Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aυτο λεω Cris. Aπο εδω. https://ibb.co/bSCGbQ Δεν εκκινουν/σταματανε τα δεδομενα, αλλα απλα βλεπεις τον χρονο χρησης τους. Μπορουμε να το φτιαξουμε να ανοιγοκλεινουν απο κει ευκολα και γρηγορα οπως το wifi??

 

Καλησπέρα. Δεν το ξέρω καθόλου αυτό!:lol:

After party apk είναι?:wacko:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κανα νεο για nougat εχουμε?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Ναι αν δεν βιαζεσαι κάτι φτιάχνεται...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα chris.. Έχοντας δοκιμάσει σχεδόν όλες τις rom η ,23s cn είναι άψογη.ειδικα για το fp που πλέον λειτουργεί με την αίσθηση πριν καν ακουμπήσω το δάχτυλο μου.. Συγχαρητήρια..2 θεματακια έχω..Στην οθόνη κάποιες στιγμές ανακατεύονται τα χρώματα.(πως είναι το λογότυπο που φτιάξατε στην tele? Έτσι ακριβώς αλλά σε όλη την οθόνη.. Επίσης όταν έχω συνδεδεμένα τα ακουστικά και αφήσω το κινητο σβηστό στην αναμονή ( μετά από 10 λεπτά ακριβώς) αν με πάρει κάποιος και το σηκώσω δεν ακούγομαι..Αν με ξαναπάρουν κατευθείαν όλα μία χαρά..Γνωρίζεις κάτι?Και τελευταίο..Εμείς τα παιδιά των 20-23 cn remix θα έχουμε αν γίνεται multiled? Ευχαριστώ πολύ...Την 23 cn remix έχω.. Edited by Popplaros
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα chris.. Έχοντας δοκιμάσει σχεδόν όλες τις rom η ,23s cn είναι άψογη.ειδικα για το fp που πλέον λειτουργεί με την αίσθηση πριν καν ακουμπήσω το δάχτυλο μου.. Συγχαρητήρια..2 θεματακια έχω..Στην οθόνη κάποιες στιγμές ανακατεύονται τα χρώματα.(πως είναι το λογότυπο που φτιάξατε στην tele? Έτσι ακριβώς αλλά σε όλη την οθόνη.. Επίσης όταν έχω συνδεδεμένα τα ακουστικά και αφήσω το κινητο σβηστό στην αναμονή ( μετά από 10 λεπτά ακριβώς) αν με πάρει κάποιος και το σηκώσω δεν ακούγομαι..Αν με ξαναπάρουν κατευθείαν όλα μία χαρά..Γνωρίζεις κάτι?Και τελευταίο..Εμείς τα παιδιά των 20-23 cn remix θα έχουμε αν γίνεται multiled? Ευχαριστώ πολύ...Την 23 cn remix έχω..

 

Έχει multiled η 23s Remixed. Πατάς LightFlow το ενεργοποιείς ενεργοποιείς και τα άλλα από προβολή ειδοποιήσεις Led και έχεις τα πάντα. Το άλλο που λες δεν ξέρω. Δεν έχω ακουστικά και δεν μπορώ να κάνω Logcat να δω τι παίζει.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια χθες παρηγγειλα και εγω το συγκεκριμενο κινητο απο εδω http://www.tomtop.com/othe...z0003g-us.html και ελπιζω μες την εβδομαδα ή την αλλη να ερθει. Θελω να ρωτησω η google rom που υπαρχει χαλαει την ποιοτητα της καμερας γτ ειμαι λατρις της google rom (την εχω στο g2 μου). Ποια ειναι η καλυτερη κ ποιο σταθερη rom?

 

Καποιος να με βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι δουλεύει στις διεργασίες σύστηματος όπου υπάρχει λευκό φόντο με μαύρη γραμματοσειρα για καλύτερη καθαρότερη ανάγνωση κειμένου και οικονομία μπαταρίας.

2. Είναι ορισμένο από το σύτημα. Θα φτιάξω αν είναι ένα hack patch να τον πετάει έξω...;)

 

Ευχαριστώ Χρηστο. Είσαι φοβερός.

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Δες αν μπορεις να βγαλεις ακρη με αυτο τον συνδεσμο https://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/guide-unlock-bands-leeco-le-max-2-fix-t3439154

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση . Όντως δεν έβγαλα άκρη . Κάποια βοήθεια από τους ειδικούς . . . CrisBal ? ? ? Τάσο ? ? ?

