Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.θα ξαναδοκιμάσω..για τα ακουστικά που δεν λειτουργούν μετά από κάποιες κλήσεις γνωρίζεις κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις και τα profiles στον ίδιο φάκελο του V4A? Εκτός του Β κερνελ φυσικά!

 

Ναι ρε προφανώς, έκανα ότι έγραφες για την εγκατάσταση κανονικά. Στο V4A ενώ μέσα βλέπω τα profile κανονικά κ μπορώ να διαλέξω δεν παίζουν.

Δοκίμασα wipes τίποτα, ξύλωμα κ εγκατάσταση τόσο των drives όσο κ της εφαρμογής τίποτα κ πάλι.

 

Σε όλα τις EUI roms φυσικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα έπαιζαν για αυτό μου φάνηκε παράξενο τώρα.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Ok Χρήστο ευχαριστώ!k

 

Έλα έκανα κάτι δοκιμές και εγώ τώρα... Δοκίμασε να αλλάξεις θέμα σε ένα άλλο. Κάνε επανεκινηση και μετά ξανά επέλεξε αυτό το θέμα και πες μου..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.θα ξαναδοκιμάσω..για τα ακουστικά που δεν λειτουργούν μετά από κάποιες κλήσεις γνωρίζεις κάτι?

 

Όχι άλλα κάτι με με auto Clean μου μοιάζει. Πήγαινε και απενεργοποιήσεις το auto clean cache μετά από κάποια ώρα στον διαχειριστή τηλεφώνου να δεις. Προστασία εφαρμογής κλπ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε προφανώς, έκανα ότι έγραφες για την εγκατάσταση κανονικά. Στο V4A ενώ μέσα βλέπω τα profile κανονικά κ μπορώ να διαλέξω δεν παίζουν.

Δοκίμασα wipes τίποτα, ξύλωμα κ εγκατάσταση τόσο των drives όσο κ της εφαρμογής τίποτα κ πάλι.

Σε όλα τις EUI roms φυσικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα έπαιζαν για αυτό μου φάνηκε παράξενο τώρα.

 

Καλά θα το δω κάνοντας κάποιες αλλαγές στην RR και θα προσπαθήσω να ενσωματωθούν στο σύστημα. Προς το παρόν στήνουμε λίγο και τα τελευταία με τον Kernel στην tele_23 και ήδη έχουμε την 26s στα σκαριά!.

Πάντως αν θες V4A βάλε tele_23! :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τις EUI roms φυσικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα έπαιζαν για αυτό μου φάνηκε παράξενο τώρα.

 

Έλα Bill εδώ είσαι.. https://drive.google.com/file/d/0B-2l1xmYBAzsaDR3NldfbGljd0E

Φλασαρεις από TWRP και πατσαρει το V4A στο σύστημα. Μετά ανοίγεις το V4A στο speakers optimization τα κάνεις enable. Μετά πας DOLBY ενεργοποίηση και έχεις σωστό ήχο. Δοκίμασε και πες μου! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρέπει να επιστρέψω το κινητό μου(χάλασε το usb-c port από νερό), και πρέπει να είναι με την stock ROM του, καμία ιδέα πως να το επαναφέρω, δν υπάρχει η stock ROM του x829 στο Internet!?!?!?!?!

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Ok Χρήστο ευχαριστώ!alk

 

Έκανα την αλλαγή κι εγώ στην 26s και μετά άλλαξε έτσι (βέβαια,με το δικό μου launcher

Screenshot_2017-05-05-21-10-27_1.jpg Screenshot_2017-05-05-21-12-55_1.jpg

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρέπει να επιστρέψω το κινητό μου(χάλασε το usb-c port από νερό), και πρέπει να είναι με την stock ROM του, καμία ιδέα πως να το επαναφέρω, δν υπάρχει η stock ROM του x829 στο Internet!?!?!?!?!

 

Αν και νομίζω τα ξαναειπαμε πήγαινε αρχική και κατέβασε την στο κινητό .Βγαλτην έξω από το φάκελο download χύμα στην sd card πήγαινε TWRP και φλασαρε.

