Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια ρομ φορας?

Και τι θα αλλαξεις ωστε να μην ανοιγοκλεινει????

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Cris εγώ πέρασα 26 cn. επιτέλους όλα έφτιαξαν ακόμα και τα ακουστικά.συγχαρητήρια για την δουλειά σου. καμία 10αρια σουβλάκια και ένα καφάσι μπύρες το λιγότερο σε donate που μπορώ να κάνω..(μιλάω ειλικρινά)..
Link to comment
Share on other sites

'Ενα δικό μου wallpaper για το max 2 για όποιον αρέσει να το χρησιμοποιήσει. 1440x2560

le_max2.jpgхостинг изображений gif

Edited by slouts
Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Καλημέρα Stathis86 αγόρασα το le max 2 x820 από Banggood με 6 GB ram και 64 rom και εγώ πρόβλημα και εγώ με το αποτύπωμα αλλά όχι από την αρχή το χάρηκα 3 μέρες περίπου και απότομα μετά από ένα βράδυ φόρτισης τέλος καμιά ανταπόκριση χωρίς βέβαια να βάλω κάποια ρομ από εδώ γιατί σοφά έχει γράψει ο Χριστός ότι δεν πειράζουμε αν δεν τσεκάρουμε πρώτα, τώρα μπορείς να μου στείλεις το λινκ από Banggood;

 

Μετά από λίγη προσπάθεια βρήκα πως να κάνω παράθεση σε σχόλιο μέλους και να του απαντάω στην ουσία και επισεις πως να σβήνω ή να τροποποιω τα μηνύματα μου.

Λοιπόν το λινκ για το 23ς είναι αυτό

https://bbs.le.com/zt/eui/le_max2.html

Και είναι πανεύκολο να το περάσεις.

Καλή επιτυχία

Edited by Stathis86
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. CrisBal και στην υπολοιπη παρεα. Το Link για την Nougat δεν δουλευει.

 

Λογικά το ξανά ανεβάζει με τις αλλαγές, υπομονή :)

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το ξανά ανεβάζει με τις αλλαγές, υπομονή :)

Εχεις δικιο. Δεν ειχα προσεξει οτι το εγραφε. Υπομονη.

http://www.myphone.gr/forum/image/vBulletin_logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι θα το περασουμε dirty απο πανω εε??

 

Έτσι θέλω να πιστεύω

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την κινέζικη 23s και πετούσε το κινητό, ακαριαία αποκριση...

...πιο γρήγορη μου φάνηκε από την μονταρισμένη 23s που είχα δοκιμάσει εδώ, μπορεί να κάνω και λάθος.

 

...αλλά μου εβγαζε κάποιο σφάλμα με μια υπηρεσία "domain" και το έβγαλα...δεν ήμουν συνδεδεμένος στο διαδίκτυο και η κινεζική έκδοση έχει μέσα όλες τις σχετικές υπηρεσίες Leeco, οπότε ίσως γι αυτό...

...δυστυχώς όμως δεν άλλαξε κάτι στην (μη) απόκριση του δαχτυλικού αναγνώστη...

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που θέλουμε να μείνουμε με την tele 23s θα συνεχίσουμε να έχουμε ΟΤΑ ;
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7199230#post7199230

Αρχισαν τα όργανα... Παραιτήθηκε ο ιδρυτής και CEO της LeEco

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

@CrisBal από ένα x820 με 5.9.023s(stable) σε ποια δική σου να μεταφερθω, αν είναι δυνατόν χωρίς FR, ( θέλει ελληνικα)... δώσε τον οδικό χάρτη... (unlocked bootloader)

Ευχαριστώ

Edited by ktax
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με μια γενική απάντηση,το κινητό αξίζει τα λεφτά του...ενδεχομένως να το αγοράσω (την χ829 εκδοση) και θα ήθελα να μαθω 2 πραγματα:

1)από μπαταρία βγάζει μέρα; μου φαινονται λιγα τα 3100 για 2κ αναλυση και τοσο μεγαλη οθονη

2)μια ρομ σταθερή που να μη χρειάζεται συνέχεια αλλαγές υπάρχει; για μια ρομ του ιταλού είχα ακούσει..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με μια γενική απάντηση,το κινητό αξίζει τα λεφτά του...ενδεχομένως να το αγοράσω (την χ829 εκδοση) και θα ήθελα να μαθω 2 πραγματα:

1)από μπαταρία βγάζει μέρα; μου φαινονται λιγα τα 3100 για 2κ αναλυση και τοσο μεγαλη οθονη

2)μια ρομ σταθερή που να μη χρειάζεται συνέχεια αλλαγές υπάρχει; για μια ρομ του ιταλού είχα ακούσει..

