Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για το καταπληκτικό forum..φοράω την 21s του chris.. ποίο zip θα πρέπει να διαλέξω για να κάνω update στο firmware για fp?
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκε λοιπόν και το 4G, ΑΛΛΑ οι ταχύτητες παρέμειναν πρακτικά 3G...το upload ανέβηκε σε ΜΙΑ από τις δοκιμές, αλλά το upload έπιασε πάτο...ενώ και τα δύο ήταν πολύ λιγότερο σταθερά σε 4G

...πρακτικά δηλαδή και η 4G ακόμα και κέντρο Θεσσαλονίκης (ανάμεσα σε πολυκατοικίες, τόσο σε Wind όσο και σε Cosmote, υποφέρει χωρίς υποστήριξη Β20...

 

Άντε να αποφασίσω τώρα τί θα κάνω...γιατί

1) το 4G μπορεί να μην είναι στις απόλυτες προτεραιότητές μου, αλλά να παίρνεις τώρα νέα συσκευή με περιορισμένη υποστήριξη είναι κάπως

2) ωστόσο με ενδιέφερε περισσότερο η καλύτερη κάμερα και το πήρα

3) αλλά το μέγεθος μου φαίνεται αρκετά άβολο..

4) και η μπαταρία δεν είναι ιδανική για το μέγεθος της οθόνης

5) όμως δεν θα βρω ισάξια ή καλύτερη κάμερα σε παρόμοια τιμή, πέρα ίσως από κανά τυχόν Black Friday, αναλογικά έστω.

(το 950XL στα 200€ ήταν τέτοια λύση, αλλά δεν χωνευόταν η MS στο κινητό για λειτουργικό, με τις ελλείψεις σε εφαρμογές)

 

....είμαι σε δίλημμα...

 

Δεν νομίζω ότι φταίνε οι μπάντες, σου την στιγμή που το προηγούμενο κινητό (meizu mx4 pro) είχε μακράν λιγότερες μπάντες (έλειπε και η 800ρα) αλλά 4g έπιανα σε όλη την Θεσσαλονίκη και download είχα 40mbps οπότε κάποιο άλλο είναι το πρόβλημα. Τώρα από value for money το κινητό είναι μονόδρομος. Μετά δεν έχει κλείσει ακόμα στα χέρια μου αλλά είμαι σίγουρος θα το λιώσω στο μέλλον.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκε λοιπόν και το 4G, ΑΛΛΑ οι ταχύτητες παρέμειναν πρακτικά 3G...το upload ανέβηκε σε ΜΙΑ από τις δοκιμές, αλλά το upload έπιασε πάτο...ενώ και τα δύο ήταν πολύ λιγότερο σταθερά σε 4G

...πρακτικά δηλαδή και η 4G ακόμα και κέντρο Θεσσαλονίκης (ανάμεσα σε πολυκατοικίες, τόσο σε Wind όσο και σε Cosmote, υποφέρει χωρίς υποστήριξη Β20...

 

Άντε να αποφασίσω τώρα τί θα κάνω...γιατί

1) το 4G μπορεί να μην είναι στις απόλυτες προτεραιότητές μου, αλλά να παίρνεις τώρα νέα συσκευή με περιορισμένη υποστήριξη είναι κάπως

2) ωστόσο με ενδιέφερε περισσότερο η καλύτερη κάμερα και το πήρα

3) αλλά το μέγεθος μου φαίνεται αρκετά άβολο..

4) και η μπαταρία δεν είναι ιδανική για το μέγεθος της οθόνης

5) όμως δεν θα βρω ισάξια ή καλύτερη κάμερα σε παρόμοια τιμή, πέρα ίσως από κανά τυχόν Black Friday, αναλογικά έστω.

(το 950XL στα 200€ ήταν τέτοια λύση, αλλά δεν χωνευόταν η MS στο κινητό για λειτουργικό, με τις ελλείψεις σε εφαρμογές)

 

....είμαι σε δίλημμα...

