Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7176426#post7176426

 

Η πρώτη σελίδα ανανεώνεται συνεχώς από το Χρήστο. Οπότε όταν ψάχνετε κάτι κάντε τον κόπο και δείτε την αρχική. Τα πάντα είναι εκει

Edited by hunters1977
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα αλλά μάλλον το προσπέρασα καταλάθος :P sorry

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Eνεργοποιειστε Dolby Atmos music και ακούστε αυτό με τα ακουστικά που περιέχει η συσκευασια. Μου θύμισε λυχνία KT88.

 

Στην περιγραφη έχει και το flac file to download για βέλτιστη ποιοτητα

Edited by hunters1977
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις αν υπαρχει καπου απο ευρωπη το x820 6/64?Το βρηκα προχτες σε κανα 2 site αλλα σημερα δε το βρισκω πουθενα.:wacko:
85.....ochocinco
Link to comment
Share on other sites

Εγω που έβαλα την miui ποιους να βάλω;Έχω κάποια παράπονα για το Ίντερνετ η αλήθεια ειναι
26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενταξει με το μανισιο μοντεμ. Εχω το χ829.

Να αλλαξω σε 419D??

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ξανά παραγγείλει από το κατάστημα αυτό; Έχω ακούσει είναι απατεώνες

Γιατι φιλε μου ειναι απατεωνες? εχω αγορασει παρα πολλα προιοντα και ολα σφαγισμενα, απο κινητα μεχρι ταμπλετ. Προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την εως τωρα συνεργασια με αυτους και πιστεψε με ολα τα κινεζομαγαζα ιδια ειναι ...ο κινεζος ειναι οπως ο γυφτος στην ελλαδα να ξερεις, και εχω ιδια αποψη επ αυτου, συναργαζομε μαζι τους απο το 1998. Για το Fastcardtech ο λογος

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενταξει με το μανισιο μοντεμ. Εχω το χ829.

Να αλλαξω σε 419D??

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Όχι μην αλλάξεις αν είσαι εντάξει και ευχαριστημένος και δουλεύουν όλα ρολοι

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Ενώ σχεδόν όλα είναι σούπερ στην τελε23 αντιμετωπίζω κάτι που δεν μπορώ να το λύσω με τίποτα. Η ειδοποιήσεις στην κουρτίνα μου εμφανίζονται σαν κρυφά δεδομένα όπως φαίνεται παρακάτω στη φωτό. Έχω κανονικά τικαρισμενο να εμφανίζεται όλο το περιεχόμενο και έχω δώσει όλα τα δικαιώματα αλλά τζίφος. Έχει κανείς καμιά ιδέα; 0af0a240a4c82382b3d682d28ec027ff.jpgd9b1536417c2c0f14577e9ce82c869ea.jpg

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Όχι μην αλλάξεις αν είσαι εντάξει και ευχαριστημένος και δουλεύουν όλα ρολοι

Fp δε δουλεύει πάντα. Ισως φταιει το ακτ ομως

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Fp δε δουλεύει πάντα. Ισως φταιει το ακτ ομως

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Η αλήθεια είναι ότι με τους 419 θα δεις διαφορά στο fp. Ακαριαίο και δεν πέφτει σε deep sleep

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοήθεια...

 

- έβαλα το TWRP σύμφωνα με τις οδηγίες,

- αντέγραψα το αρχείο .zip για την Google ROM στον εσωτερικό χώρο,

- έκανα wipe και reboot σύμφωνα με τις οδηγίες "TWRP - BACKUP - WIPE- ADVANCE WIPE - ΌΛΑ ΕΚΤΟΣ INTERNAL - Reboot to recovery"

- αλλά στο Reboot πρώτα μου έβγαλε το logo της Leeco, μετά δονήθηκε 2-3 φορές και τώρα είναι "κολλημένη" με αναμένο το μπλε led και δεν μπορω να κάνω τίποτα.

