Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα παρέλαβα απο το tomtop το χ829 4/64 είχε ταινιες στα πλαγια και το κινητο μπρος πισω ζελατινα.

 

πολυ ωραιο το κινητο πολυ γρηγορο , το δακτυλικο αποτυπωμα μια χαρα δεν εχει καποιο θεμα ηρθε με την5,8,016s έχει ελληνικα.

δεν έχει κινεζικες εφαρμογες. πως εμφανιζετε η ταχυτητα wifi; και που ειναι ο ελεγχος για ενημερωσεις;

Edited by panagos22
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο το κινητο πολυ γρηγορο , το δακτυλικο αποτυπωμα μια χαρα δεν εχει καποιο θεμα ηρθε με την5,8,016s έχει ελληνικα.

δεν έχει κινεζικες εφαρμογες. πως εμφανιζετε η ταχυτητα wifi; και που ειναι ο ελεγχος για ενημερωσεις;

 

Settings >

DUAL sim & mobile Network >

Data management >

Ρυθμίσεις (εικονίδιο πάνω δεξιά) >

Display real-time Speed > ON

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι type-c αυτο. Ουτε αυτο που ποσταρες εχτες οτι παρελαβες ειναι. (αν εισαι ο ιδιος δε θυμαμαι τωρα)

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. ;)

Στην αρχική σελίδα θα βρείτε 2 νέες ρομ.

26s full debloated χωρίς Leeco υπηρεσίες για τους λάτρεις των καθαρών EUI.

Nougat RR+Google Rom (CrisBal) mixed +Gapps + Dual camera new OIS.

Καλό φλασάρισμα... :p

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι να περάσω για την πρώτη custom ROM στο καινούριο 820 μου, οπότε θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: έχοντας εγκατεστημένο το LeEco_LE_x2-f2fs_X820_822_TWRP_v1_CRISBAL_GR, ποιες επιλογές πρέπει να τσεκάρω για να κάνω ένα backup τέτοιο που να μπορεί να επαναφέρει το κινητό στην ίδια ακριβώς κατάσταση, για κάθε ενδεχόμενο;

 

Εξ ορισμού είναι επιλεγμένα τα ακόλουθα:

Boot

Data

System

 

Ενώ υπάρχουν ακόμα τα:

Cache

Recovery

System image

EFS

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι type-c αυτο. Ουτε αυτο που ποσταρες εχτες οτι παρελαβες ειναι. (αν εισαι ο ιδιος δε θυμαμαι τωρα)

 

Το καινούριο μοντέλο:

https://m.banggood.com/BlitzWolf-AmpCore-BW-TC5-3A-USB-Type-C-Braided-Charging-Data-Cable-3_33ft1m-With-Magic-Tape-Strap-p-1144832.html?rmmds=search

 

Το "παλιό" μοντέλο

https://m.banggood.com/BlitzWolf-BW-TC1-3A-USB-Type-C-Braided-Charging-Data-Cable-3_33ft1m-With-Magic-Tape-Strap-p-1118457.html?rmmds=search

 

Και τα 2 περίπου ίδια τιμή έχουν και flashsale, οπότε διαλέξτε. Πάντως πολύ καλά είναι, μονο 2,63Ε βγαινει το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα αξιόπιστο (Σε θέμα εγγύησης κτλ) μαγαζί που να έχει το Le Max 2 6/64 κάτω από 215Ε max;

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα 207€ από Banggood.

 

Το Banggood είναι καλό σε θέμα εγγύησης; Δεν έχω αγοράσει ποτέ τίποτα από Banggood.

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο μοντέλο:

https://m.banggood.com/BlitzWolf-AmpCore-BW-TC5-3A-USB-Type-C-Braided-Charging-Data-Cable-3_33ft1m-With-Magic-Tape-Strap-p-1144832.html?rmmds=search

 

Το "παλιό" μοντέλο

https://m.banggood.com/BlitzWolf-BW-TC1-3A-USB-Type-C-Braided-Charging-Data-Cable-3_33ft1m-With-Magic-Tape-Strap-p-1118457.html?rmmds=search

 

Και τα 2 περίπου ίδια τιμή έχουν και flashsale, οπότε διαλέξτε. Πάντως πολύ καλά είναι, μονο 2,63Ε βγαινει το πρώτο.

