Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Του φλασαρα αμεσως την tele 23s.40. Mια χαρα ολα. Δουλευουν ολα ρολοι. Μονο που εξαφανιστηκε το TWRP του Xρηστου και εχει το 31.0.0 μεσα τωρα...το οποιο και ζηταει και κωδικο. Χρηστο πως ξαναπερναμε την δικια σου twrp??

 

Για να ζητάει κωδικό σημαίνει ότι δεν έκανες πρώτα Wipe data να φύγει το encryption. Άστο όπως είναι τώρα και βλέπεις στην πορεία. Άλλωστε αυτό είναι το τελευταίο επίσημο αν και δεν το προτιμώ γιατί έχει Bug μετά από Full Wipe δεν κάνει Reboot to recovery. Καποια στιγμη βάζεις το 3.0.2-1 αφού έχεις κάνει Wipe data και ξαναπερνας τη ρομ. Στην αρχική είναι όλα. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Και γω μια απο τα ίδια. Ο fp Άλλες φορές δουλεύει άμεσα Άλλες θέλει 2-3-4 φορές για να ανοίξει η οθόνη. Κατ'αλλα είναι νωρίς για οτιδήποτε αλλο. d

Ειναι λόγω doze and deep sleep. Μια χαρα ειναι μην βάζετε πολύ χέρι γιατί δεν θα δουλέψει καθόλου... :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το αφήσω έτσι γιατί δεν βλέπει τα διάφορα zip που βρίσκονται χύμα μέσα. Δεν μπορώ να φλασαρω τίποτα. Ακόμη και τα updates δεν τρέχουνε στο twrp, αλλά δεν φαίνονται κιόλας να τα περάσω με το χέρι. Αυτόν τον φάκελο downloads δεν τον βλέπει καθόλου που είναι τα ota updates μέσα.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο..στο ειχα ξαναζητησει...για το προηγουμενο κινητο. Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις τι θα πειραξω ωστε να δυναμωσει λιγο ο ηχος στο ακουστικο κατα τη διαρκεια της συνομιλιας??? Εψαξα αλλα δεν το βρισκω. (πρεπει να κανουμε κατι, να τα μαζεψουμε ολα αυτα μαζι, να μη χανομαστε μεσα στις πολλες σελιδες του νηματος)

 

Αυτο το έχουμε ξαναπεί βέβαια.. ;)

Screenshot_2017-05-19-20-27-05-484_org.telegram.png

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αφού σου λέω ότι δεν το βρήκα. Δεν θα σε ταλαιπωρούσαν άμα ήταν..Το ξέρω οτι απαντας σε 50 άτομα κάθε μέρα. Αν δε γίνεται τι να κάνουμε...θα ξαναδιαβάσω τις προηγούμενες 100 σελίδες.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση αυτό γιατί θα έπρεπε να μην έχουμε wifi όλοι μας. Σίγουρα έχεις θέμα στο hardware ή δε έχει ξεκλειδωθεί σωστά ο Bootloader ή έχει αλλάξει driver module. ;)

 

Στο hardware δεν έχω θεμα. Εάν ήταν δεν η θα δούλευε με αυτήν που φοράω τωρα.Τον bootloader μπορώ να ξαναδοκιμάσω ξεκλείδωμα με τους τρόπους της αρχικής; η δεν γίνεται επειδή είναι ήδη ξεκλειδωτος; Το driver module δεν το έχω ξαναπάει. Πώς αλλάζει κι αυτό;

Edited by hunters1977
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Διακοπές 15 μέρες. Θα γυρίσει θέλει δεν θέλει. Έχει ετοιμάσει τον Kernel με dt2wp dt2s και πρέπει να μας τον δώσει! :p:D BTW μπηκε στην αρχική σελίδα.