Και για να το δώσεις τελείως στοκ πήγαινε μετά τη ρομ κατέβασε το μαμά recovery βάλτο κι αυτό χύμα μέσα πατά το img στο TWRP και δώστους το τελείως μαμά..;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

- fingerprint με αναβάθμιση σε 23.43s επανήλθε πανηγυρικά και πλήρως λειτουργικό πάλι. Μάλλον από 23.42s έπεφτε σε αργοπωρημένο άνοιγμα

 

- για το led τελικά Lightflow legacy (unlocked) είναι κλάσεις ανώτερο για το τηλέφωνο μας. Οπότε καλύτερα προτιμήστε αυτό έναντι οποιουδήποτε άλλου.

Link to comment
Share on other sites

χρηστο αλλους driver που θα βρω για να μου αναγνωρισει το κινητο οταν ειμαι στο twrp?

 

Τους έχεις ήδη στο pc σου απλά δεν έχεις καταλάβει τον τρόπο με την χειροκίνητη εγκατάσταση πήγαινε yutube να δεις κανένα vudei για βοήθεια. Από ότι leexo ίδια είναι le1 pro lepro3 κλπ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

- fingerprint με αναβάθμιση σε 23.43s επανήλθε πανηγυρικά και πλήρως λειτουργικό πάλι. Μάλλον από 23.42s έπεφτε σε αργοπωρημένο άνοιγμα

 

- για το led τελικά Lightflow legacy (unlocked) είναι κλάσεις ανώτερο για το τηλέφωνο μας. Οπότε καλύτερα προτιμήστε αυτό έναντι οποιουδήποτε άλλου.

 

+1 και για τα δύο και θα σας πω σε λίγες μέρες κάτι μυστικό..σσσσσσσ!:lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όρεξη για σκάλισμα μου φαίνεται έχουμε βραδιάτικα :P

 

-Άν θέλετε στρογγυλεμένες άκρες στις γωνίες όπως σε κάτι LG G6 ή Samsung S8, καλύτερη εφαρμογή από αυτές που δοκίμασα η Rounded Corner (unlocked πάντα). Cornefly δεν είχε καθόλου καλή λειτουργία με το κινητό μας.

 

- Μετά από 4++ φορτίσεις με Nameless battery akt (23.41s)+greenify donate+ πάντα με φορτιστή 1mAh (του Coolpad f1 καλή ώρα) δεν είδα καμία τρελή διαφορά. Καταλήγει να αγκομαχεί στο 6, 6 παρα βασικά το SOT. Ακόμα ελπίζω για το ''μαγικό'' 7 sot βέβαια, οπότε θέλει περαιτέρω testing και τα υπόλοιπα profiles. Ίσως το Βattery namelelss κάθεται καλύτερα στην RR, τί να πώ...

Δεν γνωρίζω ωστόσο εάν κάθε ΟΤΑ update έρχεται επίσης και με βελτιστοποιήσεις στο τομέα της μπαταρίας φυσικά, οπότε ίσως ''κερδίσουμε'' και απο κει λίγο-λίγο σταδιακά. Μεταξύ μας,σε νορμαλ χρήση οι 6 ώρες είναι καλά. Από 7 και πάνω θα είναι απλά πένα για όποιον τις πιάνει :D

 

- αν κάποιος από τους φίλους μας θέλει ακουστικά και δεν βρήκε, ας δει και εδώ, προσφορά στα 12 Ε(!): https://www.aliexpress.com/item/Original-Letv-CDLA-Earphone-Letv-2Pro-HiFi-Chip-Inbedded-Continual-Digital-Lossless-Audio-Type-C-Plug/32725958241.html

Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω την cn23 remixed και δεν μου δουλευουν οι ειδοποιήσεις σε apps ποδοσφαίρου όπως livescore ,escore.

