Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνω αλλα τωρα εγινε, οτι και να πουμε δεν αλλαζει. Γι αυτο και ζηταω βοηθεια. Εχει μηπως κανεις backup απο τη μαμα ROM x820 που παρελαβε απο banggood? Αν ναι μπορει να την ανεβασει να δοκιμασω μηπως παιξει; :worry::worry:

Μέχρι το μεσημέρι θα την έχεις! Ανεβάζω mega.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το μεσημέρι θα την έχεις! Ανεβάζω mega.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου!!! :worry::O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα οποίος εχει θεμα με το fp και θελει να ξυπναει το κινητο χωρις το power button, η εφαρμογή double tap by one dollar λειτουργει, απλα καλυπτεις τον proximity sensor και ανοιγει η οθονη.

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε αν μπορείς με κάποιο άλλο max2 τα καλώδια σου και φορτιστή. Αν δεν έχεις ούτε φόρτιση ούτε φορτιστή τότε έχεις θέμα στο USB-C.

 

Που μπορώ να στείλω το τηλέφωνό μου για αλλαγή του USB-C?

Εσύ το αναλαμβάνεις??

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα, πληροφοριακά, email στο MakeItWork να ρωτήσω για πιθανό κόστος αντικατάστασης του fp sensor (χωριστά από το κόστος ανταλλακτικού) και μου είπαν 25-35€.

 

Μου είπαν ακόμη ότι είναι αρκετά πιθανό να φταίει ο ο επεξεργαστής, ο τρόπος που έχει συναρμολογηθεί δλδ στο συγκεκριμένο κινητό κι όχι το ίδιο το υποσύστημα καθαυτό, για τα προβλήματα του δαχτυλικού.

 

Δεν ξέρω τί να πω, αλλά το κρατώ ως ενδεχόμενο.

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, διαπίστωσα κάτι στο κινητό μου, που ίσως βοηθήσει ''λίγο'' όσους έχουν κάπως αργό fingerprint.

 

Με ΑΚΤ ΧΑΝΑ battery ειχα 6 ωρες SOT αλλα πατούσα 2 φορές και 3 καμμια φορά για να ξεκλειδωσει η οθονη

με ΑΚΤ HAKWPEPPER BALANCE ειχα 4 - 4,5 ωρες SOT δεν εχω και την καλυτερη ρομ το ξερω περιμένω τον crisbal με την nougat,

αλλά έχω ακαριαίο fingerprint 9 στις 10, ίσως και 10 στα 10.

Οπότε σκεφτείτε καλύτερα τι θέλετε απο το κινητό (επιδόσεις - μπαταρία) γιατί επηρεάζει πολύ το προφίλ του ΑΚΤ που δουλεύετε. ;)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!! Παρελαβα κι εγω σημερα το x820 6/64 απο Bangood. Ηρθε με την 19s. Xωρις τζαμακι οθονης, και χωρις ακουστικα, αλλα με διαφανη θηκη. Ηρθε ομως με εναν φορτιστη...σκετο πλανταμι. https://ibb.co/ifEbXa Εχει να προτεινει κανεις κανα καλο γρηγορο φορτιστη απο εδω, η καποιο adaptor αν υπαρχει?? Δεν ειναι τωρα να περιμενουμε φορτιστη απο Κινα. Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!! Παρελαβα κι εγω σημερα το x820 6/64 απο Bangood. Ηρθε με την 19s. Xωρις τζαμακι οθονης, και χωρις ακουστικα, αλλα με διαφανη θηκη. Ηρθε ομως με εναν φορτιστη...σκετο πλανταμι. https://ibb.co/ifEbXa Εχει να προτεινει κανεις κανα καλο γρηγορο φορτιστη απο εδω, η καποιο adaptor αν υπαρχει?? Δεν ειναι τωρα να περιμενουμε φορτιστη απο Κινα.

