Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, εγκατέστησα την RR τελικα, έβαλα AKT battery Nameles και δεν έχει αλλάξει τίποτα στο SOT, αυτή την στιγμη 1:30 ώρες sot, 60% μπαταρία, καθαρη εγκατάσταση απο στικακι με wipe τα παντα και factory reset στο τέλος,καμια πρόταση?? Μήπως χρειαζεται κάποια αναβάθμιση η συσκευή μου; Πχ modem firmwere; Ή κάτι άλλο;

Leeco le max 2 x820 rose gold

 

Βάλε και την εφαρμογή Greenify παράλληλα και αδρανοποίησε όλες τις εφαρμογές που δε θέλεις να εκκινούν αυτόματα στο παρασκήνιο. Δώσε δικαιώματα root.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλε και την εφαρμογή Greenify παράλληλα και αδρανοποίησε όλες τις εφαρμογές που δε θέλεις να εκκινούν αυτόματα στο παρασκήνιο. Δώσε δικαιώματα root. Επίσης το ΑΚΤ δίνει αποτέλεσμα συνήθως μετά από 2-3 κύκλους φόρτισης.

Επίσης το ΑΚΤ δίνει αποτέλεσμα συνήθως μετά από 2-3 κύκλους φόρτισης

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Το χω κανει,χρειαζόταν, αλλά κ παλι μικρη διαφορα,κάπου αλλου είναι το θέμα αλλά που;!!! Η μπαταρία δείχνει σωστη στις τάσεις της, rom αποδεδειγμένα σωστο,τι φταίει???
Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με τον snapdragon 820 έχω την μισή ένταση στα 3.5mm ακούστηκα, απ'ότι στον snapdragon 650 με τα ίδια ακουστικά. Είναι φυσιολογικό;;;
Link to comment
Share on other sites

Βάλε και την εφαρμογή Greenify παράλληλα και αδρανοποίησε όλες τις εφαρμογές που δε θέλεις να εκκινούν αυτόματα στο παρασκήνιο. Δώσε δικαιώματα root.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης το ΑΚΤ δίνει αποτέλεσμα συνήθως μετά από 2-3 κύκλους φόρτισης[/quote

 

Όντως ισχυει δλδ αυτό με την φόρτιση?στην δική σου περιπτωση έτσι έγινε?

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά Μετά απο 2-3 φορτισεις οντως ειδα διάφορα!!!

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Ευκολο,έχω κανει δυο απο χθες το απόγευμα, κ τώρα σε λίγο παει για τριτη...

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Πχ τωρα ειμαι 4:20 σοτ, με αρκετουτσικο παιχνιδι (asphalt 8).

Επαιξα λιγο με 4g internet.

Υπολοιπο μπαταρίας 27%

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο το zipάκι για την κάμερα σε RR έπαιξε.. σχεδόν! Στην αρχή κράσαρε φουλ αλλά μετά από 20-30 εκκινήσεις φαίνεται να δουλεύει (φώτο κ βίντεο, όχι πανόραμα κ σλομο αλλά δεν με ενοχλεί) . Κάνει το εξής κουλό όμως. Όταν κάνω εστίαση κοντά, και πάω να την τραβήξω κρασάρει! Παρατήρησα ότι με hdr ανοιχτό δεν το κάνει. Υποθέτω ότι το ζιπάκι που μου έστειλες είναι από την παλιά 23s γιατί παίρνει 1-2sec να τραβήξει με hdr, ενώ στην stable 23 αυτό είχε πέσει σε επίπεδα 0,4-0,5. Αν ψάξω θα βρω το ζιπάκι που είχατε δώσει με την νέα κάμερα, το φλασάρω κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

Βάλε και την εφαρμογή battery calibration. Συνιστώ μετά από κάθε αλλαγή ΡΟΜ, ένα σετάρισμα της μπαταρίας σύμφωνα με τις οδηγίες της εφαρμογής. Σήμερα είχα 3 ώρες SOT από το 70% στο 5% με μέγιστη φωτεινότητα οθόνης λόγω ηλιοφάνειας, έντονη χρήση προγραμμάτων πλοήγησης, τηλεφωνήματα, wifi και δεδομένα μονίμως ανοιχτά, ιντερνετ, βίντεο. Νομίζω πως είναι μια χαρά. Δεν έχει την αυτονομία της τελευταίας miui του Χρήστου ή των

LeMax2_21s_Remixed_Stable_CrisBalGreece,

LeMAX2_20GRs_Mix/18s/19s/21s_Moded_CrisBalGreece,

tele_23 Google V.40 OTA edition.