 

Φίλε μου μάλλον με την περιοχή σου κάτι δεν παει καλά,μένω Νάουσα καμία σχέση με την υποστήριξη σε κεραίες με Θεσσαλονίκη και με 4g σκέτο όχι το plus με το χ829 έχω download 70mbs και upload 10 δηλαδή αν πάω σε περιοχή με 4g+ θα εκτιναχθεί

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι φταίνε οι μπάντες, σου την στιγμή που το προηγούμενο κινητό (meizu mx4 pro) είχε μακράν λιγότερες μπάντες (έλειπε και η 800ρα) αλλά 4g έπιανα σε όλη την Θεσσαλονίκη και download είχα 40mbps οπότε κάποιο άλλο είναι το πρόβλημα. Τώρα από value for money το κινητό είναι μονόδρομος. Μετά δεν έχει κλείσει ακόμα στα χέρια μου αλλά είμαι σίγουρος θα το λιώσω στο μέλλον.

 

Και σ'αυτό λείπει η 800άρα βέβαια...είναι το μοντέλο Χ829....από τις άλλες μπάντες, σημασία έχει ποιές χρησιμοποιούνται στην Ελλάδα, διαφορές που δεν έχουν πρακτική σημασία (σε μπάντες δλδ) δεν λογίζονται εν προκειμένω.

 

4G κι εγώ πιάνω, ονομαστικά, αλλά οι ταχύτητες στη συγκριμένη περιοχή είναι χαμηλές...επίτρεψέ μου να αμφιβάλλω ότι θα το είχες δοκιμάσει (με μετρήσεις εννοώ) σε όλες τις περιοχές της Θεσσαλονίκης ότι πιάνει 40mbps.

 

Είμαι με την 16S την μονταρισμένη επίσημη (από το κατάστημα), δεν ξέρω αν έχει κάποια σχέση...αλλά δεν είμαι πρόθυμος να αρχίσω τώρα τα πειράματα, να πω την αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που κάνετε είναι να αποσυμπίεσετε το rar και στον κατάλογο θα δείτε ένα script.bat αρχείο. Βάζετε το κινητό σε fastboot mode....Με σβηστό το τηλ πατάτε power+vol down, συνδέσετε με τον υπολογιστή( εννοείται περασμένοι οι adb driver+minimal ) και κάνετε δεξί κλικ /άνοιγμα ως διαχειριστής πάνω στο script.bat όλα τα υπόλοιπα θα τα κάνει μόνο του.

 

Αυτά για όσους θέλουν να γυρίσουν το τηλ τους στην αρχική κατάσταση με την αρχική rom+firmware. Πάντα μόνο για το μοντέλο χ829. Καλό σας βραδυ

 

https://mega.nz/#!ZG4G1YiS!FHW2u7EAwzVkXr1djEJlAaoZxa2AvjkZlakCRuLLmZw

 

Έχω το x829 και περασμένη την 23s remix,πες μου σε παρακαλω πιο firmware απο αυτα που λες να δοκιμασω μπας και πιάσει το fp

26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μάλλον με την περιοχή σου κάτι δεν παει καλά,μένω Νάουσα καμία σχέση με την υποστήριξη σε κεραίες με Θεσσαλονίκη και με 4g σκέτο όχι το plus με το χ829 έχω download 70mbs και upload 10 δηλαδή αν πάω σε περιοχή με 4g+ θα εκτιναχθεί

 

τί να πω...θα το δοκιμάσω κι εξω από το σπίτι και το μπαλκόνι, μπορεί να πιάνει καλύτερα σε πιο ανοιχτό χώρο...

...αλλά σαφώς η 800άρα βοηθάει στη κάλυψη σε αυτές τις περιπτώσεις, οπότε η έλλειψή της δικαιολογεί σε κάποιο βαθμό και τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους σας.Ενας ακομη κατοχος του Χ829 στην παρεα σας και σας θετω την ερωτηση του ενος εκατομμυριου για μενα. :p

Ποια θεωρειται απο EUI και MIUI καλυτερη Rom για διαχειριση μπαταριας; :D Benchmark κ.τ.λ τα χω ξεπερασει προ καιρου:wacko:

Εννοειται πως εχω διαβασει την πρωτη σελιδα απλα θα με ενδιεφεραν οι αποψεις σας πριν τις περασω ολες:lol::lol::lol:

