Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά, μια ερώτηση μάλλον υποκειμενική. Είμαι κάτοχος ενός Meizu MX4 Pro. Πόσο ποιό μεγάλο και βαρύ θα μου φανει το Le Max 2 ?

 

Έρχομαι από mx4 pro, η διαφορά μικρή, είναι μεν πιο βαρύ αλλά δεν κουράζει καθόλου

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μια βοήθεια χριστιανοί. Έχω το le max 2. Το πήρα από ανταλλαγή. Όταν το πήρα είχε μέσα το λογισμικό της xiaomi εν γνώση μου. Μετά από λίγες μέρες θέλησα να βάλω το eui 5.8.019s. Είδα ένα σχετικό ποστ για το πως φλασάρουμε ρομ αλλά....τζίφος! Μου δείχνει ένα πιγκουινάκι και δεν κάνει τίποτα. Μετά το πείραξα λίγο στο recovery με αποτέλεσμα τώρα η συσκευή να μην έχει τίποτα μέσα! Κάποια βοήθεια τι πρέπει να κάνω για να περάσω τη ρομ αυτή η την επίσημη της leeco? Και μια χάρη να μου πει κάποιος τα βήματα please. (να σημειωθεί ότι προσπάθησα να κάνω download από το forum αλλά ενώ έχω κάνει sign up δεν με αφήνει για κάποιο λόγο!)

Ολα είναι αναλυτικά στην πρώτη σελίδα,ξεκίνα από εκεί.

 

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μια βοήθεια χριστιανοί. Έχω το le max 2. Το πήρα από ανταλλαγή. Όταν το πήρα είχε μέσα το λογισμικό της xiaomi εν γνώση μου. Μετά από λίγες μέρες θέλησα να βάλω το eui 5.8.019s. Είδα ένα σχετικό ποστ για το πως φλασάρουμε ρομ αλλά....τζίφος! Μου δείχνει ένα πιγκουινάκι και δεν κάνει τίποτα. Μετά το πείραξα λίγο στο recovery με αποτέλεσμα τώρα η συσκευή να μην έχει τίποτα μέσα! Κάποια βοήθεια τι πρέπει να κάνω για να περάσω τη ρομ αυτή η την επίσημη της leeco? Και μια χάρη να μου πει κάποιος τα βήματα please. (να σημειωθεί ότι προσπάθησα να κάνω download από το forum αλλά ενώ έχω κάνει sign up δεν με αφήνει για κάποιο λόγο!)

 

Κανε και ενα λογαριασμο στο MEGA για να κατεβαζεις οτι θες και για cloud, και μετα

διαβασε οπως ειπε ενας ακομη φιλος την 1η σελιδα για λεπτομερειες. ;)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει κατι για την δόνηση; Είναι πολύ αδύναμη δεν ακούγεται τίποτα Edited by Xx4m0uR4sS

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, υπάρχει σοβαρό, και εκνευριστικο θα έλεγα, bug στην miui 7.4.24 με το copy/paste. Σε διάφορες εφαρμογές (και στον στοκ Browser) όταν πας να κάνεις copy κάποιο url η κάποιο κείμενο ή εφαρμογή κρασαρει και κλείνει. Το έχεις παρατηρήσει το συγκεκριμένο θέμα? Γενικά είναι το μοναδικό θέμα που με ενοχλεί και σε μερικές περίπτωσεις καταντάει κουραστικό και είναι κρίμα γιατι η miui είναι τόσο ωραία και αναδεικνύει πολύ το κινητό σε σχέση με την eui. Πλέον δεν γυρίζω σε eui.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει κατι για την δόνηση; Είναι πολύ αδύναμη δεν ακούγεται τίποτα

 

Ρυθμίσεις ήχοι δόνηση βάλε δυνατή Default είναι μεσαία.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, υπάρχει σοβαρό, και εκνευριστικο θα έλεγα, bug στην miui 7.4.24 με το copy/paste. Σε διάφορες εφαρμογές (και στον στοκ Browser) όταν πας να κάνεις copy κάποιο url η κάποιο κείμενο ή εφαρμογή κρασαρει και κλείνει. Το έχεις παρατηρήσει το συγκεκριμένο θέμα? Γενικά είναι το μοναδικό θέμα που με ενοχλεί και σε μερικές περίπτωσεις καταντάει κουραστικό και είναι κρίμα γιατι η miui είναι τόσο ωραία και αναδεικνύει πολύ το κινητό σε σχέση με την eui. Πλέον δεν γυρίζω σε eui.

