Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To 6/128 είναι το Χ829, δεν χρειάζονται εικασίες βάσει τιμής, αρκεί να κοιτάξει κανείς τις διαθέσιμες μπάντες...

 

Προσωπικά, πάντως, δεν θα το αγόραζα από μαγαζί που δεν έχω ξανακούσει, κι ας έχει Paypal...

 

Στα Banggood, Gearbest - τα πιο γνωστά δλδ - παίζει και cashback μέσω ιστοσελίδων όπως topcashback.com / co.uk, quidco.com , givingassistant.org , που είναι δοκιμασμένα και αξιόπιστα, οπότε έστω και ετεροχρονισμένα, υπάρχει μια επιπλέον έκπτωση από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

To 6/128 είναι το Χ829, δεν χρειάζονται εικασίες βάσει τιμής, αρκεί να κοιτάξει κανείς τις διαθέσιμες μπάντες...

 

Προσωπικά, πάντως, δεν θα το αγόραζα από μαγαζί που δεν έχω ξανακούσει, κι ας έχει Paypal...

 

Στα Banggood, Gearbest - τα πιο γνωστά δλδ - παίζει και cashback μέσω ιστοσελίδων όπως topcashback.com / co.uk, quidco.com , givingassistant.org , που είναι δοκιμασμένα και αξιόπιστα, οπότε έστω και ετεροχρονισμένα, υπάρχει μια επιπλέον έκπτωση από αυτά.

Εγω απο.αυτο το καταστημα εμεινα οχι απλως ευχαριστημενος οσο δεν παει, αλλα πληρωσα 12 usd και μου εστειλε προιοντα που εκαναν 30..

Παλιοτερα ειχα ψωνισει απο efox. Δεν μου αρεσε πολυ το site.. αλλα λογω paypal εκανα το βημα..

Με κοροιδευαν επι 1 μηνα (οπως geek και gearbest ) τελικα μετα απο 2 μηνες σχεδον ηρθε η συσκευη και πηρα και τα χρηματα πισω απο paypal...

Οταν εχεις καλη προστασια , χρηματα δεν χανεις, και ισως κερδισεις .

Γενικα δεν φοβαμαι paypal, σε αντιθεση με ali που εχει χαλασει πολυ τελευταια.

4/5 παραγγελιες χωρις σωστη προστασια απο το team εκει...

 

Υ.γ το efoχ δεν το ειχα ξαναδει ποτε μεχρι που αποφασισα να αγορασω, επειδη ειχε τη χαμηλοτερη τιμη.. αν αγοραζα με καρτα θα ειχα καποιο αγχος παραπανω αλλα με.paypal κανενα..

Με καρτα απλα θα επρεπε να τους απειλησω οτι θα γραψω παντου οτι ειναι αναξιοπιστοι για να παρω πισω τα χρηματα.. (οπως εκανα με gearbest που δεν απαντουσαν σε email και ειχα πληρωσει με καρτα για να αποφυγω paypal fees επειδη ηταν "γνωστο" μαγαζι..)

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Edited by giannispipom9pro
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Το network cell info δείχνει να δουλεύει. Ξέρει κάποιος να μας πει τι σημαίνουν αυτά που γράφει ή έστω σε ποία μπάντα έχω lte. 73ca0b3742c89a9665f70f7c42e10edb.jpg

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Καταρχήν πρέπει να ανοίξεις τα δεδομένα σου και μετα πατώντας πάνω δεξιά στις τρεις τελείες αναφέρει μου φαινεται κάτι για bands.

 

lg g3 d855 Zoe Xceed

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη μου αγορα απο εξωτερικο ηταν το 2007 με western union, που δεν ειχα την καλυτερη εμπειρια..

Ε , επειδη μου εστειλαν ελατωματικα προιοντα και ηθελαν να πληρωσω την επομενη μερα μεταφορικα να τα στειλω πισω, τα πηρα κρανιο, και στη πρωτη σελιδα google αναζητηση, διπλα στο domain τους εγραφε κλεφτες , μακρια !!! Καποια στιγμη εκλεισαν .. ;) (Ειχαν κλεψει και αλλους οι οποιοι εμφανιστηκαν αργοτερα να κλαινε για τα χρηματα τους..

