Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει εγκαταστήσει κανείς Magisk Manager στην Nougat; Δουλεύει το SafetyNet; Γιατί εμένα βγάζει CTS profile mismatch.

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρα σας...Η ερωτηση μου αφορα ιδιαιτερα τους χρηστες στην περιοχη της Θεσσαλονικης και ιδιαιτερα τους κατοχους της εκδοσης 6/64 αν εχουν σημα 4G me Vodafone.Υπαρχει καποια ρυθμιση μηπως? Σε παλια συσκευη ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ LTE με κιτκατ 4.4.4 ειχα μπει στο BAND MODE ΜΕΣΩ του *#*#4636633#*#* και ειχα κανει τα μαγικα μου για να εχει 4G.Και ειμαι τωρα βλεποντας τα και τα 2 και το ενα εχει φουλ σημα 4G και το le max 2 στα 3G.Kαμια ιδεα? Επισης με την βοηθεια του aida 64 διαπιστωσα οτι φορα την Τruly και οχι την Sharp οθονη.Με το δαχτυλικο δεν ασχοληθηκα γιατι ειναι της κυριας και δεν το χρησιμοποιει.
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρα σας...Η ερωτηση μου αφορα ιδιαιτερα τους χρηστες στην περιοχη της Θεσσαλονικης και ιδιαιτερα τους κατοχους της εκδοσης 6/64 αν εχουν σημα 4G me Vodafone.Υπαρχει καποια ρυθμιση μηπως? Σε παλια συσκευη ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ LTE με κιτκατ 4.4.4 ειχα μπει στο BAND MODE ΜΕΣΩ του *#*#4636633#*#* και ειχα κανει τα μαγικα μου για να εχει 4G.Και ειμαι τωρα βλεποντας τα και τα 2 και το ενα εχει φουλ σημα 4G και το le max 2 στα 3G.Kαμια ιδεα? Επισης με την βοηθεια του aida 64 διαπιστωσα οτι φορα την Τruly και οχι την Sharp οθονη.Με το δαχτυλικο δεν ασχοληθηκα γιατι ειναι της κυριας και δεν το χρησιμοποιει.

Λογικά πρέπει να το ενεργοποιήσεις από τον πάροχο

Εγώ τουλάχιστον με το what's up τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να στείλω μήνυμα σε έναν αριθμό συγκεκριμένο που δεν θυμάμαι τώρα για να ενεργοποιηθεί και πλέον έχω 4g και στα πιο απίστευτα μέρη

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται

Είμαι νέο μέλος εδώ και ήρθα από λινκ του chrisbal και τον ευχαριστώ πολύ για αυτό

Λοιπόν αγόρασα το le max 2 x820 από Banggood με 6 GB ram και 64 rom.

μόλις έκανα το unboxing και την σχετική διαδικασία πρώτης εκκίνησς συνειδητοποίησα ότι το δακτυλικό αποτύπωμα δεν δουλεύει και έψαξα για αναβάθμιση συστήματος αλλά δεν υπήρχε επιλογή ούτε για αυτό, μίλησα με Banggood και μου στείλανε λινκ να κάνω αναβάθμιση εγώ, κατέβασα το 23ς official stable και αν και δεν είμαι ειδικός στα flash roms και τέτοια τελικά ήταν σχετικά εύκολο αφού είναι γνήσιο δεν χρειάζεται να κάνω φλας αλλά μόνο μετονομασία και update και το έκανα.

Πέτυχε το πείραμα έχω τα 23ς κινέζικα έχω πλέον επιλογή αναβάθμισης πάλι καλά.. αλλά το δακτυλικό αποτύπωμα δεν δουλεύει και πάλι, τέρμα απογοήτευση.

Δεν ξέρω τι να κάνω κάποιος καμία ιδέα? Αν βάλω unnoficial rom του chris θα φτιάξει η είναι θέμα hardware και δεν φτιάχνει?

Ακούω γνώμες παιδιά

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα Stathis86 αγόρασα το le max 2 x820 από Banggood με 6 GB ram και 64 rom και εγώ πρόβλημα και εγώ με το αποτύπωμα αλλά όχι από την αρχή το χάρηκα 3 μέρες περίπου και απότομα μετά από ένα βράδυ φόρτισης τέλος καμιά ανταπόκριση χωρίς βέβαια να βάλω κάποια ρομ από εδώ γιατί σοφά έχει γράψει ο Χριστός ότι δεν πειράζουμε αν δεν τσεκάρουμε πρώτα, τώρα μπορείς να μου στείλεις το λινκ από Banggood;

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να το ενεργοποιήσεις από τον πάροχο

Εγώ τουλάχιστον με το what's up τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να στείλω μήνυμα σε έναν αριθμό συγκεκριμένο που δεν θυμάμαι τώρα για να ενεργοποιηθεί και πλέον έχω 4g και στα πιο απίστευτα μέρη

 