Official 20s η 23s αν δε σε νοιάζουν τα ελληνικά,σφερατες και δεν ανησυχείς ποτέ για το αν δεν δουλεύει το ά η το β στο κινητό εκτός βέβαια από το fingerprint που από ότι έχω καταλάβει είναι λαχείο, ούτε μισό buh ούτε ανησυχείς αν ποτέ ο Χρήστος πάρει άλλο κινητό και σταματήσει το support και μείνεις με τα bug που δεν πρόλαβε να φτιάξει

Μπαταρία μια φορά κάθε 24 ώρες ίσως και λίγο παραπάνω θέλει φόρτιση και πίστεψε με είμαι άνθρωπος δεν το αφήνω από το χέρι

Link to comment
Share on other sites

Official 20s η 23s αν δε σε νοιάζουν τα ελληνικά,σφερατες και δεν ανησυχείς ποτέ για το αν δεν δουλεύει το ά η το β στο κινητό εκτός βέβαια από το fingerprint που από ότι έχω καταλάβει είναι λαχείο, ούτε μισό buh ούτε ανησυχείς αν ποτέ ο Χρήστος πάρει άλλο κινητό και σταματήσει το support και μείνεις με τα bug που δεν πρόλαβε να φτιάξει

Μπαταρία μια φορά κάθε 24 ώρες ίσως και λίγο παραπάνω θέλει φόρτιση και πίστεψε με είμαι άνθρωπος δεν το αφήνω από το χέρι

 

Είναι λίγο φορτωμένες με παραπάνω κινεζιές, εδώ που τα λέμε.

Από την 20 στην 23 παρατήρησες διαφορές στη χρήση;

 

Παρόλαυτά στην απόκριση και μένα μου έκανε η επίσημη 23s τρομερή εντύπωση, σαν να έχουν κόψει οπτικά καλούδια.....αλλά μου έβγαζε ένα σφάλμα με μια εφαρμογή "domain" ή κάτι τέτοιο...

 

ίσως χρειαζόταν και πλήρες σβήσιμο ο αποθηκευτικός χώρος για να κάτσει καλά, πηγάινοντας από Indian > Chinese, δεν ξέρω...αλλά παρότι μετέφερα το backup του TWRP στον υπολογιστή, φοβάμαι να το σβήσω από τον αποθηκευτικό...

Link to comment
Share on other sites

Official 20s η 23s αν δε σε νοιάζουν τα ελληνικά,σφερατες και δεν ανησυχείς ποτέ για το αν δεν δουλεύει το ά η το β στο κινητό εκτός βέβαια από το fingerprint που από ότι έχω καταλάβει είναι λαχείο, ούτε μισό buh ούτε ανησυχείς αν ποτέ ο Χρήστος πάρει άλλο κινητό και σταματήσει το support και μείνεις με τα bug που δεν πρόλαβε να φτιάξει

Μπαταρία μια φορά κάθε 24 ώρες ίσως και λίγο παραπάνω θέλει φόρτιση και πίστεψε με είμαι άνθρωπος δεν το αφήνω από το χέρι

 

Δηλαδή η 23s μπαίνει χωρίς ξεκλείδωμα bootloader κτλ; Εντάξει τα ελληνικά δεν είναι ανάγκη για μένα.. Αυτή η ρομ είναι "του Ιταλού"? Και τέλος μια πλήρης φόρτιση πόσο διαρκεί;

Link to comment
Share on other sites

Άμα έχεις root + akt με μια φόρτιση από 5 έως 7 ώρες SoT

Αν δεν το χρησιμοποιείς πολύ μια μέρα τουλάχιστον βγάζεις.

