Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα το root δεν εχω βρει γιατι δεν δουλευει κ ακομα δεν εχω καταφερει να φτασω πανω απο 4 ωρες SOT, αν καποιος εχει καμια συμβουλή, καλοδεχουμενη!!! rom εχω CN-23s απο chrisbal,

Για το sot νομίζω μεγάλο ρόλο παίζει και η φωτεινότητα της οθόνης αν την έχεις τέρμα 4ωρες και πολύ είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν γράφουμε SMS με κεφαλαία το όριο είναι 160 χαρακτήρες / sms ενώ με πεζά οι χαρακτήρες μειώνονται στους 70 ανά sms. Και αυτό γιατί το μέγιστο όριο στα SMS είναι 140 bytes (groups των 8 bits). Αυτό μεταφράζεται σε 160 χαρακτήρες σε ASCII (Αλφάβητο GSM στη συσκευή) και 70 χαρακτήρες σε Unicode και από τη στιγμή που τα emojis χρησιμοποιούν ειδικούς χαρακτήρες (UTF16), το όριο πέφτει σε 70 χαρακτήρες αν ένα τουλάχιστον emoji χρησιμοποιηθεί.

 

Με την εργοστασιακή εφαρμογή μηνυμάτων ούτε με κεφαλαία δίνει 160

Link to comment
Share on other sites

Βάλε Dirty την 23s remixed και μετά πες μου πως την βλέπεις. ;)

Dirty? Ετσι χυμα απο πάνω? Χωρίς κανενα wipe πριν και μετά?

(Φοραω τελε23)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Το είχα παρατηρήσει μέσα στη βδομάδα όταν μπήκα μέσα σε ασανσερ μιας οικοδομής και λέω κατα λάθος θα έγινε. Το παρατήρησα σήμερα πάλι όταν πήγα σε νεκρό σημείο στα ιατρεία του Παπαγεωργίου, όπου και έκανε απανωτές επανεκκινήσεις στη σειρά,μέχρι που μετακινήθηκα. Νομίζω το ανέφερε και άλλος χρήστης και απλά το αναφέρω. Νομίζω γίνεται όταν πέφτει( ή πάει να πέσει?) σε σημα ''Ε'' ή και ακόμα καλύτερα σε GPRS.

 

Καμιά ιδέα?

 

---------------------------

πάντα 23.41s (clean install τελικά από 23.40) και firmware 21-22-23s.

Link to comment
Share on other sites

Για το sot νομίζω μεγάλο ρόλο παίζει και η φωτεινότητα της οθόνης αν την έχεις τέρμα 4ωρες και πολύ είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με την εργοστασιακή εφαρμογή μηνυμάτων ούτε με κεφαλαία δίνει 160

 

Οχι δυστυχώς δεν ειναι αυτο , η φωτεινότητα ειναι στο 30% περίπου, το υπολογιζω με την θεση της μπαρας, η ιδια φωτεινότητα ολη μερα, δεν θα εκανα κατι τετοιο και να ειχα κ απαιτήσεις, αλλα για να το ριχνεις εκει, συμαινει οτι περνεις πολυ παραπανω απο 4 ωρες, οποτε αν θελεις μπες σε λεπτομέρειες

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με την εργοστασιακή εφαρμογή μηνυμάτων ούτε με κεφαλαία δίνει 160

 

Ναι γιατί η συγκεκριμένη δεν υποστηρίζει ascii (αλφάβητο GSM) χαρακτήρες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ι

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με την εργοστασιακή εφαρμογή μηνυμάτων ούτε με κεφαλαία δίνει 160

 

