Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά παρακαλώ ας σταματήσει εδώ η οποία διαφωνία..!

Τα είπα και παραπάνω.. Κρίμα είναι να με βάζετε βραδυατικα να σβήνω μηνύματα.. Αφήστε να απαντάω στα 200 πμ.. Μου φτάνει αυτό.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1) Μετα το περασμα και της tele v40 και μετα της v41 εγκατασταθηκαν ως system apps οι περισσοτερες Google εφαρμογες. Εμεις που δεν τις θελουμε μπορουμε να τις σβησουμε ή θα πεσουμε σε κανα bootloop και θα τρεχουμε;;

2) Η καμερα που φοραμε οσοι εχουμε φτασει στο v43 ειναι η τελευταια της LeEco ή ειναι η πειραγμενη απο τον Τασο; Παρεπιπτοντως εχει τσεκαρει κανεις ποια ειναι η καλυτερη;

3) Εχει διει κανεις οτι μεσα στις επιλογες προγραμματιστη εχει επιλογη για πολλαπλα παραθυρα; Να ειναι αυτο που φανταζομαι;;

4) Παιζει να ειμαι ο μοναδικος στον πλανητη που δε μπορω να σεταρω και να λειτουργησω το lightflow. Παταω το τεστ να δω το χρωμα και βγαινει παντα πρασινο. Ετοιμος ειμαι να εγκαταλειψω :X

 

Βάλε lightflow legacy (στείλε pm αν δεν μπορείς να βρεις το premium) και δώσε τους όλα τα δικαιωματα από τα settings. Accessibility σίγουρα, root και δεν ξέρω αν είναι και τίποτα άλλο.

 

Μετά πάλι παίξε με τα settings της εφαρμογης,βάλε και άλλα χρώματα και δες. Εκμεταλλευτείτε λειτουργεί απροβληματιστα. Μέχρι και ένταση led ρύθμισα και ήχο φόρτισης (μάλιστα το έβαλα όταν πάει 99%)[

Edited by CrisBal
Προσβλητικό σχόλιο
Link to comment
Share on other sites

Nikolaos8; μου τον λες τον λόγο σε παρακαλώ;

Το αν δεν μπορούμε να λέμε την άποψη μας σε κάποιον που ρωτάει τι να παρει... Και αντ' αυτού πέφτουν όλοι να τον φάνε και δεν επεμβαίνει o moderator... υπάρχουν και άλλες νομοτυπες λύσεις και διαδικασίες ώστε να διασφαλιστεί η ελευθερία της έκφρασης και οι προσβλητικοί προσωπικοί χαρακτηρισμοί.

 

*Σε παρακαλώ να αποφεύγεις τα pm και ότι έχεις να πεις να το λες δημόσια.

Edited by stefanos1999
Διαγραφή προσβλητικού σχολίου
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν θα το ξαναπώ.. Το είπα παραπάνω αν το συνεχίσετε θα σβηστούν όλα τα μηνύματα και θα πέσει ban penalty . Πιστεύω αρκετά τράβηξε... :!:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

RR 5.7.4 (16/4/2017). 6 ώρες και 18' SOT και 24 ώρες αναμονή, με χρήση ΑΚΤ (nameless bat) + Greenify. Όλα δουλεύουν σωστά. Τώρα θα δοκιμάσω και κάποια άλλα προφίλ στο ΑΚΤ... eff5d932579b14309744d27db1d9a64a.jpg

 

Le Max 2 X829 6/128

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

RR 5.7.4 (16/4/2017). 6 ώρες και 18' SOT και 24 ώρες αναμονή, με χρήση ΑΚΤ (nameless bat) + Greenify. Όλα δουλεύουν σωστά. Τώρα θα δοκιμάσω και κάποια άλλα προφίλ στο ΑΚΤ...

 

Le Max 2 X829 6/128

Μας το πες βρε!!!!!