Μονο σε eui ή θα μπορει να παιζει και σε aosp ρομς?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λόγω doze and deep sleep. Μια χαρα ειναι μην βάζετε πολύ χέρι γιατί δεν θα δουλέψει καθόλου... :lol::p

 

τι να πω ρε Chris. Σε lg g5 και σε διάφορα xiaomi που έχω δοκιμάσει κατά καιρούς το fp δουλεύει σφεντόνα. Θα πάρω πρώτα ένα full backup και μετά βλέπουμε.

 

Αντι γι'αυτόν τον τεράστιο αντάπτορα μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε έναν άλλο αντάπτορα 2-2,5A?

 

απενεργοποίησα το“Enable background resource control” και φαίνεται το fp να πηγαίνει καλύτερα. Τελικά μια απο τα ίδια. Να αλλάξω και το firmware στο 419d?

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ο bootloader μου ηρθε ξεκλείδωτος. Είναι κακό αυτό? Και το κινητό έχει μισά ελληνικά και μισά αγγλικά στα μενού.

 

έβαλα το twrp 3.0.2 και μόλις μπαίνω μέσα μου λέει να βάλω password. Πατάω cancel?

 

έβαλα το δικό σου twrp Chris και μπήκε αμέσως. Τώρα θα πάρω πλήρης backup.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πάρω ενα εξτρα καλωδιο type c να υπαρχει. Καππια οικονομική και αξιολογη προταση?

(Εκτος AliExpress αν ειναι εφικτο)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το έχουμε ξαναπεί βέβαια.. ;)

Screenshot_2017-05-19-20-27-05-484_org.telegram.png

Aυτα πρεπει να αντικαταστησω, η πρεπει να βαλω τις τιμες που βλεπω?? Επισης αν θα μπορουσες να πεις που ειναι αυτα τα αρχεια, σε ποιον φακελο.... Δεν φαινεται στο screenshot ρε Χρηστο. (μη πεις τα εχουμε ξαναπει please)

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Στενάχωρο SoT (26s developer rom)

Screenshot_20170520_000521.jpg

 

Όπως το βλεπω μάλλον δεν ήταν εντελώς φορτισμένο, γιατί ναι μεν σου έφαγε 45% η οθόνη αλλά λέει και 800 mah από τα 3000 τα 800 σίγουρα δεν είναι 45% άρα μάλλον δεν ήταν φορτισμένο φουλ

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πάρω ενα εξτρα καλωδιο type c να υπαρχει. Καππια οικονομική και αξιολογη προταση?

(Εκτος AliExpress αν ειναι εφικτο)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Δες της blitzwolf κανένα από banggood.Εξαιρετικά αξιόπιστο. Ειδάλλως αναγκαστικά από AliExpress καμία άλλη μάρκα. Ίσως καμία ugreen

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τυχερος κατοχος και γω του χ820 4/32...

εχω περασει την τελευταια ρομ του κρις 26ς και το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μπορω να αλλαξω προεπιλεγμενη εφαρμογη στο brownser. πηγαινω κανονικα στις ρυθμισεις κανω την αλλαγη αλλα τιποτα. γινεται με καποιο τροπο να αλλαξει ή και να διεγραφει τελειως ο αρχικος;

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://postimg.org/image/4jg8ztccl/

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://postimg.org/image/8ypc3jaev/

Edited by jim1990
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..

 

Αφοτου κατεβασα τελικα το backup της αρχικης 19s Indian ROM που ανεβασε αλλο μελος του φορουμ (btw πληρωσα και συνδρομη 1 μηνα στο mega.co.nz γιατι δεν με αφηνε να το κατεβασω ολο), διαπιστωσα τελικα οτι το fingerprint scanner εχει παραδωσει πνευμα. Τραβηξα βιντεο προσπαθωντας να κανω το fp να λειτουργησει και σκοπευω να το ανεβασω και να το στειλω στην banggood για να ζητησω partial refund. Καποιος που το εχει κανει ηδη που εχει να προτεινει να κανω κατι συγκεκριμενο η να δειξω κατι συγκεκριμενο στο βιντεο;:worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τυχερος κατοχος και γω του χ820 4/32...