Το Android messages της Google εχει την λειτουργια "Χρηση μονο απλων χαρακτηρων " ή καπως ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , είμαι καινούριος στο φόρουμ , γαι αυτό και δεν ξέρω αν εδώ που απαντώ είναι σωστά αλλά θέλω να κάνω μία ερώτηση στον chris bal η όποιον άλλο γνωρίζει . Αρχικά τον ευχαριστώ πολύ για την ρομ που διαμορφωσε , την MIUI 8 . Η ρομ πετάει και είναι πανέμορφη , δίνει άλλον αέρα στο κινητό και η διάρκεια της μπαταρίας είναι καταπληκτική, ανεπιφύλακτα την συστήνω . Έχω ένα μικρό πρόβλημα , οι pop up ειδοποιήσεις σε κυκλακια του μεσεντζερ απενεργοποιούνται μονές τους και επιπλέον το ινσταγκραμ κρασαρει όταν πάω να ανεβάσω ένα βίντεο . Στις φωτογραφίες δεν το κάνει . Όποιος μπορεί ακόμα να μου εξηγήσει τι είναι το xposed και αν αξίζει και τι παίζει με τα dpi tweaks . Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων όποιον ασχοληθεί .
Link to comment
Share on other sites

Dirty? Ετσι χυμα απο πάνω? Χωρίς κανενα wipe πριν και μετά?

(Φοραω τελε23)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Όχι! Μην την πειράξεις καθόλου την tele_23 στον @chrisgala το είπα που φοράει v11 :lol:

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , είμαι καινούριος στο φόρουμ , γαι αυτό και δεν ξέρω αν εδώ που απαντώ είναι σωστά αλλά θέλω να κάνω μία ερώτηση στον chris bal η όποιον άλλο γνωρίζει . Αρχικά τον ευχαριστώ πολύ για την ρομ που διαμορφωσε , την MIUI 8 . Η ρομ πετάει και είναι πανέμορφη , δίνει άλλον αέρα στο κινητό και η διάρκεια της μπαταρίας είναι καταπληκτική, ανεπιφύλακτα την συστήνω . Έχω ένα μικρό πρόβλημα , οι pop up ειδοποιήσεις σε κυκλακια του μεσεντζερ απενεργοποιούνται μονές τους και επιπλέον το ινσταγκραμ κρασαρει όταν πάω να ανεβάσω ένα βίντεο . Στις φωτογραφίες δεν το κάνει . Όποιος μπορεί ακόμα να μου εξηγήσει τι είναι το xposed και αν αξίζει και τι παίζει με τα dpi tweaks . Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων όποιον ασχοληθεί .

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας. ;)

Υπάρχει θέμα με τις ειδοποιησεις σε όλες τις τελευταίες miui Global το ψάχνουμε και βοηθάει το heartbeat από playstore για αρχή.

Όσο αφορά το instagram έδωσες όλες τις άδειες (θέλει πολλές η miui) :lol:

Xposed Ναι κάνει πολλά αρκεί να ξέρεις τι και πως! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η παραγγελια μου με το x820 6/64 απο Banggood μολις εγινε ship!!!! Λογικα τους ηρθε το stock!!!!:rolleyes:

 

Και σε μένα από 28!!!:)

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά αλλά από ebay το παίρνεις μόνο με 0,92 €. Κάτσε να βρω από που το πήρα εγώ. ;) http://www.ebay.com.au/itm/371778933195

και εδώ σε καλώδιο http://www.ebay.com/itm/292081780937

btw αυτό το είδατε? SHARP 1 powered by EUI Rom.. http://newsletter.efox-shop.com/x/c/?HYzLbsMgFAV.pavuTszD8aMS6ibbfkNFgBgUrrEAy1F_nibdnRmNjlGykeKsl3PLiouJsYm3qHg.z6JVxZtXvtbtq_uO4zi5W3qg_LSdTKKueJ03aI5_uSJrghTvkQjexZDwEAxU78M4jxBy8U9YZzRMyg7nM54pRty8xTVEW4wPmaBXm1OwGNjrFAskG.nAvvdKvyXt2ThV6uebyNmwk3KkQ.wXRtOmw7K_Aj6yXkzNqsvPJYb1.jH.AQA49

