Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κρασαρει η εφαρμογη την ωρα που παω να δηλωσω αποτυπωμα.

 

Ναι ειναι γεγονος+ το τηλεφωνο δεν σταματησε να ειναι ζεστο

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν θέλουν τον NOVA και θέλουν να έχουν τον τελευταίο στοκ με ρυθμίσεις σαν του NOVA Κατεβάζουν τον τελευταίο Ελληνικό moded στοκ Launcher και τον φλασαρουν κανονικά από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά.

 

DOWNLOAD Link

 

https://mega.nz/#!5VUSXaRA!PBA9XvhEZGZ6sP2Nmy7vTm6FdA38DvcF1WJAyUwOk4M

 

ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΕΔΩ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7125709#post7125709

 

EUI Camera Fix

 

Η εφαρμογή για την κάμερα είναι της τελευταίας επίσημης 23s. Σε αυτό θα βρούμε το τελευταίο OIS που καθαρίζει το αποτέλεσμα με άλλα φίλτρα και τα μαύρα στίγματα από τα λευκά φόντα μπαίνει και σκέτο από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά για tele_23 και για άλλες ρομ. Όσοι δεν το έχετε καλό είναι να το βάλετε.

 

LINK

https://mega.nz/#!FQlEQaoC!DRYg_4tpmtHp8c58ZkAoeYx-i_NEKc8_KjOD_bAom7I

 

αυτά μπορούμε να τα βάλουμε και σε 19s stable? λογικά ναι. τώρα είδα ότι λέει ¨και για άλλες ρομ". Έβαλα τον launcher και όταν μπαίνει μέσα γράφει o "launcher has stopped". το έβαλα σύμφωνα με τις οδηγίες εγκατάστασης. μήπως να το βάλω από το twrp με install όλο το zip? και μέσω twrp που το έβαλα πάλι τα ίδια. Μάλλον δεν παίζει σε 19s.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

χρηστο πολυ καλη η nougat rom απλα εχει σοβαρο θεμα με την καμερα......η στοκ που εχεις παγωνει οταν βγαζεις φωτο με φλας και η google camera που κατεβασα και δοκιμασα δεν συγχρονιζε το φλας με την φωτο....δηλαδη το φλας αναβε και η φωτο εβγαινε οταν ειχε σβησει.....αυτο γινοταν μια στο αυτοματο φλας και μια στο ενεργο εναλλαξ...η ρομ εκτος απ αυτο το bug ειναι πολυ καλη μεχρι ωρας
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λόγω doze and deep sleep. Μια χαρα ειναι μην βάζετε πολύ χέρι γιατί δεν θα δουλέψει καθόλου... :lol::p

ΧΡΗΣΤΟ έπεσες μέσα, όπως πάντα και στο δικό μου απότομα μέσα σε μια νύχτα τέλος το fp χωρίς καμία αλλαγή της ρομ μόνο με δύο φορτίσεις η οποία η μία ήταν γρήγορη για δοκιμή, είμαι κάτοχος και εγώ του x820 6/64 από banggood δούλεψε τέλεια για 3 μέρες, να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έτσι και αλλιώς δεν ξυπνά με τίποτα!!!

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται

Είμαι νέο μέλος εδώ και ήρθα από λινκ του chrisbal και τον ευχαριστώ πολύ για αυτό

Λοιπόν αγόρασα το le max 2 x820 από Banggood με 6 GB ram και 64 rom.

μόλις έκανα το unboxing και την σχετική διαδικασία πρώτης εκκίνησς συνειδητοποίησα ότι το δακτυλικό αποτύπωμα δεν δουλεύει και έψαξα για αναβάθμιση συστήματος αλλά δεν υπήρχε επιλογή ούτε για αυτό, μίλησα με Banggood και μου στείλανε λινκ να κάνω αναβάθμιση εγώ, κατέβασα το 23ς official stable και αν και δεν είμαι ειδικός στα flash roms και τέτοια τελικά ήταν σχετικά εύκολο αφού είναι γνήσιο δεν χρειάζεται να κάνω φλας αλλά μόνο μετονομασία και update και το έκανα.

Πέτυχε το πείραμα έχω τα 23ς κινέζικα έχω πλέον επιλογή αναβάθμισης πάλι καλά.. αλλά το δακτυλικό αποτύπωμα δεν δουλεύει και πάλι, τέρμα απογοήτευση.

Δεν ξέρω τι να κάνω κάποιος καμία ιδέα? Αν βάλω unnoficial rom του chris θα φτιάξει η είναι θέμα hardware και δεν φτιάχνει?

