Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, μόλις παρέλαβα το Χ820 από την γνωστή προσφορά του banggood (η παραγγελία έγινε 20/4 και βρίσκομαι Βόρεια Ελλάδα, πέρασε χωρίς καπέλο:happy:) . Η θήκη περιλαμβάνεται γιατί θυμάμαι ότι κάποιος ρώτησε πιο πάνω. Έχω ένα θεματάκι δεν μπορώ να προσθέσω δακτυλικό αποτύπωμα το κιν φοράει την 5.8.019S stable. Επειδή διαβάζω όλο το νήμα εδώ και κάποιους μήνες λέτε να είναι θέμα hardware; Ή παίζει κάτι άλλο που δεν θυμάμαι;

 

Άκυρο παιδιά ένα calibration ήθελε και λίγο καθάρισμα και δουλεύει.

Edited by V3Ge7t0_6
LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

Ινδικη είναι αλλά με TWRP & Root λύνεται σε μεγάλο βαθμό. Κινέζικα πάντως πάλι θα βλέπεις σε μερικές εφαρμογές και ίντερνετ.

Οποτε τι μου προτεινεις να κανω CrisBal;; Μονο TWRP & Root, η να βαλω αλλη ρομ, και ποια μου προτεινεις;;;

Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μόλις παρέλαβα το Χ820 από την γνωστή προσφορά του banggood (η παραγγελία έγινε 20/4 και βρίσκομαι Βόρεια Ελλάδα, πέρασε χωρίς καπέλο:happy:) . Η θήκη περιλαμβάνεται γιατί θυμάμαι ότι κάποιος ρώτησε πιο πάνω. Έχω ένα θεματάκι δεν μπορώ να προσθέσω δακτυλικό αποτύπωμα το κιν φοράει την 5.8.019S stable. Επειδή διαβάζω όλο το νήμα εδώ και κάποιους μήνες λέτε να είναι θέμα hardware; Ή παίζει κάτι άλλο που δεν θυμάμαι;

 

Άκυρο παιδιά ένα calibration ήθελε και λίγο καθάρισμα και δουλεύει.

 

Πώς έκανες τον καθαρισμό; Εγώ δοκίμασα με πανάκι φακών, έτρεξα και τη βαθμονόμηση επανειλημμένα, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το επαναφέρω...

 

...στην αρχή λειτουργούσε άριστα (αν έμενε κάποιες ώρες με κλειστή οθόνη, μπορεί να έπιανε με την δεύτερη φορά ή να μην άνοιγε στιγμιαία η οθόνη αλλά με μικρή καθυστέρηση 2"), μετά από factory reset λες και έχασε όλη τη λειτουργικότητά του.

Link to comment
Share on other sites

βρε παίδες, εδώ και λίγο καιρό τακτικά όταν πάω να καλέσω από την σιμ 2 (έχω την σιμ 1 για επαγγελματικούς λόγους και την σιμ 2 για τα οικογενειακά / προσωπικά, και χρησιμοποιώ εξίσου και τις δύο σιμ) η κλήση είναι αδύνατη και μου βγάζει το μήνυμα : dial up failed - limit exceeced.

 

έχω ως εφαρμογή τηλεφώνου το true phone, το άλλαξα μήπως έφταιγε αυτό, άλλαξα και dialer ...τίποτε τζίφος ... με όλα το κάνει ...

 

έψαξα στο διαδίκτυο και είδα πως γενικότερα το θέμα αναφέρεται σαν πρόβλημα των αντρόιντ 5 & 6 και όλοι συνιστούν επανεκκίνηση, που όντως επιλύει προσωρινά το πρόβλημα, μέχρι να επανέλθει μετά 2-3 ημέρες...

 

σε άλλα τηλέφωνα, το le eco x600 & x 800 που είχα ή και παλαιότερα με samsung, κλπ. δεν το είχα ξανα-αντιμετωπίσει ...

 

είμαι με tele στην αναβάθμιση 43 ...

 

Έχει κάποιος το ίδιο θέμα, ή γνωρίζει μια μόνιμη λύση ????

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει τουλάχιστον 20+ τηλέφωνα (οικογένεια,φίλοι) από το συγκεκριμένο κατάστημα τα τελευταία 3 χρόνια.

Όλα μα όλα ήρθαν στο κουτί τους σφραγισμένα και με official rom.

Δεν γνωρίζω για την δική σου εμπειρία

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν γνωρίζω από που το έχεις ακούσει.

