Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι 3rd party apk. Eιναι το παραθυρο με τις συντομευσεις που κατεβαινει μολις συρεις το δακτυλο σου απο πανω προς τα κατω στις αρχικες οθονες. Απλα φαινεται μαυρο γιατι ειναι μαυρο το theme που εχω επιλεξει. Αν ειναι δυνατον, κανεις αλλος δεν εχει θεμα να ενεργοποιησει τα δεδομενα στο κινητο?? Πρεπει να πατηθουν 4-5 κουμπια αντι για 1!!!!

Από ότι βλέπω φοράς tele. Η rom από μόνη της δεν έχει τέτοια μπάρα επιλογών στην κουρτίνα ειδοποιήσεων. Άρα αυτό έχει προκύψει εκεί από κάποια εφαρμογή που έχεις βάλει ο ίδιος είτε ακούσια είτε εκούσια.

Οπότε ξαναλέω :

Είναι θέμα Android 6 αυτό. Δούλευε μέχρι το 5, στα επόμενα το έβγαλαν για λόγους ασφαλείας (;) Μάλλον..

Υ.Γ. Φιλική συμβουλή: Διαβάστε όλα τα μηνύματα. ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω φοράς tele. Η rom από μόνη της δεν έχει τέτοια μπάρα επιλογών στην κουρτίνα ειδοποιήσεων. Άρα αυτό έχει προκύψει εκεί από κάποια εφαρμογή που έχεις βάλει ο ίδιος είτε ακούσια είτε εκούσια. )

Αυτό ρώτησα από την αρχή! Thirdparty App? :wacko:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ρουτάρει τη συσκευή, εγκαθιστώ το xposed 3.1.1 και το framework via recovery. Κάνει τη διαδικασία σωστά και μετά το reboot γράφει ότι δεν είναι εγκατεστημένο το framework.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σου, φανταζομαι θα αλλαξες ηχο κλησης ή εβαλες καποιο τραγουδι που εχεις να τεσταρεις αν τελικα δε λειτουργει με κανεναν ηχο...προσωπικα δε μπορω να φανταστω γιατι στο κανει αλλα οποτε ειχα αστοχια στο φλασαρισμα φλασαρα dirty παλι την ιδια ρομ στο recovery πανω απο τη ιδια ( wipe art/dalvik cache και cache )δεν χανεται τιποτα μην ανησυχεις ,μονο το root ποτ αν θες ξαναρουταρεις ευκολα

 

Δοκίμασα και με δικό μου ήχο, ξαναπέρασα τη rom με wipe cache κτλ και πάλι τίποτα. Περίεργο πρόβλημα :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα. Επειδη ειμαι ασχετος με ολα τα θεματα θελω βοηθεια. Εχω το Le Max 2 Le X 820 Android 6.0.1 EUI Versio 5.8.019s (stable) Cpu Snapdragon 820 4 core 2.15 Ghz.

Θελω να σβησω ολες της κινεζιες που φοραει. Το Live, Le View, Feedback, My Leco, Personalize & Browser. Να μην μου ερχονται κινεζικα μηνηματα. Δεν ξερω αν ειναι Indian η China η ρομ μου. Δεν ειμαι πολυ απαιτητικος απλα να δουλευει χωρις προβληματα και κολληματα, τι μου προτεινεται να κανω και ποια ρομ να εβαζα Miui η Eui;;;;;;;

Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! ψάχνω για κινητό και διάβασα πολύ καλά σχόλεια για το συγκεκριμένο , το είδα και σ ένα γνωστό μου και ψήθηκα. Τώρα είμαι κάτοχος του samsung s5 και λέω να κάνω βήμα προς την κινέζικη αγορά. Οι ερωτήσεις μου:

1) http://www.geekbuying.com/item/EU-Version-LeTV-LeEco-Le-Max-2-Pro-X820-6-64GB-Smartphone---Gold-379112.html?source=ShareAsale

https://www.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-5_7-inch-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1138020.html?utm_source=tradetracker&utm_medium=tradetracker_sp&utm_campaign=12&utm_content=219346

https://www.tinydeal.com/leeco-le-max-2-6gb-ram-64gb-rom-57-2k-msm8996-android-60-4g-phone-p-165130.html

Ποιό είναι πιο αξιόπιστο από αυτά το site?