Ακούω γνώμες παιδιά

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται

Είμαι νέο μέλος εδώ και ήρθα από λινκ του chrisbal και τον ευχαριστώ πολύ για αυτό

Λοιπόν αγόρασα το le max 2 x820 από Banggood με 6 GB ram και 64 rom.

μόλις έκανα το unboxing και την σχετική διαδικασία πρώτης εκκίνησς συνειδητοποίησα ότι το δακτυλικό αποτύπωμα δεν δουλεύει και έψαξα για αναβάθμιση συστήματος αλλά δεν υπήρχε επιλογή ούτε για αυτό, μίλησα με Banggood και μου στείλανε λινκ να κάνω αναβάθμιση εγώ, κατέβασα το 23ς official stable και αν και δεν είμαι ειδικός στα flash roms και τέτοια τελικά ήταν σχετικά εύκολο αφού είναι γνήσιο δεν χρειάζεται να κάνω φλας αλλά μόνο μετονομασία και update και το έκανα.

Πέτυχε το πείραμα έχω τα 23ς κινέζικα έχω πλέον επιλογή αναβάθμισης πάλι καλά.. αλλά το δακτυλικό αποτύπωμα δεν δουλεύει και πάλι, τέρμα απογοήτευση.

Δεν ξέρω τι να κάνω κάποιος καμία ιδέα? Αν βάλω unnoficial rom του chris θα φτιάξει η είναι θέμα hardware και δεν φτιάχνει?

Ακούω γνώμες παιδιά

Ευχαριστώ

 

Σε ολες οσες δοκιμασα (καμια 10αρια και βαλε :D ) ειχε θεμα το finerprint :wacko: οσπου πριν καμια ωρα περασα απο εδω..https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/x82x-resurrectionremix-m-v5-7-4-t3542355 τη RR 5.7.4 και δουλευει σφαιρα.Δεν προλαβα να την χαρω και τσααακ μας πεταει ο Crisbal τη δικια του :p και επειδη προτιμω παντα τα εγχωρια προιοντα (ειμαι και ανυπομονος) θα την περασω αμεσως τωρα για να εχουμε μια αποψη βρε αδερφε :lol::lol::lol:

Ετσι οπως παει το θεμα με βλεπω να το πουλαω το Mate 8 :cry: και να μενω με το Le Max 2;)

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση

Θα ήθελα και εγώ πολυ να δοκιμάσω κάποιες ρομ αλλά έκατσα και διάβασα πολλές σελίδες και αρκετά σχόλια από πριν που έκανα εγγραφή εδώ και φίλε αν ήξερα 2 πράγματα πριν έρθω εδώ τώρα έχω μπερδευτεί ακόμα περισσότερο, όπως βλέπεις δεν είχα ποτέ καμία σχέση με γλώσσες προγραμματισμού και διάφορα προγράμματα και γενικά να ασχοληθώ με κινητα σε τέτοιο βαθμό.. απο'τι βλέπω κάποια από τα παιδιά εδώ είναι ταλέντα και είναι πάρα πολύ καλό αυτό διότι η αγορά πλέον τείνει στα κινητά και έχουν γίνει super υπολογιστές στα χέρια μας και αν ξέρεις να τα "πειράξεις" για να τα βελτιώσεις και να ξεκλειδώσες όλες τις δυνατότητες τους είναι πάρα πολύ καλό.

Εγώ ψαχνω ρομ χωρις errors και να δουλεύουν όλα ώστε να μην ξανασχοληθω απλά να κάνω update απο το σύστημα όταν και άμα βγαίνουν, δλδ ότι κάνω να το κάνω μια φορά.

Καλή τύχη στην αλλαγή τις ρομ θα περιμένω αποτελέσματα

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στη nougat η footej camera κρασαρει στο video. Αφαιρεσα και τη Snap και εβαλα open camera και δουλευει κανονικα. Επισης κρασαρουν οι ρυθμισεις οταν πας να βαλεις δακτυλικο αποτυπωμα

 

Edit: snap camera hdr δουλευει κανονικα

Edited by mythos01
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, Εκτως απο την καμερα με τα προβληματακια της το fingerprint που δεν δουλευει εχει και φοβερο batery drain στο 8ωρο νυχτας που τα εκλεισα με greeify εφαγε 8% απο 2-3% συνηθως και με συνολο 40 λεπτα sot μου εμεινε 60%. Αυτα μεχρι στιγμης το gmail στελνει κανονικα ειδοποιησεις το yahoo τιποτα.

