Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου, πόσες μέρες έκανε να σου έρθει; Που μένεις, Αθήνα, Θεσσαλονίκη;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε πολλά unboxing βλέπω το x820 με usb-c σε usb-c φορτιστή, είναι όντως έτσι;

Έκανε 18 μέρες από την παραγγελία, μέχρι να φτάσει στη Χαλκίδα.

 

Με USB C ήρθε και το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο έχω την αίσθηση πως όλα τα μοντέλα της εταιρείας εκτός από το νεότερο μοντέλο αυτή την στιγμή είναι refurbrished, γιατί καταρχάς είναι πολύ φθηνότερο και πιο εικονομικό να έχεις μόνο μία γραμμή παραγωγής για ένα και μόνο μοντέλο, και όχι πολλές για πολλά μοντέλα, γιατί την εταιρεία δεν θα την σύμφερε αλλιώς, σε τέτοια οικονομική κατάσταση που είναι, ήδη τα πουλούσε σε πάρα πολύ καλές τιμές, αλλά να πέσει τόσο απότομα η τιμή δεν εξηγείται αλλιώς. Επίσης έχουν παρουσιαστεί αρκετά προβλήματα ποιότητας που μόνο σε ένα ανακατασκευασμένο θα πρόκυπταν. Τα κινητά έρχονται πολλές φορές με σημάδια, που σίγουρα δείχνει χρήση. Η εταιρεία είναι σε έναν όμιλο εταιρειών, που για πολύ καιρό ήταν στα πρόθυρα να φαλυρήσει. Μέχρι τις 30 Μαρτίου που ένας νέος επενδυτης επένδυσε 2,2δις χρήματα που σε συνεργασία με τον χρόνο θα βοηθήσουν την εταιρεία να επανακάμψει.. Η εταιρεία και γενικότερα ο όμιλος δεν φαλύρησαν, όχι τουλάχιστον ακόμα, αλλά σκεφτέιτε, πως τόσο καιρό που πραγματικά η εταιρεία ήταν μέσα, έβγαζε ζημιές, σκεφτείτε, πως η εταιρεία παρήγαγε τηλέφωνα εκείνο τον καιρό, πως εσείς αγοράσατε το αγαπημένο σας Leeco(παρατραβηγμένο xD). Είναι πολύ απλή η μία και μοναδική εξήγηση, η εταιρεία ανακατασκεύαζε χρησιμοποιημένα, χαλασμένα τα τηλέφωνα και τα πουλούσε. Όχι αγαπητέ αγοραστή, δεν ήταν stock, ήταν refurbrished. Η εταιρεία κατασκευάζει πολύ λίγα τηλέφωνα, και πάντα υπάρχει πολύ μικρό stock της στην αγορά, αλλά σταθερά, έτσι ώστε να υπάρχει μία μόνιμη ροή.(όταν είχε κάνει μπαμ στις πωλήσεις, έλενχα gearbest, και σε μία φάση δεν είχε stock, για αρκετές μέρες-Le Max 2) Ελένξτε https://www.snapdeal.com/brand/leeco/refurbished-mobiles?sort=plrty . Στην ίδια τιμή το έδινε πριν μερικές βδομάδες ίσως και μήνα, το gearbest. Μόνο που το πουλούσε σαν καινούργιο. Μερικά στοιχεία που με κρατάνε από το να πάρω το Le Max 2 έναντι του Mi5. Να τονίσω πως όλα αυτά είναι η γνώμη μου και αν κάπου έχω κάνει λάθος να με διορθώσετε, συγγνώμη που το κείμενο δεν είναι καλογραμμένο, ελπίζω να βγάλετε νόημα.

Εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί στο μόνο που διαφωνώ είναι ότι ευθύνεται η εταιρεία,η εταιρεία για εμένα τα πουλάει σαν refurbished στα κινεζομαγαζα και αυτά αντί για refurbished που τα πήρανε ετσι τα πουλάνε σαν καινούργια σε εμας

Για αυτό και προτιμάνε ένα parcial refund από φουλ refund

Αν εγώ έχω μαγαζί και σου πουλήσω μια τηλεόραση πχ samsung και έχει πρόβλημα δε θα σου πω πάρε 100 ευρώ πίσω και κράτα την αλλά φερτην έχει εγγύηση και πάρε τα λεφτά πισω και θα την στείλω στην samsung η στον προμηθευτή να πάρω και εγώ τα δικά μου πισω δε θα χάσω σαν καταστηματάρχης λεφτά για καμία εταιρεία

