Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενταξει ο χρηστος εκανε τα μαγικα του παλι και μου ειπ ενα βαλω το 419 d firmware και δεν ξαναεπεσε για υπνο!!

Να κανω αλλη μια ερωτηση..το akt θελει ρουτ για να παιξει?γιατι πατησα εγω μια επιλογη αλλα δεν ξερω αν εχει μπει...

 

Με root μονο akt

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Με root μονο akt

 

ααα οκ...θα εχω θεμα γενικα με 21ς remixed? την εχει κανεις?γιατι πριν που ειχα την 16ς που μου ηρθε ηταν κακη η μπαταρια βεβαια δεν το αφηνα απο το χερι μου

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

ααα οκ...θα εχω θεμα γενικα με 21ς remixed? την εχει κανεις?γιατι πριν που ειχα την 16ς που μου ηρθε ηταν κακη η μπαταρια βεβαια δεν το αφηνα απο το χερι μου

 

Η 21s Remixed είναι στημένη επάνω στην 19s χωρίς encryption φυσικά (οχι θα το άφηνα στον Kernel) :lol: και έχει την καλύτερη δυνατή μπαταρία και απόδοση σε eui μέχρι την 23s. Πιστεύω και από ότι είδα δλδ οι Κινέζοι πήραν από εκεί αρχεία και έβαλαν και πάει και αυτή πολύ καλά. Μαμά ρομ ουσιαστικά απλά καθαρισμενη από κινέζικα και φυσικά Ελληνικά. ;)

Για εμένα η ποιο σταθερή ρομ που έχει βγει. Μην ξεχνάτε ότι και η 23s και η 26s που δουλεύω τώρα (σχεδόν έτοιμη είναι - δοκιμές κανω) είναι ουσιαστικά Beta rom με τροποποιήσεις από την μαμά 20s με Custom Kernel.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην miui ROM πως φτιάχνω τα dpi μέσα στις εφαρμογές ; Ενώ στην home screen είναι καλά, στις εφαρμογές μέσα μου φαίνεται ζουμαρισμενο

 

Πρέπει να βρεις την σωστή αναλογία resolution & DPI προσωπικά παίζω 1440 2560 & 560dpi

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Η 21s Remixed είναι στημένη επάνω στην 19s χωρίς encryption φυσικά (οχι θα το άφηνα στον Kernel) :lol: και έχει την καλύτερη δυνατή μπαταρία και απόδοση σε eui μέχρι την 23s. Πιστεύω και από ότι είδα δλδ οι Κινέζοι πήραν από εκεί αρχεία και έβαλαν και πάει και αυτή πολύ καλά. Μαμά ρομ ουσιαστικά απλά καθαρισμενη από κινέζικα και φυσικά Ελληνικά. ;)

Για εμένα η ποιο σταθερή ρομ που έχει βγει. Μην ξεχνάτε ότι και η 23s και η 26s που δουλεύω τώρα (σχεδόν έτοιμη είναι - δοκιμές κανω) είναι ουσιαστικά Beta rom με τροποποιήσεις από την μαμά 20s με Custom Kernel.

 

τελεια...αυτο που ζηταγα...χρηστο να την ξαναπερασω και με wipe data η αφου μου παιζει με wipe dalvik k cache να το αφησω ετσι?

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

τελεια...αυτο που ζηταγα...χρηστο να την ξαναπερασω και με wipe data η αφου μου παιζει με wipe dalvik k cache να το αφησω ετσι?

 

Όχι έρχεσαι ουσιαστικά από προηγούμενη Indian οπότε νομίζω θα είσαι οκ. Άστη κάνα μήνα επάνω και βλέπεις. Αν δεν είχε τίποτα περίεργο μέσα από το κινεζομάγαζο δεν νομίζω να έχεις θέμα. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι έρχεσαι ουσιαστικά από προηγούμενη Indian οπότε νομίζω θα είσαι οκ. Άστη κάνα μήνα επάνω και βλέπεις. Αν δεν είχε τίποτα περίεργο μέσα από το κινεζομάγαζο δεν νομίζω να έχεις θέμα. ;)

 

οκ με καλυψες!!ευχαριστω πολυ και συνεχισε την καλη δουλεια που κανετε εσυ και ο τασος κυριως αλλα και καποια αλλα παιδια που ασχολουνται με το κινητο!!