 

Μεγάλε Χρήστο το τηλέφωνο αυτό δεν έχει mhl, μπορείτε με τον Τάσο να κάνετε κάτι και γ'αυτό;

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Όχι! Μην την πειράξεις καθόλου την tele_23 στον @chrisgala το είπα που φοράει v11 :lol:

 

Χρήστο να φανταστώ το λες για να έχω το κέρνελ του aurel αλλά από ρομ δική σου;

 

Σταθερότητα απο 23remix+αυτονομία από κέρνελ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους. Σας ανέβασα μια ρομ με την οποία μπορείτε να πειραματιστείτε. Είναι η 5.9.419d developer. Εμένα μου έκατσε καλα. Κάνοντας ρουτ το τηλ με αρχείο που έδωσε ο Χρήστος πιο πίσω (ευχαριστώ πολύ) απεγκατεστησα όλες τις κινεζικές εκτός live. Εγκατέστησα Nova launcher και όλα τα Google apps. Εδώ αν είχαμε κάποιο έτοιμο gapps πακετακι θα το εκτιμούσαμε. Ακόμη με το splash image έφυγε και το κινέζικο boot image. Όλα από TWRP.

Είναι για μένα η μόνη ρομ που μου έλυσε πολλά προβλήματα. Χρήστες του χ829 που έχουν πρόβλημα με το fp μπορούν να δοκιμάσουν και κατά μεγάλο ποσοστό νομίζω θα τους δουλέψει.

Είναι αυτή που μου έβγαλε sot 7 ώρες. Το μόνο μείον δεν έχει ελληνικό μενού. Πληκτρολόγιο μια χαρά το Gboard η οποίο επιθυμείτε από το play store.

......ROM....

https://drive.google.com/file/d/0B9KXxWUKQWYBZG9OcmZUald5Nlk/view?usp=drivesdk

 

.....root.....

https://mega.nz/#!0NNWEKJb!_6aAA0lqsN6YCXI3WXB0EXOYsd6-qHhievsBk8StSj0

 

.....image splash....

https://mega.nz/#!0BsUlbaK!FtzCr0cw3PsOrSdLzC-pdxwVFrIzbl9Qzs6SwepO6C8

Edited by hunters1977
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο να φανταστώ το λες για να έχω το κέρνελ του aurel αλλά από ρομ δική σου;

 

Σταθερότητα απο 23remix+αυτονομία από κέρνελ;

 

Καλημέρα. Σας έχω ξαναπεί πολλές φορές! Μην γελιέστε! Ο κερνελ του Αριελ είναι ο 20s απειραχτος! Τον έχουμε κάνει φίλο και φτερό με τον Τάσο και είναι ο μαμά 20s χωρίς καμία αλλαγή. Κοίτα ημερομηνία Δεκεμβρίου 2016! Φυσικά και τα τα security patches είναι Νοεμβρίου 2016.. ;) . O μόνος που αλλάζει Kernel stuff (γιατί ξέρει πως και τι) είναι ο Τάσος. Αλλού κάνουμε μαγικά για αυτόνομιες κλπ.

Γι αυτό λέω tele_23... ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλε Χρήστο το τηλέφωνο αυτό δεν έχει mhl, μπορείτε με τον Τάσο να κάνετε κάτι και γ'αυτό;

 

Αν λες για το SHARP δεν κάνει για Ελλάδα B1-B3 απλά το αναφέρω.... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Μην το κάνεις θα έχεις ένα ωραίο brick. Έχεις ρομ αυτές που έχω δώσει Settings framework-res.apk κλπ στον με τον Γιώργο.

https://mega.nz/#!6sYSSYpa!dh8--8DAZYiMpy5DdzBi3PoOuD_bjlp0KJTDh--6FxY

 

