Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το encryption το έλυσα, τώρα μου βγάζει αυτό. Δοκίμασα έκανα απεγκατάσταση των drivers και τα ξαναέβαλα αλλά τίποτα, καμιά ιδέα;

Τι δουλειά έχει το recovery με εντολές adb? Είναι και λάθος..

Δεν έχεις TWRP? ΑΝ όχι βάλε. Αν δεν θες κοίτα εδώ.. για βοήθεια των εντολών

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τι δουλειά έχει το recovery με εντολές adb? Είναι και λάθος..

Δεν έχεις TWRP? ΑΝ όχι βάλε. Αν δεν θες κοίτα εδώ.. για βοήθεια των εντολών

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610

 

Έχω twrp αλλά δεν περνάει την rom. Μου βγάζει αυτό που έδειξα παραπάνω.

LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

1. Πρώτα wipe data Κοίτα επανω

2. Ναι αυτό ακριβώς

Δοκίμασε και αυτή με το 419d

https://1fichier.com/?gjg802lkq0

 

1) Εννοείς το ακόλουθο;

α) Wipe data,

β) reboot to recovery

γ) ξανα wipe ολα εκτος internal

δ) reboot to recovery

ε) παλι μεσα τη rom, flash rom.

 

Θα το δοκιμάσω κι έτσι ευχαριστώ.

 

2) Θα τη περάσω κι αυτή, για δοκιμή.

 

Θα αναφέρω αποτελέσματα το βράδυ, ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάνεις λάθος;στην Κίνα υπάρχει από το 2003 σαν εταιρεία και το site τους από το 2005 πως συνεργάζεστε από το 1998;;;

Όπως και να χει Google και από εκεί fastcardech reviews και βλέπεις ο γιατί, πολύ κλάμα:ρ

Και άμα θέλεις έχει και αντίστοιχο εδώ στο my phone που στις δέκα πρώτες σελίδες το αποθεώνουν και μετά στις επόμενες είκοσι οι ίδιοι κλαίνε και καταριούνται

Υπαρχει το fasttech και το fastcardtech..

Το fasttech ειναι ολα τα λεφτα.

Εχει μεχρι φωτο το πακετο σου μεσα στο λογαριασμο σου στο site..

Μαλλον τα μπερδετετε... :)

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το fasttech.com ειναι απο τα πιο σοβαρα site κινας που εχω ψωνισει ..

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει κι εγώ το x829 κι έχω ακόμη την EUI 5.8.016S (με την οποία ήρθε το κινητό).

Γενικώς είμαι ικανοποιημένος (είχα OnePlus one).

Το μόνο θέμα που έχω μέχρι στιγμής είναι με τον fingerprint sensor, στον οποίο χρειάζεται συνήθως αρκετές προσπάθειες, για να αναγνωριστεί το δακτυλικό αποτύπωμα,

ενώ σπάνιες είναι οι περιπτώσεις που μπορεί να αναγνωριστεί με την πρώτη.

Έχω κάνει calibration αρκετές φορές, χρησιμοποίησα το ίδιο δάχτυλο και στις 3 θέσεις του fingerprint.

Επειδή είναι το πρώτο κινητό με αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος, μήπως κάνω κάτι λάθος;

Τέλος, σόρι προκαταβολικά, αν έχει αναφερθεί κάτι παρόμοιο στο thread (έψαξα κ βρήκα μόνο αναφορές σε περιπτώσεις που ο αισθητήρας δεν δούλευε καθόλου) όμως με τόσες πολλές σελίδες έχει γίνει κάπως δύσχρηστη η αναζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια γινεται λογος για αλλαγή drivers σε 419 όπου φαινεται να λυνει το προβλημα με τον σενσορα

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

1. Πρώτα wipe data Κοίτα επανω

2. Ναι αυτό ακριβώς

Δοκίμασε και αυτή με το 419d

https://1fichier.com/?gjg802lkq0

 

Ξαναπέρασα την unrooted 23S με τον τρόπο που είπες, δυστυχώς και πάλι ο αναγνώστης δαχτυλικού αποτυπώματος δεν αποκρίνεται καθόλου...

