Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φορω την τελευταια tele. Οταν παταμε πανω στα δεδομενα απο το control panel δεν εκκινουνε/σταματανε, απλα ανοιγει παραθυρο οπου βλεπουμε τoν κυκλο χρησης τους. Χρηστο μπορεις να το φτιαξεις με ενα patchακι ωστε να ανοιγοκλεινει οπως και το wifi??? Thanks!!
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Φορω την τελευταια tele. Οταν παταμε πανω στα δεδομενα απο το control panel δεν εκκινουνε/σταματανε, απλα ανοιγει παραθυρο οπου βλεπουμε τoν κυκλο χρησης τους. Χρηστο μπορεις να το φτιαξεις με ενα patchακι ωστε να ανοιγοκλεινει οπως και το wifi??? Thanks!!

 

Ααα λες από τα recent app's - control panel κατω αριστερά σωστα? Περίεργο αλλά θα το δω και αυτό... Μετά το 43 Update έγινε αυτό?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έδωσες δικαιώματα στο LightFlow και στα multiled? Οεο.. ;)

Εμένα δουλεύουν και χωρίς αυτά και μάλιστα βλέπω ότι δεν κοιμάται καθόλου. Να δω τι λέει στην μπαταρία αυτό που δεν πέφτει για ύπνο και τρέχουν όλες οι ειδοποιήσεις συνέχεια και οι εφαρμογές.

 

δεν εχω εγκατεστημενα LightFlow και multiled . :worry:

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω εγκατεστημενα LightFlow και multiled . :worry:

 

Τα έχεις απλά δεν το ξέρεις. Πήγαινε προβολή στις Led εισοποιησεις χαμηλά πάτα μπες μέσα ενεργοποίησε τις multiled και πάτα από κάτω να ρυθμίσεις χρώμα και ειδοποίηση για κάθε εφαρμογή. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

όχι αν δεν έχεις θέμα με bands. Περίμενε όμως γιατί βρήκα ένα bug και την στήνω πάλι. Κρασάρουν τα playstore...;)

 

Δεν είδα κάτι. Έκανα update μάλιστα εφαρμογές. Μου δουλεύει το theme store που δεν μου δούλευε αλλά δεν δουλεύει το Amoled Mode και το Multi led settings

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το gear vr το κάνατε να παίξει γαιτί σκέφτομαι να το αγοράσω.

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα κάτι. Έκανα update μάλιστα εφαρμογές. Μου δουλεύει το theme store που δεν μου δούλευε αλλά δεν δουλεύει το Amoled Mode και το Multi led settings

Έτοιμη ανέβηκε. Δεν χάνετε πια το TWRP

 

Link

https://mega.nz/#!kIsnQApJ!4UPo0TMIbdqOzoUiMKirEyJzsdaKPouzrUwCmfv7v4s

 

Αυτά δουλεύουν φουλ και τα δύο το playstore είχε θέμα και οι ρυθμίσεις επαφών και dialer και το scan qr code. Αλλά τα έφτιαξα όλα και ανέβηκε MEGA! ;)

Screenshot_2017-05-11-13-48-32_1.jpg Screenshot_2017-05-11-13-51-25_1.jpg Screenshot_2017-05-11-13-52-35_1.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο μαγαζί Αθήνα που να κάνει rootaρισμα γιατί έχω ταλαιπωρηθεί με το τηλ και τώρα είναι σε μια φάση που κάνει μόνιμα restar.

Δεν έχω το χρόνο να ασχοληθώ γιατί είναι της κοπέλας ου και το θέλει asap..

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη ανέβηκε. Δεν χάνετε πια το TWRP

 

Αυτά δουλεύουν φουλ και τα δύο το playstore είχε θέμα και οι ρυθμίσεις επαφών και dialer και το scan qr code. Αλλά τα έφτιαξα όλα και ανέβηκε MEGA! ;)

 

Ευχαριστω για τις οδηγιες ελπιζω να φτιαξουν οι ειδοποιησεις τωρα

 

εμεις που βαλαμε την ρομ απο πριν την διορθωση σου, χρειαζεται να κανουμε κατι?

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Ααα λες από τα recent app's - control panel κατω αριστερά σωστα? Περίεργο αλλά θα το δω και αυτό... Μετά το 43 Update έγινε αυτό?

