Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω πως έγινε.... αλλά με την τελευταία αναβάθμιση της tele23s στην v43 μου δούλεψε για πρώτη φορά από τότε που πήρα το τηλ το fingerprint..

 

:up:

LeEco Le Max 2 Χ822 4/32

TREBLE - F2FS - TWRP 3.5.2_9-0 by C.B.G.

RROS-Q-8.6.7-20210315-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω να κατεβάσω το παρακάτω είναι συμβατο με το κινητό μας;

http://imgur.com/a/uJkJy

 

Κανείς που να ξέρει;ξέρω ότι για κάθε επεξεργαστή κάποιες εφαρμογές έχουν διαφορετικά oob ,αλλά δεν ξέρω αν αυτά είναι για τον δικό μας,arm x86 λέει σε αυτά

Link to comment
Share on other sites

Εχει μήπως παρατηρήσει κάποιος αργοπορία ανταποκρισης fingerprint στην τελευταία 23.43s?

 

Edit: άκυρο. Το fusion conservative απο ΑΚΤ μας έκανε τη ζημιά.

 

Ιδιαίτερη προσοχή με τα ΑΚΤ από battery profile.

Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

Η RR 7.1 είναι εντάξει για καθημερινή χρήση;

 

Καλη ειναι, σταθερη και γενικα θα την ελεγα λειτουργικη, αλλα οχι 100%.

 

Θα σου πω τα μειον:

 

Ηχος απο τα ακουστικα, δεν ειναι ακομα στα επιπεδα της eui. Στην τελευταια δεν το δοκιμασα, αλλα στις προηγουμενες εκδοσεις δεν ακουγοταν καλα στις κλησεις.

 

Καμερα, λειπουν λειτουργιες, οπως HDR, αλλα γενικα δουλευει πλεον και γραφει και video 4Κ, η καμερα της leeco δεν δουλευει.

 

Μπαταρια, δεν ειμαι και ο πλεον καταλληλος, γιατι ακομα και με eui 4 ωρες max sot εβλεπα, εδω ομως αν το αφησεις στο default ειναι ζητημα να δεις 2,5-3 ωρες, με balance λογικο να δεις περισσοτερες ωρες οθονη, αν δεν ενεργοποιεις μονιμα το δικτυο, λαμβανεις πολλα μυνηματα viber/messenger κτλ, χαμηλη ενταση φωτεινοτητας, απενεργοποιημενη ambient οθονη κτλ. θα δεις περισσοτερες ωρες.

 

Απο εκει και περα, μακραν το καλυτερο ui και πολυ γρηγορο και το πιο φρεσκο απο λειτουργιες-look, αν περασεις gapps-stock, πρακτικα γινετε google pixel. Αν δεν σου αρεσει αυτο το ui και θελεις εναλλακτικες εφαρμογες και οχι της google, περασε μονο το βασικο zip, να μεινουν οι εφαρμογες/launcher της cyanogen/lineage.

Edited by RaZoR333
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες, πολλα ευχαριστω στα παιδια για τη δουλεια τους και τις απεριοριστες ωρες που προσφερουν, κατα τη γνωμη μου τωρα επειδη τις εχω δοκιμασει ολες τις eui rom απο δω και απο αλλου η καλυτερη που εκατσε πανω στο τηλεφωνο με ρουτ και καλυτερη απο μερια μπαταριας με ρουτ ή χωρις ,ειναι η CN23s του φιλου Χρηστου Edited by mythos01
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, αν μπορει καποιος να με βοηθησει ,θα ηθελα να αλλαξω την αναλυση της οθονης, απο 1440 σε 1080,ποιο προγραμμα να χρησιμοποιησω και τι ρυθμισεις να βαλω? αν μετα θελησω να την επαναφερω σε 1440,γινεται,υπαρχει καποιος κυνδινος? εχω CN-23s by Chrisbal x820

 

Resolution changer δίνεις Root rights.