Αυτοί προτιμάνε να δώσουν κάποια πίσω για δύο λόγους,

1) προφανώς ακόμη έχουν κέρδος άρα το πήρανε στην ξεφτίλα άρα refurbished

2)τι θα πουν στην leeco μας το έδωσες refurbished 80 ευρω το πουλήσαμε σαν καινούργιο 180 άρα φέρε 180 πίσω leeco;

Και τέλος στην χειρότερη αν δεν πιάσει το partial refund σου κάνουν ένα φουλ το επιστρέφεις και το πουλάνε αλλού

Το geekbuying μου απάντησε για φουλ refund με την προϋπόθεση να είναι σε καλή κατάσταση εμφανισιακά για να μπορέσουν να το ξανά πουλήσουν, όποιος θέλει να του στείλω το email

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Hello Ioannis,

 

Thank you for contacting LeEco support. The device that you have is not a U.S device, the phone was release in India and China so for any type of support with that phone you would need to contact them or the place where you purchased it from. Here is the information for China support where the phone was originally release and they can assist you further

 

Μόλις μου ξανά απάντησε η αμερικανική αντιπροσωπεία παιδιά

Στο πρώτο email μου λέγανε πριν ένα μήνα ότι η χ829 δεν είναι ρομ της leeco αλλα προφανώς

custom rom βασισμένη σε συτην

Τα συμπεράσματα δικά σας,

Το μόνο που με προβληματίζει γιατο αν είναι refurbished απλά και όχι έξτρα μοντέλο,γιατί να λείπει η μια μπάντα

Edited by Relin
Link to comment
Share on other sites

Nougat RR, για πάμε σιγά-σιγά...0c1f780c27578be16e2b149ff12514ff.jpg

 

LeMax2 x829 6*128 Nougat RR

Edited by CrisBal
Δημοσίευση ίδιας εικόνας 3 φορές
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς υπάρχει η X829 fastboot έκδοση της ROM για το Χ829, την φλάσαρα, πέρασα και την stock recovery, κι όλα καλά...

 

Αλλά από περιέργεια μετά ξαναπέρασα την TWRP και πάλι μου έβγαλε μήνυμα "decrypt data" με το καλημέρα...πού οφείλεται αυτό;

Ξανά stock recovery λοιπόν, έκανα κι ένα factory reset μέσα από τις Ρυθμίσεις κι είμαστε πάλι στο μηδέν (το δαχτυλικό δεν λειτουργεί και πάλι)

 

Με την ROM που είχα από Banggood όμως, αρχικά, όταν πήγαινα στο μενού "Factory Reset", μου έβγαζε επιλογή αν θέλω να σβήσω και την εσωτερική μνήμη/αποθηκευτικό χώρο...

...με την ΡΟΜ που κατέβασα από εδώ και πέρασα από το fastboot ΔΕΝ μου δίνει την ίδια επιλογή...το factory reset σβήνει - χωρίς δυνατότητα επιλογής ή εξαίρεσης - ΚΑΙ τον αποθηκευτικό χώρο...

 

Και οι δύο είναι 16s

 

Το ίδια παρατήρησα στην επίσημη Indian 19s που είχα δοκιμάσει για λίγο...

 

...να ήταν επιλογη διαθέσιμη μόνο στην πειραγμένη ROM που βάζει το Banggood;;

 

Τελικά το πρόβλημα δεν ήταν με το TWRP...

 

...το έψαξα λίγο και κατέληξα πως όταν σας βγάζει τέτοιο μήνυμα περί ανάγκης "decrypt" / αποκρυπτογράφησης στο TWRP - ΑΝ δεν είχατε εφαρμόσει κάποια encryption (και εδώ δεν ζητάει το κωδικό unlock που μπορεί να έχετε στο κινητό) - είναι επειδή προσπαθεί το TWRP να προσπελάσει τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο και αποτυγχάνει...

...οπότε θεωρεί/υποθέτει ότι έχει κρυπτογραφηθεί, χωρίς να διαπιστώνει πράγματι κάτι τέτοιο...

 

το πρόβλημα όμως οφείλεται κυρίως σε φθορά που επήλθε ύστερα από κάποιο φλασάρισμα...κι αυτό που πρέπει να γίνει είναι να σβηστεί / γίνει φορμάτ ο χώρος του χρήστη, προκειμένου να διορθωθεί...

