Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Ποιο προφίλ εξοικονόμησης ενεργειας να επιλεξω; Επηρεάζει την ταχύτητα του κινητού;

http://imgur.com/a/qTX2W

 

performance BURNOUT, ΑΠΟΔΟΣΗ

balance FUSION ή HAKWPEPPER, ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

battery HANA BATTERY, ΕΜΦΑΣΗ ΣΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ

 

διαλεγεις τι θελεις και παιρνεις επανεκινηση μολις το βαλεις και περιπου 3 κυκλοι φορτισματος

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα. Ειχα Indian 19S. Περασα MIUI by Crisbal. Δεν εχω λογια!!!! :rolleyes::D:rolleyes::D

 

Τροποποιηση:

Αρχισαν τα οργανα. Το Fingerprint δεν παιζει. Τι κανω; :(

Edited by andreaspj
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα. Ειχα Indian 19S. Περασα MIUI by Crisbal. Δεν εχω λογια!!!! :rolleyes::D:rolleyes::D

 

απο που το πηρες και ποσες μέρες έκανε; x829; το fp δουλευει σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Αρχισαν τα οργανα. Το Fingerprint δεν παιζει. Τι κανω; :(

 

απο που το πηρες και ποσες μέρες έκανε; x829; το fp δουλευει σωστα;

 

Χ820 απο banggood.com. Πηρε γυρω στις 20 μερες συνολο. Οπως βλεπεις fp εχει θεματακι. Καποιος ας μας σωσει!!:cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Χ820 απο banggood.com. Πηρε γυρω στις 20 μερες συνολο. Οπως βλεπεις fp εχει θεματακι. Καποιος ας μας σωσει!!:cry::cry::cry::cry:

 

Με την 19s δούλευε; backup κράτησες;

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Δεν τη δοκιμασα καν και δεν κρατησα Backup :X:cry:

 

Και εγώ αυτή την απορία έχω, με ένα καλό calibration και την official μαμα ρομ να εξακολλουθεί να έχει πρόβλημα άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτή την απορία έχω, με ένα καλό calibration και την official μαμα ρομ να εξακολλουθεί να έχει πρόβλημα άραγε;

 

Κατα το πρωτο boot της MIUI δουλευε αλλα δεν ολοκληρωνοταν ποτε η διαδικασια να προσθεσω fingerprint. Περασα μετα το fix και το update με τη σειρα που αναγραφονται στις οδηγιες και εκτοτε δεν αποκρινεται ο FP Sensor καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω δεδομένα με την SIM 1 και να μιλάω στο τηλέφωνο με την SIM 2 ταυτόχρονα;

 

Γιατί είναι dual stand by και όχι dual active.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα. Ειχα Indian 19S. Περασα MIUI by Crisbal. Δεν εχω λογια!!!! :rolleyes::D:rolleyes::D

 

Τροποποιηση:

Αρχισαν τα οργανα. Το Fingerprint δεν παιζει. Τι κανω; :(

 

Τελικα ολοι στο ιδιο τσουβαλι ήμασταν! Παρελαβα κι εγω!

 

Φοβερο το κινητο!

 

Fingerprint στην μαμα ROM μια χαρα μεχρι στιγμης.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ. Προς το παρών το αποτύπωμα δεν δουλεύει (5.8.019s). Κάποια λύση; Παίζει να είναι πρόβλημα της συσκευής, γιατί όπως είπε ο φίλος παραπάνω σε αυτόν δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

3-4 προσπάθειες να περάσω το EUI stock launcher στην tele αλλά όλες άκαρπες . η οθόνη παγωμένη στο πορτοκαλί Ah telegram group. Ακολούθησα φυσικά πιστά τις οδηγίες έτσι;

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι dual stand by και όχι dual active.

 

Μπορώ δηλαδή να χρησιμοποιώ δεδομένα και να μιλάω στο τηλέφωνο ταυτόχρονα από μια SIM ?

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

3-4 προσπάθειες να περάσω το EUI stock launcher στην tele αλλά όλες άκαρπες . η οθόνη παγωμένη στο πορτοκαλί Ah telegram group. Ακολούθησα φυσικά πιστά τις οδηγίες έτσι;

Κάτι δεν έκανες σωστά σίγουρα. Είδες τις οδηγίες με Root file manager? Προσπάθησες απο TWRP? Βάλε κατάληξη στον NOVA από twrp Xxx και σώσε. Βγες TWRP αρχική και φλάσαρε το ζιπ που έχω κατευθείαν. Reboot to system.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ δηλαδή να χρησιμοποιώ δεδομένα και να μιλάω στο τηλέφωνο ταυτόχρονα από μια SIM ?