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά αν είχα nougatina στοκ καθαρή Google το κινητο θα τα έσπαγε ακόμα ποιο πολύ. 4/32 x820. Σήμερα ηρθε το umi MAX 4g 3/16 με καθαρή Google marshmallow και πήρε ota nougatina το κινητο πετάει. Ζήλεψα λίγο. Είναι του αδερφού μου.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά αν είχα nougatina στοκ καθαρή Google το κινητο θα τα έσπαγε ακόμα ποιο πολύ. 4/32 x820. Σήμερα ηρθε το umi MAX 4g 3/16 με καθαρή Google marshmallow και πήρε ota nougatina το κινητο πετάει. Ζήλεψα λίγο. Είναι του αδερφού μου.

 

Ναι κάνουν καλή δουλειά στην UMI έχουν ρίξει το βάρος στο λειτουργικό με σωστους devs αυτό που πρέπει δλδ. Δεν είναι τυχαίο που τα Apple με διπύρηνους βαράνε στα αυτιά οκταπηρυνους. Όλα είναι στο OS. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια το νεο μου Χ820 6/64 εφτασε Ελλαδα. Αυριο μεθαυριο θα το εχω στα χερια μου. Κι εδω ερχεται η μεγαλη ερωτηση. Πως θα μπορεσω να μεταφερω (ακριβως ομως) οτι εχει μεσα το τωρινο μου 820 4/32 στο καινουριο??? Να μην χαθει τιποτα, ουτε λειτουργικο/αναβαθμισεις, ουτε λογαριασμοι, ουτε εφαρμογες, ευκολα και γρηγορα??
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Chris καμία σκέψη για πιο λόγο ακόμα και με φουλ wipe και πέρασμα την 23s μου την εμφανίζει ροοτ;;;
26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

chris μπορεις να μου πεις ποια ειναι η πιο stable ρομ????εστω και μαμα αλλα με τα gapps μεσα....χρησιμοποιησα την 23s την δικια σου αλλα ειδα κατι bug μικρα,χρησιμοποιησα την lineage και παλι το ιδιο...ποια ειναι η πιο stable??? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Chris στην τελευταία τελε δεν βρίσκω την πλευρική μπάρα..Και στο μενού ρυθμίσεις για προχωρημένους ρυθμίσεις για. Eui moder κρασαρουν οι ρυθμίσεις γενικά όπως και σε κάνα δύο αλλά μενου.την έβαλα clean wipe κλπ
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχει βρεθει τροπος για να φτιαχτει το Fingerprint οταν δεν δουλευει καθολου η οταν δουλευει μονο εφοσον αναψει η οθονη πρωτα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχει βρεθει τροπος για να φτιαχτει το Fingerprint οταν δεν δουλευει καθολου η οταν δουλευει μονο εφοσον αναψει η οθονη πρωτα?

 

δοκιμασε *#*#46360000#*#* και κλεισε το backround resources...αλλιως πηγαινε στο phone manager και απενεργοποιησε εκει που λεει μεγαλη αναμονη κατα τη κατάσταση αναστολης λειτουργίας....αλλιως δοκιμασε να φλασαρεις καποιο firmware που τα εχει στην αρχικη σελιδα...επισης ειδα εγραψαν καποιοι που ειχαν θεμα και φοραγαν την tele rom οτι με το νεο update τους έφτιαξε το fp απο νεκρό...αυτα!!

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχει βρεθει τροπος για να φτιαχτει το Fingerprint οταν δεν δουλευει καθολου η οταν δουλευει μονο εφοσον αναψει η οθονη πρωτα?

 

https://www.youtube.com/watch?v=ksqub6YhGns

 

Δοκιμασε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Chris στην τελευταία τελε δεν βρίσκω την πλευρική μπάρα..Και στο μενού ρυθμίσεις για προχωρημένους ρυθμίσεις για. Eui moder κρασαρουν οι ρυθμίσεις γενικά όπως και σε κάνα δύο αλλά μενου.την έβαλα clean wipe κλπ

 

Καλημέρα. Διάβασε το ποστ της ρομ. Λείπει Κινέζος Browser άρα δεν έχεις scan qr code apo wifi Settings. Επίσης λείπει Leeco file manager Άρα δεν έχεις καθαρισμός μεγάλων αρχείων από μενού αποθηκευτικος χώρος. Όσο για το eui moder πάλι διάβασε θέλει να εγκαταστήσεις xposed & eui moder και μετά δουλεύει (εκτός 1ο tab). Πλευρική μπάρα δεν ξέρω γιατί δεν σου δουλεύει....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε *#*#46360000#*#* και κλεισε το backround resources...αλλιως πηγαινε στο phone manager και απενεργοποιησε εκει που λεει μεγαλη αναμονη κατα τη κατάσταση αναστολης λειτουργίας....αλλιως δοκιμασε να φλασαρεις καποιο firmware που τα εχει στην αρχικη σελιδα...επισης ειδα εγραψαν καποιοι που ειχαν θεμα και φοραγαν την tele rom οτι με το νεο update τους έφτιαξε το fp απο νεκρό...αυτα!!