2) Πώς θα αποφύγω το τελωνείο ?

3) Τι πρέπει να κάνω για να μην κινδυνεύσω να χαθεί στο "δρόμο"και χάσω τα χρήματά μου? (είναι η πρώτη αγορά και αγχώνομαι)

4) Διάβασα στο θέμα πως πολλοί εγκαθιστούν άλλη Rom! Υπάρχει πρόβλημα με αυτή που έρχεται απο την μάνα του?

5) Τί διαφορά έχει το χ820 από το Χ829 και ποιό να επιλέξω?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ρουτάρει τη συσκευή, εγκαθιστώ το xposed 3.1.1 και το framework via recovery. Κάνει τη διαδικασία σωστά και μετά το reboot γράφει ότι δεν είναι εγκατεστημένο το framework.

Δεν το βάζεις από το TWRP αλλα κατευθείαν από το apk και κάνεις επανεκκίνηση. X87 arm64

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! ψάχνω για κινητό και διάβασα πολύ καλά σχόλεια για το συγκεκριμένο , το είδα και σ ένα γνωστό μου και ψήθηκα. Τώρα είμαι κάτοχος του samsung s5 και λέω να κάνω βήμα προς την κινέζικη αγορά. Οι ερωτήσεις μου:

1) http://www.geekbuying.com/item/EU-Version-LeTV-LeEco-Le-Max-2-Pro-X820-6-64GB-Smartphone---Gold-379112.html?source=ShareAsale

https://www.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-5_7-inch-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1138020.html?utm_source=tradetracker&utm_medium=tradetracker_sp&utm_campaign=12&utm_content=219346

https://www.tinydeal.com/leeco-le-max-2-6gb-ram-64gb-rom-57-2k-msm8996-android-60-4g-phone-p-165130.html

Ποιό είναι πιο αξιόπιστο από αυτά το site?

2) Πώς θα αποφύγω το τελωνείο ?

3) Τι πρέπει να κάνω για να μην κινδυνεύσω να χαθεί στο "δρόμο"και χάσω τα χρήματά μου? (είναι η πρώτη αγορά και αγχώνομαι)

4) Διάβασα στο θέμα πως πολλοί εγκαθιστούν άλλη Rom! Υπάρχει πρόβλημα με αυτή που έρχεται απο την μάνα του?

5) Τί διαφορά έχει το χ820 από το Χ829 και ποιό να επιλέξω?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

1. Και από τα τρία έχω πάρει χωρίς πρόβλημα απλά λόγω τρελών πωλήσεων ίσως να αργήσει η αποστολή αν δεν έχουν στοκ.

2. Αν δεν πάρεις από ευρωπαϊκή αποθήκη είναι λαχείο εκτός και αν ζητήσεις να έρθει μέσω Ολλανδίας και NL post.

3. Να πληρώσεις μέσω PayPal

3. Πρόβλημα.. Δεν έχει Ελληνικά και έχει καμία 46αρια κινεζο εφαρμογές και δεν είναι και επίσημη ρομ. Με twrp & Root & root uninstaller αυτο σε μεγάλο βαθμό λύνεται.

5. Διάβασε στην αρχική σελίδα ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα. Επειδη ειμαι ασχετος με ολα τα θεματα θελω βοηθεια. Εχω το Le Max 2 Le X 820 Android 6.0.1 EUI Versio 5.8.019s (stable) Cpu Snapdragon 820 4 core 2.15 Ghz.

Θελω να σβησω ολες της κινεζιες που φοραει. Το Live, Le View, Feedback, My Leco, Personalize & Browser. Να μην μου ερχονται κινεζικα μηνηματα. Δεν ξερω αν ειναι Indian η China η ρομ μου. Δεν ειμαι πολυ απαιτητικος απλα να δουλευει χωρις προβληματα και κολληματα, τι μου προτεινεται να κανω και ποια ρομ να εβαζα Miui η Eui;;;;;;;

 

Ινδικη είναι αλλά με TWRP & Root λύνεται σε μεγάλο βαθμό. Κινέζικα πάντως πάλι θα βλέπεις σε μερικές εφαρμογές και ίντερνετ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και με δικό μου ήχο, ξαναπέρασα τη rom με wipe cache κτλ και πάλι τίποτα. Περίεργο πρόβλημα :(

 

Προεπιλογή έχει κανένας πρέπει να ορίσεις εσύ ήχους. Επίσης τσέκαρε την διπλή σιμ να έχει και έκει ήχο.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

[/color]

1. Και από τα τρία έχω πάρει χωρίς πρόβλημα απλά λόγω τρελών πωλήσεων ίσως να αργήσει η αποστολή αν δεν έχουν στοκ.