To εχω κανει ηδη αλλα δεν!Ευχαριστω για την παρατηρηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Σε ολες οσες δοκιμασα (καμια 10αρια και βαλε :D ) ειχε θεμα το finerprint :wacko: οσπου πριν καμια ωρα περασα απο εδω..https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/x82x-resurrectionremix-m-v5-7-4-t3542355 τη RR 5.7.4 και δουλευει σφαιρα.Δεν προλαβα να την χαρω και τσααακ μας πεταει ο Crisbal τη δικια του :p και επειδη προτιμω παντα τα εγχωρια προιοντα (ειμαι και ανυπομονος) θα την περασω αμεσως τωρα για να εχουμε μια αποψη βρε αδερφε :lol::lol::lol:

Ετσι οπως παει το θεμα με βλεπω να το πουλαω το Mate 8 :cry: και να μενω με το Le Max 2;)

 

Βλέπω ότι έχει βγει και η 5.8.3 RR...την έχεις δοκιμάσει;;

 

Όταν λες ότι είχε σε σένα θέμα το δαχτυλικό, εννοείς ότι δεν δούλευε καθόλου ή δούλευε με καθυστέρηση, αποτυχίες κτλ;

 

Αν είναι να τη δοκιμάσω...καμιά παρατήρηση ως προς τη χρήση της;

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν καλή ώρα όπως εγώ την official rom και δεν θέλουν ρουτίνα αλλά ούτε τις κινεζιες ρίξτε μια ματιά εδώ,το έκανα από περιέργεια μιας και μόνο 3-4 εφαρμογές δεν γινόταν disable και όντως είναι λειτουργικό,απεγκαθιστας τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

Σε 19s βάζω nova αλλά δεν μου τον κρατάει default παρόλο που έχω επιλέξει να είναι default.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και με Zenui τα ίδια. Μπορεί κάποιος να μου πει πως να κρατήσω default έναν άλλον launcher εκτός του stock γιατί σε κανά 2 σημεία που δήλωσα να είναι default ο Νοva ή ο Zenui δεν τον κρατά. Mε Zenui πάντως όσο τον κρατάει ο fp δουλεύει αρκετά καλά. Τυχαίο?

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει κάτι ενδιαφέρον, νομίζω. Έχω βρει το link για το Dolby Atmos του Le Max 2, και το αφήνω εδώ, μπας και το χρειαστεί κανείς. Εμένα πάντως μου φάνηκε χρήσιμο.

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=165974

Εννοείται πως πάντα κατεβάζετε την τελευταία version = λιγότερο bugαρισμένη.

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

Οδηγίες:

Βήμα 1: Το κατεβάζεις.

Βήμα 2: Το φλασάρεις.

Βήμα 3: Έτοιμος!

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

Source:

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/soundmod-axon-7-dolby-atmos-t3412342

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

To εχω κανει ηδη αλλα δεν!Ευχαριστω για την παρατηρηση σου.

 

UPDATE: Τελικα μαλλον η καρτα φταιει γιατι οταν την περασα στο παλιο τηλεφωνο και εχει σημα 3G οταν με την δικη μου καρτα (vodafone και αυτη ) εχω 4G.:wacko:

 

Update 2" Τελικα στελνοντας μνμ στο 1285 ειδα το φως το αληθινο...Πριν ειχα προσπαθησει μεσω της σελιδας τους να το ενεργοποιησω.

Edited by specguard
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζετε και φλασάρετε μέσα από το TWRP πατώντας το κουμπί Zip to img κάτω αριστερά.

https://eu.dl.twrp.me/x2/twrp-3.1.1-0-x2.img

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

και με Zenui τα ίδια. Μπορεί κάποιος να μου πει πως να κρατήσω default έναν άλλον launcher εκτός του stock γιατί σε κανά 2 σημεία που δήλωσα να είναι default ο Νοva ή ο Zenui δεν τον κρατά. Mε Zenui πάντως όσο τον κρατάει ο fp δουλεύει αρκετά καλά. Τυχαίο?

 

Πας ρυθμίσεις εφαρμογές κάτω αριστερά προεπιλογές επιλέγεις επάνω δεξιά Launcher και βάζεις αυτόν που θες. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις εφαρμογές κάτω αριστερά προεπιλογές επιλέγεις επάνω δεξιά Launcher και βάζεις αυτόν που θες. ;)

 

