Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μετά το update το σημερινό δεν δουλεύει η επιλογή ρυθμίσεις on& off , ανοίγει λευκή σελίδα.
LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Υπάρχουν δηλαδή custom kernels; Μπορείς να κάνεις overlocking ή color control για saturation κλπ; Με μία πρόχειρη αναζήτηση δεν βρήκα τίποτα πουθενά.. :confused:

 

Custom kernels για eui όχι αλλά παραμετροποίηση μπορείς να κάνεις με πολλούς τρόπους. Πχ Kernel audiotor. Σε open source OS θα βρεις παραμετροποιημένους αρκετά. LOS, AOKP, AICP, RR, Mokee κλπ. ;)

Τώρα τελειώνει ο Τάσος τον 1ο Custom για την EUI με προσθήκη dt2wp dt2s και από Samsung swap για ταχύτητα! :p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Super. Περίμενε τώρα κάνα 3αρι κύκλους φόρτισης να δεις .Καλό θα είναι να κάνεις και ένα battery calibration μετά.;)

 

ok...θα κανω ενα calibration τωρα και βλεπουμε,,,ty για το support!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά το update το σημερινό δεν δουλεύει η επιλογή ρυθμίσεις on& off , ανοίγει λευκή σελίδα.

 

Μπράβο! Πολύ σωστή παρατήρηση. Τώρα το είδα κι εγώ. Έκοψα κάποιες power ρυθμίσεις για περισσότερη διάρκεια και μάλλον στις αλλαγές πήρε μπάλα και αυτό. Θα το φτιάξω αύριο. ;)

Τα multiled τα στησατε? ΜΕ LightFlow έχεις τρελές επιλογές και ηχο και φλας Led και ενεργοποίηση οθόνης κλπ κλπ

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Πολύ σωστή παρατήρηση. Τώρα το είδα κι εγώ. Έκοψα κάποιες power ρυθμίσεις για περισσότερη διάρκεια και μάλλον στις αλλαγές πήρε μπάλα και αυτό. Θα το φτιάξω αύριο. ;)

Τα multiled τα στησατε? ΜΕ LightFlow έχεις τρελές επιλογές και ηχο και φλας Led και ενεργοποίηση οθόνης κλπ κλπ

Ναι αλλά χρειάζεται το pro για πολλές εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Custom kernels για eui όχι αλλά παραμετροποίηση μπορείς να κάνεις με πολλούς τρόπους. Πχ Kernel audiotor. Σε open source OS θα βρεις παραμετροποιημένους αρκετά. LOS, AOKP, AICP, RR, Mokee κλπ. ;)

Τώρα τελειώνει ο Τάσος τον 1ο Custom για την EUI με προσθήκη dt2wp dt2s και από Samsung swap για ταχύτητα! :p

 

Ευχαριστώ πολύ, με έπεισες να το παραγγείλω! Θα ενδιαφερόμουν, αν είναι εύκολο, να προσθέσετε και το κλασσικό kcal color control (savoca) που χρησιμοποιούν πολλά kernels των snapdragon συσκεύων. Συνεχίστε την καλή δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, με έπεισες να το παραγγείλω! Θα ενδιαφερόμουν, αν είναι εύκολο, να προσθέσετε και το κλασσικό kcal color control (savoca) που χρησιμοποιούν πολλά kernels των snapdragon συσκεύων. Συνεχίστε την καλή δουλειά!

 

Ναι οκ θα το δούμε και αυτό πρέπει βέβαια στον permissive να ενσωματώσουμε sources από 8994 με patches αλλά you never know ;) >> https://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/dev-kcal-advanced-color-control-t3032080

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά χρειάζεται το pro για πολλές εφαρμογές.

 

Ε. Όλα πια στο χέρι... :lol::p Ξέρετε πως και τι... ;)

Άλλωστε και έτσι υπάρχουν εφαρμογές που χρησιμοποιούν τα δικά τους Led colors ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ε. Όλα πια στο χέρι... :lol::p Ξέρετε πως και τι... ;)

Άλλωστε και έτσι υπάρχουν εφαρμογές που χρησιμοποιούν τα δικά τους Led colors ;)

Από blackmark το βρίσκεις

:p :p :p :p

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος ενός le max 2 x829. Περασμένη η rom του ChrisBal. Έχω τα εξής θεματάκια και ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη αν έχουν απαντηθεί αλλά δεν έχω το κουράγιο να διαβάσω 600 σελίδες του thread.