Edited by CRISPAF77

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Έχω το x829 και περασμένη την 23s remix,πες μου σε παρακαλω πιο firmware απο αυτα που λες να δοκιμασω μπας και πιάσει το fp

 

Για την 23s είναι το firmware 23s+466d. Αν δεν παίξει με αυτά δοκιμάζεις 419d και τελευταία λύση το x829 16s usa firmware. Υπόψιν αν παίξει με το τελευταίο να ξέρεις μετά από 5 δευτέρα πέφτει για ύπνο. Αλλά με το πάτημα του power μπορείς να ξεκλειδώσεις αμέσως μετά με fp

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Έχω το x829 και περασμένη την 23s remix,πες μου σε παρακαλω πιο firmware απο αυτα που λες να δοκιμασω μπας και πιάσει το fp

 

Καλημέρα. Αυτή που φοράς έχει ήδη μονταρισμενο Firmware από 16s USA fingerprint και 419d modem. Αν δεν δουλεύει κάτι άλλο φταίει. Έκανες Clean installation? Έκανες χωρις internal? Αν δεν έχεις καθόλου Fingerprint είναι νεκρό τελείως δλδ, δοκίμασε ένα Dirty installation από πάνω αλλιώς πήγαινε με fastboot rom για χ829 αφού έχεις κρατήσει φουλ backup στην περίπτωση που δεν δουλεύει.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για το καταπληκτικό forum..φοράω την 21s του chris.. ποίο zip θα πρέπει να διαλέξω για να κάνω update στο firmware για fp?

 

Αν δεν έχεις πρόβλημα κανένα. Αν έχεις δοκίμασε πρώτα τα INDIAN γιατί έχεις indian rom και μετά πήγαινε 419d. Πάντα φουλ backup πρώτα. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους σας.Ενας ακομη κατοχος του Χ829 στην παρεα σας και σας θετω την ερωτηση του ενος εκατομμυριου για μενα. :p

Ποια θεωρειται απο EUI και MIUI καλυτερη Rom για διαχειριση μπαταριας; :D Benchmark κ.τ.λ τα χω ξεπερασει προ καιρου:wacko:

Εννοειται πως εχω διαβασει την πρωτη σελιδα απλα θα με ενδιεφεραν οι αποψεις σας πριν τις περασω ολες:lol::lol::lol:

 

EUI 21s Remixed + tele_23 + 23s cn + 23s Remixed

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για το καταπληκτικό forum και για την φοβερή δουλειά του chris..έχω την 21s του chris και θέλω να ρωτήσω πιο απ'ολα αυτά τα firmware θα πρέπει να διαλέξω για να κάνω update..

Κανενα αν δεν έχεις πρόβλημα σε radio bands σταθερό σήμα κλπ. Ίσως λέω ίσως να κάνει κάτι και στο πρόβλημα των Fingerprint αλλά δεν είναι επιβεβαιωμενο οπότε μην το πειράζεις αν η αλλαγή δεν είναι μονόδρομος! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Οπότε από αυτά που διάβασα συμπεραίνω ότι στο Χ829 λείπει η 800αρα και δεν λειτουργούν σωστά το FP και μερικές φορές το ράδιο κτλ.

Προσωπικά η 800αρα και το FP δεν με πειράζει, οπότε είμαι καλυμμένος και με το Χ829. Δεν έχει καμία άλλη διαφορά;

Μαζεύτηκαν πολλές σελίδες και χάνεις την μπάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Καποια στιγμη αναφερθηκε η ιδεα για ενα forum αποκλειστικα για το τηλεφωνο μας.

Μηπως ειναι ωρα να το κανουμε για να τα εχουμε ολλα μαζεμενα;

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Οπότε από αυτά που διάβασα συμπεραίνω ότι στο Χ829 λείπει η 800αρα και δεν λειτουργούν σωστά το FP και μερικές φορές το ράδιο κτλ.

Προσωπικά η 800αρα και το FP δεν με πειράζει, οπότε είμαι καλυμμένος και με το Χ829. Δεν έχει καμία άλλη διαφορά;

Μαζεύτηκαν πολλές σελίδες και χάνεις την μπάλα.