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Edited by CrisBal
Επαναδημοσιευση φωτογραφιών ποστ
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ρε παιδιά ότι έχει καλύτερο και χειρότερο σε δύο πανομοιότυπα μοντέλα με μικροδιαφορές

Το ένα καλύτερη μπαταρία και ελαφρός καλύτερο επεξεργαστή και nfc για όποιον το χρειάζεται

Το άλλο πολύ καλύτερη οθόνη και μεγαλύτερη

Καλύτερη κάμερα

Άλλος θέλει μπαταρία και nfc άλλος κάμερα και οθόνη τον επεξεργαστή δεν τον μετράω γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να δεις διαφορά στις διαθέσιμες εφαρμογές και παιχνίδια είναι σχεδόν ίδιοι

Αλλά ως εκεί το να μαλώνετε για το τι προτιμάει ο κάθε ένας μου φαίνεται κάπως

Εγώ προτιμάω οθόνη και κάμερα οκ θα θελα και nfc ίσως, μπαταρία δεν με συγκινεί φορτίζει τόσο γρήγορα που πραγματικά δεν με νοιάζει να το βάζω μια φορά την μέρα μια ώρα σε σύνολο στον φορτιστή

Το ότι θα σταματήσει να παράγεται δεν με απασχολεί δεν αλλάζει κάτι στην υποστήριξη αν σκεφτεί κανείς ότι το le1 και το le 1s τα πρώτα τηλέφωνα της leeco ακόμη παίρνουν αναβαθμίσεις και έχουν την 23ς και αυτά τι με νοιάζει αν πουλάει άλλα τηλέφωνα ή όχι σαν εταιρεία έτσι και αλλιώς και να μην σταματήσει να παράγεται το τηλέφωνο που έχω στα χέρια μου δεν θα αλλάξει το ίδιο hardware θα συνεχίσει να φοράει το οποίο είναι πολύ μπροστά από άλλα τηλέφωνα

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό ακριβώς το παράτησα να γράφω και να βοηθώ με τις γνώσεις μου στο φόρουμ. Επειδή πάντα υπάρχουν κάποιοι που παντα θα μαλώνουν και θα κάνουν τον έξυπνο. Τπτ άλλο δεν έχω να πω λυπάμαι πάρα πολύ.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην ομάδα. έχω λίγες μέρες που διαβάζω το συγκεκριμένο νήμα καθώς σκέφτομαι την αντικατάσταση του lg g4 dual μου με ενα letv le max2. θα ήθελα την συμβουλή σας σχετικά με την επιλογή. να προτιμήσω το μοντέλο με τα 6 ram? ή έχει μικρότερη υποστήριξε σε ότι αφορά custom roms σε σχέση με το 4? sorry αν έχει απαντηθεί πάλι το συγκεκριμένο ερώτημα αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην ομάδα. έχω λίγες μέρες που διαβάζω το συγκεκριμένο νήμα καθώς σκέφτομαι την αντικατάσταση του lg g4 dual μου με ενα letv le max2. θα ήθελα την συμβουλή σας σχετικά με την επιλογή. να προτιμήσω το μοντέλο με τα 6 ram? ή έχει μικρότερη υποστήριξε σε ότι αφορά custom roms σε σχέση με το 4? sorry αν έχει απαντηθεί πάλι το συγκεκριμένο ερώτημα αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι.

 

Τα ίδια ακριβώς ROMs που μπαίνουν στο 4ρι μπαίνουν και στο 6ρι, οπότε την ίδια υποστήριξη θα έχεις.

Αν σου περισσεύει το 50ρικο πάνε για το 6ρι. Μικρή διαφορά θα δεις αν όχι καμιά. Αλλά πραγματικά, αν δεν σε καίει η διαφορά δωστό να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο αφού θα έχεις το καλύτερο μοντέλο.

Στα μοντέλα δώσε βάση, προτίμησε το x820 που έχει μια παραπάνω μπάντα για 4g

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια ακριβώς ROMs που μπαίνουν στο 4ρι μπαίνουν και στο 6ρι, οπότε την ίδια υποστήριξη θα έχεις.