Θέλει καμιά ειδική ρύθμιση ;τα έχω όλα ενεργοποιημένα

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Chris zipara και εγώ το αρχείο για viper(που στα κομμάτια το βρήκες ένας θεός ξέρει) και σε ευχαριστώ πολύ.στο status είναι όλα ok.αλλα λες κάπου ενεργοποίησε το dolby.αυτο δέν το βρίσκω..convoler κ.τ.λ όλα ok..
Link to comment
Share on other sites

Έλα έκανα κάτι δοκιμές και εγώ τώρα... Δοκίμασε να αλλάξεις θέμα σε ένα άλλο. Κάνε επανεκινηση και μετά ξανά επέλεξε αυτό το θέμα και πες μου..

Μπα Χρήστο το είχα κάνει νωρίτερα δεν αλλάζει, ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω την cn23 remixed και δεν μου δουλευουν οι ειδοποιήσεις σε apps ποδοσφαίρου όπως livescore ,escore.

Θέλει καμιά ειδική ρύθμιση ;τα έχω όλα ενεργοποιημένα

 

Εχω την CN-23s, αν ειναι το ιδιο πηγαινε ρυθμίσεις-προβολη-φωτεινος παλμος ειδοποιησης κ τικαρε το αλλα

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αλλαγή κι εγώ στην 26s και μετά άλλαξε έτσι (βέβαια,με το δικό μου launcher

Screenshot_2017-05-05-21-10-27_1.jpg Screenshot_2017-05-05-21-12-55_1.jpg

Στον Nova που έβαλα έχει βγει χαχα,ότι να ναι!

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στον Nova που έβαλα έχει βγει χαχα,ότι να ναι!

09dee1d58e7762a6acfe31ed5a83cb02.jpg

 

Sent from my Le X822 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στην τελε , απο την 40ς και υστερα πως μπορω να κανω νεα αναβαθμιση . οτα δεν βγαζει κατι νεοτερο .
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

χρηστο εβαλα την τελε και στην αναβαθμιση συνεχεια την 23.41 μου εμφανιζει την βαζω και παλι τα ιδια...γτ ετσι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χρηστο εβαλα την τελε και στην αναβαθμιση συνεχεια την 23.41 μου εμφανιζει την βαζω και παλι τα ιδια...γτ ετσι?

 

ακυρο.....

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω την cn23 remixed και δεν μου δουλευουν οι ειδοποιήσεις σε apps ποδοσφαίρου όπως livescore ,escore.

Θέλει καμιά ειδική ρύθμιση ;τα έχω όλα ενεργοποιημένα

Κλείδωσέ τες , βάλτες autostart, και κάντες add και στο lightflow legacy με άνοιγμα οθόνης & ήχου & led...Θες κι άλλα??:p

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θελω βοήθεια με το σεταρισμα του greenify.

Πρεπει να το κλειδωσω?

Χανει το auto hibernation. Λεει οτι καποια 3rd party εφαρμογή το κόβει

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Θελω βοήθεια με το σεταρισμα του greenify.

Πρεπει να το κλειδωσω?

Χανει το auto hibernation. Λεει οτι καποια 3rd party εφαρμογή το κόβει

Καλημέρα! Με ποια ρομ? (βάλτην στην υπογραφή σου)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν σου είπα μόνο αυτά. Σου είπα αν θες να μείνεις έτσι, βάζεις drivers στο pc και ελέγχεις bootloader για τυχόν unlock >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6976109#post6976109 μετά βάζεις TWRP >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610 μετά το κάνεις root >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610 και έτσι μπορείς να σβήσεις-παγώσεις όποια κινεζοεφαρμογή θες με το κατάληλο apk.

Ή ακολουθείς τις οδηγίες που υπάρχουν σε κάθε ρομ , βάζεις μία από τις δικές μας εδώ και έχεις Ελληνικά παντου και πρόσθετες υπηρεσίες. ;)[/QUOT

 

 

Αποφασησα να βαλω ρομ τελικα. Ερωτηση, Βγαζω της sim απο το κινητο και αποθηκευω σε ενα υπολογιστη της φωτο και τλπ. η δεν παθαινουν τιποτα;;;

Και ποια ρομ να βαλω καλυτερα;;; Ευχαριστω

Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...