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση . Όντως δεν έβγαλα άκρη . Κάποια βοήθεια από τους ειδικούς . . . CrisBal ? ? ? Τάσο ? ? ?

 

Σου έχω στείλει PM με οδηγίες από το μεσημέρι... :wacko::lol:;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ όλους τους χρήστες που υποβάλουν ερωτήσεις αλλά και οδηγίες - απαντήσεις να βάλουν στην υπογραφή τους την ρομ που έχουν επάνω για να ξέρουμε για πια μιλάμε και να απαντάμε σχετικά.

Ευχαριστώ.

Οδηγίες : Πίνακας ελέγχου επάνω αριστερά υπογραφή και γράφουμε το όνομα της ρομ. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σου έχω στείλει PM με οδηγίες από το μεσημέρι... :wacko::lol:;)

Δεν ήρθε κάτι στα Προσωπικά Μηνύματα .

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήρθε κάτι στα Προσωπικά Μηνύματα .

 

Ναι γιατί πήγε σε άλλον.... :lol::p

Έρχεται τώρα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δηλωνω ενοχος αχχαχαχαχαχα!!!

:p

 

Το ξέρω.... :dash::dash::oops::rocket:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Αγορασα πριν απο λιγες μερες το le max 2 x820. Εχω θεμα ομως με το σημα, το οποιο φτανει μεχρι 3g (τα δεδομενα επισης ειναι μεταξυ E και 3G). Μενω Ολλανδια και χρησιμοποιω vodafone, ομως με το προηγουμενο κινητο που ειχα (meizu m2 note) το σημα ηταν μια χαρα. Εχω εγκαταστησει τη CN 26S ρομ του chrisbal (η οποια παρεμπιπτοντως, οσο την εχω δουλεψει φαινεται πολυ καλη), το αντιστοιχο firmware update, Firmware-Modem India 19S (chris και παλι), χωρις ομως να δω βελτιωση με το σημα. TWRP στο 3.1.0-0. Εχετε καμια ιδεα/λυση σχετικα; Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Αγορασα πριν απο λιγες μερες το le max 2 x820. Εχω θεμα ομως με το σημα, το οποιο φτανει μεχρι 3g (τα δεδομενα επισης ειναι μεταξυ E και 3G). Μενω Ολλανδια και χρησιμοποιω vodafone, ομως με το προηγουμενο κινητο που ειχα (meizu m2 note) το σημα ηταν μια χαρα. Εχω εγκαταστησει τη CN 26S ρομ του chrisbal (η οποια παρεμπιπτοντως, οσο την εχω δουλεψει φαινεται πολυ καλη), το αντιστοιχο firmware update, Firmware-Modem India 19S (chris και παλι), χωρις ομως να δω βελτιωση με το σημα. TWRP στο 3.1.0-0. Εχετε καμια ιδεα/λυση σχετικα; Ευχαριστω!

 

Καλησπέρα. Δοκίμασε το 419D & 466D με baseband 0.50 που είναι ποιο Global! ;)

Πιστεύω ότι έχεις ενεργοποιήσει το 4G στον παροχο έτσι?

Σίγουρα είναι χ820? Μήπως είναι χ829?

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ του le max 2 4-64gb (ερχόμενος από xiaomi redmi note 4) το μόνο που με χάλασε είναι το άθλιο fingerprint, κατά τα άλλα είναι σούπερ.

Εντύπωση μου κάνει η απουσία θηκών και tempered glasses για το κινητό αυτό.

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια "πλάτη" σαν τις nillkin η οποία να καλύπτει και το φακό της φωτογραφικής που προεξέχει?

Να με συγχωρείτε αλλά έψαξα λίγο στις 237 σελίδες του νήματος και δε βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα! Νέος κάτοχος του X829. Περασα με επιτυχία τη rom LeMax2 EUI CN-23S REMIXED by CrisBalGreece αλλά όταν με παίρνουν τηλέφωνο δεν ακούγεται καθόλου ήχος!! (Έχει μόνο δόνηση) Ο ήχος οπουδήποτε αλλού λειτουργεί κανονικά αλλά ο ήχος κλήσης άφαντος! Είδα τις ρυθμίσεις αλλά η ένταση είναι στο φουλ. Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα! Νέος κάτοχος του X829. Περασα με επιτυχία τη rom LeMax2 EUI CN-23S REMIXED by CrisBalGreece αλλά όταν με παίρνουν τηλέφωνο δεν ακούγεται καθόλου ήχος!! (Έχει μόνο δόνηση) Ο ήχος οπουδήποτε αλλού λειτουργεί κανονικά αλλά ο ήχος κλήσης άφαντος! Είδα τις ρυθμίσεις αλλά η ένταση είναι στο φουλ. Τι μπορεί να φταίει;