Όχι. Μάλλον δε το περιγράφω σωστά. Λέω για το παράθυρο με τις διάφορες επιλογές ενεργοποίησης/ απενεργοποιησης που κατεβαίνει όταν σύρουμε το δάκτυλο προς τα κάτω στο κεντρικό μενού. Όχι το έκανε και πριν το update. Το έχω ξαναγράψει αλλά μαλλον δεν έγινε αντιληπτό.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις οδηγιες ελπιζω να φτιαξουν οι ειδοποιησεις τωρα

 

εμεις που βαλαμε την ρομ απο πριν την διορθωση σου, χρειαζεται να κανουμε κατι?

 

Ναι dirty installation. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Μάλλον δε το περιγράφω σωστά. Λέω για το παράθυρο με τις διάφορες επιλογές ενεργοποίησης/ απενεργοποιησης που κατεβαίνει όταν σύρουμε το δάκτυλο προς τα κάτω στο κεντρικό μενού. Όχι το έκανε και πριν το update. Το έχω ξαναγράψει αλλά μαλλον δεν έγινε αντιληπτό.

 

Βάλε μια φωτογραφία να καταλάβω σίγουρα

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που κάνετε είναι να αποσυμπίεσετε το rar και στον κατάλογο θα δείτε ένα script.bat αρχείο. Βάζετε το κινητό σε fastboot mode....Με σβηστό το τηλ πατάτε power+vol down, συνδέσετε με τον υπολογιστή( εννοείται περασμένοι οι adb driver+minimal ) και κάνετε δεξί κλικ /άνοιγμα ως διαχειριστής πάνω στο script.bat όλα τα υπόλοιπα θα τα κάνει μόνο του.

 

Αυτά για όσους θέλουν να γυρίσουν το τηλ τους στην αρχική κατάσταση με την αρχική rom+firmware. Πάντα μόνο για το μοντέλο χ829. Καλό σας βραδυ

 

https://mega.nz/#!ZG4G1YiS!FHW2u7EAwzVkXr1djEJlAaoZxa2AvjkZlakCRuLLmZw

 

Αν δεν σας δουλέψει το σκριπτακι πάτε χειροκίνητα και φλασαρετε τα αρχεία από fastboot

 

fastboot flash ddr ddr.mbn

fastboot flash dsp adspso.bin

fastboot flash boot boot.img

fastboot flash bluetooth BTFM.bin

fastboot flash cmnlib cmnlib.mbn

fastboot flash cmnlibbak cmnlib.mbn

fastboot flash cmnlib64 cmnlib64.mbn

fastboot flash cmnlib64bak cmnlib64.mbn

fastboot flash devcfg devcfg.mbn

fastboot flash devinfo devinfo.bin

fastboot flash aboot emmc_appsboot.mbn

fastboot flash abootbak emmc_appsboot.mbn

fastboot flash hyp hyp.mbn

fastboot flash hypbak hyp.mbn

fastboot flash keymaster keymaster.mbn

fastboot flash keymasterbak keymaster.mbn

fastboot flash modem NON-HLOS.bin

fastboot flash pmic pmic.elf

fastboot flash pmicbak pmic.elf

fastboot flash rpm rpm.mbn

fastboot flash rpmbak rpm.mbn

fastboot flash splash splash.img

fastboot flash system system.img

fastboot flash tz tz.mbn

fastboot flash tzbak tz.mbn

fastboot flash xbl xbl.elf

fastboot flash xblbak xbl.elf

fastboot reboot

 

ρε παιδια μπορει να με βοηθησει καποιος να βαλω την ρομ που ηρθε το κινητο (x829) δεν μπορω να βγαλω ακρη..αυτη την στιγμη εχω resurrection remix..

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το αρχείο. Αποσυμπιεζεις στο c: μπαίνεις στο φάκελο που έχει μέσα τους υποφακελους tools+image. Βάζεις το κινητό σε fastboot mode. Power+volume down. Εννοείται έχεις εγκατεστημένους τους adb drivers και κανείς έλεγχο για ξεκλειδώσουμε bootloader. Όταν είναι συνδεμενο το τηλ στον υπολογιστή λοιπόν και βρίσκεσαι μέσα στο φάκελο πατάς shift+δεξί κλικ και άνοιγμα παραθύρου εντολών εδώ. Μετά πληκτρολογείς scipts.bat και περιμένεις. Αν δεν τα καταφέρεις μεταφέρεις όλα τα αρχεία μέσα στο tools και πληκτρολογείς μια μια τις εντολές που έχω γράψει
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες και το Firmware Update? Ή δεν πρόλαβες? ;)