 

...αυτό γίνεται καλύτερα μέσω adb (δεν θα δώσω την εντολή εδώ μην βιαστεί κανείς και κάνει καμιά πατάτα) και σε κάποιους λειτουργεί και μέσω TWRP (με factory reset wipe)

 

Τώρα ξανακοίταξα τη ρύθμιση του factory reset στις Ρυθμίσεις της ΡΟΜ 16s και η επιλογή που πριν είχε χαθεί - ως προς το φορμάτ του αποθηκευτικού χώρου του χρήστη - τώρα έχει επανέλθει...

...πριν, επειδή μάλλον εντόπιζε το λειτουργικό κάποια ασυνέπεια, με ανάγκαζε να κάνω πλήρες φορμάτ και να χάσω τα δεδομένα του αποθηκευτικού...

...αφού το έκανα, ξαναφλάσαρα το TWRP και πλέον δεν υπάρχει θέμα με ανάγκη αποκρυπτογράφησης....όλα ρολόϊ

 

Οπότε για μένα το πιο σημαντικό είναι

1) Να κρατάτε BACKUP πάντα από την αρχική ΡΟΜ προτού κάνετε τίποτα

2) Να την αντιγράψετε μεταφέρετε στον δίσκο του υπολογιστή σας μέσω εντολής ADB που υπάρχει στον οδηγό στην αρχική σελίδα (κι όχι απλώς με copy>paste)

 

...θα σας σώσει από πολλούς πονοκεφάλους και επιπλέον κόπο...

Link to comment
Share on other sites

Έκανε 18 μέρες από την παραγγελία, μέχρι να φτάσει στη Χαλκίδα.

 

Με USB C ήρθε και το δικό μου.

32 μερες εκανε να ερθει το δικο μου μεσω NL Post.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο στην Nougat δεν πρέπει να δουλεύει το IR Blaster, τσέκαρε το αν μπορείς.

Βάλε την σημερινή Google +RR Remixed . Δουλεύει σφεντόνα... ;)

24_2017_112809_._._EEST.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα δεν ήταν με το TWRP...

 

...το έψαξα λίγο και κατέληξα πως όταν σας βγάζει τέτοιο μήνυμα περί ανάγκης "decrypt" / αποκρυπτογράφησης στο TWRP - ΑΝ δεν είχατε εφαρμόσει κάποια encryption (και εδώ δεν ζητάει το κωδικό unlock που μπορεί να έχετε στο κινητό) - είναι επειδή προσπαθεί το TWRP να προσπελάσει τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο και αποτυγχάνει...

...οπότε θεωρεί/υποθέτει ότι έχει κρυπτογραφηθεί, χωρίς να διαπιστώνει πράγματι κάτι τέτοιο...

 

το πρόβλημα όμως οφείλεται κυρίως σε φθορά που επήλθε ύστερα από κάποιο φλασάρισμα...κι αυτό που πρέπει να γίνει είναι να σβηστεί / γίνει φορμάτ ο χώρος του χρήστη, προκειμένου να διορθωθεί...

 

...αυτό γίνεται καλύτερα μέσω adb (δεν θα δώσω την εντολή εδώ μην βιαστεί κανείς και κάνει καμιά πατάτα) και σε κάποιους λειτουργεί και μέσω TWRP (με factory reset wipe)

 

Τώρα ξανακοίταξα τη ρύθμιση του factory reset στις Ρυθμίσεις της ΡΟΜ 16s και η επιλογή που πριν είχε χαθεί - ως προς το φορμάτ του αποθηκευτικού χώρου του χρήστη - τώρα έχει επανέλθει...

...πριν, επειδή μάλλον εντόπιζε το λειτουργικό κάποια ασυνέπεια, με ανάγκαζε να κάνω πλήρες φορμάτ και να χάσω τα δεδομένα του αποθηκευτικού...

...αφού το έκανα, ξαναφλάσαρα το TWRP και πλέον δεν υπάρχει θέμα με ανάγκη αποκρυπτογράφησης....όλα ρολόϊ

 

Οπότε για μένα το πιο σημαντικό είναι

1) Να κρατάτε BACKUP πάντα από την αρχική ΡΟΜ προτού κάνετε τίποτα

2) Να την αντιγράψετε μεταφέρετε στον δίσκο του υπολογιστή σας μέσω εντολής ADB που υπάρχει στον οδηγό στην αρχική σελίδα (κι όχι απλώς με copy>paste)

 

...θα σας σώσει από πολλούς πονοκεφάλους και επιπλέον κόπο...

Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες. Το backup της αρχικής ROM, με ποιες επιλογές πρέπει να γίνει στο TWRP;
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες. Το backup της αρχικής ROM, με ποιες επιλογές πρέπει να γίνει στο TWRP;

Υπάρχουν όλα στην αρχική σελίδα και σε κάθε ρομ το λέω ξανά και ξανά. Πάντα πριν την αλλαγή της μαμά ρομ παίρνουμε φουλ backup όλα τα κουτάκια στο TWRP για παν ενδεχόμενο και μετά κάνουμε ότι θέλουμε.

Πατάμε Backup τικαρουμε τα πάντα και κάνουμε slide δεξιά να γίνει. Μόλις τελειώσει πάμε στον εσωτερικό χώρο μέσα στον TWRP φάκελο και το αντιγράφουμε σε ένα σκληρό να το έχουμε. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο θα συνεχιστεί η Google test Nougat που έχεις βάλει η να μην περιμένω και να πάω προς την καινούρια νουγκατ; Edited by Xx4m0uR4sS

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Απλα απίστευτη Ρομ.

Μιλάω γιά την σημερινή nougat και επιτέλους root και winbank παρέα.

Ενα μεγάλο μπράβο σε όσους δούλεψαν για αυτό το αποτέλεσμα.

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο θα συνεχιστεί η Google test Nougat που έχεις βάλει η να μην περιμένω και να πάω προς την καινούρια νουγκατ;

 

Όχι πήγαινε στην σημερινή γιατί έχω στήσει εκεί όλα τα libs για να δουλεύουν όλα και έχει καλύτερα αποτελέσματα και καλύτερη τροποποίηση.

Θα την στήνω την άλλη σιγά σιγά με δοκιμές.... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Οδηγός μεταφοράς αρχείων TWRP full nandroid backup από το τηλ στον υπολογιστή χωρίς να καταστραφούν τα αρχεία που συνήθως γίνεται.

 

1. Δημιουργούμε μέσω TWRP recovery το backup με τα partition που θέλουμε.

 

2. Έχοντας εγκατεστημένους τους adb driver στον υπολογιστή και έχοντας συνδεμένο το τηλ με το καλώδιο usb ,πάμε c:\adb

 

3. Πατώντας shift+δεξί κλικ μέσα στο παράθυρο adb επιλέγουμε άνοιγμα εντολών παραθύρου εδώ.

 

4. Πληκτρολογούμε adb devices για να δούμε αν όντως έχουμε συνδεθεί.

 

5. Αφού δούμε τον σειριακό αριθμό της συσκευής μας γράφουμε

 

adb pull /sdcard/TWRP TWRP

 

6. Περιμένουμε να αντιγράφει όλο το backup μέσα στο φάκελο adb.

 

7. Για να αντιγράψουμε τώρα σωστά το backup από τον υπολογιστή στο τηλ χωρίς να έχουμε κατεστραμμένα partition ξανακάνουμε την διαδικασία 1 έως 4 και μετά πληκτρολογούμε

 

adb push TWRP /sdcard/TWRP

 

(Προσοχή, το backup πρέπει να βρίσκεται μέσα στο φάκελο adb για να γίνει η επαναφορά προς το τηλ)

 

Σε τι κατάσταση να είναι το κινητό? σε Fastboot?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι πήγαινε στην σημερινή γιατί έχω στήσει εκεί όλα τα libs για να δουλεύουν όλα και έχει καλύτερα αποτελέσματα και καλύτερη τροποποίηση.

Θα την στήνω την άλλη σιγά σιγά με δοκιμές.... ;)

 

Εγινεεε , επίσης θέλω μια χάρη θα σου στείλω πμ μετά

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Σε τι κατάσταση να είναι το κινητό? σε Fastboot?