Όμως αν την είχες δοκιμάσει παλαιότερα, ρουφούσε την μπαταρία σαν ουίσκυ... Θυμάμαι πόσα πρωινά ξυπνούσα και το κινητό μου ήταν απρόσμενα κλειστό από μπαταρία. Μιλάμε για 20-30% κατανάλωση μέσα στη νύχτα. Χτες τη νύχτα, σε διάστημα 6 ωρών έχασα μόνο 2%...! Καταλαβαίνεις τη διαφορά, νομίζω...

Όπως και να 'χει, εμένα μου αρέσει πολύ, μου φτάνει και μου περισσεύει αυτή τη στιγμή για να βγάλω όλη τη μέρα και είναι τόσο γρήγορη...

Το ευτύχημα είναι ότι έχουμε και θα έχουμε χάρη στα παιδιά τόσες επιλογές από ΡΟΜ...Νομίζω ότι όλοι σε γενικές γραμμές χαιρόμαστε για την επιλογή της συγκεκριμένης συσκευής.

Αυτά.

Edited by kak13000
Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο το zipάκι για την κάμερα σε RR έπαιξε.. σχεδόν! Στην αρχή κράσαρε φουλ αλλά μετά από 20-30 εκκινήσεις φαίνεται να δουλεύει (φώτο κ βίντεο, όχι πανόραμα κ σλομο αλλά δεν με ενοχλεί) . Κάνει το εξής κουλό όμως. Όταν κάνω εστίαση κοντά, και πάω να την τραβήξω κρασάρει! Παρατήρησα ότι με hdr ανοιχτό δεν το κάνει. Υποθέτω ότι το ζιπάκι που μου έστειλες είναι από την παλιά 23s γιατί παίρνει 1-2sec να τραβήξει με hdr, ενώ στην stable 23 αυτό είχε πέσει σε επίπεδα 0,4-0,5. Αν ψάξω θα βρω το ζιπάκι που είχατε δώσει με την νέα κάμερα, το φλασάρω κανονικά;

 

Όχι βρε καμία σχέση! :lol: Αυτο το μονταρα για σένα από την Lineage που έχει τα ίδια sources και είναι το καλύτερο προς το παρόν που μπορεί να γίνει. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πχ τωρα ειμαι 4:20 σοτ, με αρκετουτσικο παιχνιδι (asphalt 8).

Επαιξα λιγο με 4g internet.

Υπολοιπο μπαταρίας 27%

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Ελπίζω πανω απο ωρα το παιχνίδι... 3:30 ώρες 20% έχω χωρίς παιχνιδι,κάνα μισαωρο youtube κ λίγο messenger, 20 λεπτα τηλέφωνο , μια ωρα facebook κ εδώ όσο διαβάζω κ γραφω

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Αν τα έχεις κάνει όλα με Clean & Internal storage Θα σου έλεγα να κάνεις κι ένα με QFIL Unbrick μήπως και παίξει. Αν δεν παίξει και με αυτό τότε ναι ίσως να είναι dead Fingerprint. :(

 

Ευθυμησαμε....είπαμε παιδια μας κάνατε τζιμανια αλλά κάποια πράγματα συνεχίζουν να ειναι κινεζικά!!!!:lol:

Τι ειναι το qfil unbrick??????

26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

Δε μετρησα, αλλα κοντα ωρα πιστευω ειναι.

Συμφωνα με την μπαταρια που βλεπω οτι καταναλωσε cpu total το asphalt 8, ειναι 1:23. Αν ισχυει, τοσο έπαιξα

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε και την εφαρμογή battery calibration. Συνιστώ μετά από κάθε αλλαγή ΡΟΜ, ένα σετάρισμα της μπαταρίας σύμφωνα με τις οδηγίες της εφαρμογής. Σήμερα είχα 3 ώρες SOT από το 70% στο 5% με μέγιστη φωτεινότητα οθόνης λόγω ηλιοφάνειας, έντονη χρήση προγραμμάτων πλοήγησης, τηλεφωνήματα, wifi και δεδομένα μονίμως ανοιχτά, ιντερνετ, βίντεο. Νομίζω πως είναι μια χαρά. Δεν έχει την αυτονομία της τελευταίας miui του Χρήστου ή των

LeMax2_21s_Remixed_Stable_CrisBalGreece,

LeMAX2_20GRs_Mix/18s/19s/21s_Moded_CrisBalGreece,

tele_23 Google V.40 OTA edition.