εχω περασει την τελευταια ρομ του κρις 26ς και το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μπορω να αλλαξω προεπιλεγμενη εφαρμογη στο brownser. πηγαινω κανονικα στις ρυθμισεις κανω την αλλαγη αλλα τιποτα. γινεται με καποιο τροπο να αλλαξει ή και να διεγραφει τελειως ο αρχικος;

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://postimg.org/image/4jg8ztccl/

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://postimg.org/image/8ypc3jaev/

 

Αυτο που λες ειναι ενα bug που δεν εχει βρεθει ακομη η λυση του,

εχει ξανααναφερθει και το συναντησα και εγω οταν δοκιμασα την 26s και αλλαξα ρομ

αν δεν ειναι πολυ βασικο για σενα περιμενεις λιγο μηπως βρει κατι ο crisbal, ή αλλαζεις ρομ.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πάρω ενα εξτρα καλωδιο type c να υπαρχει. Καππια οικονομική και αξιολογη προταση?

(Εκτος AliExpress αν ειναι εφικτο)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Καλημέρα, εδώ είσαι https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-TC2-3A-USB-Type-C-Braided-Charging-Data-Cable-6ft1_8m-With-Magic-Tape-Strap-p-1118458.html?rmmds=cart

LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από jim1990 >

καλησπερα τυχερος κατοχος και γω του χ820 4/32...

εχω περασει την τελευταια ρομ του κρις 26ς και το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μπορω να αλλαξω προεπιλεγμενη εφαρμογη στο brownser. πηγαινω κανονικα στις ρυθμισεις κανω την αλλαγη αλλα τιποτα. γινεται με καποιο τροπο να αλλαξει ή και να διεγραφει τελειως ο αρχικος;

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://postimg.org/image/4jg8ztccl/

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://postimg.org/image/8ypc3jaev/

Αυτο που λες ειναι ενα bug που δεν εχει βρεθει ακομη η λυση του,

εχει ξανααναφερθει και το συναντησα και εγω οταν δοκιμασα την 26s και αλλαξα ρομ

αν δεν ειναι πολυ βασικο για σενα περιμενεις λιγο μηπως βρει κατι ο crisbal, ή αλλαζεις ρομ.

 

Καλημερα παιδιά μου το είχε απαντήσει o Cris αρκετές σελίδες πίσω

 

Σβήνεις κινητο.

Μπαίνεις TWRP

Πατάς στο Μount τικάρεις το System πας αρχική

Πατάς Advanced > File Manager > βρίσκεις και πατάς επάνω στο System

Mέσα βρίσκεις το app > Browser πατας επάνω

Μέσα έχει το browser apk πατάς επάνω και επιλέγεις rename file

To κάνεις έτσι να το χεις Browser.apk.xxx

Πατας οκ πας αρχική κάνεις επανεκκίνηση

πάλι μια twrp να δεις αν στο mount είναι Ξετικαρισμενο το system και πάπαλα....

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνουμε αναβάθμιση οποιαδήποτε ΡΟΜ μέσω TWRP, πρέπει να σιγουρευτούμε ότι δεν υπάρχει κανένα υποσύστημα επιλεγμένο στο "mount", πρέπει δλδ να τα απο-επιλέξουμε όλα, προκειμένου να αναβαθμιστεί επιτυχώς η ΡΟΜ;
Link to comment
Share on other sites

Τραγικο, οχι απλα στεναχωρο.

Τι χρηση εκανες????

 

Φουλ παιχνίδι, συνεχόμενο στο 20% φωτεινότητα, από 100% η μπαταρία

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Εάν έπαιζες όλη την ώρα παιχνίδια, τότε είναι μια χαρά το SOT σου. Τα παιχνίδια μεγιστοποιούν την κατανάλωση ενέργειας.
Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...