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν πρέπει να ανοίξεις τα δεδομένα σου και μετα πατώντας πάνω δεξιά στις τρεις τελείες αναφέρει μου φαινεται κάτι για bands.

 

lg g3 d855 Zoe Xceed

 

Το εγκατέστησα κι εγώ, με ανοιχτά τα δεδομένα δεν έδειχνε τίποτα - ονομαστικά τουλάχιστον - για συχνότητα σύνδεσης

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα, εχωντας δοκιμασει όλους τους τρόπους για επαναφορα του fp, απο τους οποιους δεν δουλεψε καποιος σκεφτομαι να φλασαρω με qfil, μια ερώτηση εχω το X829 ρομ απο οτι ειδα στον οδηγό εχει για το χ820, να δικιμασω με αυτην ή υπαρχει καπου για το x829 για unbrick με qfil? Αν γνωρίζει κάποιος?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα κι εγώ, με ανοιχτά τα δεδομένα δεν έδειχνε τίποτα - ονομαστικά τουλάχιστον - για συχνότητα σύνδεσης

Και εγώ δεν το βρήκα πουθενά και είπα να ρωτήσω εδώ

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν το βρήκα πουθενά και είπα να ρωτήσω εδώ

Mονο με signal guru αλλά όχι σήμερα κάνουν SERVER maintenance.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ επειδή έχω μπερδευτεί θα ήθελα να με συμβουλέψετε από ποιά μαγαζιά μπορώ να πάρω το τηλ. σε καλή τιμή και χωρίς τελωνείο (από ευρωπαϊκή αποθήκη). Ενδιαφέρομαι για το 4 ή 6 Gb Ram με 64 ή 128 Gb εσωτ. μνήμη. Θα ήθελα να υπάρχουν τα ακουστικά με τον αντάπτορα.

 

1 x LeTV LeEco Le Max 2 Pro Smartphone 6GB 128GB (DT2911VFG) = $219.99

Color Gold

Tο παραπάνω από DuangTop , είναι το μαγαζί αξιόπιστο ?

Edited by geco007
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα, εχωντας δοκιμασει όλους τους τρόπους για επαναφορα του fp, απο τους οποιους δεν δουλεψε καποιος σκεφτομαι να φλασαρω με qfil, μια ερώτηση εχω το X829 ρομ απο οτι ειδα στον οδηγό εχει για το χ820, να δικιμασω με αυτην ή υπαρχει καπου για το x829 για unbrick με qfil? Αν γνωρίζει κάποιος? lk

Θα σου πρότεινα πριν το Qfil που ναι κάνει είναι το ίδιο να βάλεις με Clean Wipe όλα και την fastboot rom πρώτα του Χ829 να δοκιμάσεις και αν δεν παίζει είναι dead Fingerprint. Το έχω ξαναπεί. Έχω φλασαρει πλέον πάνω από 255 φορές ρομ και πότε δεν είχα θέμα. Πάντα δούλευε και δουλεύει κανονικά. Χ822! Αυτό είναι το Phone tester μου! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ επειδή έχω μπερδευτεί θα ήθελα να με συμβουλέψετε από ποιά μαγαζιά μπορώ να πάρω το τηλ. σε καλή τιμή και χωρίς τελωνείο (από ευρωπαϊκή αποθήκη). Ενδιαφέρομαι για το 4 ή 6 Gb Ram με 64 ή 128 Gb εσωτ. μνήμη. Θα ήθελα να υπάρχουν τα ακουστικά με τον αντάπτορα.