Μ'αρέσει κιόλας που έψαξα όλες τις ρυθμίσεις και δεν το βρήκα. Σ'ευχαριστώ Chris.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χτες τη nougat του Cris, και σήμερα που πρώτοενεργοποιησα δεδομένα δε μου λέει 4g αλλά lte. Σημαίνει κάτι αυτό; Είναι καλό η κακό;
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλη την ομάδα...Νέος κάτοχος ενος Χ829 4/64.το κινητό το έχω στα χέρια μου γύρω στις 10 μέρες.Στο σημείο αυτό πρέπει να πω ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟ ΧΡΗΣΤΟ(CRISBAL) για την πολύτιμη βοήθεια του στο σετταρισμα του κινητού.μου πέρασε την 26 s η οποία για τα δικά μου μέτρα στο κινητό είναι τούμπανο δουλεύει απροβληματιστα κ με την χρήση που εγώ του κάνω με ικανοποιεί κ η διάρκεια της μπαταρίας...αλλά το fp ρε παιδιά στο δικό μου τηλέφωνο είναι ΓΤΠΚ... τραγικό...δουλεύει μια στις 10 κ αν...κ με σβηστή οθόνη ούτε καν...καμία σχέση με ένα xiaomi που έχω...κρίμα τέτοιο θηρίο να υποφέρει σε τέτοια θέματα...κ βλέπω ότι είμαστε πολλοί με αυτό το πρόβλημα...μαλλον οι Leecoυδιαρεοι(κατά το αρκουδιαρεοι :blink:) ψώνισαν αισθητηρες από την.... Κίνα...:D:D
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χτες τη nougat του Cris, και σήμερα που πρώτοενεργοποιησα δεδομένα δε μου λέει 4g αλλά lte. Σημαίνει κάτι αυτό; Είναι καλό η κακό;

 

Από όσο γνωρίζω από την σχολή δεν σημαίνει τίποτα.

Αλλά και στην περίπτωση της ρομ μπορείς να επιλέξεις ποιο από τα δύο θες να εμφανίζεται στις ρυθμίσεις.

 

settings -> advance settings -> status bar -> status bar icons -> show 4g instead of lte

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω από την σχολή δεν σημαίνει τίποτα.

Αλλά και στην περίπτωση της ρομ μπορείς να επιλέξεις ποιο από τα δύο θες να εμφανίζεται στις ρυθμίσεις.

 

settings -> advance settings -> status bar -> status bar icons -> show 4g instead of lte

 

https://el.wikipedia.org/wiki/LTE:)

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά την nougat του μίστερ Κρις, απλά ένα μπράβο.

Για εμένα είναι η καλύτερη ρομ που έχω φορέσει στο κινητό.

Εάν διορθωθεί και το πρόβλημα με την κάμερα και το δακτυλικό στις ρυθμίσεις είναι 10/10 από εμένα.

 

(Κρις αυτοί που έχουν το πρόβλημα που κρασαρουν οι ρυθμίσεις κατάλαβα γιατί συμβαίνει. Όταν πας να βάλεις πρώτη φορά δακτυλικό, στην οθόνη που λέει find the sensor αν δεν πατήσεις next πριν βάλεις το δάχτυλο στον σερσορα κρασαρει. Αν πατήσεις next πρώτα, όλα καλα, αν και εμένα είναι σχετικά αργο, όχι ότι το χρησιμοποιώ :ρ )

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

LTE Advanced = 4G+

LTE = 4G

Οπότε καλά τα είπα :ρ

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ με το titanium να επαναφέρω κάποιες εφαρμογές αλλά μου βγάζει αυτο το μύνημα ," All apps must be installed from background command line".Τι να επιλέξω yes or no? Πρώτη φορά μου βγάζει κάτι τέτοιο.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ με το titanium να επαναφέρω κάποιες εφαρμογές αλλά μου βγάζει αυτο το μύνημα ," All apps must be installed from background command line".Τι να επιλέξω yes or no? Πρώτη φορά μου βγάζει κάτι τέτοιο.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Yes και να μην ξαναεμφανιστει το μηνυμα

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Yes και να μην ξαναεμφανιστει το μηνυμα

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση να'σαι καλά.

 

Στο βίντεο σε νυχτερινή λήψη που έκανα αν δεν πατήσω να εστιάσω μου το βγάζει θολό. Έχει βελτιωθεί στις άλλες ρομ και αν έχει βελτιωθεί και το OIS για να ξεκινήσω να αλλάζω ρομ σιγά σιγά?

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

To remote control σε 2 τηλεορασεις (LG-SAMSUNG) και στο κλιματιστικο (HITACHI) δεν μπορεσε να βρει τις συχνοτητες ωστε να τα εκκινησει. Με την tele 23s τα ειχε βρει ολα σε 3 δευτερολεπτα. Μπορει να το τσεκαρει και καποιος αλλος??
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

To remote control σε 2 τηλεορασεις (LG-SAMSUNG) και στο κλιματιστικο (HITACHI) δεν μπορεσε να βρει τις συχνοτητες ωστε να τα εκκινησει. Με την tele 23s τα ειχε βρει ολα σε 3 δευτερολεπτα. Μπορει να το τσεκαρει και καποιος αλλος??

 

Θέλει πρόσθετα libs άρα όντως παρόλο που γράφουν ότι δουλεύει σε Nougat ΔΕΝ δουλεύει.. Προς το παρόν δλδ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

 

θέλω να rootaρω την συσκευη γτι καποιες φορες στο ασχετο κλεινει κ ανοιγει μονη της. Ποια ειναι η καλύτερη έκδοση να περάσω τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...