Έλα ένα κουμπί exe είναι να μπει το TWRP πάλι... ;)

 

Το TWRP φίλε Χρήστο μπορούμε να το βάλουμε με το πρόγραμμα :(Mobileuncle Tools); εφόσον είναι ρουταρισμενο βέβαια, αν δεν έχουμε υπολογιστή;

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Το TWRP φίλε Χρήστο μπορούμε να το βάλουμε με το πρόγραμμα :(Mobileuncle Tools); εφόσον είναι ρουταρισμενο βέβαια, αν δεν έχουμε υπολογιστή;

 

Αν είναι ρουταρισμενο μπαίνει με rashr ή με flashify ίσως και με το TWRP apk που υπάρχει πλέον στο playstore. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το αρχείο. Αποσυμπιεζεις στο c: μπαίνεις στο φάκελο που έχει μέσα τους υποφακελους tools+image. Βάζεις το κινητό σε fastboot mode. Power+volume down. Εννοείται έχεις εγκατεστημένους τους adb drivers και κανείς έλεγχο για ξεκλειδώσουμε bootloader. Όταν είναι συνδεμενο το τηλ στον υπολογιστή λοιπόν και βρίσκεσαι μέσα στο φάκελο πατάς shift+δεξί κλικ και άνοιγμα παραθύρου εντολών εδώ. Μετά πληκτρολογείς scipts.bat και περιμένεις. Αν δεν τα καταφέρεις μεταφέρεις όλα τα αρχεία μέσα στο tools και πληκτρολογείς μια μια τις εντολές που έχω γράψει

 

μου εβγαλε αυτα

 

commands:

update <filename> reflash device from update.zip

version cofface version

flashall flash boot, system, vendor and if found,

recovery

flash <partition> [ <filename> ] write a file to a flash partition

erase <partition> erase a flash partition

format[:[<fs type>][:[<size>]] <partition> format a flash partition.

Can override the fs type and/or

size the bootloader reports.

getvar <variable> display a bootloader variable

boot <kernel> [ <ramdisk> [ <second> ] ] download and boot kernel

flash:raw boot <kernel> [ <ramdisk> [ <second> ] ] create bootimage and

flash it

devices list all connected devices

continue continue with autoboot

reboot reboot device normally

reboot-bootloader reboot device into bootloader

help show this help message

 

options:

-w erase userdata and cache (and format

if supported by partition type)

-u do not first erase partition before

formatting

-s <specific device> specify device serial number

or path to device port

-l with "devices", lists device paths

-p <product> specify product name

-c <cmdline> override kernel commandline

-i <vendor id> specify a custom USB vendor id

-b <base_addr> specify a custom kernel base address.

default: 0x10000000

-n <page size> specify the nand page size.

default: 2048

-S <size>[K|M|G] automatically sparse files greater

than size. 0 to disable

 

C:\Users\Γιώργος\Desktop\Γιώργος\LE MAX 2\170120-乐视X829-5.8.016S-6.0-纯净>.\tools\fastboot.exe -s getvar product 2>&1 | findstr /r /c:"^product: *MSM8996" || echo Missmatching image and device

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσεις απο την 26s σε μια μερα, ιδια μπαταρια με την 23s στο hawkpepper akt profile, γρηγοροτερη αποκριση του τηλεφωνου ειναι πιο σβελτο, καλυτερη διαχειριση στις ανοιχτες εφαρμογες αλλα λιγοτερη ελευθερη ραμ, καλυτερη φωτεινοτητα και καλυτερα χρωματα τοσο που στο 829 που εχω τεινει το λευκο να ειναι καταλευκο δε το χα δει ετσι απο την αρχη ποτε ως τωρα,οπως και καποια animations του συστηματος εχουν αλλαξει προς το καλυτερο εχω την εντυπωση...αυτα προς το παρων! Edited by mythos01
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! 627 σελίδες έχει το νήμα!!!....Επειδή όχι μόνο είναι αδύνατο νατις διαβάσω άλλά και δεν καταλαβαίνω τίποτα να ρωτήσω:

Σκέφτομαι να πάρω από το geekbuying το Χ820 6 GB/64GB στα 210 ευρώ...να προχωρήσω?....τι ρομ να ζητήσω να μου περάσουνε γιατίδεν θα το πειράξω εγώ...φανταζομαι ελληνικά έχει