1) Δεν μου δουλεύει το battery widget. Εξαφανίζεται από μόνο του μετά από λίγο από πάνω αριστερά.

2) Δεν αναπαράγει βίντεο που καταγράφω με τη κάμερα. Όταν πατάω μου λέει can't play video.

3) Το δακτυλικό αποτύπωμα για να δουλέψει πρέπει πρώτα να πατήσω το on για να ανοίξει η οθόνη.

 

*** Κάποια πρόταση από πού να αγοράσω tempered glass ;

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Πολύ σωστή παρατήρηση. Τώρα το είδα κι εγώ. Έκοψα κάποιες power ρυθμίσεις για περισσότερη διάρκεια και μάλλον στις αλλαγές πήρε μπάλα και αυτό. Θα το φτιάξω αύριο. ;)

Τα multiled τα στησατε? ΜΕ LightFlow έχεις τρελές επιλογές και ηχο και φλας Led και ενεργοποίηση οθόνης κλπ κλπ

 

Ωραίος, ευχαριστώ!

Να ρωτήσω και κάτι αλλο,

πριν κάνα 2-3 update χάθηκε το εικονίδιο του V4A και σταμάτησε να λειτουργεί και με ακουστικά και χωρίς. Τα αρχεία kermel & profile τα έχει κανονικα.

Μπορώ να του κάνω κάτι να παίξει?

Οχι ότι καίγομαι κιόλας αλλά έτσι για το ****το.

Edited by tfs500
LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Πολύ σωστή παρατήρηση. Τώρα το είδα κι εγώ. Έκοψα κάποιες power ρυθμίσεις για περισσότερη διάρκεια και μάλλον στις αλλαγές πήρε μπάλα και αυτό. Θα το φτιάξω αύριο. ;)

Τα multiled τα στησατε? ΜΕ LightFlow έχεις τρελές επιλογές και ηχο και φλας Led και ενεργοποίηση οθόνης κλπ κλπ

 

Επιβεβαιώνω ότι τουλάχιστον στο τεσταρισμα που έκανα μέσω της εφαρμογής, τα χρώματα δουλεύουν. Δοκιμάστε με lightmanager pro και όλα καλά, μάλλον θα κρατήσω αυτό. Led blinker pro για κάποιο λόγο δεν μπορεσα να το κάνω να δουλέψει.

 

Lightflow που προτείνεις πολύ καλό,αλλά παρέχει πολλές επιλογές :P και χαθηκα,οπότε και προτίμησα κάτι ποιο απλό και μένω με Light manager. Ας επιβεβαιώσει και άλλος ότι του δουλευουνε.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι τουλάχιστον στο τεσταρισμα που έκανα μέσω της εφαρμογής, τα χρώματα δουλεύουν. Δοκιμάστε με lightmanager pro και όλα καλά, μάλλον θα κρατήσω αυτό. Led blinker pro για κάποιο λόγο δεν μπορεσα να το κάνω να δουλέψει.

 

Lightflow που προτείνεις πολύ καλό,αλλά παρέχει πολλές επιλογές :P και χαθηκα,οπότε και προτίμησα κάτι ποιο απλό και μένω με Light manager. Ας επιβεβαιώσει και άλλος ότι του δουλευουνε.

+1 με light flow pro

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημένος απ τη μπαταρια!

Χτες εβγαλε 5μιση ώρες οθονης. Οι 2-2μιση ειναι με παιχνιδι asphalt 8. Οι υπολοιπες browsing και ταπαταλκ σε 2g(οικονομια data) και wifi.

 

 

Σε idle κατασταση χάνει περιπου 1%/ωρα!

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος ενός le max 2 x829. Περασμένη η rom του ChrisBal. >>>>>s ;

 

Καλημέρα. Πες μας ποια ρομ έχεις πρώτα από τις 18 και θα σου πούμε! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, ευχαριστώ!>>>>ο.