 

Ναι πάντα και καλό είναι να μην ποσταρουμε ολόκληρα τα ποστ των άλλων αλλά 1 2 σειρές ή την αρχή ή καλύτερα σκέτο το λινκ που μας πάει στο ποστ. Ευχαριστώ. ;)

Επίσης δεν χρειάζεται απόλυτα.. Τα έχω μεταφέρει με το καλώδιο άπειρες φορές χωρίς πρόβλημα. Αν έχεις μόνο Antivirus απενεργοποιήση.;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Βλέπω πολλές φορές να ρωτάνε παιδιά για οδηγίες στο πως να κάνουν φλάς τη ρομ το τορπ κτλ.. και απορώ τόση δουλειά έχετε ρίξει στο να φτιάξετε τις ρομ και τα σχετικά ..ένα βίντεο το οποίο να δείχνει ακριβώς πώς κάνετε φλάς την ρομ και το τορπ γιατί δεν έχετε κάνει? Και εσείς θά γλιτώσετε από επανειλημμένες ​ερωτήσεις αλλά και εμείς τα νουμπάκια θά πάρουμε μία καλύτερη ιδέα στο τι ακριβώς πρέπει να κάνουμε.. γιατί αλλιώς είναι να βλέπεις τό βίντεο βήμα βήμα και αλλιώς να διαβάζεις τις οδηγίες πού πολλές φορές έχουν ορους αλλά και βήματα πού δεν είμαστε εξοικειωμένοι.

Ξέρω έχετε πολλά και ο χρόνος είναι λίγος αλλά ποιο πολύ χρόνο χάνετε στο να απαντήσετε στα ίδια κάθε φορά αλλά και κουράζεστε με όλο αυτό.

Είδα ένα βίντεο στο YouTube για το δικό μας κινητό.. στο πώς να κάνεις φλας όλα από την αρχη καθε βήμα αλλά ήταν στα ισπανικά και άντε να καταλάβες τι έλεγε.

Πιστεύω κατά την γνώμη μου πάντα ένα βίντεο στο YouTube θα μας ήταν πάρα πολύ χρήσιμο σε μας που δεν ξέρουμε, σε εσάς πού είσαστε αετόπουλα μπορεί να σάς φανεί περιττό αλλά πιστέψτε με θα βοηθήσετε αρκετούς .

Αν πάλι δεν μπορείτε η δεν θέλετε στη τελική δεν τρέχει κάτι.. πάλι φίλοι, ήδη εκτιμούμε όλη την δουλειά που έχετε ρίξει και συνεχίζετε να ρίχνετε για μια συσκευή που τελικά δεν ξέρω αν το αξίζει.

sorry αν σας κούρασα

Edited by Stathis86
Link to comment
Share on other sites

Το βιντεο είναι περιττό θεωρω, ομως ισως να βοηθήσει κάποιους.

Οσο για τις οδηγιες και τις ερωτησεις, πάντα θα υπαρχουν ;)

 

Πανω σε αυτο ας ρωτήσω κατι.

Απο eui σε cm/los/aosp/RR και λοιπές Ρομ, ΤΙ επιλέγουμε για wipe στο TWRP?

Αντιστοιχη ερωτηση και απο cm/aosp/κλπ σε eui

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Σε τι κατάσταση να είναι το κινητό? σε Fastboot?

 

Σε κατάσταση recovery όχι fastboot

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι πάντα και καλό είναι να μην ποσταρουμε ολόκληρα τα ποστ των άλλων αλλά 1 2 σειρές ή την αρχή ή καλύτερα σκέτο το λινκ που μας πάει στο ποστ. Ευχαριστώ. ;)

Επίσης δεν χρειάζεται απόλυτα.. Τα έχω μεταφέρει με το καλώδιο άπειρες φορές χωρίς πρόβλημα. Αν έχεις μόνο Antivirus απενεργοποιήση.;)

 

Χρήστο σε recovery πρέπει να είναι για την αντιγραφή του backup στο δίσκο

Εμένα όσες φορές και να δοκίμασα μου έβγαινε εσφαλμένο το system κατά την επαναφορα. Με τον οδηγό οχι

Edited by hunters1977
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Σε κατάσταση recovery όχι fastboot

 

 

Χρήστο σε recovery πρέπει να είναι για την αντιγραφή του backup στο δίσκο

Εμένα όσες φορές και να δοκίμασα μου έβγαινε εσφαλμένο το system κατά την επαναφορα. Με τον οδηγό οχι

 

Όταν όμως είμαστε σε twrp πως βλέπει ο υπολογιστής το κινητο? Μόλις πήρα το backup σύνδεσα το κινητό αλλά με το adb devices δεν έβλεπε καμία συσκευή. Τι άλλο πρέπει να κάνω? Να περάσω κάποιους drivers και ποιους?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πρέπει να είναι περασμένοι οι drivers. Πρώτη σελίδα έχει οδηγους

 

Υπάρχει κάποια εντολή για να βλέπουμε επακριβώς τα περιεχόμενα (τη δομή φακέλων) της συνδεδεμένης συσκευής;