Ευχαριστώ Cris, βασικά αυτή έχω εγκαταστήσει, απλά σε κάποια φάση χθες βράδυ το WiFi δεν συνδεόταν και ξαφνικά το κινητό ανέβασε θερμοκρασία 45 βαθμών! Το έκλεισα , περίμενα λίγο να κρυωσει, έκανα επανεκκίνηση και όλα καλά μετά. Τυχαίο γεγονός;

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δοκιμάσει τα πάντα (stock & moded roms και άλλα κόλπα) και έχοντας μείνει κανά 2μηνο χωρίς αισθητήρα, ήρθε πάλι αυτός ο "άγιος" άνθρωπος και με έσωσε!!! Έκανα full wipe & internal, reboot recovery και install. Δοκιμάστε και οι υπόλοιποι που έχετε πρόβλημα μήπως λυθεί και σε σας.

 

ΧΡΗΣΤΟ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.... ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα και καλό μήνα! Κάτοχος εδώ και περίπου 2 εβδομάδες ενός χ829. Αντικατεστησε το LG v10 μιας και είχα ανάγκη ενός 2καρτου κινητού. Σε γενικές γραμμές πολύ ευχαριστημένος με δύο όμως θέματα. Πρώτον θέμα με τα notifications και δεύτερο και πιο σημαντικό ότι δεν μου έρχονται πάντα όλα τα SMS. Το έχει παρατηρήσει και άλλος αυτό? Αξίζει να του περάσω άλλη rom. Δεν με ενδιαφέρει το ελληνικό μενού. Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 23ς official,δεν έχω καμία ιδιαίτερη ρύθμιση, μόνο την φωτεινότητα οθόνης την έχω στο αυτόματο, νομίζω είμαι ικανοποιημένος με τον χρόνο που μου δίνει,οκ δεν είδα 7 ώρες σοτ αλλά σε σύνολο 1μιση μέρα και 5 ώρες σοτ είμαι ευχαριστημένος

http://pasteboard.co/13tjkVMSP.jpg

http://pasteboard.co/13uj1yCiz.jpg

Edited by Relin
Link to comment
Share on other sites

Αν λες για το SHARP δεν κάνει για Ελλάδα B1-B3 απλά το αναφέρω.... ;)

 

Όχι λέω για σύνδεση του τηλεφώνου με HDMI σε HDTV - (MHL) είναι πιστεύω πάρα πολύ χρήσιμο και δεν το βρίσκεις εύκολα σε κινέζικα τηλέφωνα!!!!

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 23ς official,δεν έχω καμία ιδιαίτερη ρύθμιση, μόνο την φωτεινότητα οθόνης την έχω στο αυτόματο, νομίζω είμαι ικανοποιημένος με τον χρόνο που μου δίνει,οκ δεν είδα 7 ώρες σοτ αλλά σε σύνολο 1μιση μέρα και 5 ώρες σοτ είμαι ευχαριστημένος

http://pasteboard.co/13tjkVMSP.jpg

http://pasteboard.co/13uj1yCiz.jpg

Εισαι σίγουρος οτι δεν φορτισες για λιγο στο ενδιάμεσο?

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το μοντέλο 829 έχει τις ιδιομορφίες του. Μετά από 45+ μέρες ανακάλυψα οτι λειτουργεί σωστά μόνο αν εγκατασταθουν τα φουλ firmware 419D και 16s Indian . (Προσοχή. Όχι μόνο το modem firmware Yandex) χρειάζεται το full firmware. Δεν τα βρήκα κάπου για κατέβασμα ,απλά αποσυμπίεση αρκετές ρομ και τα πήρα από μέσα. Να σαι καλά βρε Χρήστο και πάλι που μου άνοιξες τα μάτια. Προσπαθούσα κι εγώ να φτιάξω το wifi μόνο με τα modem firmware.

 

Καλό θα ήταν να ανέβουν και οι πληροί οδηγοί καπου

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...