 

+1. Να συμπληρώσω ότι δεν υπάρχει λόγος να βάζεις το 1 firmware μετά το άλλο. Βαλε το 21-22-23s(δες ποστ της 23cn από αρχική) μαζί με τελευταία tele και θα είσαι κομπλέ.

 

Επιβεβαιωνω αυτό που είπε ο Hunter πάντως, μαζί με 21s-22s-23s, 16s Indian+ 419D firmare για βέλτιστη λειτουργικότητα.

 

Και επίσης με ιδιαίτερη προσοχή το ΑΚΤ από battery profiles, γιατί κάποια προκαλούν ακόμη και... αργοπορία στο ξύπνημα,παρότι είναι φούλ λειτουργικό κατά τα άλλα(βλέπε fusion conservative)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Διάβασε το ποστ της ρομ. Λείπει Κινέζος Browser άρα δεν έχεις scan qr code apo wifi Settings. Επίσης λείπει Leeco file manager Άρα δεν έχεις καθαρισμός μεγάλων αρχείων από μενού αποθηκευτικος χώρος. Όσο για το eui moder πάλι διάβασε θέλει να εγκαταστήσεις xposed & eui moder και μετά δουλεύει (εκτός 1ο tab). Πλευρική μπάρα δεν ξέρω γιατί δεν σου δουλεύει....

 

πες μου λιγο απο που ενεργοποιεις την πλευρικη μπαρα ,σε ποιο μενου βρισκεται ?

πριν αν θυμαμαι ητανε στο μενου για προχωτημενους και τωρα δεν το βρισκω πουθενα .. σε ευχαριστω:)

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το gear vr το έκανε κανείς να δουλέψει;

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια χθες παρηγγειλα και εγω το συγκεκριμενο κινητο απο εδω http://www.tomtop.com/others-cell-phone-34/p-pz0003g-us.html και ελπιζω μες την εβδομαδα ή την αλλη να ερθει. Θελω να ρωτησω η google rom που υπαρχει χαλαει την ποιοτητα της καμερας γτ ειμαι λατρις της google rom (την εχω στο g2 μου). Ποια ειναι η καλυτερη κ ποιο σταθερη rom?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Από χθες δεν λειτουργεί ο συγχρονισμός επαφών και ημερολογίου από τον λογαριασμό του outlook.com

Ενώ γίνεται ο συγχρονισμός, δεν κατεβαίνουν τα δεδομένα. Τα emails κατεβαίνουν κανονικά. Οι επαφές και τα δεδομένα του ημερολογίου που υπήρχαν στο κινητό χάθηκαν. (Στο PC και στο outlook.com υπάρχουν κανονικά). Έχει κανείς καμμιά ιδέα τι συμβαίνει;

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μια βοήθεια χριστιανοί. Έχω το le max 2. Το πήρα από ανταλλαγή. Όταν το πήρα είχε μέσα το λογισμικό της xiaomi εν γνώση μου. Μετά από λίγες μέρες θέλησα να βάλω το eui 5.8.019s. Είδα ένα σχετικό ποστ για το πως φλασάρουμε ρομ αλλά....τζίφος! Μου δείχνει ένα πιγκουινάκι και δεν κάνει τίποτα. Μετά το πείραξα λίγο στο recovery με αποτέλεσμα τώρα η συσκευή να μην έχει τίποτα μέσα! Κάποια βοήθεια τι πρέπει να κάνω για να περάσω τη ρομ αυτή η την επίσημη της leeco? Και μια χάρη να μου πει κάποιος τα βήματα please. (να σημειωθεί ότι προσπάθησα να κάνω download από το forum αλλά ενώ έχω κάνει sign up δεν με αφήνει για κάποιο λόγο!)
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, μια ερώτηση μάλλον υποκειμενική. Είμαι κάτοχος ενός Meizu MX4 Pro. Πόσο ποιό μεγάλο και βαρύ θα μου φανει το Le Max 2 ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...