Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλη τιμη για το Χ820[6/64]...

https://www.tinydeal.com/de/leeco-le-max-2-6gb-ram-64gb-rom-57-2k-msm8996-android-60-4g-phone-p-164371.html

Απο δω εχει αγορασει κανείς?Αξιόπιστο ή μακρια?

Έχω πάρει 2 ASUS ZENFONE και ένα ELEPHONE δεν είχα πρόβλημα ποτέ. Γρήγορη αποστολή και παράδοση ΜΕ NL POST.. Βέβαια πάντα ρωτάμε..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το είχα βάλει αλλά δεν έχω Root οπότε δεν μου την δείχνει. k

Δεν το δείχνει ούτε με Root.. ;) Signal Guru μόνο αν το φτιάξουν.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω... Υπάρχει τρόπος να κάνω reboot διαφορετικά;

 

Ναι αν έχεις επίσημη από το Leeco Update πατάς επάνω στις τέλειες δεξιά Reboot to recovery για φλας update και καλά.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε ή αν θέλετε να πάρετε SAMSUNG VR με αυτό το PATCH παίζει και στο max2 κανονικά ;)

Ανοίγουμε το ζιπ αφαιρούμε το build.prop που έχει μέσα και βάζουμε τα αρχεία με Root file manager.

Μετά αντιγράφουμε τα build.prop contents στο δικό μας και παίζει. Ή περιμένετε έτοιμο patch Zip για το max2.

Link

https://drive.google.com/file/d/0B1TAdEWXjajpTEZnMjRkS1V0VG8/

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλη τιμη για το Χ820[6/64]...

 

https://www.tinydeal.com/de/leeco-le-max-2-6gb-ram-64gb-rom-57-2k-msm8996-android-60-4g-phone-p-164371.html

 

Απο δω εχει αγορασει κανείς?Αξιόπιστο ή μακρια?

 

Είναι το Χ829 μοντέλο χωρίς την Β20

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι. Την ανεβάζω αύριο stock unrooted με Ελληνικά και όλα τα καλά multiled, CPU gpu performance αλλά χωρίς Root για σταθερότητα όπως η μαμά 26s. Έχει καλή διαχείριση μπαταρίας και CPU. Υπομονή λοιπόν... ;)

 

Ειναι nougat; Γενικα περιμενουμε nougat επισημη;

 

Στην LeMax2 EUI CN-23S REMIXED, υπαρχει τροπος να ξεφορτωθουμε τον απαραδεκτο launcher και να μπει στην θεση του ο pixel, φλασαρα stock gapps και δεν αλλαξε τιποτα, σε αλλες rom διαγραφει τις original εφαρμογες/launcher και μπαινουν στην θεση τους οι εφαρμογες τις google και ο pixel/googlenow.

 

Γυρναω απο ρομ σε ρομ, δυστηχως ουτε μια που να δουλευει σωστα το κινητο, ολες οι lineage/nougat/gapps7.1 εχουν ναι μεν μακραν το καλυτερο ui, κυριως το ''3d touch'' στις 7.1 ειναι πολυ βολικο, αλλα ειναι γεματες bugs στην καμερα/video, στα ακουστικα και γενικα εχουν τρελο battery drain.

 

Τελος ο fingerprint reader τα εφτυσε τελειως, πλεον δεν κανει τιποτα. Δοκιμασα να φλασαρω αλλο modem firmware, αλλα δεν επανερχεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση...στην 16s που ερχετε το κινητό γιατι δεν μπορω να αλλαξω ποια σιμ θα εχει ιντερνετ;;πως το αλλάζω;
LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Ειναι nougat; Γενικα περιμενουμε nougat επισημη;

 

Στην LeMax2 EUI CN-23S REMIXED, υπαρχει τροπος να ξεφορτωθουμε τον απαραδεκτο launcher και να μπει στην θεση του ο pixel, φλασαρα stock gapps και δεν αλλαξε τιποτα, σε αλλες rom διαγραφει τις original εφαρμογες/launcher και μπαινουν στην θεση τους οι εφαρμογες τις google και ο pixel/googlenow.

 

Γυρναω απο ρομ σε ρομ, δυστηχως ουτε μια που να δουλευει σωστα το κινητο, ολες οι lineage/nougat/gapps7.1 εχουν ναι μεν μακραν το καλυτερο ui, κυριως το ''3d touch'' στις 7.1 ειναι πολυ βολικο, αλλα ειναι γεματες bugs στην καμερα/video, στα ακουστικα και γενικα εχουν τρελο battery drain.

 

Τελος ο fingerprint reader τα εφτυσε τελειως, πλεον δεν κανει τιποτα. Δοκιμασα να φλασαρω αλλο modem firmware, αλλα δεν επανερχεται.