 

Το μόνο που λείπει είναι η 800αρα δλδ Β20. Το Fingerprint είναι λαχείο και μπορεί να συμβεί σε όλα τα μοντέλα. Υπάρχουν βέβαια πολλές πιθανότητες να επανέλθει αν και εφόσον είναι μόνο θέμα λειτουργικού γιατί πλέον έχουμε όλες τις ρομ για δοκιμές. ;)

Κοίτα εδώ στην αρχική >>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6957628#post6957628

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Καποια στιγμη αναφερθηκε η ιδεα για ενα forum αποκλειστικα για το τηλεφωνο μας.

Μηπως ειναι ωρα να το κανουμε για να τα εχουμε ολλα μαζεμενα;

 

Σίγουρα θα ήταν καλύτερα να είχαμε διαφορετικά section για rom, updates, issues bug-reports, οδηγούς, αξεσουάρ κλπ αλλά και τώρα προσπαθούμε να έχουμε την αρχική σελίδα ενημερωμένη με όσο το δυνατόν περισσότερα. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα.

Καποια στιγμη αναφερθηκε η ιδεα για ενα forum αποκλειστικα για το τηλεφωνο μας.

Μηπως ειναι ωρα να το κανουμε για να τα εχουμε ολλα μαζεμενα;

 

Στην επικείμενη αναβάθμιση του forum αυτό θα είναι πιο εύκολο να γίνει. Στη παρούσα φάση του όμως για να υπάρχει συνοχή με όλα τα υπόλοιπα θέματα των αντίστοιχων συσκευών είναι περιορισμένα τα πράγματα. Είστε τυχεροί ωστόσο οι κάτοχοι της συσκευής που έχετε έναν mod στο συγκεκριμένο θέμα ο οποίος έχει τις γνώσεις και την δυνατότητα (πλέον) να φτιάχνει το πρώτο post κατά βούληση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην επικείμενη αναβάθμιση του forum αυτό θα είναι πιο εύκολο να γίνει. Στη παρούσα φάση του όμως για να υπάρχει συνοχή με όλα τα υπόλοιπα θέματα των αντίστοιχων συσκευών είναι περιορισμένα τα πράγματα. Είστε τυχεροί ωστόσο οι κάτοχοι της συσκευής που έχετε έναν mod στο συγκεκριμένο θέμα ο οποίος έχει τις γνώσεις και την δυνατότητα (πλέον) να φτιάχνει το πρώτο post κατά βούληση.

 

Καλημέρα! :) Αφού εσύ μας εγκατέλειψες κάποιος έπρεπε να την κάνει κι αυτή τη δουλειά. :lol:

Πάντως θέλουμε την παρουσία σου και τις γνώσεις σου. Μην μας ξεχνάς λοιπόν και από εδώ! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους σας.Ενας ακομη κατοχος του Χ829 στην παρεα σας και σας θετω την ερωτηση του ενος εκατομμυριου για μενα. :p

Ποια θεωρειται απο EUI και MIUI καλυτερη Rom για διαχειριση μπαταριας; :D Benchmark κ.τ.λ τα χω ξεπερασει προ καιρου:wacko:

Εννοειται πως εχω διαβασει την πρωτη σελιδα απλα θα με ενδιεφεραν οι αποψεις σας πριν τις περασω ολες:lol::lol::lol:

 

Καλημέρα. Αρκετές από τις EUI του Χρήστου (όπως η 20GRs, ή η 21 remixed, αν θυμάμαι καλά) έχουν πολύ καλή διαχείριση. Επίσης χτες το βράδυ ανέβασα 2 φώτο που δείχνουν την καταπληκτική διαχείριση της τελευταίας MIUI.

Όλα αυτά με χρήση κάποιου ΑΚΤ προφίλ. Δοκίμασε άφοβα.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

τί να πω...θα το δοκιμάσω κι εξω από το σπίτι και το μπαλκόνι, μπορεί να πιάνει καλύτερα σε πιο ανοιχτό χώρο...