 

Βάλτο πάλι σαν apk κανονικά. Κοίτα αρχική V4A και στις οδηγίες του ποστ. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους πρώτο μου μήνυμα στο forum! :)

 

Παρέλαβα εχθές το LeEco le max2 (x822). Εντυπωσιακό τηλέφωνο για τα λεφτά του!

 

Έχω κάποιες απορίες και συγχωρέστε με εάν έχουν ειπωθεί ξανά αλλα επειδή είμαι καινούριος στο android κόσμο (iphone χρηστης) έχω λίγο χαθεί.

 

Το κινητό ήρθε με την EUI 5.8.018S και Android 6.0.1

 

1. μπορώ να κάνω αναβάθμιση στο τελευταίο android ή όχι; (άλλο η αναβάθμιση android και άλλο το EUI;;)

2. Συστήνεται εσείς κάποια συγκεκριμένη αναβάθμιση καλύτερη πιο ελαφριά ίσως;

3. Δε βρίσκω Ελληνικό πληκτρολόγιο μπορώ να περάσω με κάποιο τρόπο;

4. Το fingerprint δε μπορώ να το σεταρο με τίποτα ξέρει κανεις τι γίνεται με αυτό;

 

Σας ευχαριστώ

Edited by haptic
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους πρώτο μου μήνυμα στο forum! :)

 

Παρέλαβα εχθές το LeEco le max2 (x822). Εντυπωσιακό τηλέφωνο για τα λεφτά του!

 

Έχω κάποιες απορίες και συγχωρέστε με εάν έχουν ειπωθεί ξανά αλλα επειδή είμαι καινούριος στο android κόσμο (iphone χρηστης) έχω λίγο χαθεί.

 

Το κινητό ήρθε με την EUI 5.8.018S και Android 6.0.1

 

1. μπορώ να κάνω αναβάθμιση στο τελευταίο android ή όχι; (άλλο η αναβάθμιση android και άλλο το EUI;;)

2. Συστήνεται εσείς κάποια συγκεκριμένη αναβάθμιση καλύτερη πιο ελαφριά ίσως;

3. Δε βρίσκω Ελληνικό πληκτρολόγιο μπορώ να περάσω με κάποιο τρόπο;

3. Το fingerprint δε μπορώ να το σεταρο με τίποτα ξέρει κανεις τι γίνεται με αυτό;

 

Σας ευχαριστώ

1. Μόνο εάν περάσεις custom ROM που δεν είναι eui θα πας σε android 7 (πχ lineage OS 14)

2. Εγώ πέρασα την cn-23s remixed με το που ήρθε το κινητο. Στην πρώτη σελίδα έχει όλες τις ρομ

(Πρώτα πρέπει να περάσεις άλλο recovery , που εύκολα γίνεται, και αυτό αφού την πρώτη σελίδα)

3. Από ότι θυμάμαι έχει το gboard από μόνο του, πάνε ρυθμίσεις, language n input, gboard και διάλεξε τα ελληνικά.

4. Δεν γνωρίζω. Ας απαντήσουν οι γνωστές

Edited by Xx4m0uR4sS

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Extra?? Εγώ με windows 10 παιδιά ούτε τους adb δεν χρειάστηκε να περάσω το βλέπει το κινητό, ούτε είχα περάσει ποτέ άλλους driver για άλλο κινητό μιας και είμαι πρόσφατα από φορμάτ

 