 

Η απλά αν θέλεις κάτι λίγο μεγαλύτερο, https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-TC2-3A-USB-Type-C-Braided-Charging-Data-Cable-6ft1_8m-With-Magic-Tape-Strap-p-1118458.html?rmmds=myorder.

 

Chris ή όποιος μπορεί να ξέρει, δεν βρίσκω από Launcher Pro το com.android.RTN; Μπορώ να δω διαφορετικά αυτό που ψάχνω; (Εννοείται δοκίμασα από dialer πρώτα).

LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

7

Ετοιμάζομαι να περάσω για την πρώτη custom ROM στο καινούριο 820 μου, οπότε θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: έχοντας εγκατεστημένο το LeEco_LE_x2-f2fs_X820_822_TWRP_v1_CRISBAL_GR, ποιες επιλογές πρέπει να τσεκάρω για να κάνω ένα backup τέτοιο που να μπορεί να επαναφέρει το κινητό στην ίδια ακριβώς κατάσταση, για κάθε ενδεχόμενο;

 

Εξ ορισμού είναι επιλεγμένα τα ακόλουθα:

Boot

Data

System

 

Ενώ υπάρχουν ακόμα τα:

Cache

Recovery

System image

EFS

 

Το 1ο σου backup να τα έχει όλα τικαρισμενα για παν ενδεχόμενο. Τα επόμενα μόνο Data system boot

Καλυτερα καποια στιγμή να βάλεις το τελευταίο επίσημο TWRP 3.1.1-0x2 για να έχεις κι άλλες επιλογές.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Να την περασουμε dirty πανω απ τη nougat ver 1.0??????

 

Δοκίμασε αν και νομίζω ότι δεν θα κάτσει καλά. Κάνε Data dalvik cache & cache.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Η απλά αν θέλεις κάτι λίγο μεγαλύτερο, https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-TC2-3A-USB-Type-C-Braided-Charging-Data-Cable-6ft1_8m-With-Magic-Tape-Strap-p-1118458.html?rmmds=myorder.

 

Chris ή όποιος μπορεί να ξέρει, δεν βρίσκω από Launcher Pro το com.android.RTN; Μπορώ να δω διαφορετικά αυτό που ψάχνω; (Εννοείται δοκίμασα από dialer πρώτα).

 

Αυτή είναι διεργασία. Κατέβασε από playstore το AppShortcut και πάτα activities και δες τα πάντα. Τι θες να κάνεις?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι διεργασία. Κατέβασε από playstore το AppShortcut και πάτα activities και δες τα πάντα. Τι θες να κάνεις?

Για refubrished να δω από περιέργεια. Αλλά ούτε με το AppShortcut μπορώ.

Κάτι ακόμα τώρα που σε βρήκα

  • Ξέρεις γιατί δεν έχει εικόνα στο εικονίο του ημερολογίου και του ρολογιού;
  • Το WPS Office κρασάρει, τι να κάνω;

Επίσης μήπως μπορείς να μου πείς γιατί στο Google Acc μου το εμφανίζει σαν Le 3 Pro (Le 3) κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι καλά τι έλεγε;

Edited by V3Ge7t0_6
LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρα σας...Η ερωτηση μου αφορα ιδιαιτερα τους χρηστες στην περιοχη της Θεσσαλονικης και ιδιαιτερα τους κατοχους της εκδοσης 6/64 αν εχουν σημα 4G me Vodafone.Υπαρχει καποια ρυθμιση μηπως? Σε παλια συσκευη ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ LTE με κιτκατ 4.4.4 ειχα μπει στο BAND MODE ΜΕΣΩ του *#*#4636633#*#* και ειχα κανει τα μαγικα μου για να εχει 4G.Και ειμαι τωρα βλεποντας τα και τα 2 και το ενα εχει φουλ σημα 4G και το le max 2 στα 3G.Kαμια ιδεα? Επισης με την βοηθεια του aida 64 διαπιστωσα οτι φορα την Τruly και οχι την Sharp οθονη.Με το δαχτυλικο δεν ασχοληθηκα γιατι ειναι της κυριας και δεν το χρησιμοποιει.

 

Εγώ έχω το 820 4/32 στην ένα σιμ έχω Wind και πιάνει και δείχνει 4G.

Στην δύο σιμ έχω Vodafone.

Την ενεργοποίησα, την άλλαξα γιατί μου είπαν ότι ίσως ήταν παλιά η κάρτα.. Στο τέλος τους πήγα και το κινητό να το δούνε σ ένα κατάστημα...