Έχω παραγγείλει αρκετά τηλέφωνα μέχρι στιγμής

 

Δε ξέρω πού το άκουσαν τα παιδιά αλλά δε θέλει και πολύ κόπο,googlare λίγο τα reviews για το συγκεκριμένο μαγαζί και θα σου πέσουν τα μαλλιά

Εγώ ήθελα πέρσυ να πάρω ένα συγκεκριμένο γυαλί vr της le eco με ενσωματωμένο γυροσκόπιο και όλα τα κινέζικα μέχρι να το αποφασίσω το δείχνανε out of stock και για διάστημα πέντε μηνών μέχρι που πήρα άλλο, ακόμη και το official site της leeco στην Κίνα δεν το είχε διαθέσιμο και μάλλον ήταν εκτός παραγωγής,και στο συγκεκριμένο site πάντα το έδειχνε on stock και σχεδόν μισή τιμή, εκεί λέω κάτι δεν πάει καλά,το εψαξα διαβασα τρόμαξα και προσπερασα

Τώρα εσύ λες παρηγγειλες και άλλες φορές, άγιο είχες μάλλον σύμφωνα με αυτά που διαβασα χεχε

Άλλοι πήραν άδειο κουτί, άλλοι μεταχειρισμένα αντί για καινούργια, άλλοι χαλασμένα, άλλοι δεν παρέλαβαν ποτέ και άλλοι τους ζήτησαν έξτρα λεφτά για να το στείλουν

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά σου παραθέτω την μέχρι στιγμής εμπειρία μου απο το συγκεκριμένο κατάστημα, δεν το προμοταρω.

Το μόνο θέμα τους είναι η αργή αποστολή των αντικειμένων,περίπου 7-10 μέρες μετά την παραγγελία,σύνολο 25 μέρες μέχρι την πόρτα σου.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπάρχει λόγος να βάλεις V4A εκεί, αυτά είναι για το cdla που ενεργοποιείται και αυτοματα με το που συνδέσεις το κινητό για κρύσταλλο ήχο :P

Nai...αλλα φανταζου αν συνδυαζονται τι ηχος θα βγει!!!!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια να αοανω μια ερώτηση...εχω 21s remixed by chrisbal και καθε εφαρμογη με το που παω να την ανοιξω για πρωτη φορα μ ζηταει δικαιωματα οκ αλλα μολις τα δθνω μ λεει πρεπει να κλεισω την επικαλυψη οθόνης...τι ειναι αυτο και μου εχει σπασει τα νεύρα;
LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

βρε παίδες, εδώ και λίγο καιρό τακτικά όταν πάω να

Έχει κάποιος το ίδιο θέμα, ή γνωρίζει μια μόνιμη λύση ????

Έχεις θέμα με Modem άλλαξε. Τονίζω modem όχι full firmware και βλέπεις..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια να αοανω μια ερώτηση...εχω 21s remixed by chrisbal και καθε εφαρμογη με το που παω να την ανοιξω για πρωτη φορα μ ζηταει δικαιωματα οκ αλλα μολις τα δθνω μ λεει πρεπει να κλεισω την επικαλυψη οθόνης...τι ειναι αυτο και μου εχει σπασει τα νεύρα;

 

Όταν βάζεις 2 ίδιες σχεδόν εφαρμογές γίνεται αυτό γιατί έχουν τα ίδια δικαιώματα και χτυπάει η μία την άλλη. Εφαρμογές Δικαιώματα κάτω κάτω αλλά και ανοίγει μια καρτέλα που λέει εφαρμογές με δικαίωμα επικάλυψης σε άλλες εφαρμογές. Βρες αυτή που θες και ξετικαρε την.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια να αοανω μια ερώτηση...εχω 21s remixed by chrisbal και καθε εφαρμογη με το που παω να την ανοιξω για πρωτη φορα μ ζηταει δικαιωματα οκ αλλα μολις τα δθνω μ λεει πρεπει να κλεισω την επικαλυψη οθόνης...τι ειναι αυτο και μου εχει σπασει τα νεύρα;

 

Όταν βάζεις 2 ίδιες σχεδόν εφαρμογές γίνεται αυτό γιατί έχουν τα ίδια δικαιώματα και χτυπάει η μία την άλλη. Εφαρμογές Δικαιώματα κάτω κάτω αλλά και ανοίγει μια καρτέλα που λέει εφαρμογές με δικαίωμα επικάλυψης σε άλλες εφαρμογές. Βρες αυτή που θες και ξετικαρε την.

 

99% των φορών φταίει το μεσσεντζερ. Κάνε του ένα force stop, δώσε δικαιώματα και μετά ξανάνοιξε το.

Link to comment
Share on other sites

έχω λοιπόν πρόβλημα με μη λειτουργικό Fingerprint και θέλω να το αποκαταστήσω...το Χ829 κινητό μου είναι με την 16s ROM (ινδική είναι αυτή; ) όπως ήρθε από Banggood...

 

Πρέπει να φλασάρω ΡΟΜ ή κάποιο από τα firmware που είναι στο κάτωθι μήνυμα; (και ποιό θα προτείνατε; )

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7176426#post7176426

 

Ποιά η διαφορά μεταξύ Firmware και ROM εν προκειμένω; Το firmware αφορά μόνο τους οδηγούς του hardware;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

έχω λοιπόν πρόβλημα με μη λειτουργικό Fingerprint και θέλω να το αποκαταστήσω...το Χ829 κινητό μου είναι με την 16s ROM (ινδική είναι αυτή; ) όπως ήρθε από Banggood...