 

Το βράδυ θα δοκιμάσω να περάσω πρώτα το 419D firmware και μετά, θα δοκιμάσω και τη νέα ΡΟΜ που λες...

 

...αλλά χάνω τις ελπίδες μου τελικά, μετά από 3 ΡΟΜ και δοκιμή 419, 466 firmware.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελευταια γινεται λογος για αλλαγή drivers σε 419 όπου φαινεται να λυνει το προβλημα με τον σενσορα

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Το έχω ήδη δοκιμάσει, στην 23 Tele χωρίς αποτέλεσμα.

 

ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ

 

Το δοκίμασα και στην 23 Unrooted και πάλι δεν το διόρθωσε.

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασα την unrooted 23S με τον τρόπο που είπες, δυστυχώς και πάλι ο αναγνώστης δαχτυλικού αποτυπώματος δεν αποκρίνεται καθόλου...

 

Το βράδυ θα δοκιμάσω να περάσω πρώτα το 419D firmware και μετά, αν θα δοκιμάσω και τη νέα ΡΟΜ που λες...

Το έχω ήδη δοκιμάσει, στην 23 Tele χωρίς αποτέλεσμα.

Το δοκίμασα και στην 23 Unrooted και πάλι δεν το διόρθωσε.

Έχεις τσεκάρει μήπως είναι mount το system or firmware? Και δεν περνάει?

Αν στα έχεις κάνει όλα σωστά και δεν στείλτο πίσω με Dispute φώτο και Video.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μη χάνετε την ελπίδα σας. Εγώ έκανα unbrick πάνω από 50 φορές και εγκατέστησα περίπου 80 ρομ με διαφορετικούς τρόπους. Στο τέλος μου επεξεργασία το wifi με την 5.9.419D και έμεινα με αυτην. Οπότε δοκιμάστε ότι υπάρχει και δ ν υπάρχει. Κάποια θα κατσει
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Το fasttech.com ειναι απο τα πιο σοβαρα site κινας που εχω ψωνισει ..

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

 

Οι πιο επαγγελματίες Κινέζοι, όλος ο εξοπλισμός μου στο ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι από εκεί αγορασμένος, και κάποια λάθη που έκαναν αμέσως μου έβαλαν τα λεφτά πίσω, απλά στα κινητά είναι λίγο πιο ακριβά από άλλα καταστήματα.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τσεκάρει μήπως είναι mount το system or firmware? Και δεν περνάει?

Αν στα έχεις κάνει όλα σωστά και δεν στείλτο πίσω με Dispute φώτο και Video.

 

Ναι, τα έκανα σωστά...αλλά πώς ελέγχω κι αυτό που λες, ώστε να το αποκλείσω από τα ενδεχόμενα;

 

Τους έχω ήδη ενημερώσει και παράσχει αποδεικτικό βίντεο, αλλά προσπαθώ στο ενδιάμεσο - μέχρι να απαντήσουν - να δω μήπως βρω μια λύση...

Θα δω και τί λύση θα μου προτείνουν (αν προσφέρουν μεγάλη μερική επιστροφή πχ θα το σκεφτώ)...

 

...η αλήθεια είναι πως δεν καίγομαι για το fingerprint τόσο, αλλά προσανατολίζομαι στη πώλησή του για να πάω στο Χ820 με Β20 μπάντα...

..οπότε προσπαθώ να το διορθώσω, ώστε να μην κόψει από την αξία του κινητού το συγκεκριμένο θέμα...

 

..είναι και το τελωνείο πλέον θέμα...τη γλίτωσε μια φορά, αν όμως τη δεύτερη μπει τελωνείο, τη πατήσαμε...

 

Οι πιο επαγγελματίες Κινέζοι, όλος ο εξοπλισμός μου στο ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι από εκεί αγορασμένος, και κάποια λάθη που έκαναν αμέσως μου έβαλαν τα λεφτά πίσω, απλά στα κινητά είναι λίγο πιο ακριβά από άλλα καταστήματα.