Το αποτέλεσμα συνεχίζει να γράφει και να δείχνει ότι είναι 3 G..

Τα παιδιά από την Vodafone μου είπαν ότι μπορεί να δείχνει 3G αλλά πιθανόν να λαμβάνει κανονικά 4G γιατί όλα συνηγορούν σε αυτό ..

Ήθελαν να βρουν πως μπορούν να αλλάξουν τον τύπο της σιμ δύο, από 4G σε 3G και να τσεκάρουν ότι όντως είναι σε 4G αλλά εγώ τους έδειξα μόνο εκεί που αλλάζουν και οι δύο κάρτες τον τύπο που επιλέγουμε .. Δεν ήξερα αν έχει σημείο να αλλάξει η κάθε μια χωριστά..

Οπότε συνεχίζω να βλέπω να γράφει Wind 4G, Vodafone 3G..

Βέβαια μια φορά που είχα data Vodafone οφείλω να πω ότι ήταν εξίσου γρήγορο.. Δεν έκανα sped test για να ξέρω τι ταχύτητα είχα.. Και το έχω στο μυαλό μου για κάποια φορά στο μέλλον..

Απλά σου είπα την εμπειρία μου..

Προσωπικά εκτός του fp που κάνει δύο και τρεις φορές πολλές φορές για να ανοίξει...

Είμαι Σούπερ ευχαριστημένος μέχρι τώρα..

Είμαι με την 15 s την μεταφρασμένη εν μέρη (όχι όλα) του καταστήματος geekbuying και επειδή είμαι άσχετος δεν έχω πειράξει τίποτα..

Αλλά το κινητό μας είναι Σπέσιαλ επιλογή και το συνιστώ σε όσους έχουν έστω και λίγες επιφυλάξεις..

Συν ότι παιδιά, υπάρχει ο Χρήστος και ο Τάσος και πολλά ακόμα αξιόλογα άτομα στο θέμα μας για το κινητό μας.. Και ένα τεράστιο μπράβο για το χρόνο τους και τις πολύτιμες συμβουλές και βοήθειες για την βελτίωση της κινητάρας μας!!

Που νομίζω ότι αυτό το κάνει ακόμα πιο HOT και πιο ελκυστική επιλογή!!!

Καλά να περνάτε όλοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Το Banggood είναι καλό σε θέμα εγγύησης; Δεν έχω αγοράσει ποτέ τίποτα από Banggood.

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Το Banggood είναι καλό σε θέμα εγγύησης; Δεν έχω αγοράσει ποτέ τίποτα από Banggood.

 

Από τα καλύτερα μαγαζιά στο θέμα της εγγύησης. Δίνουν μέχρι κ την δυνατότητα να καλύψουν το κόστος επισκευής για να μην το στείλεις πίσω.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Για refubrished να δω από περιέργεια. Αλλά ούτε με το AppShortcut μπορώ.

Κάτι ακόμα τώρα που σε βρήκα


  • 1. *]Ξέρεις γιατί δεν έχει εικόνα στο εικονίο του ημερολογίου και του ρολογιού;
    2. ]Το WPS Office κρασάρει, τι να κάνω;

3. Επίσης μήπως μπορείς να μου πείς γιατί στο Google Acc μου το εμφανίζει σαν Le 3 Pro (Le 3) κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι καλά τι έλεγε;

0. Δεν το βλέπεις αυτό πουθενά μόνο με ώρες χρήσης αλλά με νέα ρομ μηδενίζει.

1. Άλλαξε θέμα ακόμα με το eui είσαι? Έχει χιλιάδες απίστευτα..

2. Κάνε ενημέρωση από playstore είναι πολύ παλιά έκδοση 3 πίσω ήδη..

3. Γιατί οι έξυπνοι της LeEco το έχουν Default στον framework-res.apk. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχω βαρεθεί κάθε τρεις μέρες να περνάω λογαριασμούς, apps και ρυθμίσεις απ την αρχη. Γι αυτό λέω, μπας και το γλυτώσω. Είχες τίποτα feedback για τις μικρο ρυθμισεις του δακτυλικου; Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το 820 4/32 στην ένα σιμ έχω Wind και πιάνει και δείχνει 4G.

Στην δύο σιμ έχω Vodafone.

Την ενεργοποίησα, την άλλαξα γιατί μου είπαν ότι ίσως ήταν παλιά η κάρτα.. Στο τέλος τους πήγα και το κινητό να το δούνε σ ένα κατάστημα...

