Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι δεν εβαλες κι εδω τις εξτρα ρυθμισεις για το fingerprint ωστε να εχεις περισοτερo feedback??

 

Δεν ανεβάζω σήμερα τελικά να ενσωματώσω και στην Nougat τα αρχεία για το Fingerprint.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση, εχω παρατηρησει οτι οταν αφηνω το κινητο να φορτισει απο το 20% μεχρι το 60,70% υπερθερμαινεται...συμβαινει σε κανεναν απο εσας αυτο..? εχω το le max 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση, εχω παρατηρησει οτι οταν αφηνω το κινητο να φορτισει απο το 20% μεχρι το 60,70% υπερθερμαινεται...συμβαινει σε κανεναν απο εσας αυτο..? εχω το le max 2

 

Επειδή δίνει περισσότερο ρεύμα και φορτίζει πιο γρήγορα.

Κλείσε το quick charge και θα λυθεί το πρόβλημα σου.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση, εχω παρατηρησει οτι οταν αφηνω το κινητο να φορτισει απο το 20% μεχρι το 60,70% υπερθερμαινεται...συμβαινει σε κανεναν απο εσας αυτο..? εχω το le max 2

 

Αν εχεις τον δικό του φορτιστή με qc ενεργό λογικό είναι.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγουμενο κινητο που ειχα με qc δεν θερμαινονταν το κινητο γι αυτο μου προκαλεσε απορια..ειχα σκεφτει το ενδεχομενο αυτο αλλα ηθελα να επιβεβαιωθω..ευχαριστω πολυ παιδια!
Link to comment
Share on other sites

Σε προηγουμενο κινητο που ειχα με qc δεν θερμαινονταν το κινητο γι αυτο μου προκαλεσε απορια..ειχα σκεφτει το ενδεχομενο αυτο αλλα ηθελα να επιβεβαιωθω..ευχαριστω πολυ παιδια!

 

Ναι γιατί είχες qc 2.1 εδώ έχεις 3.1 άρα τριπλάσια mah.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό υποστηρίζει NFC και που στο καλό ειναι? Τόσο δεν το βλεπω? Με το 419 v055 modem μπορώ να πω ότι βελτιώθηκε λίγο το fp αλλά μάλλον θα αρχίσουμε δοκιμή και με Tele που λένε ότι έχει φτιάξει πολύ.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οσοι δουλεψαν την 5.8.3 rr nougat εβαλαν το νεο κερνελ που εχει στο drive?

καμμια καλη καμερα app που να μην κρασαρει σε 4k video?

Η google camera δουλεύει κανονικά http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/camera/camera-4-3-016-147548696-release/

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αξίζει να ξοδέψω 30 ευρώ παραπάνω να πάρω το X820 αντί για το X829; Από όσο ξέρω έχει λίγο καλύτερη οθόνη, καλύτερο fp, B20 και 6GB έναντι 4GB RAM. Ισχύει αυτό που λένε ότι το X829 είναι refurbrished;;;

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω πολυ λυθηκε και αυτο, μια χαρα, αυτονομια στο5ωρο sot

Μηπως δοκίμασες καποιο κερνελ;

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Σε καινούριο Le Max 2 έχω εγκαταστήσει το TWRP 3.1.0-0 κι έχω αντιγράψει το "SR3-SuperSU-v2.79-SR3-20170114223742.zip" χύμα στην εσωτερική SD. Όταν επιλέγω Install από το TWRP, δε μπορώ να βρω το αρχείο του SuperSU για να το εγκαταστήσω. Οι διαθέσιμες επιλογές για Storage είναι Internal Storage (0 MB) και USB OTG (0MB), που δεν έχω. Τι κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Σε καινούριο Le Max 2 έχω εγκαταστήσει το TWRP 3.1.0-0 κι έχω αντιγράψει το "SR3-SuperSU-v2.79-SR3-20170114223742.zip" χύμα στην εσωτερική SD. Όταν επιλέγω Install από το TWRP, δε μπορώ να βρω το αρχείο του SuperSU για να το εγκαταστήσω. Οι διαθέσιμες επιλογές για Storage είναι Internal Storage (0 MB) και USB OTG (0MB), που δεν έχω. Τι κάνω λάθος;

 

Ποια ρομ φορούσες? Μήπως έμεινε το encryption? Τσέκαρε..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ λυθηκε και αυτο, μια χαρα, αυτονομια στο5ωρο sot

Μηπως δοκίμασες καποιο κερνελ;

 

4 μέρες την δοκίμασα και δεν είδα πάνω από 3,5 ώρες. Το θεωρώ βέβαια πολύ καλό για μια τέτοια ρομ που έχει πολύ παραμετροποίηση και αρκετές υπηρεσίες που τρέχουν. Η στοκ κάμερα πάντως είναι αρκετά καλή και τραβάει και 4Κ.

