια σας στο εξης : Περναω την LeMax2 CN-26s Official Developer rom Stable του αγαπητου Crisbal.

Το ρουταρω μονο και μονο για τα ΑΚΤ.Εαν το ξερουταρω η εφαρμογη θα τρεχει κανονικα ή πρεπει να ειναι ρουταρισμενο το εργαλειο;

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Φορτωσα το Le pro 3 στον αδερφο μου και ξαναγυρισα :D

Θελω την βοηθεια σας στο εξης : Περναω την LeMax2 CN-26s Official Developer rom Stable του αγαπητου Crisbal.

Το ρουταρω μονο και μονο για τα ΑΚΤ.Εαν το ξερουταρω η εφαρμογη θα τρεχει κανονικα ή πρεπει να ειναι ρουταρισμενο το εργαλειο;

 

ροοτ θέλει συνέχεια γιατί τρέχει σε κάθε boot.

Link to comment
Share on other sites

ροοτ θέλει συνέχεια γιατί τρέχει σε κάθε boot.

 

Σ ευχαριστω φιλε μου.Θα αρκεστω λοιπον να μεταφερω τα εκατομμυρια μου απο το Laptop:lol::lol::lol:

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Από τα πιο ελεεινά κινεζομαγαζα....ελπίζω να είσαι τυχερός και να ξεμπλέξεις εύκολα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω αγοράσει τουλάχιστον 20+ τηλέφωνα (οικογένεια,φίλοι) από το συγκεκριμένο κατάστημα τα τελευταία 3 χρόνια.

Όλα μα όλα ήρθαν στο κουτί τους σφραγισμένα και με official rom.

Δεν γνωρίζω για την δική σου εμπειρία

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις ξανά παραγγείλει από το κατάστημα αυτό; Έχω ακούσει είναι απατεώνες

 

Δεν γνωρίζω από που το έχεις ακούσει.

Έχω παραγγείλει αρκετά τηλέφωνα μέχρι στιγμής

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο μαγκας θα ειναι αυτος που θα κανει το V4A να δουλευει σε συνδυασμο με τα CDLA ακουστικα!!

 

Μα δεν υπάρχει λόγος να βάλεις V4A εκεί, αυτά είναι για το cdla που ενεργοποιείται και αυτοματα με το που συνδέσεις το κινητό για κρύσταλλο ήχο :P

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα να μας δω όλους.

Le max 3 x920 4/64 στο Fastcardtech ~170€

Τελικά δεν άντεξα το έκανα παραγγελία

 

Χαχα με το καλό να σου ρθει, αν και ουτε παρουσιάστηκε και παραείναι παμφθηνο. Πιστεύω θα σου αυξήσουν τιμή στη πορεία :P

Ουσιαστικά το ίδιο με χ820,αλλά μεγαλύτερη οθόνη και μπαταρία. Αλλά βασικά ίδια αυτονομία με χ820 θα έχει μάλλον.

Το ωραίο θα ήτανε να βγάζανε Le max 3 με ~4000 mAh μπαταρία και 821. Νομίζω αυτό θα ήταν ο,τι πεις. Άντε και οι εκδόσεις με τα ram,800αρες κλπ. Άντε να δούμε...

 

Καλορίζικο φίλος, οπότε οπότε σου ρθει!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...