Αν σου περισσεύει το 50ρικο πάνε για το 6ρι. Μικρή διαφορά θα δεις αν όχι καμιά. Αλλά πραγματικά, αν δεν σε καίει η διαφορά δωστό να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο αφού θα έχεις το καλύτερο μοντέλο.

Στα μοντέλα δώσε βάση, προτίμησε το x820 που έχει μια παραπάνω μπάντα για 4g

 

Είδες που τελικά τζάμπα διάβαζα..παρά λίγο το χ829 θα έπαιρνα. ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναρωτησω μιας και δεν απαντηθηκε, πως θα περασω ολα τα αρχεια,λειτουργικο,αναβαθμισεις,apps, απο το 820 4/32 στο νεο μου 820 6/64, ωστε να μην χαθει τιποτα?? Το ιδιο ακριβως περιεχομενο σε αλλη συσκευη δηλαδη??
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Είδες που τελικά τζάμπα διάβαζα..παρά λίγο το χ829 θα έπαιρνα. ευχαριστώ πολύ

Βέβαια με το 829 με cosmote και Vodafone θα έχεις παντού 4g και με wind ίσως να έχεις θέμα σε απομονωμένα χωριά. Επίσης το 829 βγαίνει λίγο φθηνότερο και έχει στη συσκευασία πολύ καλά ακουστικά. Η επιλογή δική σου.

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Είδες που τελικά τζάμπα διάβαζα..παρά λίγο το χ829 θα έπαιρνα. ευχαριστώ πολύ

 

Και δέν ειναι μονο η band 20. Εχω x820 4/32, x820 6/64, x829, και x822. Η μεγαλύτερη διαφορα υπερ των x820 ειναι η οθονη. Οι οθονες των 822 και 829 αν τις βαλεις διπλα στα 820 το λευκο τους δειχνει κατακιτρινο. Επειδη το ματι συνηθίζει μου φαινόταν μια χαρα το λευκο και τα χρωματα γενικότερα μεχρι που παρελαβα το πρωτο x820 της γυναικας μου. Τα χρώματα δε παλι μερα με τη νύχτα. Κερασακι στη τουρτα το δευτερο x820 6/64 γκρι απο bangood στα 197 ευρω με το κουπονι που έτρεχε τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχω original τι???

Μαλλον ρομ ηθελε να γραψει απλα το correction του το χαλασε :p

 

 

Οσον αφορα τις οθονες... Δεν εχω δει του χ820, του χ829 που εχω ειναι οκ. Εχει θερμα χρωματα που δε κουράζει το ματι(συγκριση ειδα σε φωτογραφιες και βίντεο στην google)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ρομ ηθελε να γραψει απλα το correction του το χαλασε :p

 

 

Οσον αφορα τις οθονες... Δεν εχω δει του χ820, του χ829 που εχω ειναι οκ. Εχει θερμα χρωματα που δε κουράζει το ματι(συγκριση ειδα σε φωτογραφιες και βίντεο στην google)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Όντως ειναι μια χαρα. Ειδικα αν δεν έχεις μέτρο σύγκρισης το x820 και παλι τη λες οθοναρα. Με το που τα βάζεις διπλα διπλα ομως τα ατιμα παθαινεις ενα μικρο πατατρακ και βγαζεις καπέλο στη sharp. Και να φανταστεις απεχω πολύ απο αυτο που λενε ψείρας.

Link to comment
Share on other sites

Όντως ειναι μια χαρα. Ειδικα αν δεν έχεις μέτρο σύγκρισης το x820 και παλι τη λες οθοναρα. Με το που τα βάζεις διπλα διπλα ομως τα ατιμα παθαινεις ενα μικρο πατατρακ και βγαζεις καπέλο στη sharp. Και να φανταστεις απεχω πολύ απο αυτο που λενε ψείρας.