 

Καλημερα σου, φανταζομαι θα αλλαξες ηχο κλησης ή εβαλες καποιο τραγουδι που εχεις να τεσταρεις αν τελικα δε λειτουργει με κανεναν ηχο...προσωπικα δε μπορω να φανταστω γιατι στο κανει αλλα οποτε ειχα αστοχια στο φλασαρισμα φλασαρα dirty παλι την ιδια ρομ στο recovery πανω απο τη ιδια ( wipe art/dalvik cache και cache )δεν χανεται τιποτα μην ανησυχεις ,μονο το root ποτ αν θες ξαναρουταρεις ευκολα

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα!

 

Καθώς το δικό μου Le Max 2 έχει φτάσει στα πάτρια εδάφη και περιμένει να περάσει το τελωνείο, ήρθε η ώρα να κάνω κι εγώ την... κλασσική ερώτηση: "ποια ROM να βάλω;"

 

Βλέπω στην αρχική σελίδα του θέματος ότι υπάρχει μεγάλη συλλογή, αλλά το ζήτημα είναι ποια ταιριάζει καλύτερα στις ανάγκες μου; Με ενδιαφέρει βέβαια η απροβλημάτιστη, ομαλή και εύχρηστη λειτουργία και, από εκεί και πέρα, η καλή ποιότητα φωτογραφίας/βίντεο και πλοήγησης GPS.

Ποια ROM θα προτείνατε, με ποια διαδικασία εγκατάστασης και με ποιες έξτρα ρυθμίσεις και πρόσθετα;

 

Ευχαριστώ!

 

ΥΓ Το PC μου τρέχει Windows 10, αλλά έχω κι ένα με 7ρια, αν έχει κάποια σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν το ξέρω καθόλου αυτό!:lol:

After party apk είναι?:wacko:

Δεν ειναι 3rd party apk. Eιναι το παραθυρο με τις συντομευσεις που κατεβαινει μολις συρεις το δακτυλο σου απο πανω προς τα κατω στις αρχικες οθονες. Απλα φαινεται μαυρο γιατι ειναι μαυρο το theme που εχω επιλεξει. Αν ειναι δυνατον, κανεις αλλος δεν εχει θεμα να ενεργοποιησει τα δεδομενα στο κινητο?? Πρεπει να πατηθουν 4-5 κουμπια αντι για 1!!!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι 3rd party apk. Eιναι το παραθυρο με τις συντομευσεις που κατεβαινει μολις συρεις το δακτυλο σου απο πανω προς τα κατω στις αρχικες οθονες. Απλα φαινεται μαυρο γιατι ειναι μαυρο το theme που εχω επιλεξει. Αν ειναι δυνατον, κανεις αλλος δεν εχει θεμα να ενεργοποιησει τα δεδομενα στο κινητο?? Πρεπει να πατηθουν 4-5 κουμπια αντι για 1!!!!

 

Μαλλον μονο εσυ φιλε, τα δεδομενα ανοιγουν σφαιρα πατωντας τον διακοπτη δεδομενων στο μενου ρυθμισεων (αριστερο softkey)

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι 3rd party apk. Eιναι το παραθυρο με τις συντομευσεις που κατεβαινει μολις συρεις το δακτυλο σου απο πανω προς τα κατω στις αρχικες οθονες. Απλα φαινεται μαυρο γιατι ειναι μαυρο το theme που εχω επιλεξει. Αν ειναι δυνατον, κανεις αλλος δεν εχει θεμα να ενεργοποιησει τα δεδομενα στο κινητο?? Πρεπει να πατηθουν 4-5 κουμπια αντι για 1!!!!

 

Μαλλον σου το έχει περάσει το θέμα που έβαλες? Δεν ξέρω. Πως το εμφανισες αυτό το μενού? Μαμά έχει μόνο από το αριστερό κάτω soft key για δεδομένα.

https://ibb.co/bSCGbQ << Αυτό εγώ δεν το έχω. Ρώτα και τα άλλα παιδιά μήπως ενεργοποιεϊται κάπως

Από εδώ δλδ Screenshot_2017-05-11-13-52-35_1.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΥΣΚΕΥΗ LeEco Le Max 2 6GB RAM 128GB ROM Smartphone

ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ ΦΘΗΝΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...