Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς ρουταρω;]Sorry πως ρουταρω και που βρίσκω το akt profile?ty

 

Δες στή αρχική σελίδα έχει τά πάντα.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς ροοτ γίνεται τίποτα;

 

Ότι μπορεί να γίνει χωρίς Root έχει γίνει . Παίξε και με greenify αλλά νομίζω και αυτό θέλει. ρουταρεις καί πήγαινε σε ΑΚΤ . Πάντως μήν περιμένεις πολύ περισσότερα αν δεν ρουταρεις είναι ήδη στις 4,5 -5,5 ώρες sot χωρίς ρουτ. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο, το ακτ μπορούμε να το βαλουμε και σε αλλες συσκευές?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Ναι αν έχουν SD820 SD821.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το 4g+ έχουμε τίποτα?

 

Ναι. Πολύ υπομονή...:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια, νομίζω οτι έχω πρόβλημα με το touch του κινητού:

 

Εξηγώ:

 

Είχα το χ820 4/32 με τη ρομ cn23s crisbal, όλα κομπλέ και μου το ζητάει η αδερφή μου.

Οπότε αγοράζω και το χ829 4/64 για να το κρατήσω εγώ, περνάω με το που το παίρνω την cn23s (είχε την 16s αλλά δεν τη δούλεψα καθόλου), το συνδέω στο pc, μπαίνω σε fastboot, βάζω twrp crisbal, κάνω wipe Data & Cache & ART DALVIC/cache και περνάω τη ρομ, όλα οκ. Ξεχάστηκα και δεν έκανα έλεγχο για το αν είναι ξεκλείδωτος ο bootloader αλλά αφού μπήκε η ρομ υποθέτω ότι ήταν ξεκλείδωτος.

Όλα τρέχουν κανονικά απλά έχω ένα προβληματάκι με το touch: εκεί που κάνω scroll πχ στα comments μιας δημοσίευσης στο facebook, κάνει μερικές φορές σαν να πατάω παρατεταμένα το δάχτυλο και μου πετάει το αντίστοιχο μενού. Αυτό δεν συμβαίνει συνέχεια, απλά μερικές φορές το διαβάζει σαν παρατεταμένο πάτημα, κάνω πχ 5 scroll και ξαφνικά με το που ακουμπήσω την οθόνη για να κάνω το 6ο ανοίγει το μενού που βγαίνει με παρατεταμένο πάτημα.

Λέτε να είναι πρόβλημα του κινητού ή απλά κάποια ρύθμιση;

 

Ευχαριστώ

LeEco Le Max2 x829 4/64 # EUI tele_23 Google OTA
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια, νομίζω οτι έχω πρόβλημα με το touch του κινητού:

 

Εξηγώ:

 

Είχα το χ820 4/32 με τη ρομ cn23s crisbal, όλα κομπλέ και μου το ζητάει η αδερφή μου.

Οπότε αγοράζω και το χ829 4/64 για να το κρατήσω εγώ, περνάω με το που το παίρνω την cn23s (είχε την 16s αλλά δεν τη δούλεψα καθόλου), το συνδέω στο pc, μπαίνω σε fastboot, βάζω twrp crisbal, κάνω wipe Data & Cache & ART DALVIC/cache και περνάω τη ρομ, όλα οκ. Ξεχάστηκα και δεν έκανα έλεγχο για το αν είναι ξεκλείδωτος ο bootloader αλλά αφού μπήκε η ρομ υποθέτω ότι ήταν ξεκλείδωτος.

Όλα τρέχουν κανονικά απλά έχω ένα προβληματάκι με το touch: εκεί που κάνω scroll πχ στα comments μιας δημοσίευσης στο facebook, κάνει μερικές φορές σαν να πατάω παρατεταμένα το δάχτυλο και μου πετάει το αντίστοιχο μενού. Αυτό δεν συμβαίνει συνέχεια, απλά μερικές φορές το διαβάζει σαν παρατεταμένο πάτημα, κάνω πχ 5 scroll και ξαφνικά με το που ακουμπήσω την οθόνη για να κάνω το 6ο ανοίγει το μενού που βγαίνει με παρατεταμένο πάτημα.

Λέτε να είναι πρόβλημα του κινητού ή απλά κάποια ρύθμιση;

 

Ευχαριστώ

 

Ποιό πολύ θέμα ρυθμίσεων μου μοιάζει αφού είναι μόνο σέ website. Δοκίμασε να δεις.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ποιό πολύ θέμα ρυθμίσεων μου μοιάζει αφού είναι μόνο σέ website. Δοκίμασε να δεις.

 

Τι ρυθμίσεων;; Δεν πείραξα κάτι!!

Επίσης το δοκίμασα δίπλα δίπλα με το 820 και το 820 δεν το έκανε.

 

υπάρχει κάποιο μενού για παραμετροποίηση του touch;

LeEco Le Max2 x829 4/64 # EUI tele_23 Google OTA
Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεων;; Δεν πείραξα κάτι!!

Επίσης το δοκίμασα δίπλα δίπλα με το 820 και το 820 δεν το έκανε.