Δεν θυμομουν αν το ειχα κανει αυτο που ζηταγε (disable signatures verification) για τα win8.0, 8-1, 10 πριν περασεις τους drivers γι αυτο και τα ξανακανα ολα απ την αρχη. Αποτελεσμα..ουτε τωρα βλεπει το πισι το κινητο, αν αυτο ειναι σε recovery mode. Εκτος αυτου, ανοιγοντας ενα command prompt μεσα απο το C/Adb, με εντολη fastboot devices δεν κανει τιποτα, και με εντολη fastboot oem device-info απλα γραφει "waiting for device". Tι κανουμε τωρα?? Κοιτα..δεν με πολυ απασχολει αυτο, αυτο που θελω ειναι να φαινεται το κινητο στο πισι οταν ειναι σε recovery. Aυτο θελω.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμομουν αν το ειχα κανει αυτο που ζηταγε (disable signatures verification) για τα win8.0, 8-1, 10 πριν περασεις τους drivers γι αυτο και τα ξανακανα ολα απ την αρχη. Αποτελεσμα..ουτε τωρα βλεπει το πισι το κινητο, αν αυτο ειναι σε recovery mode. Εκτος αυτου, ανοιγοντας ενα command prompt μεσα απο το C/Adb, με εντολη fastboot devices δεν κανει τιποτα, και με εντολη fastboot oem device-info απλα γραφει "waiting for device". Tι κανουμε τωρα?? Κοιτα..δεν με πολυ απασχολει αυτο, αυτο που θελω ειναι να φαινεται το κινητο στο πισι οταν ειναι σε recovery. Aυτο θελω.

Θα κάνεις κατάργηση σε ότι driver σου δίχνει οτι έχει στην διαχείριση συσκευών αφου το έχεις συνδεδεμένο σε recovery. Θα επιλέξεις αναβαθμιση τοπικά θα σου ανοίξει το παράθυρο να επειλέξεις και θα δεις στην αριστερή καρτέλα να λέει ANDROID DEVICE και στην δεξιά ΣΚΕΤΟ MTP Device. θα το επιλέξεις και θα το δει μία χαρα. Αν δεν τα έχεις σημαίνει ότι έχουν χαθεί με τυχόν άλλους drivers που πέρασες ή θέλει απενεργοποιηση τα signature verification. Κοίτα στο ποστ με bootloader στην αρχή με τους drivers.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους πρώτο μου μήνυμα στο forum! """"Σας ευχαριστώ

Καλορίζικο. Αν θες άλλη ρομ τότε ξεκινάς με έλεγχο bootloader (αν και δεν νομίζω) - drivers - εγκατάσταση TWRP RECOVERY και μετά βάζεις Ελληνική ρομ που τα έχει όλα από εδώ ή όποια άλλη θες. Ξεκίνα από αρχική σελίδα και θα τα βρεις όλα..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις κατάργηση σε ότι driver σου δίχνει οτι έχει στην διαχείριση συσκευών αφου το έχεις συνδεδεμένο σε recovery. Θα επιλέξεις αναβαθμιση τοπικά θα σου ανοίξει το παράθυρο να επειλέξεις και θα δεις στην αριστερή καρτέλα να λέει ANDROID DEVICE και στην δεξιά ΣΚΕΤΟ MTP Device. θα το επιλέξεις και θα το δει μία χαρα. Αν δεν τα έχεις σημαίνει ότι έχουν χαθεί με τυχόν άλλους drivers που πέρασες ή θέλει απενεργοποιηση τα signature verification. Κοίτα στο ποστ με bootloader στην αρχή με τους drivers.;)

 

Eδω λες?? Οταν καταργω τους οδηγους δεν μπορω να κανω αναβαθμιση. Κανω εγκατασταση λοιπον, οχι αναβαθμιση. Μου βγαζει αυτο. https://ibb.co/nHYvkk Αυτα που λεει το ποστ τα διαβασα και τα εκανα απ την αρχη πριν μιση ωρα Cris.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Τελικά λύθηκε το πρόβλημα με το scroll στο facebook. Πως; απλά έβαλα tele...

 

Cris στην tele 42s εκτός απο τη λευκή σελίδα στο on/off δεν ανοίγει και τις ρυθμίσεις επιδόσεων cpu.

 

Επίσης το xposed πως το εγκαθιστώ σωστά; Μου λέει xposed framework not installed, πήγα official, έκανα εγκατάσταση ζήτησε δικαιώματα του τα 'δωσα, έκανε restart και κόλλησε στο αρχικό logo πολύ ώρα, οπότε αναγκαστικά ξαναπέρασα τη ρομ απ'την αρχή.

LeEco Le Max2 x829 4/64 # EUI tele_23 Google OTA
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...