Όμως αν την είχες δοκιμάσει παλαιότερα, ρουφούσε την μπαταρία σαν ουίσκυ... Θυμάμαι πόσα πρωινά ξυπνούσα και το κινητό μου ήταν απρόσμενα κλειστό από μπαταρία. Μιλάμε για 20-30% κατανάλωση μέσα στη νύχτα. Χτες τη νύχτα, σε διάστημα 6 ωρών έχασα μόνο 2%...! Καταλαβαίνεις τη διαφορά, νομίζω...

Όπως και να 'χει, εμένα μου αρέσει πολύ, μου φτάνει και μου περισσεύει αυτή τη στιγμή για να βγάλω όλη τη μέρα και είναι τόσο γρήγορη...

Το ευτύχημα είναι ότι έχουμε και θα έχουμε χάρη στα παιδιά τόσες επιλογές από ΡΟΜ...Νομίζω ότι όλοι σε γενικές γραμμές χαιρόμαστε για την επιλογή της συγκεκριμένης συσκευής.

Αυτά.

 

Κατέβασα το πρόγραμμ,περιμένω να φορτίζει τώρα,θα κάνω κ αυτή την δοκιμή κ αν δεν τραβήξει,παω σε miui by chrisbal να την δοκιμασω ή παλι στην 23s να τελειωνουμε,έφτιαξα απο τώρα το xiaomi account....κι ας μου μείνει, όσο για τις rom,θα πω το εξης,η ποιότητα τους είναι τόσο καλη που εφτασα να ακούω λογια του τυπου..μπράβο ο κινεζος φοβερός,κ μετα να βλέπω την έκπληξη στα πρόσωπα τους όταν τους δειχνω το logo του chrisbal κ την δουλεια που έχει γίνει σε σχέση με την stock rom

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε καμία σχέση! :lol: Αυτο το μονταρα για σένα από την Lineage που έχει τα ίδια sources και είναι το καλύτερο προς το παρόν που μπορεί να γίνει. ;)

 

muchas gracias τοτε! :p

Link to comment
Share on other sites

Thanks για το update. Άρα:

 

1. Ποιο προφίλ θα προτεινες ως τώρα? Κάποιο από τα battery ή από τα performance?

 

2. Greenify θα πρότεινες?

 

Μιλάμε πάντα για tele_23.41s (και χ829)

1) Δοκιμάζοντας το burnout 3 αυτές τις μέρες και χώρος να έχω βάλει ακόμα συμπέρασμα για αυτό, συνεχίζω να προτείνω το Hawkpepper του balanced.

2) Αν και χρησιμοποιούσα Greenify σε παλιότερα κινητά, στο συγκεκριμένο το έχω αφήσει. Λίγο η αποθάρρυνση του Χρήστου, λίγο οι επιλογές που σου δίνει το Phone Manager και λίγο το ΑΚΤ δε βρίσκω το λόγο να βάλω. ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

στην tele update 40 συχνα πυκνα μου βγαζει μηνυμα , "δυστυχως η εφαρμογη ρυθμισεις εχει σταματησει " οταν σκαλιζω το μενου με τις ρυθμισεις ..

ειναι λιγο σπαστικο τι να φταιει ?

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

στην tele update 40 συχνα πυκνα μου βγαζει μηνυμα , "δυστυχως η εφαρμογη ρυθμισεις εχει σταματησει " οταν σκαλιζω το μενου με τις ρυθμισεις ..

ειναι λιγο σπαστικο τι να φταιει ?

