Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα απενεργοποίησα το developer mode και έκανα μια επανεκκίνηση.

Τώρα το τηλέφωνο δεν ανοίγει κάνει συνεχώς επανεκινηση. Πάτησα power button και πάνω κουμπί έντασης έκανα hard reset και πάλι τίποτα ...

 

καμια ιδέα;; χάλασε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.εχω την 21s και έχοντας δοκίμασει Ες τις rom αυτήν τουλάχιστον βρίσκω εγώ αψεγάδιαστη. Με antutu 147k. Κρίμα δεν έχω foto να δείξω..το θέμα μου είναι με τα led.δοκιμασα το lightflow αλλά δεν κατάφερα κάτι.μηπως πρεπε να zipparw κάποιο αρχείο πρώτα? ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

Μην λέμε οτι θελουμε. Με NLpost εχεις τις ίδιες πιθανότητες με ολα τα αλλά.

Δεν μπαίνει ποτε μονο η τριγωνική με NLpost.

...

 

Στο forum εχει 2 thread σχετικα με τις αποστολές κ τα τελωνεία. Καλό είναι να τα βλέπουμε.

 

Λες να λέω ψέματα; Στις 6 παραγγελίες μου από banggood τα δύο ήταν τα lemax. Kαμια δεν πέρασε με απλό Nl. Αν τώρα την τελευταία εβδομάδα άλλαξε κάτι αυτό δεν το γνωριζω

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει δοκιμάζει με Root file manager στο system /app/LetvCamera μέσα επικόλληση μετονομασία την προηγούμενη και δικαιώματα rw-r-r.

 

https://mega.nz/#!0E1yHCaS!i_UihqiEqtifHPUcA9zbcFFJyke7C1-fYPaJf8h4i_E

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απενεργοποίησα το developer mode και έκανα μια επανεκκίνηση.

Τώρα το τηλέφωνο δεν ανοίγει κάνει συνεχώς επανεκινηση. Πάτησα power button και πάνω κουμπί έντασης έκανα hard reset και πάλι τίποτα ...

καμια ιδέα;; χάλασε;

Ποια ρομ? Τι ακριβώς έκανες? Τι απενεργοποιήσες?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λες να λέω ψέματα; Στις 6 παραγγελίες μου από banggood τα δύο ήταν τα lemax. Kαμια δεν πέρασε με απλό Nl. Αν τώρα την τελευταία εβδομάδα άλλαξε κάτι αυτό δεν το γνωριζω

 

To banggood στα κινητά βάζει αν βάλεις registered απλό ακόμα priority direct mail. Πάρε απο άλλο μαγαζί με NLpost κ θα καταλάβεις. Ήμουν πολύ συγκεκριμένος. Για αυτό σου είπα δεν ισχύει ακριβως έτσι όπως το λες κ δεν πρεπει να γενικευουμε πράγματα.

 

Αν μιλήσεις μαζί τους αυτό θα αλλάξει, πλεον δεν θα στέλνουν με priority direct mail αν δεν το επιλέξεις οπότε προσοχή.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.εχω την 21s και έχοντας δοκίμασει Ες τις rom αυτήν τουλάχιστον βρίσκω εγώ αψεγάδιαστη. Με antutu 147k. Κρίμα δεν έχω foto να δείξω..το θέμα μου είναι με τα led.δοκιμασα το lightflow αλλά δεν κατάφερα κάτι.μηπως πρεπε να zipparw κάποιο αρχείο πρώτα? ευχαριστώ..

Όχι σε αυτήν αν μιλάς για την δική μου. Θέλει άλλο πράγμα για να δουλέψει. Θα το φτιάξω και θα στο στο στείλω... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ? Τι ακριβώς έκανες? Τι απενεργοποιήσες?

 

τη δική του τίποτα δεν έχω πειράξει.. Πήγα developer και το απενεργοποίησα μη πατήσει τίποτα καταλαθος η κοπέλα μου.

Έκανα επανεκκίνηση και δε μποταρει.. κάνει συνεχεια restart βγάζει το logo και μετά σβήνει και ξανά μετά logo κλπ

Edited by haptic
Link to comment
Share on other sites

Chris έχω την 23s remix εδώ και εβδομάδες, ξαφνικά σε εφαρμογές όπως winbank και cosmote μου βγάζει ότι η συσκευή είναι root!!! Το μόνο που έκανα ήταν εγκατάσταση είναι τα firmware πριν μια εβδομάδα μήπως και δουλέψει το fp, καμία ιδέα τι παίζει;
26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει δοκιμάζει με Root file manager στο system /app/LetvCamera μέσα επικόλληση μετονομασία την προηγούμενη και δικαιώματα rw-r-r.