 

https://mega.nz/#!1EN1jTaQ!QbS1xvkHqkrGDv15Ck4zD1HNBdzRYw5vhoV2wbmESwA

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε ή αν θέλετε να πάρετε SAMSUNG VR με αυτό το PATCH παίζει και στο max2 κανονικά ;)

Ανοίγουμε το ζιπ αφαιρούμε το build.prop που έχει μέσα και βάζουμε τα αρχεία με Root file manager.

Μετά αντιγράφουμε τα build.prop contents στο δικό μας και παίζει. Ή περιμένετε έτοιμο patch Zip για το max2.

Link

https://drive.google.com/file/d/0B1TAdEWXjajpTEZnMjRkS1V0VG8/

 

Το build.prop contents που μπορω να το βρω? Σε ποιον φακελο είναι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το build.prop contents που μπορω να το βρω? Σε ποιον φακελο είναι?

 

Άστο... Το φτιάχνει ο Τάσος και θα το δώσουμε Flash Zip. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θα χωράει το κινητό στο vr της Samsung;

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

 

 

Το κινητο χωράει κανονικα στη μεγάλη θέση (εχω το gear vr 2016) . Τώρα θα δοκιμάσω και το patch για να επιβεβαιωσω αν λειτουργει και το λειτουργικο της oculus home, γιατι μεχρι τωρα εγω το λειτουργουσα με κατι πατεντες και το full dive προγραμμα απο android market.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας , υπαρχει καποιο μελος που να εχει ανταλλακτικη οθονη ή χαλασμενη συσκευη για πωληση , θα με βοηθουσε αρκετα , ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα να τεσταρω την καινουρια rom στο χ829 μου, μπραβο πολυ καλη δουλεια!!

 

Για το VR ομως δεν καταφερα να το κανω να δουλεψει, κατεβασα es xplorer , εκανα copy τα αρχεια στο φακελο system/priv-app

 

και τροποποιησα και το αρχειο build-prop.txt που βρισκεται στο φακελο system, reboot, συνεδεσα το gear vr και τιποτα.. Κανω κατι λαθος?

 

*** δοκίμασα και μέσω twrp να κάνω wipe dalvik/cache/data και μετα να αντιγραψω-επικολλησω το φάκελο priv-data , αλλα και πάλι τιποτα όταν ξεκιναω εκ νέου το κινητό..

Edited by ntemojohnys
Link to comment
Share on other sites

Resolution changer δίνεις Root rights.

 

https://mega.nz/#!1EN1jTaQ!QbS1xvkHqkrGDv15Ck4zD1HNBdzRYw5vhoV2wbmESwA

 

Ευχαριστώ!!

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι να παρω samsung VR μια ερωτηση να κανω,αν δουλεψει και συνδεθει με type C μετα τα ακουστικα που θα συνδεθουν;(cdla ή καρφι δεν εχει σημασια) Edited by mythos01
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον , τουλαχιστον εγω δεν το εχω καταφερει να δουλεψει ούτε με τα tutorials σε αυτό το post. έχει και μια θύρα ακόμη type c to vr όπου τουλάχιστον αν έχεις το galaxy s6 Κλπ μπορείς να συνδέσεις ακουστικά ,αλλιώς ακουστικά bluetooth που επιλέγω εγώ. το gear vr είναι τέλειο με το Le max 829 ακόμη και χωρίς το λογισμικό της samsung , να το αγοράσεις το συνιστώ ανεπιφύλακτα.
Link to comment
Share on other sites

Η λεξη κρασαρισμα ειναι αγνωστη λεξη ;)

 

Και όμως εμένα μου έχει κρασαρει 3-4 φορές μέσα στην βδομάδα με την 23ς remix. 2 φορές στον chrome, σε απλό reading και σε παιχνίδι αλλες 2 φορές. Επίσης δεν μπορώ να κάνω hotspot κρασαρει το settings. Κατά τ αλλά όλα καλά :ρ

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον , τουλαχιστον εγω δεν το εχω καταφερει να δουλεψει ούτε με τα tutorials σε αυτό το post. έχει και μια θύρα ακόμη type c to vr όπου τουλάχιστον αν έχεις το galaxy s6 Κλπ μπορείς να συνδέσεις ακουστικά ,αλλιώς ακουστικά bluetooth που επιλέγω εγώ. το gear vr είναι τέλειο με το Le max 829 ακόμη και χωρίς το λογισμικό της samsung , να το αγοράσεις το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