 

Ναι μου το κάνει και μένα μερικές φορές στον Chrome και βρήκα πατέντα ;)

Δεν αντιγράφεις ή σβήνεις ολόκληρο το κείμενο που θες αφήνεις ένα γράμμα εκτός και δουλεύει. :wacko: Δεν έχω βρει ακόμα τι το κάνει...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις ήχοι δόνηση βάλε δυνατή Default είναι μεσαία.

 

Δεν βλέπω κάποια τέτοια επιλογή στην 23ς remixed

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες και 18' SOT και 24 ώρες αναμονή. RR 5.7.4 (16/4/3017), με χρήση ΑΚΤ (nameless battery) + Greenify. 13c4b3847057bd374482be6a4692a984.jpg

 

Le Max 2 X829 6/128

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε μαν!

Τετοια βλεπω και θελω να δοκιμασω την RR

 

Παντως με tele23 ολα είναι Οκ+++

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο θεμα,

Πολλες σελιδες βλεπω, ενεργη κοινοτητα!

Παραλαμβανω προσεχως (ΕΛΤΑ βλεπω ειναι τωρα:-) ) το κινεζικο Χ829 για φιλο, θελω κατ'ευθειαν να του βαλω επισημη Αγγλικη ρομ με ΟΤΑ, τι κανω?

Ειδα στο 1ο ποστ λινκ για "OFFICIAL ROM X829-5.8.016S", φανταζομαι αυτη θα κανει ΟΤΑ updates αυτοματα, ή πρεπει να επιλεγει χωρα Κινα μετα?

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειλικρινα εχω απορία γιατι ακομα παραγγελνετε συσκευη η οποια ηδη αποσυρεται... και ηδη κυκλοφορει 1+ετος.

Eχει ηδη βγαλει καλυτερα μοντελα η leeco.

 

π.χ. ο 821 του pro3 μου δινει πάντα πάνω από 160k στο antutu ακομη και με αδεια μπαταρια... με γεμάτη πλησιαζει τα 168khttp://i.imgur.com/5BayqWu.jpg

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειλικρινα εχω απορία γιατι ακομα παραγγελνετε συσκευη η οποια ηδη αποσυρεται... και ηδη κυκλοφορει 1+ετος.

Eχει ηδη βγαλει καλυτερα μοντελα η leeco.

 

π.χ. ο 821 του pro3 δινει πάντα πάνω από 160k στο antutu ακομη και με αδεια μπαταρια... με γεμάτη πλησιαζει τα 168khttp://i.imgur.com/5BayqWu.jpg

Πλάκα μας κάνεις τώρα. Πολύ καλύτερο το le max 2 που στην ουσία εξακολουθεί να είναι η ναυαρχίδα της leeco. Αν ήταν έτσι δε θα πατωνε το le pro 3 στις πωλήσεις. Το le max 2 πουλάει ακόμη σαν ζεστό ψωμί. Ειδικά με τέτοια υποστήριξη που έχουμε εδώ θα ήταν downgrade αν πηγαίναμε στο le pro 3.

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τα 365€ είναι πάρα πολλά για τον 821 και 20k + για antutu..οι διαφορές τους είναι σχεδόν μηδαμινές..

εχεις χασει λιγα επεισοδια σχετικα με την τιμή...https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-leeco-le-pro-3

συν 25% μεγαλυτερη μπαταρια, nfc και καλυτερη διαχειριση καταναλωσης λογω 821

 

258ευρώ το παρηγγειλε προχτες γνωστος μου το 64gb, το 32αρι ειναι μονο 30ευρω φθηνοτερο οποτε δεν συμφέρει.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τα 365€ είναι πάρα πολλά για τον 821 και 20k + για antutu..οι διαφορές τους είναι σχεδόν μηδαμινές..

Άσε που το le max 2 έχει καλύτερη οθόνη, καλύτερη κάμερα και καλύτερη υποστήριξη.

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να πετάξω 365€ πάω σε one plus3t.και μην μου πεις ότι δεν είναι καλύτερο το 3t..και όσο αναφορά την μπαταρία περίμενε να το πάρεις στα χέρια σου πρώτα και ποσταρε αξιόπιστα πράγματα και όχι θεωρίες...
Link to comment
Share on other sites

εχεις χασει λιγα επεισοδια σχετικα με την τιμή...https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-leeco-le-pro-3

συν μεγαλυτερη μπαταρια, nfc και καλυτερη διαχειριση καταναλωσης λογω 821

258 ευρώ το παρηγγειλε προχτες γνωστος μου το 64gb, το 32αρι ειναι μονο 30ευρω φθηνοτερο οποτε δεν συμφέρει.