...αλλά σαφώς η 800άρα βοηθάει στη κάλυψη σε αυτές τις περιπτώσεις, οπότε η έλλειψή της δικαιολογεί σε κάποιο βαθμό και τα αποτελέσματα.

 

Φίλε μου δεν φταίει η 800αρα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, είναι για επαρχία μόνο.. Το κινητό σου έχει πρόβλημα.. Τα ίδια έκανε και το δικό μου και το έστειλα πίσω.. Δοκίμασα όλες τις ρομ και τα μόντεμ και δεν άλλαζε κάτι. Έγραφε 4g και δεν άνοιγε σελίδα και από δίπλα άλλο κινητό χωρίς 800αρα με την ίδια εταιρία έπαιζε YouTube σφαίρα με H+.... Από που το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκε λοιπόν και το 4G, ΑΛΛΑ οι ταχύτητες παρέμειναν πρακτικά 3G...το upload ανέβηκε σε ΜΙΑ από τις δοκιμές, αλλά το upload έπιασε πάτο...ενώ και τα δύο ήταν πολύ λιγότερο σταθερά σε 4G

...πρακτικά δηλαδή και η 4G ακόμα και κέντρο Θεσσαλονίκης (ανάμεσα σε πολυκατοικίες, τόσο σε Wind όσο και σε Cosmote, υποφέρει χωρίς υποστήριξη Β20...

 

Άντε να αποφασίσω τώρα τί θα κάνω...γιατί

1) το 4G μπορεί να μην είναι στις απόλυτες προτεραιότητές μου, αλλά να παίρνεις τώρα νέα συσκευή με περιορισμένη υποστήριξη είναι κάπως

2) ωστόσο με ενδιέφερε περισσότερο η καλύτερη κάμερα και το πήρα

3) αλλά το μέγεθος μου φαίνεται αρκετά άβολο..

4) και η μπαταρία δεν είναι ιδανική για το μέγεθος της οθόνης

5) όμως δεν θα βρω ισάξια ή καλύτερη κάμερα σε παρόμοια τιμή, πέρα ίσως από κανά τυχόν Black Friday, αναλογικά έστω.

(το 950XL στα 200€ ήταν τέτοια λύση, αλλά δεν χωνευόταν η MS στο κινητό για λειτουργικό, με τις ελλείψεις σε εφαρμογές)

 

....είμαι σε δίλημμα...

 

Επιβεβαιώνω και εγώ αυτό που λες περί 4g στη Θεσσαλονίκη, αν και παίζω κυρίως με http injector, οπότε και εχω λιγο πιο χαμηλές ταχύτητες.

Μήπως να δοκιμάζαμε κάνα firmware? Λέω να ξεκινήσω με 419D. Ως τώρα έχω μόνο 21-22-23s (official).

 

Όσο για το μέγεθος, έλα συνηθίζεται σταδιακά. Άμα πάρεις και την αντικραδασμική θήκη που έχω προτείνει, ούτε γλιστράει ούτε τίποτα.

 

Όσο για τη μπαταρία, 5 SOT το πιάνει μίνιμουμ σε όλες. Το "παιχνίδι" είναι να πιάσουμε sοt 6 και πάνω. Αλλα εκεί ακόμα το δουλεύουμε είτε με Ρομ είτε με ΑΚΤ (ή και greenify). Ακόμα υπό διερεύνηση από πολλούς..

 

Προσωπικά παίζω μόνο με tele 23.41s και αναμένω από τα παιδιά tap tap, led κτλ. Είναι οι πρώτοι που θα το έχουν εξάλλου,χωριά τα πειράγματα στον κερνελ, οπότε φούλ του άσσου για Google ROM :D

 

-------------------

 

Και πάλι αν το βαρεθείς το κινητό ή κάτι, μην πεις στο κόπο να το δώσεις αν όλα σου δουλεύουν καλά, περίμενε κάνα χρόνο που θα έχει βγει στο ενδιάμεσο και με πτώση τιμής και τσιμπάς Le max 3,που έχω βάλει και εγώ στο μάτι,λόγω μπαταρίας κυρίως.