 

Επίσης πλέον δεν το βρίσκει όταν συνδέω το τηλέφωνο ως fastboot συσκευή

 

Όταν πήγα να κάνω reboot, σύμφωνα με τις οδηγίες, με προειδοποίησε ότι δεν υπάρχει OS στο κινητό, αλλά αφού το έλεγαν οι οδηγίες πάτησα reboot...

 

Τώρα τί κάνω; Μπρίκαρε το τηλέφωνο;;

 

ΑΝΑΘΕΜΑ την ώρα που είπα να φτιάξω το Fingerprint Reader, να πάρει η ευχή....

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι με τους 419 θα δεις διαφορά στο fp. Ακαριαίο και δεν πέφτει σε deep sleep

Θα χασω σε αυτονομία μηπως?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοήθεια...

 

- έβαλα το TWRP σύμφωνα με τις οδηγίες,

- αντέγραψα το αρχείο .zip για την Google ROM στον εσωτερικό χώρο,

- έκανα wipe και reboot σύμφωνα με τις οδηγίες "TWRP - BACKUP - WIPE- ADVANCE WIPE - ΌΛΑ ΕΚΤΟΣ INTERNAL - Reboot to recovery"

- αλλά στο Reboot πρώτα μου έβγαλε το logo της Leeco, μετά δονήθηκε 2-3 φορές και τώρα είναι "κολλημένη" με αναμένο το μπλε led και δεν μπορω να κάνω τίποτα.

 

Επίσης πλέον δεν το βρίσκει όταν συνδέω το τηλέφωνο ως fastboot συσκευή

 

Όταν πήγα να κάνω reboot, σύμφωνα με τις οδηγίες, με προειδοποίησε ότι δεν υπάρχει OS στο κινητό, αλλά αφού το έλεγαν οι οδηγίες πάτησα reboot...

 

Τώρα τί κάνω; Μπρίκαρε το τηλέφωνο;;

 

ΑΝΑΘΕΜΑ την ώρα που είπα να φτιάξω το Fingerprint Reader, να πάρει η ευχή....

 

Την είχα πάθει και εγώ, οπότε αν κατάλαβα καλα το προβλημα, θα πας και θα πατήσεις ταυτόχρονα on και vol+ μέχρι να κάνει επανεκκίνηση και να μπεί recovery. Από εκεί είτε με φλασάκι είτε με σύνδεση στο PC κάνε τη δουλειά. Στο PC δε δοκίμασε όλες τις θυρες,ειδικά αυτές που πάνε κατευθείαν μητρική. Αν στο αναγνωρισει, όλα κομπλέ, περνά τη ρομ μέσα και ακολούθησε τις σχετικές οδηγίες.

Αν δεν στο αναγνωρίσεις, πάλεψε με drivers στο PC.

Αν δεν καταφέρεις να μπεις καθόλου recovery,ρώτα το Χρήστο καλύτερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Fp δε δουλεύει πάντα. Ισως φταιει το ακτ ομως

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Βγάλε το ΑΚΤ για μία μέρα και δες το και στη πράξη. Αλλιώς ακολούθησε τις συμβουλές που είπα και στο φίλο παραπισω.

 

Τώρα περί μπαταρίας και αν καίει παραπάνω, να σου πω την αλήθεια μπορεί ναι μπορεί όχι ψέματα θα ναι :P

Λογικά καλύτερα ο Τάσος τα ξερει αυτά ή XDA

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι να πειραξω ακτ και λοιπα, για να μη χασω την αυτονομια που εχω και με καλυπτει :lol:

 

Μεχρι και ρομ φοβαμαι να αλλαξω :p

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοήθεια...

 

-1. έβαλα το TWRP σύμφωνα με τις οδηγίες,

2. - αντέγραψα το αρχείο .zip για την Google ROM στον εσωτερικό χώρο,

- 3. έκανα wipe και reboot σύμφωνα με τις οδηγίες "TWRP - BACKUP - WIPE- ADVANCE WIPE - ΌΛΑ ΕΚΤΟΣ INTERNAL - Reboot to recovery"

4. .......... Install? Οεοοοοο :lol:

- 5. αλλά στο Reboot πρώτα μου έβγαλε το logo της Leeco, μετά δονήθηκε 2-3 φορές και τώρα είναι "κολλημένη" με αναμένο το μπλε led και δεν μπορω να κάνω τίποτα.