 

υπάρχει κάποιο μενού για παραμετροποίηση του touch;

 

Πήγαινε προσβασιμότητα και βάλε μια καθυστέρηση αγγίγματος μεσαίο ή παρατεταμένη και δοκίμασε. Κάνε κι ένα restart..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μετά τη νέα αναβάθμιση της telegram v42 λειτουργεί το eui modder?

 

Τι eui moder πάντα δούλευε εκτός τό 1o tab

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει οποιοδήποτε custom kernel για τη συσκευή. Έχει δώσει η εταιρεία τα kernel sources; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει οποιοδήποτε custom kernel για τη συσκευή. Έχει δώσει η εταιρεία τα kernel sources; Ευχαριστώ.

 

http://opensource.le.com

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Δες στή αρχική σελίδα έχει τά πάντα.;)

 

οκ ρουταρα και εβαλα battery -project xana battery ...με το προφιλ project xana battery extreme μου εβγαζε error sto playstore!!θα τεσταρω και θα σας πω νεα αρχικα,,εχετε να προτεινετε καποιο αλλο?ty

τλκ δεν μου εβγαζε ειδοποιησεις σε viber και messenger και δοκιμαζω το balanced-hawkpepper

Edited by takis19821982
Link to comment
Share on other sites

οκ ρουταρα και εβαλα battery -project xana battery ...με το προφιλ project xana battery extreme μου εβγαζε error sto playstore!!θα τεσταρω και θα σας πω νεα αρχικα,,εχετε να προτεινετε καποιο αλλο?ty

 

Έκανες επανεκκίνηση? Πήρε δικαιώματα? Έβαλες για sd820? Τα προτεινόμενα είναι αυτά που έχουμε αρχική προς το παρόν . Τα παιδιά δοκιμάζουν και ποσταρουν,;)

Όλα τα xana battery ίσως κόβουν ειδοποιήσεις γι'αυτό και έχουν μεγάλη διάρκεια

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεων;; Δεν πείραξα κάτι!!

Επίσης το δοκίμασα δίπλα δίπλα με το 820 και το 820 δεν το έκανε.

 

υπάρχει κάποιο μενού για παραμετροποίηση του touch;

Αυτό μου το εμφάνισε και εμένα πριν κάνα δύο μέρες,μου το έκανε και με το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα το le1s κάποια στιγμή και μετά διορθώθηκε,δεν θυμάμαι αν είχε λυθεί μετά από από αναβάθμιση του Facebook η από αναβάθμιση της leeco στην ρομ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου το εμφάνισε και εμένα πριν κάνα δύο μέρες,μου το έκανε και με το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα το le1s κάποια στιγμή και μετά διορθώθηκε,δεν θυμάμαι αν είχε λυθεί μετά από από αναβάθμιση του Facebook η από αναβάθμιση της leeco στην ρομ

 

Ααα μόνο στο Facebook στο κάνει? Αν ναι Τσέκαρε μήπως έχει αναβαθμιστεί..Κάτσε να δω κι εγώ..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έκανες επανεκκίνηση? Πήρε δικαιώματα? Έβαλες για sd820? Τα προτεινόμενα είναι αυτά που έχουμε αρχική προς το παρόν . Τα παιδιά δοκιμάζουν και ποσταρουν,;)

Όλα τα xana battery ίσως κόβουν ειδοποιήσεις γι'αυτό και έχουν μεγάλη διάρκεια

 

 

Εβαλα sd820 πηρα su αδεια για akt εβαλα balanced-hawkpepper και εκανα ακομα δυο επανεκκινησεις...οκ?

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα sd820 πηρα su αδεια για akt εβαλα balanced-hawkpepper και εκανα ακομα δυο επανεκκινησεις...οκ?

 

Super. Περίμενε τώρα κάνα 3αρι κύκλους φόρτισης να δεις .Καλό θα είναι να κάνεις και ένα battery calibration μετά.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα αναβάθμιση τώρα chris και μειώθηκε η συχνότητα που το κάνει,το παλικάρι που το ανέφερε δεν ξέρω αν του το κάνει και αλλού αλλά νομίζω μόνο Facebook είπε και αυτός
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σίγουρα πρόβλημα με το touch γιατί το κάνει μόνο στο fb και συγκεκριμένα στα σχόλια, τουλάχιστον έτσι πιστεύω

 

Ε τότε είσαι οκ. Βάλε μια Facebook από τον chrome πχ να δεις..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα αναβάθμιση τώρα chris και μειώθηκε η συχνότητα που το κάνει,το παλικάρι που το ανέφερε δεν ξέρω αν του το κάνει και αλλού αλλά νομίζω μόνο Facebook είπε και αυτός

 

Δεν ξέρω παιδιά μόλις έβαλα το Facebook δεν κάνει κάτι εδώ βέβαια είμαι με tele-23 τώρα γιατί φτιάχνουμε πράγματα και θαύματα..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ. Υπάρχουν δηλαδή custom kernels; Μπορείς να κάνεις overlocking ή color control για saturation κλπ; Με μία πρόχειρη αναζήτηση δεν βρήκα τίποτα πουθενά.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...