Ειχα δει το 3αρι, αλλα ο φιλος μου ειχε budget μεχρι 200 το πολυ, στα ~177 ευρω που του πηρα το Χ829, νομιζω δεν χωραει συγκριση με το 3αρι στα 258 ευρω. Αν παμε στα 358 ευρω, θα βρουμε καλυτερο απο το Le 3, κλπ., η τιμη παιζει σημαντικο ρολο (και η υποστηριξη ασφαλως).

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να πετάξω 365€ πάω σε one plus3t.και μην μου πεις ότι δεν είναι καλύτερο το 3t..και όσο αναφορά την μπαταρία περίμενε να το πάρεις στα χέρια σου πρώτα και ποσταρε αξιόπιστα πράγματα και όχι θεωρίες...

εκτίθεσαι...

258ευρώ περιπου κανει σημερα το pro3 (x720) 64gb...

ποιο να παρω στα χερια μου? εχω το pro3 απο το δεκεμβριο του 2016...και πριν για λιγο το max2, πολυ ανωτερο το pro3 στο sot.

25% μεγαλυτερη μπαταρια και πολύ καλυτερη διαχειριση καταναλωσης λογω 821.

Συν οτι έχει nfc.

 

 

Ειχα δει το 3αρι, αλλα ο φιλος μου ειχε budget μεχρι 200 το πολυ, στα ~177 ευρω που του πηρα το Χ829, νομιζω δεν χωραει συγκριση με το 3αρι στα 258 ευρω. Αν παμε στα 358 ευρω, θα βρουμε καλυτερο απο το Le 3, κλπ., η τιμη παιζει σημαντικο ρολο (και η υποστηριξη ασφαλως).

258ευρω απο κινα περιπου παει το 64gb μοντελο x720

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά στην τιμή μεταξύ le Pro 3 και le max 2 είναι κάπου στα 50 ευρώ. Ο λόγος που δεν έχει πουλήσει το le Pro 3 όσο το Max δεν είναι τα 50 ευρώ παραπάνω αλλά η υποστήριξη που υπάρχει από την κοινότητα με Rom. Το le pro 3 θα πουλήσει μόλις σταματήσει η παραγωγή του Max2 δηλαδή σύντομα. Τότε θα αρχίσουν να ασχολούνται με Rom μαζί του και τότε είναι που θα πέσει και άλλο η τιμή του γιατί θα αυξήσει η leeco την παραγωγή του.
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Η διαφορά στην τιμή μεταξύ le Pro 3 και le max 2 είναι κάπου στα 50 ευρώ. Ο λόγος που δεν έχει πουλήσει το le Pro 3 όσο το Max δεν είναι τα 50 ευρώ παραπάνω αλλά η υποστήριξη που υπάρχει από την κοινότητα με Rom. Το le pro 3 θα πουλήσει μόλις σταματήσει η παραγωγή του Max2 δηλαδή σύντομα. Τότε θα αρχίσουν να ασχολούνται με Rom μαζί του και τότε είναι που θα πέσει και άλλο η τιμή του γιατί θα αυξήσει η leeco την παραγωγή του.

Αυτή τη στιγμή το le pro 3 32gb έχει γύρω στα 60 ευρώ διαφορά με το le max 2 64gb.

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή το le pro 3 32gb έχει γύρω στα 60 ευρώ διαφορά με το le max 2 64gb.

 

Και το πιο βασικο αυτοι με το pro3 δεν εχουν crisbal και Τασο:p

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά στην τιμή μεταξύ le Pro 3 και le max 2 είναι κάπου στα 50 ευρώ. Ο λόγος που δεν έχει πουλήσει το le Pro 3 όσο το Max δεν είναι τα 50 ευρώ παραπάνω αλλά η υποστήριξη που υπάρχει από την κοινότητα με Rom. Το le pro 3 θα πουλήσει μόλις σταματήσει η παραγωγή του Max2 δηλαδή σύντομα. Τότε θα αρχίσουν να ασχολούνται με Rom μαζί του και τότε είναι που θα πέσει και άλλο η τιμή του γιατί θα αυξήσει η leeco την παραγωγή του.

 

Εχει ηδη σταμάτησει η παραγωγή του max2, πουλιούνται τα τελευταία κομμάτια πλέον.

Είμαι ίσως από τους πρώτους που πήρα το pro3 στην Eλλαδα(αρχές Δεκεμβρίου '16), για οποιον δεν βιαζεται θα πρότεινα 2λυσεις:

Ή να περίμενεi 1-2μηνες οποτε η τιμή του x720 θα έχει πέσει τουλάχιστον 20-30ευρω από την σημερινή (καθοτι ηδη σταματησε η παραγωγη του max2).

Ή να περιμένει τέλος Σεπτέμβρη την νέα ναυαρχίδα της leeco με το 835soc.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...