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια χθες παρηγγειλα και εγω το συγκεκριμενο κινητο απο εδω http://www.tomtop.com/othe...z0003g-us.html και ελπιζω μες την εβδομαδα ή την αλλη να ερθει. Θελω να ρωτησω η google rom που υπαρχει χαλαει την ποιοτητα της καμερας γτ ειμαι λατρις της google rom (την εχω στο g2 μου). Ποια ειναι η καλυτερη κ ποιο σταθερη rom?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! 627 σελίδες έχει το νήμα!!!....Επειδή όχι μόνο είναι αδύνατο νατις διαβάσω άλλά και δεν καταλαβαίνω τίποτα να ρωτήσω:

Σκέφτομαι να πάρω από το geekbuying το Χ820 6 GB/64GB στα 210 ευρώ...να προχωρήσω?....τι ρομ να ζητήσω να μου περάσουνε γιατίδεν θα το πειράξω εγώ...φανταζομαι ελληνικά έχει

Φυσικα να προχωρήσεις.

Διαβασε την πρωτη σελιδα και περνα την τελε23 και θα είσαι οκ+++

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσεις απο την 26s σε μια μερα, ιδια μπαταρια με την 23s στο hawkpepper akt profile, γρηγοροτερη αποκριση του τηλεφωνου ειναι πιο σβελτο, καλυτερη διαχειριση στις ανοιχτες εφαρμογες αλλα λιγοτερη ελευθερη ραμ, καλυτερη φωτεινοτητα και καλυτερα χρωματα τοσο που στο 829 που εχω τεινει το λευκο να ειναι καταλευκο δε το χα δει ετσι απο την αρχη ποτε ως τωρα,οπως και καποια animations του συστηματος εχουν αλλαξει προς το καλυτερο εχω την εντυπωση...αυτα προς το παρων!

 

Ωραία θέλω τέτοια reviews για τα κακά περισσότερο να ξέρω τι έκαναν ( και τι έκανα κι εγώ φυσικά) :lol: Για την μνήμη. Έχω φτιάξει να μην κλείνει το Deep sleep τις εφαρμογές. Δοκίμασε να τις αφαιρείς χειροκίνητα προς τα πάνω από το recent app's και θα έχεις 2,2 2,4 αυτά και η σημερινή έκδοση είναι Bug free.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θέλω τέτοια reviews για τα κακά περισσότερο να ξέρω τι έκαναν ( και τι έκανα κι εγώ φυσικά) :lol: Για την μνήμη. Έχω φτιάξει να μην κλείνει το Deep sleep τις εφαρμογές. Δοκίμασε να τις αφαιρείς χειροκίνητα προς τα πάνω από το recent app's και θα έχεις 2,2 2,4 αυτά και η σημερινή έκδοση είναι Bug free.. ;)

 

Δεν ενοχλει η λιγοτερη ραμ γιατι δουλευουν καλυτερα οι εφαρμογες που ειναι ανοιχτες και φανταζομαι ειναι αυτες που χρησιμοποιει ο καθενας περισσοτερο,εχω ελευθερη ραμ γυρω στο 1.5 και ειναι μια χαρα δε κολλαει πουθενα καλα εκανες και αφαιρεσες το deep sleep οστοσο δε φαινεται ουτε στη καταναλωση μπαταριας.Βασικα εγω δεν ειχα bug ουτε με τη πρωτη απο χθες δε ξερω τι να πω...ολα μια χαρα δουλευαν ειδοποιησεις και google play δεν ειχα εντωπισει κατι αλλο εκτος recovery που περνουσε το μαμα...τη περασα πανω απο την 23s cn τη δικη σου με wipe caches και data,τη ρουταρα και μετα περασα και το καινουργιο firmware που εδωσες χθες...συμπεριλαμβανομενου του fingerprint ολα (εκτος του μετρητη της μπαταριας σε ωρες και φορτισεις)δουλευουν ταμαμ μπραβο!

Edited by mythos01
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω το τηλέφωνο με την official 23s x 820,έχω κατεβάσει τον chrome για browser αλλά ενώ τον βάζω σαν default browser μου ανοίγει ο μανισιος.

 

Sent from my Le X822 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα να προχωρήσεις.

Διαβασε την πρωτη σελιδα και περνα την τελε23 και θα είσαι οκ+++

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Θα τους την στείλω και ελπίζω να μου την περάσουν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...