Αν δορθωνεται στην πορεια κατι να περιμενουμε αλλιως θελει το χρονο της για να ειναι φουλ λειτουργικη.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Στη nougat η footej camera κρασαρει στο video. Αφαιρεσα και τη Snap και εβαλα open camera και δουλευει κανονικα. Επισης κρασαρουν οι ρυθμισεις οταν πας να βαλεις δακτυλικο αποτυπωμαα

Καλημέρα. Ναι η κάμερα έχει θέματα γι αυτό την στήνω από την αρχή. Το αποτύπωμα δουλεύει μια χαρά και σφαίρα όμως. Πατάτε επόμενο μέχρι την καταχώρηση και είναι οκ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, Εκτως απο την καμερα με τα προβληματακια της το fingerprint που δεν δουλευει εχει και φοβερο batery drain στο 8ωρο νυχτας που τα εκλεισα με greeify εφαγε 8% απο 2-3% συνηθως και με συνολο 40 λεπτα sot μου εμεινε 60%. Αυτα μεχρι στιγμης το gmail στελνει κανονικα ειδοποιησεις το yahoo τιποτα.

Αν δορθωνεται στην πορεια κατι να περιμενουμε αλλιως θελει το χρονο της για να ειναι φουλ λειτουργικη.

 

Καλημέρα. Έχει 1% ανά ώρα. Αυτό αλλάζει βέβαια με AKT αλλά προς το παρόν δεν βλέπω κάτι καλύτερο εκτός και αν αλλάξω καταναλώσεις σε Kernel. Με τον Black screen ίσως να είναι καλύτερο.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ναι η κάμερα έχει θέματα γι αυτό την στήνω από την αρχή. Το αποτύπωμα δουλεύει μια χαρά και σφαίρα όμως. Πατάτε επόμενο μέχρι την καταχώρηση και είναι οκ.

 

Κρασαρει Χρηστο μολις βαλεις το δακτυλο για να περασεις αποτυπωμα,fw 419d 050

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Κρασαρει Χρηστο μολις βαλεις το δακτυλο για να περασεις αποτυπωμα,fw 419d 050

 

Ακριβως δεν προλαβαινεις να κανεις κατι αλλο

Balance hakwpepper χρησιμοποιησα απο την 1η στιγμη

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Κρασαρει Χρηστο μολις βαλεις το δακτυλο για να περασεις αποτυπωμα

Και εμένα το ίδιο.

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Kι εμενα κρασαρε στο δαχτυλικο, μεχρι που το ρουταρα μεσω twrp. Μετα ξαναπροσπαθησα, και ως δια μαγειας τα πηρε τα δακτυλικα μια χαρα.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά το fp είναι θέμα hardware ή software? Είναι δυνατό στην leeco να μην μπορεί να το διορθώσει με ένα update μιας και είναι καθολικό το πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Software 100% είναι αλλά ποιος ξέρει ποσα διαφορετικά μοντέλα αισθητήρων έχουν βάλει στα τηλ. Οπότε δεν διορθώνεται με ένα update αλλά θα γίνουν όλα μπαχαλο. Άλλοι θα παίξουν και άλλοι όχι. Τα πρώτα μοντέλα που έβγαλε ήταν χωρίς προβληματα
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Στα αυθεντικά ακουστικά ενώ ακουώ τα τραγούδια δεν ακούω και δεν με ακούνε όταν με καλούν στο τηλέφωνο!

Παίζει καμιά ρύθμιση μετά την 26s που έβαλα??

Υ.Γ. Με την αλλαγή-αγορά καλωδίου έφτιαξε η φόρτιση του κινητού μου (χ822)!

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

Software 100% είναι αλλά ποιος ξέρει ποσα διαφορετικά μοντέλα αισθητήρων έχουν βάλει στα τηλ. Οπότε δεν διορθώνεται με ένα update αλλά θα γίνουν όλα μπαχαλο. Άλλοι θα παίξουν και άλλοι όχι. Τα πρώτα μοντέλα που έβγαλε ήταν χωρίς προβληματα

Να φανταστω δηλαδη οτι οσοι παραγγελνουν απο Αli new sensors για αντικατασταση απλα θα τον επιουνε??

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα feedback για την αυτονομία

Σχεδον 30 ωρες εκτος πριζας. 5 ωρες σοτ. ΜΟΝΙΜΑ 4g δικτυο. Browsing με chrome, tapatalk. Μουσικη περίπου μιση ωρα. ΚΑΘΌΛΟΥ παιχνιδι. ΧΩΡΙΣ ακτ προφίλ.