 

https://mega.nz/#!0E1yHCaS!i_UihqiEqtifHPUcA9zbcFFJyke7C1-fYPaJf8h4i_E

Τι αλλαγες εχεις κανει απλα για να ξέρουμε?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Chris έχω την 23s remix εδώ και εβδομάδες, ξαφνικά σε εφαρμογές όπως winbank και cosmote μου βγάζει ότι η συσκευή είναι root!!! Το μόνο που έκανα ήταν εγκατάσταση είναι τα firmware πριν μια εβδομάδα μήπως και δουλέψει το fp, καμία ιδέα τι παίζει;

 

Γιατί πειράξες το Firmware? Είναι moded με χ829 & 050 baseband. Τέλος πάντων.. Βάλε μια όπως είναι τη ρομ ξανά από πάνω χωρίς κανένα Wipe ή αν θες δοκίμασε πρώτα να κάνεις ένα clear data and cache Στις 2 αυτές εφαρμογές και επανεκκίνηση.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τι αλλαγες εχεις κανει απλα για να ξέρουμε? k

Εγω τίποτα λένε ότι έχει τα τελευταία config & OIS της Letv-LeEco και φυσικά έβαλα Ελληνικά. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχει βρεθει τροπος για να φτιαχτει το Fingerprint οταν δεν δουλευει καθολου η οταν δουλευει μονο εφοσον αναψει η οθονη πρωτα?
Link to comment
Share on other sites

Mονο με signal guru αλλά όχι σήμερα κάνουν SERVER maintenance.. ;)

Δυστυχώς όπως έχω αναφέρει για κάποιο λόγο δεν μου δουλεύει το signal guru.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όπως έχω αναφέρει για κάποιο λόγο δεν μου δουλεύει το signal guru.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Lte discovery, προσωπικά μονο αυτήν χρησιμοποιώ γιατί έχει κ καποιες λειτουργίες που με διευκολύνουν. Για να δεις την band θέλει να δώσεις δικαιώματα root κ καποια αλλα.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Κάτι διάβασα για 26ς,εγώ είχα βάλει την 20ς αλλά δε μου έχει έρθει ota εδώ και δύο εβδομάδες ούτε καν για την 23 πόσο μάλλον 26, γιατί έτσι;δεν πάει σε όλους με την μία; διάβασα και πιο παλιά ότι σε κάποιους δεν πήγαινε οτα και τους ήρθε μετά από 2-3 αναβάθμισης που είχαν μείνει πίσω

Ξέρουμε τι παίζει και αν υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι διάβασα για 26ς,εγώ είχα βάλει την 20ς αλλά δε μου έχει έρθει ota εδώ και δύο εβδομάδες ούτε καν για την 23 πόσο μάλλον 26, γιατί έτσι;δεν πάει σε όλους με την μία; διάβασα και πιο παλιά ότι σε κάποιους δεν πήγαινε οτα και τους ήρθε μετά από 2-3 αναβάθμισης που είχαν μείνει πίσω

Ξέρουμε τι παίζει και αν υπάρχει λύση;

 

Μην αγχώνεσαι. Την ανεβάζω αύριο stock unrooted με Ελληνικά και όλα τα καλά multiled, CPU gpu performance αλλά χωρίς Root για σταθερότητα όπως η μαμά 26s. Έχει καλή διαχείριση μπαταρίας και CPU. Υπομονή λοιπόν... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχει βρεθει τροπος για να φτιαχτει το Fingerprint οταν δεν δουλευει καθολου η οταν δουλευει μονο εφοσον αναψει η οθονη πρωτα?

 

Ναι με tele_23 v43! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS! Ξαφνικά δε λειτουργούν τα κουμπιά του ήχου και το on/off. Δεν έκανα τίποτα btw ούτε έπεσε ούτε τίποτα

 

Αν εχεις Root ή tele_23 πάτα μια Reboot από τα extra settings και λογικά θα στρώσει.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλη τιμη για το Χ820[6/64]...

 

https://www.tinydeal.com/de/leeco-le-max-2-6gb-ram-64gb-rom-57-2k-msm8996-android-60-4g-phone-p-164371.html

 

Απο δω εχει αγορασει κανείς?Αξιόπιστο ή μακρια?

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Lte discovery, προσωπικά μονο αυτήν χρησιμοποιώ γιατί έχει κ καποιες λειτουργίες που με διευκολύνουν. Για να δεις την band θέλει να δώσεις δικαιώματα root κ καποια αλλα.

Το είχα βάλει αλλά δεν έχω Root οπότε δεν μου την δείχνει.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...