 

Κακώς φλασαρες GAPPS έπαιξε μετά? :lol:

Βάζεις απλά από playstore όποιον θες και τον ορίζεις Default. Τόσο απλά. Γι αυτό στην TELE_23 έχουμε NOVA. Και αυτός είναι ο καλύτερος που υπάρχει σε EUI και dev moded. Με ρυθμίσεις σαν του NOVA. Που να δεις τον κανονικό δλδ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.εχω flasharei την 21s του chris.δεν έχω αλλάξει γιατί την θεωρώ από τις καλύτερες.σημερα κατά τύχη κοίταζα και στο tab σχετικά με το τηλ. γράφει 23s.εκανα update και δεν το κατάλαβα?
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να φλασαρω RR λόγω αυτονομίας της μπαταρίας. Μπορώ να κάνω full backup το room που φοράω τώρα έτσι ώστε αν δεν μου αρέσει το RR να επαναφέρω με το backup και εφαρμογές και ρυθμίσεις;

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Προφανως ναι.

Ομως εχει καλύτερη αυτονομια η rr????

Εισαι σιγουρος?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πειράξες το Firmware? Είναι moded με χ829 & 050 baseband. Τέλος πάντων.. Βάλε μια όπως είναι τη ρομ ξανά από πάνω χωρίς κανένα Wipe ή αν θες δοκίμασε πρώτα να κάνεις ένα clear data and cache Στις 2 αυτές εφαρμογές και επανεκκίνηση.

 

Έκανα ότι είπες και τίποτα, μετά φουλ wipe και το internal, πέρασα ξανά την 23s μετά το backup που είχα από την 21 και πάλι μου βγάζει ότι είναι root!!!τι στο καλό πάλι;;;; αύριο περιμένω την καινούργια μπας και δω προκοπή

26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

Προφανως ναι.

Ομως εχει καλύτερη αυτονομια η rr????

Εισαι σιγουρος?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Βλέπω άτομα που έχουν έως και 7 ώρες SoT

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Nαι αν έχεις πράγματα κράτα τα κάπου. Ρομ βάλε ότι θες ανάλογα με τις ανάγκες σου Root tele_23 unrooted 23s remixed από τις τελευταίες που βγήκαν

 

Crisbal επειδη ειμαι φοβερα περιορισμενος σε χρονο σε παρακαλω πολυ ανεβασε μου τι σελιδα γιατι ρομ και γενικα ειναι ευκολο να το κανω η θα με πεδεψει πολυ;;;; Αξιζει το κοπο;;; Συγνωμη που σε ζαλιζω αλλα και με οσα διαβαζω βλεπω πολλα προβληματα και παραξενευομαι. Ευχαριστω προκαταβολικα

Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε ή αν θέλετε να πάρετε SAMSUNG VR με αυτό το PATCH παίζει και στο max2 κανονικά ;)

Ανοίγουμε το ζιπ αφαιρούμε το build.prop που έχει μέσα και βάζουμε τα αρχεία με Root file manager.

Μετά αντιγράφουμε τα build.prop contents στο δικό μας και παίζει. Ή περιμένετε έτοιμο patch Zip για το max2.

Link

https://drive.google.com/file/d/0B1TAdEWXjajpTEZnMjRkS1V0VG8/

Θα χωράει το κινητό στο vr της Samsung;

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Κακώς φλασαρες GAPPS έπαιξε μετά? :lol:

Βάζεις απλά από playstore όποιον θες και τον ορίζεις Default. Τόσο απλά. Γι αυτό στην TELE_23 έχουμε NOVA. Και αυτός είναι ο καλύτερος που υπάρχει σε EUI και dev moded. Με ρυθμίσεις σαν του NOVA. Που να δεις τον κανονικό δλδ..

 

Τον εχω δει τον κανονικο, ειπα να φλασαρω την 23s official και μου επεσαν τα μαλλια, καταλαβα γιατι πουλανε το κινητο 200€, αυτο το χαλι ουτε οι κινεζοι δεν θα το αντεχαν (καλα δεν παιρνω και ορκο). :lol:

 

Με τα gapps, μου επαιζε κανονικα, αλλα δεν αλλαζε τιποτα. Απ'οσο ξερω δεν υπαρχει ο pixel στο store, ισως υπαρχει σαν εφαρμογη εκτος store, δεν το πηγα τοσο μακρια, το θεμα ειναι οτι ηθελα και ολες τις αλλες εφαρμογες της google στην θεση των εφαρμογων της leeco, οποτε πολυ καψιμο, δεν αξιζε.