 

Νομιζω πως το type C πανω στα VR ειναι μονο για φορτιση του κινητου αυτο με προβληματιζει,αν οχι νομιζω αξιζουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και όμως εμένα μου έχει κρασαρει 3-4 φορές μέσα στην βδομάδα με την 23ς remix. 2 φορές στον chrome, σε απλό reading και σε παιχνίδι αλλες 2 φορές. Επίσης δεν μπορώ να κάνω hotspot κρασαρει το settings. Κατά τ αλλά όλα καλά :ρ

 

Κανε μια καθαρη εγκατασταση πανω την cn23s του Χρηστου και θα με θυμηθεις...αν βαριεσαι κανε backup και περνα τη μονο με καθαρισμα τα cache

Edited by mythos01
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην miui ROM πως φτιάχνω τα dpi μέσα στις εφαρμογές ; Ενώ στην home screen είναι καλά, στις εφαρμογές μέσα μου φαίνεται ζουμαρισμενο
Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα ίδια.μου έχει σπάσει τα νευρα γιατί μετά από 10 λεπτά τα ακουστικά δεν λειτουργούν.πρεπει να τα βγάλεις και να τα ξαναβάλεις..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!

 

Chrisbal στα dpi βαζω οτι θελω ή εχει καποιο κανονα στο τι μπορω να βαλω; (μην κανω καμια ζημια), για 1080p εχω δει dpi απο 401 μεχρι 429,στο youtube βλεπω βαζουν 480,λιγο βοηθεια ακομα αν μπορεις, ευχαριστώ

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Κανε μια καθαρη εγκατασταση πανω την cn23s του Χρηστου και θα με θυμηθεις...αν βαριεσαι κανε backup και περνα τη μονο με καθαρισμα τα cache

 

Δυστυχώς έχει root και θέλω ROM αρουταριστη

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποια λυση για το deep sleep?εκλεισα τα backround resources αλλα τιποτα...ειμαι με 21s remixed του χρηστου

 

Μπες στο διαχειριστη τηλεφωνου και στις ενοτητες "διαχειριση εξοικονομισης ενεργειας" ξετικαρε το πολυ μεγαλη αναμονη κατα τη διαρκεια του υπνου και στη προστασια εφαρμογων τικαρε οσες εφαρμογες δε θες να κλεινου, μετα στην ενοτητα ασφαλεια και ειδιωτικοτητα πηγαινε στη διαχειριση αυτοματης εναρξης και τικαρε παλι οσες θες να ξεκινουν αυτοματα. Αν δεν ποιασουν αυτα βαλε και το προγραμμα light flow legacy ή pro και βαλε παλι οποιες θες να βαρανε κτυπανε αναβουν κλπ κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς έχει root και θέλω ROM αρουταριστη

 

Βαλε τοτε την 21s remixed να δεις

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο διαχειριστη τηλεφωνου και στις ενοτητες "διαχειριση εξοικονομισης ενεργειας" ξετικαρε το πολυ μεγαλη αναμονη κατα τη διαρκεια του υπνου και στη προστασια εφαρμογων τικαρε οσες εφαρμογες δε θες να κλεινου, μετα στην ενοτητα ασφαλεια και ειδιωτικοτητα πηγαινε στη διαχειριση αυτοματης εναρξης και τικαρε παλι οσες θες να ξεκινουν αυτοματα. Αν δεν ποιασουν αυτα βαλε και το προγραμμα light flow legacy ή pro και βαλε παλι οποιες θες να βαρανε κτυπανε αναβουν κλπ κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βαλε τοτε την 21s remixed να δεις

 

ενταξει ο χρηστος εκανε τα μαγικα του παλι και μου ειπ ενα βαλω το 419 d firmware και δεν ξαναεπεσε για υπνο!!

Να κανω αλλη μια ερωτηση..το akt θελει ρουτ για να παιξει?γιατι πατησα εγω μια επιλογη αλλα δεν ξερω αν εχει μπει...

Edited by oPatrinos
LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...