 

Δηλωνω ικανοποιημένος με τη μπαταρία παντως.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Στα θετικά:

(1) Πολύ καλύτερο animation στην έναρξη (όταν ανάβεις το κινητό)

(2) Καλύτερη αισθητική

(3) Ελαχιστοποιημένη χρήση αποθηκευτικού χώρου από την ΡΟΜ σε σχέση με την Tele23

(4) Πιο γρήγορη απόκριση της κάμερας σε σχέση με την Tele23 (γυρνάει από την μπροστινή στην πίσω κάμερα πιο γρήγορα)

(5)Ενσωματωμένος ισοσταθμιστής ήχου

 

Στα αρνητικά:

(1) Δεν δείχνει ποσοστό μπαταρίας όταν φορτίζει σβηστό

(2) Κρασάρει όταν η κάμερα είναι γυρισμένη μπροστά και ρυθμισμένη στη φωτογραφία, όταν πατάς το κόκκινο κουμπί

(3) Απουσία ποσοστού μπαταρίας (δεν το δείχνει όταν δεν είσαι στις Ρυθμίσεις Μπαταρίας) και θερμοκρασίας μπαταρίας

(4) Απουσία music player (εγώ κατέβασα το PI)

(5) Απουσία DolbyAtmos από τις Ρυθμίσεις ήχου.

(6) Κρασάρισμα στο live video του FB και όταν προσπαθείς να κάνεις βιντεοκλήση μέσω messenger

 

Συνολικά: Δεν έχει κάτι το συγκλονιστικά καινούργιο πέρα από την αλλαγή της συνολικής αισθητικής. Για παράδειγμα, η κουρτίνα με τις ρυθμίσεις Leeco απουσιάζει, το κινητό γίνεται όπως όλα τα άλλα Android κινητά, που τραβάς την κουρτίνα ρυθμίσεων από πάνω. Προσωπικά επιστρέφω στην Tele23 γιατί τη συνήθισα. Ελπίζω να σας έδωσα χρήσιμες πληροφορίες. Καλή Κυριακή!

Edited by poetryf
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστω δηλαδη οτι οσοι παραγγελνουν απο Αli new sensors για αντικατασταση απλα θα τον επιουνε??

 

Πατοκορφα όμως :D . Άντε θα πω 99% για μην φανώ υπερβολικός.

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Το Fingerprint Sensor δουλεύει στην Nougat χωρίς κανένα πρόβλημα και είναι πολύ γρήγορο. Η κάμερα όμως είναι σημαντικό πρόβλημα γι αυτό και θα ξαναστηθει από την αρχή.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στα θετικά:

Στα αρνητικά:

(1) Δεν δείχνει ποσοστό μπαταρίας όταν φορτίζει σβηστό

(2) Κρασάρει όταν η κάμερα είναι γυρισμένη μπροστά και ρυθμισμένη στη φωτογραφία, όταν πατάς το κόκκινο κουμπί

(3) Απουσία ποσοστού μπαταρίας (δεν το δείχνει όταν δεν είσαι στις Ρυθμίσεις Μπαταρίας) και θερμοκρασίας μπαταρίας

(4) Απουσία music player (εγώ κατέβασα το PI)

(5) Απουσία DolbyAtmos από τις Ρυθμίσεις ήχου.

(6) Κρασάρισμα στο live video του FB και όταν προσπαθείς να κάνεις βιντεοκλήση μέσω messenger

 

7. Συνολικά: Δεν έχει κάτι το συγκλονιστικά καινούργιο πέρα από την αλλαγή της συνολικής αισθητικής. Για παράδειγμα, η κουρτίνα με τις ρυθμίσεις Leeco απουσιάζει, το κινητό γίνεται όπως όλα τα άλλα Android κινητά, που τραβάς την κουρτίνα ρυθμίσεων από πάνω. Προσωπικά επιστρέφω στην Tele23 γιατί τη συνήθισα. Ελπίζω να σας έδωσα χρήσιμες πληροφορίες. Καλή Κυριακή!

1. Εμένα δεν φορτιζει καθόλου σβηστο μόνο αναμένο..:lol: Δεν το είχα σβήσει όταν την έστηνα..

2. Κάμερα προβλήματα το είπαμε..

3. Αυτό δεν το είδα καθόλου πάντα έβλεπα ανάλυση παντού

4. Παίζει από το default file manager για να βάζει ο καθένας αυτό που θέλει (VLC BETA) έχω πάντα

5. Δεν χρειάζεται έχει V4A

6. Λόγω κάμερας το είπαμε..

7. Καμία άλλη δεν θα υπάρχει με την αυτονομία της tele_23 23s κλπ..

Υ. Γ. Σας ευχαριστώ όλους για τις δοκιμές και τα reports..;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...