 

Είναι όμως "τσιγκούνηδες" στην εγγύηση στις ταμπλέτες και τα τηλέφωνα, 6 μήνες μόνο - όσο είναι υποχρεωμένοι πρακτικά από το Paypal - και τότε ακόμη με λιγότερο συμφέροντες όρους σε σχέση με άλλα (πχ το banggood σου επιστρέφει περισσότερα χρήματα).

 

κι αυτό το κάνουν ακόμη κι αν ο κατασκευαστής δίνει 1 χρόνο.

 

Τους έστειλα ερώτηση, δεν μου απάντησαν πρακτικά γιατί το κάνουν, απλώς επανέλαβαν τους όρους της εγγύησης...κι όταν ρώτησα στο φόρουμ "πλάκωσαν" οι πιστοί του καταστήματος προς υπεράσπισή του.

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει δοκιμασμένο κατάστημα σαν το Banggood πλέον στο θέμα της εγγύησης-αξιοπιστίας...παρότι μου είχαν κάνει κάτι νερά πριν κανά χρόνο, από τότε έχουν ανέβει επίπεδο.

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες είχα πάρει τζαμακια από αλλι, όμως δεν έμεινα ευχαριστημένος, ψάχνω να βρω κάτι σε Nillkin αλλά δεν βρίσκω πουθενά, για mofi δεν είμαι και πολύ σίγουρος γιατί δεν έχω δοκιμάσει στο παρελθόν. Μου σπάνε τα νεύρα οι δαχτυλιές κυρίως αλλά και το μέγεθος να είναι τέλειο, τι λέτε εσείς?
LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τα φωτα σας. Εχω παραγγειλει το κινητο απο εδω την προηγουμενη Δευτερα http://www.tomtop.com/others-cell-phone-34/p-pz0003g-us.html?_ga=2.231443551.1187008887.1495027822-1848530762.1490994050 απο γερμανικη αποθηκη με γρηγορη αποστολη π εχει +10 ευρω κ εκτος οτι μ το εστειλαν παρασκευη το κινητο στο 17track.net λεει οτι απο 13/05 αναχωρει απο το αεροδρομιο της γερμανιας χωρις καμια ενημερωση. Εχει κανεις ξαναπαραγγειλει απο το συγκεκριμενο μαγαζι και να ξερει τι παιζει? Edited by masterone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες είχα πάρει τζαμακια από αλλι, όμως δεν έμεινα ευχαριστημένος, ψάχνω να βρω κάτι σε Nillkin αλλά δεν βρίσκω πουθενά, για mofi δεν είμαι και πολύ σίγουρος γιατί δεν έχω δοκιμάσει στο παρελθόν. Μου σπάνε τα νεύρα οι δαχτυλιές κυρίως αλλά και το μέγεθος να είναι τέλειο, τι λέτε εσείς?

 

LEPHEE 0,2 mm έχω αλλάξει 2 είναι τέλεια εφαρμογή και τζάμπα 1,90 € νομίζω

Από aliexpress μην πάρεις το πιο χοντρό σκαλώνουν κάποιες θήκες και το ξηλωνουν;)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τα φωτα σας. Εχω παραγγειλει το κινητο απο εδω http://www.tomtop.com/others-cell-phone-34/p-pz0003g-us.html?_ga=2.231443551.1187008887.1495027822-1848530762.1490994050 απο γερμανικη αποθηκη με γρηγορη αποστολη π εχει +10 ευρω κ εκτος οτι μ το εστειλαν κυριακη το κινητο στο 17track.net λεει οτι απο 13/05 αναχωρει απο το αεροδρομιο της γερμανιας χωρις καμια ενημερωση. Εχει κανεις ξαναπαραγγειλει απο το συγκεκριμενο μαγαζι και να ξερει τι παιζει?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

 

Ρωτάς εδω

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τα φωτα σας. Εχω παραγγειλει το κινητο απο εδω την προηγουμενη Δευτερα http://www.tomtop.com/others-cell-phone-34/p-pz0003g-us.html?_ga=2.231443551.1187008887.1495027822-1848530762.1490994050 απο γερμανικη αποθηκη με γρηγορη αποστολη π εχει +10 ευρω κ εκτος οτι μ το εστειλαν παρασκευη το κινητο στο 17track.net λεει οτι απο 13/05 αναχωρει απο το αεροδρομιο της γερμανιας χωρις καμια ενημερωση. Εχει κανεις ξαναπαραγγειλει απο το συγκεκριμενο μαγαζι και να ξερει τι παιζει?