 

Γράψε UK to EU adapter στο skroutz έχει με 1.5€

Κρατά τον φορτιστή, φορτίζει το κινητό σε 1 ώρα από 0 σε 100

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχω ένα θέμα, στις ρυθμίσεις /εφαρμογές / πληροφορίες εφαρμογής, δεν υπάρχει (είμαι με τέλε - 43 ) το clear data ... μήπως έχει μπει αλλού και δεν το βλέπω;

 

Κάποια απάντηση ;;;

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Κάποια απάντηση ;;;

 

Δεν εμφανίζεται σε όλες τις εφαρμογές. Μόνο στις μη συστήματος. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φορτίζει κανένας σε μισή ώρα με quick charge; Εγώ πάντως με το επιχρυσωμένο καλώδιο της tronsmart και τον μαμά φορτιστή από 15-100 φορτίζω σε 1 ώρα και κάτι.

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Αν το πήρες από bangood μην το πειράξεις. Κυκλοφορεί "βρωμα" στα forum του εξωτερικού ότι το δίνουν φθηνά γιατί είναι τα Β διαλογής. ;)

Μπορείς να στείλεις ένα λινκ; Τι διαφορά έχει δηλαδή με τα άλλα x820;

Τελικά υπάρχει κάποιο νέο απο τον Τάσο σχετικά με το gear vr;

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Αν το πήρες από bangood μην το πειράξεις. Κυκλοφορεί "βρωμα" στα forum του εξωτερικού ότι το δίνουν φθηνά γιατί είναι τα Β διαλογής. ;)

Για τα x820 λες Χρηστο?? Πρωσπαθω να μπω σε fastboot mode στο δικο μου με volume- και power button και το μονο που κανει ειναι να παιρνει screenshots. Moυ εχει σπασει τα νευρα λεμε. Λες να μην τα πειραξουμε καλυτερα?? Σημερα παρελαβα.

https://ibb.co/gAZX5v

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Για τα x820 λες Χρηστο?? Πρωσπαθω να μπω σε fastboot mode στο δικο μου με volume- και power button και το μονο που κανει ειναι να παιρνει screenshots. Moυ εχει σπασει τα νευρα λεμε. Λες να μην τα πειραξουμε καλυτερα?? Σημερα παρελαβα.

https://ibb.co/gAZX5v

 

Πρέπει να είναι κλειστό, όχι ανοιχτό για να μπεις σε fastboot

Απενεργοιποίησέ το πρώτα

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φορτίζει κανένας σε μισή ώρα με quick charge; Εγώ πάντως με το επιχρυσωμένο καλώδιο της tronsmart και τον μαμά φορτιστή από 15-100 φορτίζω σε 1 ώρα και κάτι.

 

Le X829 4/64 tele23s

 

Σε μιση ωρα αντε να πιασεις κανενα 60%, αποκλειεται πιο πανω. Γενικα καπου στην μια ωρα και κατι με quick charge και δικο του φορτιστη. Χωρις quick charge και δικο του φορτιστη, πρεπει 1h.30'

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα, διαπίστωσα κάτι στο κινητό μου, που ίσως βοηθήσει ''λίγο'' όσους έχουν κάπως αργό fingerprint.

 

Με ΑΚΤ ΧΑΝΑ battery ειχα 6 ωρες SOT αλλα πατούσα 2 φορές και 3 καμμια φορά για να ξεκλειδωσει η οθονη

με ΑΚΤ HAKWPEPPER BALANCE ειχα 4 - 4,5 ωρες SOT δεν εχω και την καλυτερη ρομ το ξερω περιμένω τον crisbal με την nougat,

αλλά έχω ακαριαίο fingerprint 9 στις 10, ίσως και 10 στα 10.

Οπότε σκεφτείτε καλύτερα τι θέλετε απο το κινητό (επιδόσεις - μπαταρία) γιατί επηρεάζει πολύ το προφίλ του ΑΚΤ που δουλεύετε. ;)

 

Οταν τα ελεγα εγω? :P Γενικα δεν πιστευω οτι αξιζουν τα battery profiles, παρακοβουν απο την αποδοση του κινητου και τα notifications. Xωρια τα θεματακια που δημιουργουν σε fingerprint. Καλυτερα κατι σε balanced θαρρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε συνέχεια προηγούμενου μου μηνύματος για το ΑΚΤ και τα προφίλ του έχω να αναφέρω ότι: Μετά από δοκιμή ΌΛΩΝ των profiles του ΑΚΤ αυτό που είναι βέλτιστο κατά τη γνώμη μου είναι το Hawkpepper. Μεγάλη μπαταρία, χωρίς ορατή θυσία στις επιδόσεις.