2. Αν δεν πάρεις από ευρωπαϊκή αποθήκη είναι λαχείο εκτός και αν ζητήσεις να έρθει μέσω Ολλανδίας και NL post.

3. Να πληρώσεις μέσω PayPal

3. Πρόβλημα.. Δεν έχει Ελληνικά και έχει καμία 46αρια κινεζο εφαρμογές και δεν είναι και επίσημη ρομ. Με twrp & Root & root uninstaller αυτο σε μεγάλο βαθμό λύνεται.

5. Διάβασε στην αρχική σελίδα ;)

 

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση! Οταν λές απο ευρωπαική αποθήκη πώς μπορώ να το επιλέξω? Έχεις κάτι να μου προτείνεις?Όταν λές δεν έχει Ελληνικά καθόλου εννοείς και γιατι γράφει στην περιγραφή greek στο Languages ?sorry αν είναι χαζές οι ερωτήσεις μου!

Edited by CrisBal
Διορθώσεις διπλού ποστ
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση! Οταν λές απο ευρωπαική αποθήκη πώς μπορώ να το επιλέξω? Έχεις κάτι να μου προτείνεις?Όταν λές δεν έχει Ελληνικά καθόλου εννοείς και γιατι γράφει στην περιγραφή greek στο Languages ?sorry αν είναι χαζές οι ερωτήσεις μου!

 

Ναι να γράφει το SITE eui stock or DE stock or ESPN stock Κλπ. Επίσης ελληνικά έχει στην επιλογή των γλωσσών αλλά στα μενού ρυθμίσεις εφαρμογές δεν θα δεις ούτε ένα εκτός από κάτι ψηλά. Οι εφαρμογές που θα βάλεις εσύ βέβαια από playstore θα είναι ελληνικά κανονικά. Εκτός και αν βάλεις εύκολα μια από τις δικές μας εδώ. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Προεπιλογή έχει κανένας πρέπει να ορίσεις εσύ ήχους. Επίσης τσέκαρε την διπλή σιμ να έχει και έκει ήχο.

 

Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις! Έβαλα και στις 2 sim ήχο (δοκίμασα και από του κινητού και δικά μου τραγούδια) και πάλι τίποτα. Μόνο εγώ το έπαθα αυτό; :/

Link to comment
Share on other sites

1. Και από τα τρία έχω πάρει χωρίς πρόβλημα απλά λόγω τρελών πωλήσεων ίσως να αργήσει η αποστολή αν δεν έχουν στοκ.

2. Αν δεν πάρεις από ευρωπαϊκή αποθήκη είναι λαχείο εκτός και αν ζητήσεις να έρθει μέσω Ολλανδίας και NL post.

3. Να πληρώσεις μέσω PayPal

3. Πρόβλημα.. Δεν έχει Ελληνικά και έχει καμία 46αρια κινεζο εφαρμογές και δεν είναι και επίσημη ρομ. Με twrp & Root & root uninstaller αυτο σε μεγάλο βαθμό λύνεται.

5. Διάβασε στην αρχική σελίδα ;)

 

Ε μήν τα παραλεμε και όλας 46 :p 5 εφαρμογές τρέχουν σε εμένα από όσες είχε,2-3 έκανα uninstall ακόμη 3 disable και μείνανε 5 από τις οποίες το lestore που και αυτό γινεται disable απλα το θέλω,άρα στην ουσία όλη η φασαρία είναι 4 εφαρμογές που τις έχω βάλει σε έναν φάκελο και ούτε τρώνε ούτε πίνουν :)

Τα ελληνικά ναι αν σε χαλάει αντί γθα ρυθμισεις να διαβάζεις settings ναι είναι ένα θέμα

Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί τόσο που δεν έχει ελληνικά και έχω περάσει official να παίρνω και ota update

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βάζεις από το TWRP αλλα κατευθείαν από το apk και κάνεις επανεκκίνηση. X87 arm64

Δε μου βγάζει επιλογή όπως παλιά πάρα μόνο το χ87 σκέτο και αν θες μέσω twrp ή κανονικά. Το εγκατέστησα μέσω της εφαρμογής έκανα επανεκκίνηση και πάλι τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε μου βγάζει επιλογή όπως παλιά πάρα μόνο το χ87 σκέτο και αν θες μέσω twrp ή κανονικά. Το εγκατέστησα μέσω της εφαρμογής έκανα επανεκκίνηση και πάλι τα ίδια.