κι έτσι να γράφουμε την ορθή διαδρομή φακέλων;

 

Γιατί τώρα η εντολή δεν μπορεί να "τραβήξει" το backup που έκανα...ενώ βλέπει τη συσκευή με την εντολή "fastboot devices", μου βγάζει λάθος όταν με τη κάτωθι εντολή πάω να αντιγράψω δεδομένα

adb pull /sdcard/TWRP TWRP

 

Επίσης, στον οδηγό σου για φλασάρισμα της fastboot ROM μου βγάζει ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ (το έχω κάνει 3 φορές μέχρι τώρα) τα ακόλουθα σφάλματα:

C:\170120-X829-5.8.016S-6.0\tools>fastboot flash ddr ddr.mbn

error: cannot load 'ddr.mbn'

 

C:\170120-X829-5.8.016S-6.0\tools>fastboot flash pmic pmic.elf

error: cannot load 'pmic.elf'

 

C:\170120-X829-5.8.016S-6.0\tools>fastboot flash pmicbak pmic.elf

error: cannot load 'pmic.elf'

 

C:\170120-X829-5.8.016S-6.0\tools>fastboot flash splash splash.img

error: cannot load 'splash.img'

 

Τα υπόλοιπα φλασάρονται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολη την παρεα.

Χρηστο εβαλα την "Nougat 7.1.2 G+RR+Gapps remixed" εξαιρετική δουλειά !!!:up:

Ερωτηση, εχει ρυθμιση για να ανοιγει αυτοματα η οθονη οταν ανοιγω το 'πορτακι' της θηκη του κινητου;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω;

Που έχετε δει ότι έχουν διαφορετική οθόνη το χ829 με το χ820;

Ολα τα sites στα specs το δίνουν ακριβώς ίδια οθόνη μόνη διαφορά η μπάντα

Ακόμα και στο GSMArena στα σχόλια ή στο xda όλοι λένε πως είναι απολύτως ίδια χωρίς καμία διαφορά στο hardwareκαι στην οθόνη

Όσοι το λέτε που ήταν η πηγή σας που το διαβάσατε;αν μπορεί κάποιος ας γράψει το link, γιατί αν ισχύει όλα τα άλλα sites συμπεριλαμβανομένου και αυτού που το αγόρασα ψεύδονται οπότε ίσως μπορέσω να χτυπήσω ένα καλό partial refund χεχε

Τα πρωτα χ820 είχαν sharp οθόνη. Όμως υπάρχουν X820 με truly. Στην αρχή όλα είχαν sharp οθόνη και ποιοτικό fp. Στην πορεία και λόγο ζήτησης και αδυναμία ανταπόκρισης εμφανίστηκαν X820 με truly και όχι τόσο καλό fp. Αυτά που πουλιούνται στην αγορά της Ινδίας ονομάστηκαν x822.

 

Επειδή η παραγωγή έχει σταματήσει τώρα ότι κυκλοφορεί είναι stock αρα δύσκολο να βρεις sharp οθόνη σε X820.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα πρωτα χ820 είχαν sharp οθόνη. Όμως υπάρχουν X820 με truly. Στην αρχή όλα είχαν sharp οθόνη και ποιοτικό fp. Στην πορεία και λόγο ζήτησης και αδυναμία ανταπόκρισης εμφανίστηκαν X820 με truly και όχι τόσο καλό fp. Αυτά που πουλιούνται στην αγορά της Ινδίας ονομάστηκαν x822.

 

Επειδή η παραγωγή έχει σταματήσει τώρα ότι κυκλοφορεί είναι stock αρα δύσκολο να βρεις sharp οθόνη σε X820.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Συγνώμη αλλά αυτά που αναφέρεις για τις οθόνες δεν προκύπτουν από πουθενά. Από που προκύπτει η υπεροχή της Sharp οθόνης έναντι της Truly? Έχω δει και τις δύο και η Truly είναι σαφώς ανώτερη κατά την γνώμη μου. Άρα δεν υπάρχει αντικειμενική υπεροχή με βάση τεχνικά στοιχεία. Επίσης όλα τα X820 6/64 από την αρχή μέχρι το τέλος είχαν Truly οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να βαλω τους φακελους των kernel και profiles μεσα στον φακελο του Viper4Android αλλα δεν μπορω να τον βρω στη νεα nougat. Mηπως πρεπει να τον δημιουργησουμε μονοι μας στην sd card και να πεταξουμε τα kernel &profiles μεσα?? Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...