 

Πηγα παλι στην RR7.1, ισως ξαναγυρισω σε eui αν βγει 7.1 καποια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα εχθές ήμουν έξω για ένα καφέ με 4g και το τηλ κρασαριζε παρά πολύ σε fb και στο ιντερνέτ γενικά. Ομολογώ πως σπαστηκα κάπως εδώ και 1μηνα που το χω δεν μ χει κάνει τπτ τέτοιο ποτέ. Έχω χ829 6/128 σκέφτομαι να φλασαρουμε με ένα φίλο την ρομ τών παιδιών εδώ μέσα. Θα δω διάφορες σε ταχύτητα -αισθηση δαχτυλικου κλπ είναι σταθερές γενικά η θα χω buggs; Συγγνώμη που ρωτώ μπορεί να χουν απαντηθεί πολλές φορές αλλά οι σελίδες είναι πολλές κι ο χρόνος είναι περιορισμένος λόγω φόρτου εργασίας! Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα εχθές ήμουν έξω για ένα καφέ με 4g και το τηλ κρασαριζε παρά πολύ σε fb και στο ιντερνέτ γενικά. Ομολογώ πως σπαστηκα κάπως εδώ και 1μηνα που το χω δεν μ χει κάνει τπτ τέτοιο ποτέ. Έχω χ829 6/128 σκέφτομαι να φλασαρουμε με ένα φίλο την ρομ τών παιδιών εδώ μέσα. Θα δω διάφορες σε ταχύτητα -αισθηση δαχτυλικου κλπ είναι σταθερές γενικά η θα χω buggs; Συγγνώμη που ρωτώ μπορεί να χουν απαντηθεί πολλές φορές αλλά οι σελίδες είναι πολλές κι ο χρόνος είναι περιορισμένος λόγω φόρτου εργασίας! Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!

 

Η λεξη κρασαρισμα ειναι αγνωστη λεξη ;)

δες την 1η σελιδα

βαλλε 23s για σταθεροτητα και ροοτ

23s remix χωρις ροοτ

αν σου αρεσει η miui βαλε την τελευταια

η βαλε την tele 23 (google rom) που μπορει να εχεις ψιλοθεματακια τα οποια τα διορθωνουν τα παιδια αμεσα και βγαζουν update

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να το αγοράσω, από ευρωπαϊκή αποθήκη, αλλά παντού (vickmall, geekbuying, honorbuy, teknistore κτλ ) βρίσκω το Χ820 με την Β20 μπάντα μόνο σε χρώμα ροζ. Άλλο χρώμα δεν διαθέτουν;

 

Μάλλον πάμε για το Χ829, κάτι τελευταίο:

Στο Χ829 οι ειδοποιήσεις απο mail, viber κτλ παίζουν;

Τα Bluetooth για handsfree λειτουργούν;

Το ημερολόγιο συγχρονίζεται με το gmail;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να το αγοράσω, από ευρωπαϊκή αποθήκη, αλλά παντού (vickmall, geekbuying, honorbuy, teknistore κτλ ) βρίσκω το Χ820 με την Β20 μπάντα μόνο σε χρώμα ροζ. Άλλο χρώμα δεν διαθέτουν;

 

Μάλλον πάμε για το Χ829, κάτι τελευταίο:

Στο Χ829 οι ειδοποιήσεις απο mail, viber κτλ παίζουν;

Τα Bluetooth για handsfree λειτουργούν;

Το ημερολόγιο συγχρονίζεται με το gmail;

X820 σε γκρι χρωμα:

https://www.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-5_7-inch-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1138020.html?rmmds=search

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, παρέλαβε κάνεις από banggood το 6/64? Είναι όντως το x820 με την B20 μπάντα και το μόνο ότι δεν έχει τα ακουστικά (που τα έχω ήδη) ;

έχω το 32αρι και ψιλό ψάχνομαι για upgrade σε χωρητικότητα κυρίως..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, αν μπορει καποιος να με βοηθησει ,θα ηθελα να αλλαξω την αναλυση της οθονης, απο 1440 σε 1080,ποιο προγραμμα να χρησιμοποιησω και τι ρυθμισεις να βαλω? αν μετα θελησω να την επαναφερω σε 1440,γινεται,υπαρχει καποιος κυνδινος? εχω CN-23s by Chrisbal x820
Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

 

Από ευρωπαϊκή αποθήκη είπα μήπως έχει πέσει στην αντίληψή σας για άλλο χρώμα, από Κίνα βρίσκω τα πάντα όλα

Link to comment
Share on other sites

Το max2 έχει ήδη αρχίσει σταδιακά να αποσύρεται και συγκεκριμένα να μην παράγονται νέα κομμάτια, σε λίγο θα αρχίσει να γίνεται εμφανής η έλλειψη και στα Κινέζομαγαζα.

Παράλληλα- γραφουν στα κινέζικα forum ότι- αυξάνεται η παραγωγή του pro3 x720.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...