Κερνελ έβαλα και το RR New & black screen. Με το 2ο ειδα καλύτερη αυτονομία.. Λίγο.. Το Laos 2.1 & 2.2 δεν δουλεύει.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ φορούσες? Μήπως έμεινε το encryption? Τσέκαρε..

Φοράω ακόμα την εργοστασιακή, το κινητό είναι καινούριο. H μόνη αλλαγή που έχω κάνει, είναι ότι εγκατέστησα το TWRP.

Δεν ξέρω τι είναι το encryption, αλλά θα το τσεκάρω αν μου πεις πως.

Edited by MaxH
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αξίζει να ξοδέψω 30 ευρώ παραπάνω να πάρω το X820 αντί για το X829; Από όσο ξέρω έχει λίγο καλύτερη οθόνη, καλύτερο fp, B20 και 6GB έναντι 4GB RAM. Ισχύει αυτό που λένε ότι το X829 είναι refurbrished;;;

 

Κάνεις δεν μπορεί να το πει με σιγουριά. Σίγουρα και μόνο για οθόνη και Β20 αξίζει.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φοράω ακόμα την εργοστασιακή, το κινητό είναι καινούριο. H μόνη αλλαγή που έχω κάνει, είναι ότι εγκατέστησα το TWRP.

Δεν ξέρω τι είναι το encryption, αλλά θα το τσεκάρω αν μου πεις πως.

 

Κοίτα στην αρχική σελίδα σε μια εγκατάσταση ρομ να δεις τι πρεπει να κάνεις. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ λυθηκε και αυτο, μια χαρα, αυτονομια στο5ωρο sot

Μηπως δοκίμασες καποιο κερνελ;

Όχι είμαι πολύ ευχαριστημένος όπως είναι!
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στην αρχική σελίδα σε μια εγκατάσταση ρομ να δεις τι πρεπει να κάνεις. ;)
Από εκεί ξεκίνησα και εκτέλεσα τα βήματα αυτού του δικού σου ποστ. Έχω κολλήσει όμως στο ότι δε μπορώ να βρω το αρχείο SuperSU για να το εγκαταστήσω ώστε να γίνει rooted το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

4 μέρες την δοκίμασα και δεν είδα πάνω από 3,5 ώρες. Το θεωρώ βέβαια πολύ καλό για μια τέτοια ρομ που έχει πολύ παραμετροποίηση και αρκετές υπηρεσίες που τρέχουν. Η στοκ κάμερα πάντως είναι αρκετά καλή και τραβάει και 4Κ.

Κερνελ έβαλα και το RR New & black screen. Με το 2ο ειδα καλύτερη αυτονομία.. Λίγο.. Το Laos 2.1 & 2.2 δεν δουλεύει.

 

Και μιλαμε για λιωσιμο με ολες τις εφαρμογες και καμερα,βιντεο χωρις games βεβαια πανω απο 5 ωρες θα βγαλει,

https://s11.postimg.org/ui4no4xvn/Screenshot_20170523-221859.png

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

-Tempered glass: αφου δοκίμασα αυτό της remax απο banggood και το πρώτο σε orders από aliexpress, διαπίστωσα ότι το κινητό χρειάζεται όντως ενα καλό τζαμάκι, λογω έλλειψης και gorilla glass. Της remax ηταν αξιοπρεπες, απλα δεν το είχα βάλει σωστά και την πάτησα (5Ε). Του aliexpress ήταν απλό τυπικό τζαμάκι, πολύ κατώτερης ποιοτητας (2,5Ε). Εφόσον θέλω να βάλω και vr συντομα και παρήγγειλα εκείνο το VR3 glass της Blitzwolf, θεώρησα ότι πρέπει να έχω το καλύτερο δυνατό, οπότε μετά κι από τις παραινέσεις εδω μέσα, κατέληξα σε εκείνο της Ace.uk από Αγγλία (8Ε+3 μεταφορικά). Είναι πολύ καλό και γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος,το προτείνω. Νομίζω και η έλλειψη gorilla glass του κινητού κάνει επιτακτικη την ανάγκη καλής προστασίας. Και βέλτιστης εμφάνισης φυσικά, με τόσο μεγάλη και καλή οθόνη.