 

Επίσης πλέον δεν το βρίσκει όταν συνδέω το τηλέφωνο ως fastboot συσκευή

 

Όταν πήγα να κάνω reboot, σύμφωνα με τις οδηγίες, με προειδοποίησε ότι δεν υπάρχει OS στο κινητό, αλλά αφού το έλεγαν οι οδηγίες πάτησα reboot...

 

Τώρα τί κάνω; Μπρίκαρε το τηλέφωνο;;

 

ΑΝΑΘΕΜΑ την ώρα που είπα να φτιάξω το Fingerprint Reader, να πάρει η ευχή....

Μια χαρά τα έκανες απλά ξέχασες μάλλον ένα βήμα την εγκατάσταση....

Πάτα εκεί στο twrp Install slide δεξιά και όλα τα άλλα τα κάνει μόνο του.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ενώ σχεδόν όλα είναι σούπερ στην τελε23 αντιμετωπίζω κάτι που δεν μπορώ να το λύσω με τίποτα. Η ειδοποιήσεις στην κουρτίνα μου εμφανίζονται σαν κρυφά δεδομένα όπως φαίνεται παρακάτω στη φωτό. Έχω κανονικά τικαρισμενο να εμφανίζεται όλο το περιεχόμενο και έχω δώσει όλα τα δικαιώματα αλλά τζίφος. Έχει κανείς καμιά ιδέα?

Ούτε καν το ξέρω αυτό. Θα το δω γιατί μου θυμίζει total banned Notifications.. :wacko:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα έκανες απλά ξέχασες μάλλον ένα βήμα την εγκατάσταση....

Πάτα εκεί στο twrp Install slide δεξιά και όλα τα άλλα τα κάνει μόνο του.. ;)

 

την εγκατάσταση την έχεις στα βήματα μετά το Reboot to Recovery, οπότε δεν το ξέχασα, απλώς ακολούθησα οδηγίες.

 

Παραθέτω

"TWRP - BACKUP - WIPE- ADVANCE WIPE - ΌΛΑ ΕΚΤΟΣ INTERNAL - Reboot to recovery - Τοποθέτηση της rom στο κινητό - INSTALATION. "

 

Η εγκατάσταση απαριθμείται μετά την επανεκκίνηση...αν αυτό είναι λάθος, καλύτερα να διορθωθεί στη σχετική σελίδα το συντομότερο

 

Ξαναλέω, ότι μετά την επανεκκίνηση, ΔΕΝ έμπαινε στο TWRP, ούτε αυτόματα (όπως περίμενα σ΄εκείνο το σημείο) ούτε χειροκίνητα...έδειξε λίγο το λογότυπο, και μετά κόλλησε σε μπλε λεντάκι...

 

@Νικο

 

Πριν δω το μήνυμά σου τελικά κάπως έτσι το έσωσα...

 

- Εκεί που ήταν κολλημένο το μπλε λεντάκι, κρατώντας πατημένο το Power επανήλθε στην αρχική με το λογότυπο της Leeco

- Power + Volume Up δεν με έβγαζε στο TWRP, δεν έκανε τίποτα..

- Με Power + Volume Down μπήκε σε fastboot, το μενού που έδειχνε προτού εγκαταστήσω την TWRP

- To συνέδεσα στον υπολογιστή

- Παρότι ΔΕΝ το έβλεπε ως συσκευή fastboot με τη δοθείσα εντολή (δεν εμφάνιζε δλδ σχετικές συνδεδεμένες συσκευές), μέσα από την εφαρμογή για την εγκατάσταση του TWRP κατάφερα και το ξαναπέρασα κι εκεί με ξαναπήγε στο μενού οτυ TWRP

- Κι εκεί πήγα Install > στο zipάκι που ευτυχώς είχα ήδη αντιγράψει.