 

Πρέπει να φλασάρω ΡΟΜ ή κάποιο από τα firmware που είναι στο κάτωθι μήνυμα; (και ποιό θα προτείνατε; )

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7176426#post7176426

 

Ποιά η διαφορά μεταξύ Firmware και ROM εν προκειμένω; Το firmware αφορά μόνο τους οδηγούς του hardware;

 

Ευχαριστώ.

 

Ναι,έτερον εκατερον.

 

Για αρχή βάλε βάλε Google tele 23s,για να συννενοούμαστε και πιο εύκολα.

Έπειτα βάλε το firmware 21-22-23s και δες. Αναλυτικές οδηγίες για τα παραπάνω στην αρχική.

 

Επίσης το ΑΚΤ πρόσεξε ποιο προφίλ θα βαλεις γιατί κάποια πειράζουν και την απόκριση του fingerprint.

 

Τέλος καθάρισε το fingerprint με ένα πανάκι και με νωπό δάκτυλο βάλε τα προφίλ.

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζεις 2 ίδιες σχεδόν εφαρμογές γίνεται αυτό γιατί έχουν τα ίδια δικαιώματα και χτυπάει η μία την άλλη. Εφαρμογές Δικαιώματα κάτω κάτω αλλά και ανοίγει μια καρτέλα που λέει εφαρμογές με δικαίωμα επικάλυψης σε άλλες εφαρμογές. Βρες αυτή που θες και ξετικαρε την.

 

δεν υπαρψει χρηστο σαν εφαρμογη να την ξετικαρω...η εφαρμογή ειναι η adobe reader

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

99% των φορών φταίει το μεσσεντζερ. Κάνε του ένα force stop, δώσε δικαιώματα και μετά ξανάνοιξε το.

 

ναι το messenger έφταιγε...Είσαι ωραιος...δηκαδη τρ καθε φορα πρεπει κλεινω μεσσεβτζερ για να με αφηνει να δινω δικαιωματα;

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Ναι,έτερον εκατερον.

 

Για αρχή βάλε βάλε Google tele 23s,για να συννενοούμαστε και πιο εύκολα.

Έπειτα βάλε το firmware 21-22-23s και δες. Αναλυτικές οδηγίες για τα παραπάνω στην αρχική.

 

Επίσης το ΑΚΤ πρόσεξε ποιο προφίλ θα βαλεις γιατί κάποια πειράζουν και την απόκριση του fingerprint.

 

Τέλος καθάρισε το fingerprint με ένα πανάκι και με νωπό δάκτυλο βάλε τα προφίλ.

 

Ευχαριστώ, θα το κοιτάξω ελπίζω μέχρι το βράδυ.

 

Για να προσανατολιστώ, το παρακάτω τί κάνει ακριβώς, σβήνει τα αποθηκευμένα δαχτυλικά και κωδικούς ξεκλειδώματος που μπορεί να έχουν μείνει μετά από εγκατάσταση νέας ΡΟΜ μέσω TWRP;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7179901#post7179901

Link to comment
Share on other sites

Έχεις θέμα με Modem άλλαξε. Τονίζω modem όχι full firmware και βλέπεις..

 

ευχαριστώ ! τώρα έχω το 419 που έχει την καλύτερη λήψη από 466 και ένα της 16ς του είχα δοκιμάσει ... νομίζω όμως ότι το τηλέφωνο είχε αρχίσει το πρόβλημα αυτό όταν ήμουν στην 466 ...

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

ναι το messenger έφταιγε...Είσαι ωραιος...δηκαδη τρ καθε φορα πρεπει κλεινω μεσσεβτζερ για να με αφηνει να δινω δικαιωματα;

 

Χμ, λογικά ναι, αν και δεν έχουν όλες οι εφαρμογές θέμα με την επικάλυψη οθόνης. Γενικά είναι bummer το ξέρω!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ ! τώρα έχω το 419 που έχει την καλύτερη λήψη από 466 και ένα της 16ς του είχα δοκιμάσει ... νομίζω όμως ότι το τηλέφωνο είχε αρχίσει το πρόβλημα αυτό όταν ήμουν στην 466 ...

 

Ξαναλέω οι 419 firmware drivers είναι ότι καλύτερο για το χ829

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω οι 419 firmware drivers είναι ότι καλύτερο για το χ829

 

Που βλέπουμε τι φοράμε;

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

DHL = 100% τελωνείο.

 

Ψάξε για κατάστημα που υποστηριζει Europe Express αν το θες γρήγορα ή κάποια ευρωπαϊκή αποθήκη.

 

Σ'ευχαριστώ...μ'έσωσες!Το παράγγειλα τελικά με free shipping κι έχω το κεφαλάκι μου ήσυχο :)

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω οι 419 firmware drivers είναι ότι καλύτερο για το χ829

 

+1. Ακολούθησα τις συμβουλές σου και από σήμα νομίζω πιάνει τα βελτιστα. 21-22-23s είχα και με δικές σου νουθεσίες πέταξα και 419d μαζί με 16s Indian. Νομίζω μέχρι και στο 4g έχει καλύτερες εναλλαγές.

 

Όλα μπόμπα :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς λινκ για τους 419 firmware drivers?

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...