Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το X829 στην αρχη μου ειπα για 35 μετα απο λιγη πίεση καταλήξαμε στα 50.Ανταλλακτικο fp απο Ali στα 7 ευρω.

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ενδιαφέρον μεν, πρέπει να είναι οπωσδήποτε θέμα hardware δε, για να αξίζει τον κόπο, το ρίσκο και το επιπλέον κόστος...

 

...σε πολλούς λειτουργησε στην αρχή κι ύστερα τα έφτυσε...να πρόκειται για τόσο συχνό hardware failure ή για κακή συνεργασία με το software;

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το X829 στην αρχη μου ειπα για 35 μετα απο λιγη πίεση καταλήξαμε στα 50.Ανταλλακτικο fp απο Ali στα 7 ευρω.

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τί τους είπες για να τους πιέσεις; Ότι σου είναι απαραίτητο και τέτοια;

 

Γιατί 50$ είναι το 1/4 του κόστους όλου του κινητού πρακτικά.

Link to comment
Share on other sites

Απλα οτι για τη επισκευη εδω μου ζηταν 50 ευρω και δεχτηκαν αμεσως, ερώτηση @chrisbal ανοιγει το καπακι απο πισω ή πρέπει πρωτα να βγαλεις την οθόνη?

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλα οτι για τη επισκευη εδω μου ζηταν 50 ευρω και δεχτηκαν αμεσως, ερώτηση @chrisbal ανοιγει το καπακι απο πισω ή πρέπει πρωτα να βγαλεις την οθόνη?

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δηλαδή η συμφωνία που έκανες εσύ ήταν για "local repair", όχι επιστροφή χρημάτων καθαυτή...50 ευρώ (όχι δολάρια) λοιπόν για το κόστος νέου ανταλλακτικού και τα "εργατικά" συμφωνήσατε;

Link to comment
Share on other sites

Οχι τα λεφτα μου στειλαν στον λογαριασμό μου δεν εγινε καποια αλλη συμφωνία, στο paypal εχει περαστει σαν partial refund.

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να κρύψω (εξαφανίσω) τις σιχαμερες My Days από το Messenger της Facebook?

 

Αν όχι, Chris γίνεται αυτό με kitchen; (decompile-modify-recompile)?

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Οχι τα λεφτα μου στειλαν στον λογαριασμό μου δεν εγινε καποια αλλη συμφωνία, στο paypal εχει περαστει σαν partial refund.

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ασφαλώς τα χρήματα στα επέστρεψαν ως "partial refund" έτσι γίνεται σε κάθε τέτοια περίπτωση, αλλά το συγκεκριμένο ποσό στο έδωσαν, όπως είπες, επειδή τόσο τούς έγραψες ότι σου ζητούν για να στο διορθώσουν στην Ελλάδα...

 

...οπότε πρακτικά τα χρήματα στα έστειλαν για "local repair"...δεν λέω να σου ζήτησαν και απόδειξη από το κατάστημα, αλλά από τη πλευρά τους γι αυτό σου έστειλαν 50€...

 

...θέλω απλώς να ξεκαθαρίσω ότι δεν αναφερθήκατε μόνο στο τί ποσό επιστροφής "αξίζει" αυτή η βλάβη/δυσλειτουργία, αλλά πως το ποσό το συμφωνήσατε στη βάση κόστους τοπικής επισκευής.

 

...προσωπικά θα προτιμούσα να μην αναφερθώ καν σε τέτοιο ενδεχόμενο ( ποιός ξέρει, μπορέι να κάνουν νερά αργότερα αν προκύψει σοβαρότερο πρόβλημα, μετά τους 6 μήνες του Paypal ) αλλά θέλω να καταλάβω πώς συμφωνήσατε το ποσό, για να έχω μια ιδέα τί περιθώρια μπορεί να έχω στην διαπραγμάτευση για την επιστροφή, αν πχ στην αρχή μου προτείνουν μόνο κανά 20$, ας πούμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρθηκε κατι παραπάνω, στην αρχη μιυ ειπαν για επιστροφή και full refund, αφου τους ειπα οτι θελω να το κρατησω και προτιμω ενα partial refund μου ειπαν 35, εγω τους ειπα οτι θελω 50 για να το φτιαξω εδω και μου τα δωσαν χωρις να αναφερθεί τιποτα αλλο. Τωρα στο μελον αν γινει κατι αλλο θα δειξει, αν για οποιδηποτε λογο δεν θες να το ρισκάρεις καλύτερα να το εστελνες πίσω.

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα για το wifi που δεν άναβε μου έστειλαν 30€ πίσω και δέχτηκα. Το θέμα είναι ότι με μια δύο ρομ μου δουλεύει. Με τις εδώ καμία. Οπότε δεν πρέπει να είναι θέμα hardware αλλά software. Αγόρασα το τηλ για 174€ μείον 30€ .Αν αφαιρέσει κάποιος και το κόστος των ακουστικών που είχε μέσα 4/64 χ829 τότε μου βγήκε 120€ το τηλ. Καθόλου άσχημα.