 

-Tempered glass κάμερας: Όλο και όλο ένας πωλητής το παρέχει από aliexpress. Πιο πολύ σα μεμβράνη είναι. Δεν μου άρεσε καθόλου και το έβγαλα τελικά. Σε όσους έχουν εκείνη τη σκληρή αντικραδασμική θήκη που πρότεινα παλιότερα και κάνει γυρω 4,5Ε θα είναι κομπλέ, εφόσον δεν προεξέχει και προστατεύεται. Αν το έχετε με την απλή θήκη ζελατίνας που έχει το κουρί ή και σκέτο, τότε ναι θα την πρότεινα.

 

-Καλώδιο: Θα πρότεινα της blitzwolf από banggod, εφόσον το αυθεντικό τα έφτυσε ήδη. Ευτυχώς είχα προνοήσει και το είχα πάρει νωρίτερα, για καλύτερη ποιότητα.

 

-4G (Θεσσαλονίκη): σε cosmote-whats up έχω 90-95%κάλυψη σε 4g στην Θεσσαλονίκη. Όταν το χάνει (πχ ασανσερ ή κλειστό κτίριο)και γυρνάει σε 3G, αν μείνω για λίγο σταθερός σε σημείο και ανοικτό χώρο ή κοντά σε παράθυρο, το ξαναβρίσκει. Το ίδιο και σε vodafone. Με τη vodafone αλλου να πιάνει καλύτερα και αλλού χειρότερα όπως είναι φυσικό. Το αντίστοιχο και σε κλειστούς χωρους με τις 2 εταιριες, η μια να μου δινει 4g και η άλλη καθόλου. Μια χαρά είναι, είμαι πολύ ικανοποιημένος

 

Γενικό σχόλιο: το κινητό για τα λεφτά του, το φθηνό ειδικά δε (χ829 4/64) ,τα αξίζει και με το παραπάνω. Σιγουρα θα ήθελα λίγο μεγαλύτερη μπαταρία και δυνατότητα επεκτασης sd αλλά συμβιβάζομαι με τα άλλα υπερ του. Σε συνδυασμο και με την όλη φιλοσοφία να μην παίρνω κάτι πάνω από 200Ε, ειδικά δε από Κίνα, ώστε να; το αντικαταστήσω και γρήγορα σε περίπτωση απώλειας-βλάβης,είναι το καλύτερο VFM που θα μπορούσα να έχω. Αλλιώς πας σε leeco le pro3 με μικρότερη οθόνη και λίγο ψηλότερη τιμή και όλα τα άλλα υπερ ή σε κανα xiaomi note 4 global για πιο φθηνο,μεγαλύτερη μπαταρία επίσης και 800μπαντα. Νομίζω αυτά παίζουν από καλύτερες επιλογές τη περίοδο αυτή.

Θέμα με fingerprint δεν είχα ή αν είχα έφταιγε είτε το ακτ (battery profiles) είτε το firmware είτε το background resources. Αλλά με τις κατάλληλες προτάσεις που ήδη ειπώθηκαν εδώ μέσα, είμαι σχεδόν 10/10. Θα πω 9,5/10 ευστοχία για να είμαι μέσα.

Αν διαπιστώσετε ότι έχετε refurbished ή πρόβλημα άλυτο σε fingeprint, άμεσα μήνυμα ή και dispute στο μαγαζί που το πήρατε για ευκαταφρόνητο partial refund ή και επιστροφή. Θα πρότεινα το πρώτο, άλλα όπως αγαπάει κανείς. Το ίδιο φυσικά και σε τυχόν screen flickering που διαπιστώσετε.