 

Συμφωνώ όσο δεν πάει. Και αυτό το βλέπεις παίρνοντας και άλλο κινητό διπλα-διπλα,όχι μόνο το χ820.

 

Απλά να σημειώσουμε πως αν είσαι πολύ ώρα κάθε μέρα πάνω από το τηλέφωνο, καλύτερο είναι κάτι σε truly οθόνη.

Το παρατήρησα τώρα που ανοίγω πολλά PDF ή αρθρα και διαβάζω πολύ περισσότερο από το κινητό. Πολύ πολύ πιο ξεκούραστο.

Βέβαια μπορείς να κάνεις το ίδιο και με τις sharp, αλλά με προγραμματακι που θα έχει και ενα battery drain όσο να πεις...

Ανεξαρτητως των πιο λευκών χρωμάτων εκτός του λευκού.

Τα πάντα έχουν υπερ και κατά.

 

 

*Τα παραπάνω να μην νιώθουν(-με) μειονεκτικά και οι του χ829 :P

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ όσο δεν πάει. Και αυτό το βλέπεις παίρνοντας και άλλο κινητό διπλα-διπλα,όχι μόνο το χ820.

 

Απλά να σημειώσουμε πως αν είσαι πολύ ώρα κάθε μέρα πάνω από το τηλέφωνο, καλύτερο είναι κάτι σε truly οθόνη.

Το παρατήρησα τώρα που ανοίγω πολλά PDF ή αρθρα και διαβάζω πολύ περισσότερο από το κινητό. Πολύ πολύ πιο ξεκούραστο.

Βέβαια μπορείς να κάνεις το ίδιο και με τις sharp, αλλά με προγραμματακι που θα έχει και ενα battery drain όσο να πεις...

Ανεξαρτητως των πιο λευκών χρωμάτων εκτός του λευκού.

Τα πάντα έχουν υπερ και κατά.

 

 

*Τα παραπάνω να μην νιώθουν(-με) μειονεκτικά και οι του χ829 :P

Γούστα είναι αυτά καθαρά. Ας πούμε εγώ προτιμώ τον χρωματισμό της οθόνης της truly. Έχει πιο φυσικά χρώματα και πιο ωραία.

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

258ευρω απο κινα περιπου παει το 64gb μοντελο x720

Ναι, αυτο ειπα, αλλο 177 ευρω, αλλο 258 ευρω!

 

Καλησπερα στο θεμα,

Πολλες σελιδες βλεπω, ενεργη κοινοτητα!

Παραλαμβανω προσεχως (ΕΛΤΑ βλεπω ειναι τωρα:-) ) το κινεζικο Χ829 για φιλο, θελω κατ'ευθειαν να του βαλω επισημη Αγγλικη ρομ με ΟΤΑ, τι κανω?

Ειδα στο 1ο ποστ λινκ για "OFFICIAL ROM X829-5.8.016S", φανταζομαι αυτη θα κανει ΟΤΑ updates αυτοματα, ή πρεπει να επιλεγει χωρα Κινα μετα?

Καμια βοηθεια σε αυτο?

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια σε αυτο?

Λογικά θα είναι η ίδια με αυτή που θα σου έρθει μείνε με αυτή ή βάλε επίσημη China 20s για OTA κλπ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτο ειπα, αλλο 177 ευρω, αλλο 258 ευρω!

 

 

Καμια βοηθεια σε αυτο?

 

εννοείται, αν ειναι καθαρα θεμα budget δεν τιθεται τέτοιο δίλημμα.

Edited by XP130TD
μη σύμφωνο με όρους πρόσβασης και χρήσης
Link to comment
Share on other sites

Cris καλησπέρα.Μηπως θα ανεβάσεις το zip την αλλαγή της γραμματοσειράς;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cris καλησπέρα.Μηπως θα ανεβάσεις το zip την αλλαγή της γραμματοσειράς;lk

Θα το κοιτάξω αύριο και θα το ανεβάσω το απόγευμα.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...