Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρήστο έχω την 23s remixed κι έχω στην συσκευή την αγγλική γλώσσα αλλά στο google search ενώ έχω ορίσει τα ελληνικά στις καρτέλες μου τα βγάζει αγγλικά :confused: Μόνο αν ορίσω ελληνικά στο κινητό μου αλλάζει και τις καρτέλες στα ελληνικά.Εψαξα στο playstore για το google go που μου έγραψες αλλά δεν μου έβγαλε κάτι αντίστοιχο.

 

Ναι το search διαβάζει την γλώσσα ορισμού. Πήγαινε στις έξτρα ρυθμίσεις στο Google account και ξετικαρε την Αγγλικά owerty να δεις και παίξε με από επιλογή της γλώσσας συστήματος.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για την λαθος μέτρηση στον χρονο κλησης τι μπορουμε να κάνουμε?!

Αν μιλάς για tele_23 αλλάζεις dialer. Και βάζεις στοκ με μεγάλη φώτο. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι το search διαβάζει την γλώσσα ορισμού. Πήγαινε στις έξτρα ρυθμίσεις στο Google account και ξετικαρε την Αγγλικά owerty να δεις και παίξε με από επιλογή της γλώσσας συστήματος.

 

Μπήκα στις ρυθμίσεις άλλαξα σε ελληνικά το search language,search region και voice και πάλι αγγλικά μου τα εμφανίζει.Αυτό με το Αγγλικά qwerty δεν το βρήκα πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω την CN23S .Μπορω να βαλω την καινουρια την remixed χωρις να στηνω απο την αρχη το κινητο?Να κρατησω ενα backup και να τα επαναφερω ξανα?
Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω την CN23S .Μπορω να βαλω την καινουρια την remixed χωρις να στηνω απο την αρχη το κινητο?Να κρατησω ενα backup και να τα επαναφερω ξανα?

 

Κάνε backup τα πάντα για καλό και για κακό και μετά κάνε Dirty installation να δεις. Η κάνε μόνο Dalvik cache and cache... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στις ρυθμίσεις άλλαξα σε ελληνικά το search language,search region και voice και πάλι αγγλικά μου τα εμφανίζει.Αυτό με το Αγγλικά qwerty δεν το βρήκα πουθενά.

 

Δεν την έχω επάνω για να σου πω τι ακριβώς έκανα εγώ... :lol:

Στηνω κάποια updates στην miui τώρα και δουλεύουμε με τον Τάσο την 26s.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Cris

1. Στην LeMax2 EUI CN-23S REMIXED by CrisBalGreece το theme store παίζει ? Έχεις αφήσει τα LeEco services?

2. Έχεις κάνει ΕΣΥ τα μαγικά σου σχετικά με την αυτονομία μπαταρίας ?

3. έχω την official LeMax2 EUI CN-23S με περασμένο TWRP με τι τρόπο να την περάσω απο πάνω ? καθάρισμα Dalvik cache and cache ?

Edited by dark_master
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες στο φορουμ, στη 23s remixed του Χρηστου δε μπορω να περασω το V4A ,βασικα δε μου εγκαταστει τον driver, ξερει καποιο παλικαρι το τροπο;
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,να ρωτησω

ςχω την 20ς stable ROM εχθες αγορασα μια what's up να την εχω μονο για ιντερνετ γιατι με q επιανα μονο 3g,αλλα και με την what's up σημερα που εκανα και ταξιδι περασα βεροια θεσσαλινικη κεντρο και τωρα χαλκιδικη μονο H+ μου εμφανιζε δηλαδη 3g,αλλαξα απο σιμ ενα την εβαλα σιμ δυο αλλα παλι τα ιδια,πρεπει να κανω καποια ρυθμιση;εχω σαν προτιμιση 4g απο τις ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,να ρωτησω

ςχω την 20ς stable ROM εχθες αγορασα μια what's up να την εχω μονο για ιντερνετ γιατι με q επιανα μονο 3g,αλλα και με την what's up σημερα που εκανα και ταξιδι περασα βεροια θεσσαλινικη κεντρο και τωρα χαλκιδικη μονο H+ μου εμφανιζε δηλαδη 3g,αλλαξα απο σιμ ενα την εβαλα σιμ δυο αλλα παλι τα ιδια,πρεπει να κανω καποια ρυθμιση;εχω σαν προτιμιση 4g απο τις ρυθμισεις

 

εχω με q εκπληκτικο 4g σχεδον παντου με leeco max 2 822

σε ολες τις περιοχες που λες

θελεις νεο APN να ορισεις αν δεν το εκανες

στο πρωτο κενο απο πανω οριζεις

q internet

myq

Edited by tasosguru

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,να ρωτησω

ςχω την 20ς stable ROM εχθες αγορασα μια what's up να την εχω μονο για ιντερνετ γιατι με q επιανα μονο 3g,αλλα και με την what's up σημερα που εκανα και ταξιδι περασα βεροια θεσσαλινικη κεντρο και τωρα χαλκιδικη μονο H+ μου εμφανιζε δηλαδη 3g,αλλαξα απο σιμ ενα την εβαλα σιμ δυο αλλα παλι τα ιδια,πρεπει να κανω καποια ρυθμιση;εχω σαν προτιμιση 4g απο τις ρυθμισεις

Ενεργοποίησε η κσομοτε το 4g???