Άρα απλά δεν σου εγκαθίσταται γιατί εμείς είμαστε με arm64 επεξεργαστή ήτοι 64bit.

Πάτα στην καρτέλα που λέει το χ87 και ανοίγει παράθυρο που δείχνει και τα άλλα.. ;)

Αν δεν το βρεις δοκίμασε να φλασαρεις αυτό από TWRP Ελπίζω να έχεις κανένα μπακαπ..;)

https://mega.nz/#!AZlxmDSD!Ohit_E5auurvMw7A3EO2EQySP8B6GMHZzMYT1Jmqd0s

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ε μήν τα παραλεμε και όλας 46 :p 5 εφαρμογές τρέχουν σε εμένα από όσες είχε,e

Έχεις δίκιο μόλις τις μέτρησα είναι 48 αυτές που σβήνω σε κάθε debloat. Μπορεί εσύ να βλέπεις έξω 5+3 + αλλά οιπραγματικές που τρέχουν είναι πολλές... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια χθες παρηγγειλα και εγω το συγκεκριμενο κινητο απο εδω http://www.tomtop.com/othe...z0003g-us.html και ελπιζω μες την εβδομαδα ή την αλλη να ερθει. Θελω να ρωτησω η google rom που υπαρχει χαλαει την ποιοτητα της καμερας γτ ειμαι λατρις της google rom (την εχω στο g2 μου). Ποια ειναι η καλυτερη κ ποιο σταθερη rom?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες αυτό εδώ qcrilmsgtunnel ξέρει κανένας τι κάνει ακριβώς;

Μου τρώει περίπου το 25-30% της μπαταρίας σε κάθε φόρτιση.

 

Το πάτησα μία απενεργοποίηση, δεν είδα να συμβαίνει τίποτα.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο τελικά το gear vr patch είναι έτοιμο;

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω φοράς tele. Η rom από μόνη της δεν έχει τέτοια μπάρα επιλογών στην κουρτίνα ειδοποιήσεων. Άρα αυτό έχει προκύψει εκεί από κάποια εφαρμογή που έχεις βάλει ο ίδιος είτε ακούσια είτε εκούσια.

Οπότε ξαναλέω :

 

Υ.Γ. Φιλική συμβουλή: Διαβάστε όλα τα μηνύματα. ;)

Να κάνω την ερώτηση αλλιώς. Εσείς με tele, κατεβάζοντας την" κουρτίνα" και πατώντας πάνω στα internet data, αυτά ενεργοποιούνται/ απενεργοποιούνται; Δεν σας πάει στο παράθυρο που δείχνει τη χρήση των δεδομένων; Ας μου πει κάποιος παρακαλώ!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ.Το βρήκα. Ο cm launcher την έκανε τη ζημιά. Sorry για την ταλαιπωρία.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο μόλις τις μέτρησα είναι 48 αυτές που σβήνω σε κάθε debloat. Μπορεί εσύ να βλέπεις έξω 5+3 + αλλά οιπραγματικές που τρέχουν είναι πολλές... ;)

το agnes service που συνδεεται συνεχεια στο ιντερνετ τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

το agnes service που συνδεεται συνεχεια στο ιντερνετ τι ειναι?

 

Εδώ είσαι και εσύ. >> https://zhidao.baidu.com/question/1304058100767673019.html?qbpn=1_1&fr=newsearchlist&word=agnes%20service.apk&from=qb&uid=bd_1424527927_279&step=5

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Οκ.Το βρήκα. Ο cm launcher την έκανε τη ζημιά. Sorry για την ταλαιπωρία.

Ετσι μπράβο.... Το είπα από την αρχή για After party apk! :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...