 

Για εμένα e-fox bangood, tinydeal, gearbest το θέμα είναι να σιγουρέψεις το Ευρωπαϊκή αποθήκη. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα e-fox bangood, tinydeal, gearbest το θέμα είναι να σιγουρέψεις το Ευρωπαϊκή αποθήκη. ;)

Το Efox έχει τα ακουστικά σίγουρα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα, εχωντας δοκιμασει όλους τους τρόπους για επαναφορα του fp, απο τους οποιους δεν δουλεψε καποιος σκεφτομαι να φλασαρω με qfil, μια ερώτηση εχω το X829 ρομ απο οτι ειδα στον οδηγό εχει για το χ820, να δικιμασω με αυτην ή υπαρχει καπου για το x829 για unbrick με qfil? Αν γνωρίζει κάποιος?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασε από διάφορα λινκ να κατεβάσεις την ρομ γιατί τις περισσότερες τις έβγαζε εσφαλμένες. Ναι η ίδια είναι έκανα κι εγώ πάνω από 50 φορές qfil unbrick :D

 

http://www.androidbrick.com/leeco-letv-x820-max-2-qdloader-9008-unbrick-twrpguide/

https://www.gizmochina.com/2016/11/20/leeco-x820-max-2-super-unbrick-guide/

Edited by hunters1977
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Το Efox έχει τα ακουστικά σίγουρα ?

 

Ναι στο χ829 από εκεί το πήρα σε 14 μέρες μέσω Ολλανδίας και είχε. Το ζητάς και στο μνμ μέσω Ολλανδίας +11€

Στο χ820 δεν έχει.. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο χ829 από εκεί το πήρα σε 14 μέρες μέσω Ολλανδίας και είχε.

Στο χ820 δεν έχει.. ;)

Ευχαριστώ πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι στο χ829 από εκεί το πήρα σε 14 μέρες μέσω Ολλανδίας και είχε.

Στο χ820 δεν έχει.. ;)

Δεν είχες θέμα τελωνείου ? Πότε το αγόρασες?

Ποιές οι διαφορές x820 x821 x822 και x829 ?

Edited by geco007
Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές και όλα τα σχετικά είναι στην πρώτη σελίδα. Σπάνια περνάει τελωνείο με post nl. Εκτός αν είσαι γκαντεμης :D
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ επειδή έχω μπερδευτεί θα ήθελα να με συμβουλέψετε από ποιά μαγαζιά μπορώ να πάρω το τηλ. σε καλή τιμή και χωρίς τελωνείο (από ευρωπαϊκή αποθήκη). Ενδιαφέρομαι για το 4 ή 6 Gb Ram με 64 ή 128 Gb εσωτ. μνήμη. Θα ήθελα να υπάρχουν τα ακουστικά με τον αντάπτορα.

 

1 x LeTV LeEco Le Max 2 Pro Smartphone 6GB 128GB (DT2911VFG) = $219.99

Color Gold

Tο παραπάνω από DuangTop , είναι το μαγαζί αξιόπιστο ?

Για το DuangTop έχει δίκιο τελικά ο φίλος πρέπει να.είναι τo x829 το 6/128 Γιατί στη κορυφή έχει highlights και δεν αναφέρει την μπαντα 20.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα...δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί η αν ειναι μόνο σε μένα έτσι..φοράω την τελευταία miui του Χρήστου και έχω τα εξής θέματα...στο viber όταν αω να στείλω μια φωτό από το άλμπουμ τις βγάζει όλες αλλοιωμένες,ενώ στο άλμπουμ φαίνονται κανονικά...

Παρόμοιο πρόβλημα έχω και στο messenger αλλά εκεί στέλνονται και φαίνονται κανονικά...και όταν πάω να τραβήξω φωτό από την εφαρμογή του messenger τις βγάζει αλλοιωμένες...τις εφαρμογές τις έχω σβήσει και τις έχω κάνει εγκατάσταση ξανά..και πάλι το ίδιο...

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε από διάφορα λινκ να κατεβάσεις την ρομ γιατί τις περισσότερες τις έβγαζε εσφαλμένες. Ναι η ίδια είναι έκανα κι εγώ πάνω από 50 φορές qfil unbrick :D

 

http://www.androidbrick.com/leeco-letv-x820-max-2-qdloader-9008-unbrick-twrpguide/

https://www.gizmochina.com/2016/11/20/leeco-x820-max-2-super-unbrick-guide/

Το ξερω οτι εχω κατεβασει απο ρομ της περισσότερες της βγαζει corrupt ή κατα την αποσυμπίεση βγάζει σφαλμα, σε 2 Laptop και στο κινητο, ειδικα για το x829 η μαμα δεν παιζει, η μονη που μου περασε ήταν μια που βρηκα στο Leeco.re αλλα το fingerprint δεν δουλεψε και παλι.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε από το playstore την εφαρμογή