 

Χρήστο ξέχασα να σου αναφέρω. Παρατήρησα ότι αν βγάλω όλες τις κινεζιες από μέσα, τις βασικες μου λειτουργεί ακόμη. Όταν αρχίσω να βγάζω κι άλλες τότε χάνω και το wifi. Λογικά κάτι περνάει σβαρνα κατά την απεγκατασταση τους. Το αναφέρω ενημερωτικά για μελλοντικές ρομ. Καθαρίζοντας τα όλα από μέσα μάλλον φεύγουν κι άλλα βασικά αρχεια

Edited by hunters1977
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Αναμένοντας το από μέρα σε μέρα, ένεκα καθυστέρησης των Ελτά, και έχοντας μεγάλες προσδοκίες, με αυτά που διαβάζω με το fp και επειδή είναι ένα από τα στοιχεία που ήθελα να έχει το νέο μου κινητό, σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το πουλήσω μόλις το πάρω μην φάω καμιά κρυάδα. Ας ελπίσουμε να μην με διώξει η Leeco πριν με φέρει κοντά της.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αναμένοντας το από μέρα σε μέρα, ένεκα καθυστέρησης των Ελτά, και έχοντας μεγάλες προσδοκίες, με αυτά που διαβάζω με το fp και επειδή είναι ένα από τα στοιχεία που ήθελα να έχει το νέο μου κινητό, σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το πουλήσω μόλις το πάρω μην φάω καμιά κρυάδα. Ας ελπίσουμε να μην με διώξει η Leeco πριν με φέρει κοντά της.

 

Μην το πειράξεις λοιπόν. Μείνε με τη μαμά ρομ

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να κρύψω (εξαφανίσω) τις σιχαμερες My Days από το Messenger της Facebook?

 

Αν όχι, Chris γίνεται αυτό με kitchen; (decompile-modify-recompile)?

 

Όχι δεν γίνεται... Έχει ειδικό decryption και δεν σε αφήνει.

Αλλά αν σου αρέσει να μαθαίνεις προσπάθησε! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μην το πειράξεις λοιπόν. Μείνε με τη μαμά ρομ

 

Δύσκολο για κάποιον σαν εμένα που πειράζει πάντα τα κινητά του για να πάρει το καλύτερο. Θα δούμε. Προσεκτικές κινήσεις στην αρχή και βλέπουμε.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο ξέχασα να σου αναφέρω. Παρατήρησα ότι αν βγάλω όλες τις κινεζιες από μέσα, τις βασικες μου λειτουργεί ακόμη. Όταν αρχίσω να βγάζω κι άλλες τότε χάνω και το wifi. Λογικά κάτι περνάει σβαρνα κατά την απεγκατασταση τους. Το αναφέρω ενημερωτικά για μελλοντικές ρομ. Καθαρίζοντας τα όλα από μέσα μάλλον φεύγουν κι άλλα βασικά αρχεια

Δεν έχει καμία σχέση αυτό γιατί θα έπρεπε να μην έχουμε wifi όλοι μας. Σίγουρα έχεις θέμα στο hardware ή δε έχει ξεκλειδωθεί σωστά ο Bootloader ή έχει αλλάξει driver module. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο για κάποιον σαν εμένα που πειράζει πάντα τα κινητά του για να πάρει το καλύτερο. Θα δούμε. Προσεκτικές κινήσεις στην αρχή και βλέπουμε.

 

Αν το πήρες από bangood μην το πειράξεις. Κυκλοφορεί "βρωμα" στα forum του εξωτερικού ότι το δίνουν φθηνά γιατί είναι τα Β διαλογής. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μην το πειράξεις λοιπόν. Μείνε με τη μαμά ρομ

 

Καλά, και με τη μαμά ΡΟΜ παύει να δουλεύει, αν κάνεις κανά reset...όπως συνέβη σε μένα....λαχείο τελείως λέμε..

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα. Ειχα Indian 19S. Περασα MIUI by Crisbal. Δεν εχω λογια!!!! :rolleyes::D:rolleyes::D

 

Τροποποιηση:

Αρχισαν τα οργανα. Το Fingerprint δεν παιζει. Τι κανω; :(

 

Απλά μια ερώτηση, γιατί μόλις παρελαβες όπως λες αλλάζεις κατευθείαν ρομ χωρίς να δουλέψεις αυτήν που έχει;ο κόσμος αφήνει αυτήν που έχει κάνει και ένα ota update και αν δεν του άρεσει σαν ρομ τοτε ναι αλλάζει, έτσι έχεις και ένα μέτρο σύγκρισης