 

Παράκληση: Cris ξέρω ότι δουλεύεις πολλές ρομ ταυτοχρονα και σε ζητάνε και ''δανεικό'' στο νημα του le pro 3 :P, αλλά κατά το δυνατόν της 23s google rom και τη 23s CN μη τις αφήσετε χωρίς περαιτέρω υποστήριξη. Προσφέρουν all around σταθερότητα και μέχρι να βγει, αν βγει , επίσημη nougat από εταιρία, καλύτερα θα ήταν να έχουμε ως βάση αυτές για τώρα. Δεν γνωρίζω αν θα γίνει και μεταπήδηση της google rom σε 26s τίποτα. Αναμένουμε μαζί με τα υπόλοιπα όποια καλούδια :)

Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις δεν μπορεί να το πει με σιγουριά. Σίγουρα και μόνο για οθόνη και Β20 αξίζει.

 

H oθονη στην εκδοση 6/64 ειναι της truly οπως φανταζομαι και στο Χ829 οποτε αν δεν εχεις wind για να χρειαζεσαι την Β20 μεινε στο Χ829...Απο την αλλη 2 gb επιπλεον ειναι καλοδεχουμενα.

Link to comment
Share on other sites

H oθονη στην εκδοση 6/64 ειναι της truly οπως φανταζομαι και στο Χ829 οποτε αν δεν εχεις wind για να χρειαζεσαι την Β20 μεινε στο Χ829...Απο την αλλη 2 gb επιπλεον ειναι καλοδεχουμενα.

Kαι το δικο μου 820 6/64 truly φοραει. Και μιας το αναφεραμε...υπαρχει πουθενα μεσα στη Nougat αυτη η ρυθμιση που ειχε η Tele για επιλογη σε ενταση και τονους χρωματων της οθονης?? Δεν μπορω να τις βρω.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στην αρχική σελίδα σε μια εγκατάσταση ρομ να δεις τι πρεπει να κάνεις. ;)

 

μπορείς αν σου είναι εύκολο να μας εξηγήσεις εσύ ή κάποιος άλλος ποια από τα τρία TWRP να χρησιμοποιήσουμε? Με το 3.0.2.2 μου έλεγε κάτι με encryption, με το δικό σου LeEco_LE_x2-f2fs_X820_822_TWRP_v1_CRISBAL_GR δεν μου έβγαλε τίποτα και πήρα backup στο κινητό και μετά το αντέγραψα στο computer για να μην πιάνει χώρο. Αν είναι εύκολο να το ξεκαθαρίσουμε μια και καλή για εμάς του πιο "χαζούς". Ένα μεγάλο ευχαριστώ και από μένα για ότι έχεις κάνει και κάνεις ακόμα. Είσαι και ο λόγος που πήρα και το κινητό με τέτοια υποστήριξη που έχει από μέρους σου.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

4 μέρες την δοκίμασα και δεν είδα πάνω από 3,5 ώρες. Το θεωρώ βέβαια πολύ καλό για μια τέτοια ρομ που έχει πολύ παραμετροποίηση και αρκετές υπηρεσίες που τρέχουν. Η στοκ κάμερα πάντως είναι αρκετά καλή και τραβάει και 4Κ.

Κερνελ έβαλα και το RR New & black screen. Με το 2ο ειδα καλύτερη αυτονομία.. Λίγο.. Το Laos 2.1 & 2.2 δεν δουλεύει.

 

Το συνολικό πακέτο που προσφέρει η RR 5.7.4 είναι προς το παρόν ανώτερο από αυτό της 5.8.3.Ειδικά στον τομέα της αυτονομίας, η πρώτη συνεργάζεται πολύ καλά με το ΑΚΤ και το Greenify. Η RR 5.7.4 είναι πραγματικά ό,τι καλύτερο έχω εγκαταστήσει στο τηλέφωνο ως τώρα. Όμως η ανησυχία μου και η περιέργεια μου με οδηγεί πάντα να δοκιμάζω τα επόμενα που βγαίνουν. Τώρα έχω την 5.8.3 και αντιμετωπίζω υψηλότερη κατανάλωση σίγουρα και κάποιες ελλείψεις στην παραμετροποίηση σε σχέση με την 5.7.4. Ό,τι νεότερο ανακαλύπτω θα σας το παραθέτω εδώ.

 

Υ.Γ. Χρήστο θέλω να καταθέσω επίσης ότι τα backup των RR έως τώρα που έχω κρατήσει, ήταν άχρηστα. Δε δουλέψαν ποτέ. Καμία γνώμη σχετικά...;

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Τέτοια να ακούω!! :) :cool:

 

Le X829 4/64 tele23s

Πως κ πως τον περιμενουμε αυτον τον kernel. Δώσε τον kernel στον λαό σου...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...