 

Sefix και απολαύστε ταχύτητα στο τηλ σας δίχως lag. Χρειάζεται root

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε από διάφορα λινκ να κατεβάσεις την ρομ γιατί τις περισσότερες τις έβγαζε εσφαλμένες. Ναι η ίδια είναι έκανα κι εγώ πάνω από 50 φορές qfil unbrick :D

 

http://www.androidbrick.com/leeco-letv-x820-max-2-qdloader-9008-unbrick-twrpguide/

https://www.gizmochina.com/2016/11/20/leeco-x820-max-2-super-unbrick-guide/

Το ξερω οτι εχω κατεβασει απο ρομ της περισσότερες της βγαζει corrupt ή κατα την αποσυμπίεση βγάζει σφαλμα, σε 2 Laptop και στο κινητο, ειδικα για το x829 η μαμα δεν παιζει, η μονη που μου περασε ήταν μια που βρηκα στο Leeco.re αλλα το fingerprint δεν δουλεψε και παλι.

Δοκίμασε από διάφορα λινκ να κατεβάσεις την ρομ γιατί τις περισσότερες τις έβγαζε εσφαλμένες. Ναι η ίδια είναι έκανα κι εγώ πάνω από 50 φορές qfil unbrick :D

 

http://www.androidbrick.com/leeco-letv-x820-max-2-qdloader-9008-unbrick-twrpguide/

https://www.gizmochina.com/2016/11/20/leeco-x820-max-2-super-unbrick-guide/

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σπάνια περνάει τελωνείο με post nl. Εκτός αν είσαι γκαντεμης :D

 

Μην λέμε οτι θελουμε. Με NLpost εχεις τις ίδιες πιθανότητες με ολα τα αλλά.

Δεν μπαίνει ποτε μονο η τριγωνική με NLpost. Δεν είναι το ίδιο πράγμα, τριγωνική με Nlpost μονο ενα καταστημα εχει αυτή την στιγμη. Το priority direct mail με NLpost είναι τριγωνική πχ απο το banggood.

 

Ειδικα πλεον στο ΥΕΔ Θεσσαλονίκης μπαίνουν σχεδον όλα τα registered ανεξαιρέτως αξίας. Εμένα έχουν μπει 20 δέματα αυτον τον μηνα κ πλήρωσα το 3€ χαράτσι λόγω μικρής αξίας ΣΕ ΟΛΑ. (Μιλάμε για θήκες tempered κ ψευτοπραγματα). Τα δέματα ηταν SGpost, NLpost,Swisspost,TurkeyPost,ChinaPost κ όλα μπήκαν τελωνείο, μονο τα unregistered γλιτώνουν πλεον.

 

Αντίστοιχα μικροδεματα registered απο Αθήνα δεν μπήκε κανένα.

 

Στο forum εχει 2 thread σχετικα με τις αποστολές κ τα τελωνεία. Καλό είναι να τα βλέπουμε.

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι ένα βήμα πριν πατήσω το κουμπί. Σχετικά με την Rom. Πρέπει να τους πω ότι θέλω την official με τα αγγλικά μέσα ή εξ ορισμού έχει αγγλικά; Και ένα δεύτερο από χρώμα τι προτείνεται; χρυσό ή γκρι; το ξέρω ότι είναι καθαρά υποκειμενικό αλλά ρωτάω έτσι για μια γνώμη. Τελικά βγήκε άκρη με τα ακουστικά από το preorder? To priority mail ειναι σίγουρο οτι θα έρθει με postNL?

 

Με τα ακουστικά δεν βγήκε άκρη και δεν τα δίνουν στο συγκεκριμένο πακέτο για την ώρα όπως μου είπαν. Ότι θα έρθει με PostNL είναι σίγουρο, ότι δεν θα περάσει τελωνείο εξαρτάται από τι τύχη έχει ο καθένας μας.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...