Χωρίς akt 4 ώρες SoT ~ 1 μέρα

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, να βαλω κι εγω μερικα ερωτηματα - παρατηρησεις:

1) Στις επιλλογες προγραμματιστη εχει επιλογη για πολλαπλα παραθυρα. Το εχει δοκιμασει κανεις να μας πει τι κανει;

2) Εχει δοκιμασει κανεις να απεγκαταστησει τις Google εφαρμογες που μπηκαν ως εφαρμογες συστηματος με το ΟΤΑ v43; Ρωταω για πιθανοτητα bootloop.

3) To battery calibration γιατι και ποτε προτεινεται να το κανουμε;

4) Οι κωδικοι wifi που αποθηκευονται στα advance settings μπορουμε να τα εχουμε να περασουμε αλλη ρομ; σε καποια αλλη συσκευη;

5) Υπαρχει καποια εφαρμογη qr που να δουλευει οπως η stock; Για παραδειγμα με τη stock σκαναρα το υδατογραφημα ενος wifi και συνδεοταν αυτοματα.

6) Τα Smart Settings δουλευουν ή ειναι υπο κατασκευη; Γιατι τα δοκιμασα και δεν επαιξε κανενα.

7) Το Amoled mode εχει επιδραση μονο στο φοντο της οθονης πολλαπλων λειτουργιων; Γιατι απο το λιγο που τη λειτουργησα δεν ειδα κατι αλλο.

8) Το double tap to wake στις ρυθμισεις ειναι και αυτο υπο κατασκευη; Γιατι το ενεργοποιω, αλλα δε βλεπω κατι.

9) Το notification light αρχισε να αλλαζει χρωματα και συχνοτητα παλμου μονο του μετα το OTA v43. Υπαρχει τροπος να δουμε τις ρυθμισεις του; Δεν εχω μεσα καποια εφαρμογη τυπου Lightflow.

 

Αυτα τα ολιγα :lol::ninja: Αν καποιος ξερει ή εχει σκαλισει κατι ας πει μια κουβεντα. :D

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο φορτωμένες με παραπάνω κινεζιές, εδώ που τα λέμε.

Από την 20 στην 23 παρατήρησες διαφορές στη χρήση;

 

Παρόλαυτά στην απόκριση και μένα μου έκανε η επίσημη 23s τρομερή εντύπωση, σαν να έχουν κόψει οπτικά καλούδια.....αλλά μου έβγαζε ένα σφάλμα με μια εφαρμογή "domain" ή κάτι τέτοιο...

 

ίσως χρειαζόταν και πλήρες σβήσιμο ο αποθηκευτικός χώρος για να κάτσει καλά, πηγάινοντας από Indian > Chinese, δεν ξέρω...αλλά παρότι μετέφερα το backup του TWRP στον υπολογιστή, φοβάμαι να το σβήσω από τον αποθηκευτικό...

Πας απο Indian σε Indian. Σε Chinese πρέπει να σβήσεις το encryption που έχει η Indian για να παίξει σωστά.

Διάβασε τις οδηγίες στην πρώτη σελίδα.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την κινέζικη 23s και πετούσε το κινητό, ακαριαία αποκριση...

...πιο γρήγορη μου φάνηκε από την μονταρισμένη 23s που είχα δοκιμάσει εδώ, μπορεί να κάνω και λάθος.

 

...αλλά μου εβγαζε κάποιο σφάλμα με μια υπηρεσία "domain" και το έβγαλα...δεν ήμουν συνδεδεμένος στο διαδίκτυο και η κινεζική έκδοση έχει μέσα όλες τις σχετικές υπηρεσίες Leeco, οπότε ίσως γι αυτό...

...δυστυχώς όμως δεν άλλαξε κάτι στην (μη) απόκριση του δαχτυλικού αναγνώστη...

 

Καλησπέρα..Μάλλον σου φάνηκε γιατί αποκλέιεται να πηγαίνει καλύτερα με 96 εφαρμογές να τρέχουν από πίσω πρόσθετα και χωρίς κανένα tweak για μπαταρία..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...