Το αποτέλεσμα συνεχίζει να γράφει και να δείχνει ότι είναι 3 G..

Τα παιδιά από την Vodafone μου είπαν ότι μπορεί να δείχνει 3G αλλά πιθανόν να λαμβάνει κανονικά 4G γιατί όλα συνηγορούν σε αυτό .. !!!

Το κινητό λαμβάνει και στις 2 κάρτες 4G και είναι Dual standby.

Όμως όπου επιλέξεις να έχει 4G εκεί θα έχει στην άλλη 3G αν επιλέξεις την 2 sim για 4G τότε η 1 θα είναι 3G.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα 207€ από Banggood.

 

Φίλε μου, πόσες μέρες έκανε να σου έρθει; Που μένεις, Αθήνα, Θεσσαλονίκη;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε πολλά unboxing βλέπω το x820 με usb-c σε usb-c φορτιστή, είναι όντως έτσι;

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου περρισευει ενας αισθητηρας δαχτυλικου αποτυπωματος χρωμα ασημι, καινούργιος οποίος ενδιαφέρεται σε πμ, ευχαριστώ.

 

Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο έχω την αίσθηση πως όλα τα μοντέλα της εταιρείας εκτός από το νεότερο μοντέλο αυτή την στιγμή είναι refurbrished, γιατί καταρχάς είναι πολύ φθηνότερο και πιο εικονομικό να έχεις μόνο μία γραμμή παραγωγής για ένα και μόνο μοντέλο, και όχι πολλές για πολλά μοντέλα, γιατί την εταιρεία δεν θα την σύμφερε αλλιώς, σε τέτοια οικονομική κατάσταση που είναι, ήδη τα πουλούσε σε πάρα πολύ καλές τιμές, αλλά να πέσει τόσο απότομα η τιμή δεν εξηγείται αλλιώς. Επίσης έχουν παρουσιαστεί αρκετά προβλήματα ποιότητας που μόνο σε ένα ανακατασκευασμένο θα πρόκυπταν. Τα κινητά έρχονται πολλές φορές με σημάδια, που σίγουρα δείχνει χρήση. Η εταιρεία είναι σε έναν όμιλο εταιρειών, που για πολύ καιρό ήταν στα πρόθυρα να φαλυρήσει. Μέχρι τις 30 Μαρτίου που ένας νέος επενδυτης επένδυσε 2,2δις χρήματα που σε συνεργασία με τον χρόνο θα βοηθήσουν την εταιρεία να επανακάμψει.. Η εταιρεία και γενικότερα ο όμιλος δεν φαλύρησαν, όχι τουλάχιστον ακόμα, αλλά σκεφτέιτε, πως τόσο καιρό που πραγματικά η εταιρεία ήταν μέσα, έβγαζε ζημιές, σκεφτείτε, πως η εταιρεία παρήγαγε τηλέφωνα εκείνο τον καιρό, πως εσείς αγοράσατε το αγαπημένο σας Leeco(παρατραβηγμένο xD). Είναι πολύ απλή η μία και μοναδική εξήγηση, η εταιρεία ανακατασκεύαζε χρησιμοποιημένα, χαλασμένα τα τηλέφωνα και τα πουλούσε. Όχι αγαπητέ αγοραστή, δεν ήταν stock, ήταν refurbrished. Η εταιρεία κατασκευάζει πολύ λίγα τηλέφωνα, και πάντα υπάρχει πολύ μικρό stock της στην αγορά, αλλά σταθερά, έτσι ώστε να υπάρχει μία μόνιμη ροή.(όταν είχε κάνει μπαμ στις πωλήσεις, έλενχα gearbest, και σε μία φάση δεν είχε stock, για αρκετές μέρες-Le Max 2) Ελένξτε https://www.snapdeal.com/brand/leeco/refurbished-mobiles?sort=plrty . Στην ίδια τιμή το έδινε πριν μερικές βδομάδες ίσως και μήνα, το gearbest. Μόνο που το πουλούσε σαν καινούργιο. Μερικά στοιχεία που με κρατάνε από το να πάρω το Le Max 2 έναντι του Mi5. Να τονίσω πως όλα αυτά είναι η γνώμη μου και αν κάπου έχω κάνει λάθος να με διορθώσετε, συγγνώμη που το κείμενο δεν είναι καλογραμμένο, ελπίζω να βγάλετε νόημα.

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...