Τα όργανα καμία φορά τα αρχίζουμε μόνοι μας

Link to comment
Share on other sites

Απλά μια ερώτηση, γιατί μόλις παρελαβες όπως λες αλλάζεις κατευθείαν ρομ χωρίς να δουλέψεις αυτήν που έχει;ο κόσμος αφήνει αυτήν που έχει κάνει και ένα ota update και αν δεν του άρεσει σαν ρομ τοτε ναι αλλάζει, έτσι έχεις και ένα μέτρο σύγκρισης

Τα όργανα καμία φορά τα αρχίζουμε μόνοι μας

Συμφωνω αλλα τωρα εγινε, οτι και να πουμε δεν αλλαζει. Γι αυτο και ζηταω βοηθεια. Εχει μηπως κανεις backup απο τη μαμα ROM x820 που παρελαβε απο banggood? Αν ναι μπορει να την ανεβασει να δοκιμασω μηπως παιξει; :worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κρούσματα πληθαίνουν. Μάλλον θέλουν κράξιμο εκεί στη leeco. Πάντως το επόμενο μου τηλ σίγουρα δεν θα είναι leeco.
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κρούσματα πληθαίνουν. Μάλλον θέλουν κράξιμο εκεί στη leeco. Πάντως το επόμενο μου τηλ σίγουρα δεν θα είναι leeco.

Και σκεψου εβαλα τη 19s απο το επισημο site παλι. Και τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν το πήρες από bangood μην το πειράξεις. Κυκλοφορεί "βρωμα" στα forum του εξωτερικού ότι το δίνουν φθηνά γιατί είναι τα Β διαλογής. ;)

 

Μάλιστα. Μια φορά είπα να πάρω κινέζο και μάλλον και η τελευταία. Με το lg με βλέπω να μένω.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για το fp γίνεται η συζητηση?

Περιμένουμε dt2w ντε! Χρήστο ακους????

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω αλλα τωρα εγινε, οτι και να πουμε δεν αλλαζει. Γι αυτο και ζηταω βοηθεια. Εχει μηπως κανεις backup απο τη μαμα ROM x820 που παρελαβε απο banggood? Αν ναι μπορει να την ανεβασει να δοκιμασω μηπως παιξει; :worry::worry:

 

Βάλε μια India αυθεντική αν δεν τη βρεις,με India είπες σου ήρθε

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως παιδιά από την πρώτη μέρα κανένα θέμα με fingerprint, ίσως κάποιες φορές να πρέπει να βάλω το δάχτυλο και να το αφήσω 2-3 δευτερόλεπτα γιατί είναι σαν να κοιμάται και θέλει λίγο να ξυπνήσει αλλά και αυτό σπάνια,κατά τα άλλα σφερα, ακόμη και εφαρμογές PayPal και τα λοιπά με δακτυλικό τις έχω κλειδομενες

Του είχα περάσει κινέζικη official και ακόμη με αυτή είμαι,θα θελα να είχα τα ελληνικά αλλά κατά τα άλλα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μια India αυθεντική αν δεν τη βρεις,με India είπες σου ήρθε

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως παιδιά από την πρώτη μέρα κανένα θέμα με fingerprint, ίσως κάποιες φορές να πρέπει να βάλω το δάχτυλο και να το αφήσω 2-3 δευτερόλεπτα γιατί είναι σαν να κοιμάται και θέλει λίγο να ξυπνήσει αλλά και αυτό σπάνια,κατά τα άλλα σφερα, ακόμη και εφαρμογές PayPal και τα λοιπά με δακτυλικό τις έχω κλειδομενες

Του είχα περάσει κινέζικη official και ακόμη με αυτή είμαι,θα θελα να είχα τα ελληνικά αλλά κατά τα άλλα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος

Την εχω δοκιμασει ηδη :(

Link to comment
Share on other sites

Αν το πήρες από bangood μην το πειράξεις. Κυκλοφορεί "βρωμα" στα forum του εξωτερικού ότι το δίνουν φθηνά γιατί είναι τα Β διαλογής. ;)

 

Τι εννοεις Χρηστο με το ''β' διαλογης''? Refurbished μηπως? Και τα αλλα μαγαζακια ομως το δινουν φθηνα, οπως και καποιοι στο aliexpress. Μεχρι και ebay το βρισκεις κατω απο 200 πλεον. Και για αρχικη 300+ που ειχε, μεγαλη διαφορα αν μη τι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις Χρηστο με το ''β' διαλογης''? Refurbished μηπως? Και τα αλλα μαγαζακια ομως το δινουν φθηνα, οπως και καποιοι στο aliexpress. Μεχρι και ebay το βρισκεις κατω απο 200 πλεον. Και για αρχικη 300+ που ειχε, μεγαλη διαφορα αν μη τι αλλο.

Από όσο ξέρω το τηλέφωνο πλέον δεν παράγεται οπότε ων πιθανών να είναι η στοκ η refurbished όλα σε όλα τα sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...