 

εγω το εχω παραγγείλει κυριακη 2 το πρωι και σημερα το πρωι εφυγε απο Feucht, Germany γιατι δεν βαζεις το track number στο dhl.com; εμενα στο σιτε που λες δεν μου βγαζει τπτ

εβγαλε αποτελεσμα και ειναι in transit 017-05-17 06:37 Feucht, Germany, The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed

Edited by panagos22
Link to comment
Share on other sites

LEPHEE 0,2 mm έχω αλλάξει 2 είναι τέλεια εφαρμογή και τζάμπα 1,90 € νομίζω

Από aliexpress μην πάρεις το πιο χοντρό σκαλώνουν κάποιες θήκες και το ξηλωνουν;)

 

Στείλε και σε μας Link.. :lol:

Και γιατί φοράς την αρχαία RR_moded? :confused:

Δεν έκανες Update στην 5.4.7? Εγώ είμαι εδώ... Ετοιμάζεται Google Pure....

Screenshot_20170516-171254.png

Edited by CrisBal
Ανανέωση ποστ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

φλασαρω 419D...

ελπιζω να πανε ολα καλα

 

ολα πηγαν καλα. ανοιξε το τηλεφωνο και φαινεται οτι λειτουργει σωστα:lol::lol::lol:

 

γιατι κρις, η ρρ δικη σου δεν ειναι οκ για χρηση;

Link to comment
Share on other sites

γιατι κρις, η ρρ δικη σου δεν ειναι οκ για χρηση;

Όχι βρε δεν το λέω γι αυτό απλά έχουν βγει 40 Update από τότε.... :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στείλε και σε μας Link.. :lol:

Και γιατί φοράς την αρχαία RR_moded? :confused:

Δεν έκανες Update στην 5.4.7? Εγώ είμαι εδώ... Ετοιμάζεται Google Pure....

Screenshot_20170516-171254.png

 

Με βόλεψε η rr λόγω κουρτίνας από πάνω προς τα κάτω όλες οι ειδοποιήσεις δουλεύουν και παραμετροποίησης η μπαταρία βέβαια max 4- 4,5 ωρες

Δύσκολο το λινκ λόγω εφαρμογης aliexpress με αυτό το κινητό τα κάνω όλα από εδώ το pc το έχω ξεχάσει θα μπω από το σπίτι να σας το στειλω.

Καιη update miui μου έκανε το ίδιο μου κολησε στο mi και δεν έκανε τίποτε ευτυχώς μπήκα twrp και φλασαρα άλλη ρομ, σου έστειλα πμ αλλά υποθέτω θα παίρνεις δεκάδες, λογικό. ;)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

LEPHEE 0,2 mm έχω αλλάξει 2 είναι τέλεια εφαρμογή και τζάμπα 1,90 € νομίζω

Από aliexpress μην πάρεις το πιο χοντρό σκαλώνουν κάποιες θήκες και το ξηλωνουν;)

Tο original protector της le eco λέει τίποτα ή τσάμπα τα λεφτά του; έχει καλύτερη εφαρμογή;;

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

LEPHEE Brand Letv Leeco Le Max 2 X820 Tempered Glass Screen Protector Explosion Film For Leeco Le Max2 Glass 2.5D 0.2mm 9H+

 

Κάντε οποίος θέλει copy paste στο aliexpress και θα το βγάλει με 1,87 €

Δεν μπλεδιζει καθόλου όπως το δείχνει στην φωτογραφία, δεν βγαίνει λινκ από την εφαρμογη

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...