 

Ναι σε μια αλλά εννοείται ότι θα έχεις 3g για να μιλάς κι όλας.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κατα το πρωτο boot της MIUI δουλευε αλλα δεν ολοκληρωνοταν ποτε η διαδικασια να προσθεσω fingerprint. Περασα μετα το fix και το update με τη σειρα που αναγραφονται στις οδηγιες και εκτοτε δεν αποκρινεται ο FP Sensor καθολου.

Δεν ολοκληρώνει την εργασία στην miui πατάς έξοδο και έχει μπει. Δεν έχει σχέση το Fix & Update καμία με τον σενσορα του Fingerprint. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν τη δοκιμασα καν και δεν κρατησα Backup :X:cry:

Βάλε πάλι την 19s που φόραγε από την αρχική σελίδα στις επίσημες ρομ και δοκίμασε. Έπρεπε να έχεις BACKUP όμως... Μεγάλο σφάλμα.. Κάτι αν γίνει να το στείλεις πίσω.. :(

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γιατι με αλλη Ρομ θα εχουμε ντραβαλα σε περιπτωση που το στείλουμε πισω???

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να παρω εγω back up (αν δω πως γινεται) που δεν την εχω αλλαξει ακομα.

Για να παρεις backup χρειαζεσαι το TWRP Λογικα:worry:

Δεν ολοκληρώνει την εργασία στην miui πατάς έξοδο και έχει μπει. Δεν έχει σχέση το Fix & Update καμία με τον σενσορα του Fingerprint. ;)

Η μονη φορα που μου λειτουργησε ειναι μετα το πρωτο boot κατα τη διαρκεια του Installation Wizard. Εκτοτε δεν λειτουργησε ποτε ξανα... :(

Βάλε πάλι την 19s που φόραγε από την αρχική σελίδα στις επίσημες ρομ και δοκίμασε. Έπρεπε να έχεις BACKUP όμως... Μεγάλο σφάλμα.. Κάτι αν γίνει να το στείλεις πίσω.. :(

Αχχχ θα το κανω κι αυτο τωρα πριν περασω αλλα πραγματα. Αν παιζει με τη 19s και οχι με τη MIUI υπαρχει σωτηρια για τη MIUI η μπα?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολοι στο ιδιο τσουβαλι ήμασταν! Παρελαβα κι εγω!

 

Φοβερο το κινητο!

 

Fingerprint στην μαμα ROM μια χαρα μεχρι στιγμης.

 

Μην του κάνεις reset ούτε για πλάκα...σε μένα με reset κι από την εργοστασιακή ρομ κι όλας έπαψε να δουλεύει, τώρα δεν αποκρίνεται καθόλου...

 

...είχα στείλει μήνυμα στο Banggood, μου απάντησαν προσφέροντας "free repair"...τους υπόδειξα ότι στους όρους της εγγύησης για τα κινητά λένε πως εντός ενός μηνός προσφέρουν Refund ή Resend, σύμφωνα με τις προτιμήσεις του χρήστη, να δω τί θα μου απαντήσουν...

 

Τόσο προβληματικό που είναι το FΡ, όμως δεν έχω και πολλές ελπίδες να παραλάβω λειτουργικό...μάλλον θα ζητήσω ένα καλό partial refund, αν είναι να το κρατήσω...ή θα το επιστρέψω για πλήρη επιστροφή χρημάτων, αν είναι να πάω στο Χ820 με την Β20...αλλά η διαφορά είναι μεγάλη ρε ****το, 40€ δεν είναι λίγα.

Link to comment
Share on other sites

Για partial refund απο Banggood για το fp να υπολογίζεται γυρω στο 50αρικο οτι θα παρετε πισω, τοσα πηρα εγω. Απλα θελουν βιντεακι οτι δεν παίζει

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για partial refund απο Banggood για το fp να υπολογίζεται γυρω στο 50αρικο οτι θα παρετε πισω, τοσα πηρα εγω. Απλα θελουν βιντεακι οτι δεν παίζει

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τους έχω ήδη στείλει, δεν ξεκινώ επικοινωνία για εγγύηση χωρίς αποδείξεις, εννοείται...

 

50$ σου επέστρεψαν εσένα για το Χ820 6-64 ή για το χ829 4-64; γιατί έχουν και μια διαφορά στην τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Για το X829 στην αρχη μου ειπα για 35 μετα απο λιγη πίεση καταλήξαμε στα 50.Ανταλλακτικο fp απο Ali στα 7 ευρω.

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...