+1

Tele v37

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

CrisBal ευχαριστω αλλα οσο και να διαβαζω δεν βρισκω ακρη, αντιθετα με μπερδευουν τα τοσα πολλα σχολια.Αυτη τι στιγμη εχω το Le x820 εκδοση 6.0.1 EUI 5.8.019s

CPU Snapdragon 820 4 core 2.15 GHZ. Θελω να σβησω ολες της κινεζιες και να εχω ελληνικο μενου. Εσυ μου προτεινες να βαλω Drivers, Bootloader check, unlock, TWRP, Flash νεα rom. Τι ειναι καποια και τι κανουν;;; Και πια μου προτεινεις να βαλω;;;;; Συγνωμη που σε ζαλιζω, Ευχαριστω.

Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω πανω απο ωρα το παιχνίδι... 3:30 ώρες 20% έχω χωρίς παιχνιδι,κάνα μισαωρο youtube κ λίγο messenger, 20 λεπτα τηλέφωνο , μια ωρα facebook κ εδώ όσο διαβάζω κ γραφω

 

Ναι έχει κάποιο θέμα το doze, κάποια ασυμβατότητα ίσως με τις ρυθμίσεις doze του greenify.

 

Ενεργοποίησε της ρυθμίσεις μέσα στο greenify για το doze θα δεις διαφορά. Εμένα είχε κρασάρει κ έτρεχε συνέχεια στο background η εφαρμογή του mail κ δεν σταματούσε καθόλου τις ενημερώσεις για νέα emails. Αποτέλεσμα να μου φάει το 30% της μπαταρίας μέσα σε 1 ώρα.

 

Το greenify για όποιον έχει την RR είναι μονόδρομος μιας κ δεν έχει κάποιον σοβαρό manager η RR για να μην τρέχουν τα πάντα. Αν υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή εξίσου καλή ας πέσει στο τραπέζι να την δοκιμάσουμε γιατί το greenify να βρίσκει δύσκολα με το whatsapp και κάποιες εφαρμογές συστήματος.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

στην tele update 40 συχνα πυκνα μου βγαζει μηνυμα , "δυστυχως η εφαρμογη ρυθμισεις εχει σταματησει " οταν σκαλιζω το μενου με τις ρυθμισεις ..

ειναι λιγο σπαστικο τι να φταιει ?

Καλημέρα. Φταίει το ότι δεν διαβάζετε τα ποστ εγκατάστασης και τις οδηγίες .;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7116534#post7116534%22

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

CrisBal ευχαριστω αλλα οσο και να διαβαζω δεν βρισκω ακρη, αντιθετα με μπερδευουν τα τοσα πολλα σχολια.Αυτη τι στιγμη εχω το Le x820 εκδοση 6.0.1 EUI 5.8.019s

CPU Snapdragon 820 4 core 2.15 GHZ. Θελω να σβησω ολες της κινεζιες και να εχω ελληνικο μενου. Εσυ μου προτεινες να βαλω Drivers, Bootloader check, unlock, TWRP, Flash νεα rom. Τι ειναι καποια και τι κανουν;;; Και πια μου προτεινεις να βαλω;;;;; Συγνωμη που σε ζαλιζω, Ευχαριστω.

Καλημέρα. Δεν σου είπα μόνο αυτά. Σου είπα αν θες να μείνεις έτσι, βάζεις drivers στο pc και ελέγχεις bootloader για τυχόν unlock >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6976109#post6976109 μετά βάζεις TWRP >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610 μετά το κάνεις root >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610 και έτσι μπορείς να σβήσεις-παγώσεις όποια κινεζοεφαρμογή θες με το κατάληλο apk.

Ή ακολουθείς τις οδηγίες που υπάρχουν σε κάθε ρομ , βάζεις μία από τις δικές μας εδώ και έχεις Ελληνικά παντου και πρόσθετες υπηρεσίες. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θελω book θηκη. Αυτη που πήρα απο efox εσπασε σε 2 γωνιες, χωρις πτώση κλπ...

Καποια προταση?

Μη παρω οποια να ναι και πέσω σε μουφα ξανα

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Φταίει το ότι δεν διαβάζετε τα ποστ εγκατάστασης και τις οδηγίες .;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7116534#post7116534%22

καλημερα, την ειχα βαλει dirty πανω απο την κινεζικη για να φτιαξουν τα Fp , για αυτο κρασαρουν οι ρυθμισεις? τι να δω αλλο ακριβως στις οδηγιες εννοεις Χρηστο ?

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...