 

Οπότε με τα πολλά πέρασε επιτυχώς η Tele 40...και μετά έκανα την αναβάθμιση σε 41s

 

ΩΣΤΟΣΟ, η όλη διαδικασία πήγε στράφι...γιατί το δαχτυλικό αποτύπωμα συνεχίζει να μην λειτουργέι καθόλου, λες και δεν πατάω στην επιφάνεια, δεν μπορώ να προσθεσω αποτύπωμα δλδ.

 

...πολύ περίεργο...όταν το είχα πρωτοπάρει, το δοκίμασα και δούλευε μια χαρά...μετά έκανα factory reset, και μετά έπαψε να λειτουργεί...

 

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

- Η ενημέρωση 43S μέσω OTA πάντα αποτυγχάνει στον MD5 έλεγχο...δεν την εγκατέστησα γι αυτό το λόγο

- Από το Mega, η 16s ROM για το Χ829 βγαίνει πάντα φθαρμένη, την κατέβασα 5 φορές...αντίθετα από google drive δεν βγάζει λάθος.

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια μου την βοηθεια σας.Περασα την Tele και το κινητο τα σπαει σε διαχειριση μπαταριας κ.τ.λ. εκτος απο 2 πραγματα.Το ρημαδι το δαχτυλικο και το led που παραμενει ενεργοποιημενο σε καθε ειδοποιηση-κληση-μηνυμα.:wacko:

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν το ξέρω αυτό. Θα το δω γιατί μου θυμίζει total banned Notifications.. :wacko:

Ok crisbal λύθηκε. Εγώ έφταιγα τελικά γιατί είχα τικαρει το ευαίσθητο νομίζοντας ότι κάνει άλλο πράγμα. Το ξετικαρα από παντού και όλα καλά τώρα! efb548111c4a8137bcdaec647939df4f.jpg

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Ας αφαιρεθεί λοιπόν η ρομ που είναι στο mega. Έχεις δίκιο. Το έχω παρατηρησει σε μεγάλα αρχεία. Αντιθετως το drive ποτέ δεν εχει προβλημα
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Ok crisbal λύθηκε. Εγώ έφταιγα τελικά γιατί είχα τικαρει το ευαίσθητο νομίζοντας ότι κάνει άλλο πράγμα. Το ξετικαρα από παντού και όλα καλά τώρα!

Le X829 4/64 tele23s

 

Εμ δεν φταις εσύ.... Οι άτιμοι οι κατασκευαστές της ρομ φταίνε που γράφουν ευαίσθητο... Τι πάει να πει ευαίσθητο δλδ?

Πια Αμστελ... :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Eνεργοποιειστε Dolby Atmos music και ακούστε αυτό με τα ακουστικά που περιέχει η συσκευασια. Μου θύμισε λυχνία KT88.

 

Στην περιγραφη έχει και το flac file to download για βέλτιστη ποιοτητα

Viper 4 Android (σε ρυθμιση Dolby Surround prologic II στο Convolver)+ Xiaomi Pistons 1. Απλα θεικος συνδυασμος. Kριμα ξαναλεω που δεν συνεργαζονται τα cdla με το V4A.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια μου την βοηθεια σας.Περασα την Tele και το κινητο τα σπαει σε διαχειριση μπαταριας κ.τ.λ. εκτος απο 2 πραγματα.Το ρημαδι το δαχτυλικο και το led που παραμενει ενεργοποιημενο σε καθε ειδοποιηση-κληση-μηνυμα.:wacko:

 

Ε κλειστά τότε.. Απενεργοποιήση του LightFlow και του αποτυπώματος.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ε κλειστά τότε.. Απενεργοποιήση του LightFlow και του αποτυπώματος.. ;)

 

Εληφθη Αρχηγε,ευχαριστω.:D

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...