Στελνεις σμσ αλλα δε θυμαμαι τι ακριβως

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όταν τα βρείτε τα ακουστικά εκεί κοντά στα 15 euro να τα πάρετε.. Τα αξίζει με το παραπάνω, εγώ τα είχα χτυπήσει στα 14 $ από Gearbest αλλά από ότι βλέπω stock δεν έχουν τώρα..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Εγω βρηκα στο Aliexpress τα ακουστικα απο 24 ευρω με 50% εκπτωση μονο 12. Και τα τσιμπησα εννοειται.:)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με τη σειρα να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον chris και στα παιδια που μας δινουν rom και λυσεις!!!!!εχω βαλει LeMax2 EUI CN-23S REMIXED by CrisBalGreece. ολα καλα μεχρι τωρα νομιζω πως με αυτην θα μεινω ,,,εχω ενα θεμα...εχω βαλει τον zenui launcher και μετα απο λιγο μου αλλαζει ο Launcher στον αρχικο...δλδ δεν εχω δυνατοτητα να τρεχω το κινητο με τον zenui...πρεπει να κανω unroot?επισης αν θελω να σβησω καποιες εφαρμογες και δεν μπορω πως να τις σβησω με αλλο τροπο?ευχαριστω πολυ!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μια υπενθύμιση οποίος μπορεί...

Δεν ολοκληρώνει την εγκατασταση σε καποια μεγαλα παιχνιδια. Θυμάμαι τωρα τελευταια καποιος ειχε το ιδιο θέμα.

Δυστυχως το search με ταπαταλκ δε βοηθησε :(

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε η κσομοτε το 4g???

Στελνεις σμσ αλλα δε θυμαμαι τι ακριβως

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Με το που εβαλα την καρτα στο καταστημα ρωτησα αν πρεπει να βαλω ρυθμισεις APN για ιντερνετ,και μου ειπαν οχι ειναι ετοιμες,οντως κοιταξα στα APN και ελεγε APN cosmote wireless internet ,δεν ηξερα οτι θελει εξτρα ενεργοποιηση για 4g θα το ψαξω ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου την έκαναν και αυτή την τιμή τα παιδιά και τους ευχαριστώ.

Βλέπεις τους είχα κουράσει κάθε 2-3 μέρες να λέω ανέβασε αυτή τη ρομ LeMax2 ανέβασε αυτή τη rom Le3pro κλπ.. :lol:

Τους ευχαριστώ και θα στήσουμε σιγά σιγά το topic και εδώ και στα άλλα Leeco με όλες τις απαραίτητες πληροφορίες στις αρχικές σελίδες. :)

 

Εύγε για το upgrade Χρησταρα. Έπρεπε να γίνει εδώ και καιρό. Ήδη η πρώτη σελίδα έχει συμμαζευτεί αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με τη σειρα να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον chris και στα παιδια που μας δινουν rom και λυσεις!!!!!εχω βαλει LeMax2 EUI CN-23S REMIXED by CrisBalGreece. ολα καλα μεχρι τωρα νομιζω πως με αυτην θα μεινω ,,,εχω ενα θεμα...εχω βαλει τον zenui launcher και μετα απο λιγο μου αλλαζει ο Launcher στον αρχικο...δλδ δεν εχω δυνατοτητα να τρεχω το κινητο με τον zenui...πρεπει να κανω unroot?επισης αν θελω να σβησω καποιες εφαρμογες και δεν μπορω πως να τις σβησω με αλλο τροπο?ευχαριστω πολυ!!!!!

 

Όχι βρε.... Θα πας στις εφαρμογές. Κάτω αριστερά προεπιλογες θα πας πάνω Launcher θα ανοίξει και θα ορίσεις τον zenui. Τέλος! ;) Η ρομ είναι στοκ δλδ unrooted! Αν θες Root το βάζεις και μετά σβήνει όποια εφαρμογή θες. Αλλά τι να σβήσει? Τις μαμά? Δεν θα σου τρέχουν πράγματα μετά....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μια ασχετη ερωτηση.. Με την τελευταια MIUΙ το IR Blaster παιζει?

 

Ναι κανονικά όλα και remote control και μετάδοση οθόνης και miracst κλπ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εύγε για το upgrade Χρησταρα. Έπρεπε να γίνει εδώ και καιρό. Ήδη η πρώτη σελίδα έχει συμμαζευτεί αρκετά.

Μπα δεν έκανα τίποτα ακόμα. Θα βάλω όλα όσα χρειάζεται για να μην ψάχνουμε σε ποστ! Και εδώ και στα άλλα Leeco phones φυσικά! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μια υπενθύμιση οποίος μπορεί...

Δεν ολοκληρώνει την εγκατασταση σε καποια μεγαλα παιχνίδια... k!

Κάτσε να βρω ένα μεγάλο να δοκιμασω τώρα που την έχω επάνω...

Πες ένα μεγάλο παιχνίδι να δω...

Έδωσες δικαιώματα? Κανονικά κατέβηκε...

IMG_20170429_140212.jpg Screenshot_2017-04-29-14-09-20-366_com.android.v.png Screenshot_2017-04-29-14-12-49-356_com.gameloft.png

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...