Και ακριβό τηλ να έπαιρνες μεταξύ μας, ίδιες και χειρότερες μπαταρίες έχουν τελικα. Δες και στο νήμα του one plus 3 και θα καταλάβεις...Μόνο αν πας σε le pro 3,με άλλα +- εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτές τις 2 φώτο θέλω να επιβεβαιώσω κι εγώ με την σειρά μου (το έκανε πρώτος ο Billator), την πολύ βελτιωμένη διαχείριση της ενέργειας στην τελευταία RR (έκδοση 5.7.4, 16/4/2017).

Μιλάμε για 7 ώρες SOT και σχεδόν μηδενική κατανάλωση τη νύχτα (μόλις 2% σε 6 ώρες).

Όλα αυτά με χρήση του προφίλ Nameless Battery στο AKT, και παράλληλη χρήση του Greenify(αδρανοποίηση όσων εφαρμογών δε θέλουμε να τρέχουν στο παρασκήνιο).

Υπό αυτές τις συνθήκες η ΡΟΜ είναι απίστευτα γρήγορη (μηδενικό λαγκ).

Την προτείνω ανεπιφύλακτα και θέτω εκ νέου το ερώτημα:

Υπάρχει κάποιος ο οποίος έκανε με επιτυχία Restore σε backup της RR; Και αν ναι, με ποια έκδοση TWRP; 2bb6182bf13a269637638b19ec99f219.jpg2b914b8129ced5ae3ec387109a1e0c84.jpg

 

Le Max 2 X829 6/128

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι ρομ από τα κινεζομάγαζα σε λίγο καιρό βγάζουν προβλήματα.. bugs..

------------ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ - ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ROM ME STOCK RECOVERY---------

1.) Όπως είμαστε με το Official stock recovery σύνδεουμε το κινητό με υπολογιστή ή με usb-3/OTG.

2.) Βάζουμε την rom 19s Indian ή την 21s Official stable ή όποια θέλουμε, χύμα στο root directory όχι σε φάκελο ή χύμα στο USB/OTG και την μετονόμαζουμε (και από πριν την ρίξουμε) σε update.zip

3.) Μπαίνουμε recovery και πάτατε τα κουτάκια (clear data & update) για να φύγουν όλες οι κινεζιές της multi ρομ.

4.) Κάνει εγκατάσταση και το αφήνουμε να τελειώσει.

5.) Μπαίνουμε σύστημα και επέλεγουμε τα en - US για να σετάρουμε.

6.) Κάνουμε τις ρυθμίσεις μας. Τέλος

Τip Αν θελουμε αναβαθμίσεις, θέματα κλπ να ορίζουμε ως Locale /region την αντίστοιχη τοποθεσία από όπου είναι η rom. ;)

 

Αυτή είναι διαδικασία για να βάλω απλά μια άλλη Ρομ στο τηλέφωνο μου; le eco max 2 x829

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι διαδικασία για να βάλω απλά μια άλλη Ρομ στο τηλέφωνο μου; le eco max 2 x829

Ναι πολύ σωστά. Για να βάλεις επίσημη ρομ αυτη είναι η διαδικασία και δεν θέλει τίποτα άλλο να κάνεις. Αν θες Custom rom από τις εδώ του φορουμ με Ελληνικά ή και άλλες Custom πρέπει να κάνεις με τη σειρά ελέγχους που γράφονται στην αρχική. Drivers, Bootloader, TWRP, Flash rom.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος ο οποίος έκανε με επιτυχία Restore σε backup της RR; Και αν ναι, με ποια έκδοση TWRP;

Καλημέρα. Λογικά και από ότι έχω διαβάσει xda με το 3.0.2-1 και με το team Spain moded. ;)

Όσο αφορά το sot σε όλες αν βάλεις nameless & greenify θα πιάσουν τόσο και περισσότερο. Στην 23s Remixed & tele_23 έχουμε σχεδόν 5 με όλα να τρέχουν πίσω χωρίς υποβοήθηση. Θα δοκιμάσω να τρέξω ΑΚΤ & greenify να σου πω. Αν βέβαια προλάβω να κρατήσω ρομ πάνω από μισή μέρα με τις δοκιμές που κάνω..;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...