Από τα performance profiles, έχουν καλή αυτονομία τα Burnout 3 κ 4 όμως με κάποια προβλήματα το καθένα. Το 3 ενώ φαινόταν καλό, κάθε δύο φορτίσεις κάτι πάθαινε και είχε αδικαιολόγητα τέλη πτώση μπαταρίας. Τι 4 ενώ είχε και αυτό καλή μπαταρία, το κινητό είχε συνεχώς ανεβασμένη θερμοκρασία. Ακόμα και με σβηστή οθόνη και μόνο αναμμένο το Bluetooth.

Αυτά.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Για τα x820 λες Χρηστο?? Πρωσπαθω να μπω σε fastboot mode στο δικο μου με volume- και power button και το μονο που κανει ειναι να παιρνει screenshots. Moυ εχει σπασει τα νευρα λεμε. Λες να μην τα πειραξουμε καλυτερα?? Σημερα παρελαβα.

https://ibb.co/gAZX5v

 

Αν δεν το σβήσεις πρώτα......

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιω ακτ? Οχι να το διαγραψω. Απλα να το ξε επιλεξω θελω

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιω ακτ? Οχι να το διαγραψω. Απλα να το ξε επιλεξω θελω

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Το ανοίγεις πατάς επάνω αριστερά στον τίτλο και σου βγάζει default. Το fairpark είναι τελικά Best & Fusion μετά.. ;)

Screenshot_20170519-144302.png Screenshot_20170519-144308.png Screenshot_20170519-144315.png Screenshot_20170519-125920.png Screenshot_20170519-144808.png Screenshot_20170519-144817.png Screenshot_20170516-171254.png Screenshot_20170517-181641.png Screenshot_20170517-182819.png Screenshot_20170519-145653.png Screenshot_20170519-150005.png Screenshot_20170520-172652.png Screenshot_20170520-185202.png

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Any news? :/ :/

Το είχα αφήσει να ανεβαίνει και γύρισα και μάλλον κόπηκε το ίντερνετ και σταμάτησε. Το ξανανεβάζω τώρα :worry: :sorry:

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Το είχα αφήσει να ανεβαίνει και γύρισα και μάλλον κόπηκε το ίντερνετ και σταμάτησε. Το ξανανεβάζω τώρα :worry: :sorry:

 

I see... Περιμενω..:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι με android 7.1.2 υπάρχει καλό δοκιμασμένο;

 

Είμαι με την RR 5 v5.8.3 με 466D modem και Kernel BlackScreen 1.8, μεγάλη υπόθεση το 7.1.2 πολύ καλύτερη απόκριση στο κινητό :lol:

 

Το μόνο θέμα είναι όταν μοντάρεις τις ρυθμίσεις τρώει 2-3 φρίκες όπου κολλά το κινητό αλλά μετά δεν ξανασυμβαίνει. Κ το δεύτερο θέμα είναι ότι δεν μπορώ ενώ βγάζω video να κάνω zoom γιατί με πετάει η εφαρμογή της κάμερας. (btw η φωτογραφική πολύ καλή απόκριση κ ευκρίνεια).

 

Τελικά δεν ξαναγυρίζω σε EUI... Η απόκριση των ειδοποιήσεων είναι μέρα με την νύχτα, στο EUI σε παίρνει η νύχτα βασικά μέχρι να έρθουν τα περισσότερα :lol:

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανίζεται σε όλες τις εφαρμογές. Μόνο στις μη συστήματος. ;)

 

Δυστυχώς, δεν μου εμφανίζεται σε καμμία, συστήματος ή όχι ,,, τι να πω ...

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...