Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Το ονομάζει eui και είναι μαύρο εικονίδιο με άσπρα γράμματα. Εάν δεν είναι στην επιφάνεια εργασίας ψάξε σε φάκελο με εφαρμογές.

 

Καί όταν ανοίξεις το εικονίδιο eui μέσα σε αυτό θα δεις

" Ανάλυση οθόνης και DPI "

Link to comment
Share on other sites

 

Το ονομάζει eui και είναι μαύρο εικονίδιο με άσπρα γράμματα. Εάν δεν είναι στην επιφάνεια εργασίας ψάξε σε φάκελο με εφαρμογές.

 

Φίλε μου...Μάλλον κάπου μπερδεύτηκες...

Το εικονίδιο eui το έχω βρει...Την ρύθμιση οθόνης δεν μπορώ να βρω...

Έχει ρυθμίσεις dolby,ρυθμίσεις v4a και πάει λέγοντας...Η ρύθμιση οθόνης που είναι?

Edit...Δεν υπάρχει πουθενά ρυθμίσεις οθόνης και dpi...

Link to comment
Share on other sites

1. ολα λειτουργουν. στο χ829 λειπει η 800

2. 4g σε ολα, στο χ829 οχι σε wind στην επαρχια(κάτοχος χ829, θεσσαλονικη, cosmote 4g κανονικά)

3. υπάρχει. αν οχι, περνας αλλη ρομ και είσαι οκ

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

επειδη με ενδιαφερει το κινητο αλλα εχω λιγο μπερδευτει ηθελα να ρωτησω

 

1. για την χωρα ποιο ειναι το καταλληλο το Χ820 ,Χ822 ,Χ829???

2.- 4G λειτουργει με ποιο απο τα 3 ανωτερω ??

3.- γοογλε πλευ υπαρχει ???

ευχα......

1) Ολα καταλληλα ειναι. Το Χ829 λιγο λιγοτερο λογω ελειψης της 800αρας μπαντας που χρησιμοποιει κυριως η Wind.

3) Τα παντα ολα υπαρχουν και επιπλεον καμια 7457 Roms για να διαλεξεις

Παρακ....

 

===================================================

Θειε :lol::D @CrisBal ευχαριστω για την απαντηση τις προαλλες, αλλα ακομα δεν εχω προλαβει να περασω τιποτα πανω. Ουτε v40, ουτε τη νεα καμερα. Αργω και κανα 2 μερες μα τσεκαρω το φορουμ και μπαινω και βλεπω 15 νεες σελιδες!! :X:ninja:

Ετσι οπως με βλεπω, θα βγουν νεοι Kernels, Μαντολατο Rom και τοτε θα αξιωθω! :lol:

===================================================

Σχετικα με το ΑΚΤ θελω να αναφερω, εχοντας δοκιμασει ΟΛΑ τα profiles του balanced και του battery, αυτο με το οποιο εχει καλυτερη μπαταρια και συμπεριφερεται καλυτερα το κινητο ειναι το Hawkpepper στο balanced tab. Καλυτερη αποκριση και μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας απο ολα.

Στο performance tab εχω δοκιμασει για λιγο το fusion, το οποιο φαινεται να τα πηγαινει εξισου καλα, αλλα δεν εχω ακομα ασφαλες συμπερασμα. Θα ενημερωσω τις επομενες ημερες αν ενδιαφερεται κανεις. ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε μου...Μάλλον κάπου μπερδεύτηκες...

Το εικονίδιο eui το έχω βρει...Την ρύθμιση οθόνης δεν μπορώ να βρω...

Έχει ρυθμίσεις dolby,ρυθμίσεις v4a και πάει λέγοντας...Η ρύθμιση οθόνης που είναι?

Edit...Δεν υπάρχει πουθενά ρυθμίσεις οθόνης και dpi...

 

Φίλε μου εγώ δεν μπερδεύτηκα.

Εσύ μάλλον δεν έχεις εγκαταστήσει το πρόγραμμα που αναφέρει Chris στις οδηγίες εγκατάστασης και συγκεκριμένα στο νούμερο 15 των οδηγιών εγκατάστασης !

Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε μου εγώ δεν μπερδεύτηκα.

Εσύ μάλλον δεν έχεις εγκαταστήσει το πρόγραμμα που αναφέρει Chris στις οδηγίες εγκατάστασης και συγκεκριμένα στο νούμερο 15 των οδηγιών εγκατάστασης !

 

Το μπερδεύτηκες πήγαινε για το εικονίδιο eui...Εκεί έψαχνα εξ αρχής...

Έχω κάνει εγκατάσταση το αρχείο zip για την ρύθμιση οθόνης...Ίσως να μην έχει εγκατασταθεί σωστά..Τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το ΑΚΤ θελω να αναφερω, εχοντας δοκιμασει ΟΛΑ τα profiles του balanced και του battery, αυτο με το οποιο εχει καλυτερη μπαταρια και συμπεριφερεται καλυτερα το κινητο ειναι το Hawkpepper στο balanced tab. Καλυτερη αποκριση και μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας απο ολα.

Στο performance tab εχω δοκιμασει για λιγο το fusion, το οποιο φαινεται να τα πηγαινει εξισου καλα, αλλα δεν εχω ακομα ασφαλες συμπερασμα. Θα ενημερωσω τις επομενες ημερες αν ενδιαφερεται κανεις. ;)

 

με απασχολει αρκετα η αυτονομια

περιμενω feedback σου:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην tele23 έχετε δει ποτέ 4g στη wind στη sim 2; Εγώ ποτέ. Μόνο όταν τη βάζω στη sim 1.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Χρηστο ειχα "ξαναενοχλησει" και πηρα απαντηση για το ενα μερος της ερωτησης απο ενα αλλο μελος του φορουμ.. το προβλημα μου με το κρασαρισμα του android market συνεχιζει..κατεβαζα ενα παιχνιδι 132mb και κρασαρε προς το τελος.. εχω την μιουι που ανεβασες προχτες την τελευταια.. μπορω να κανω κατι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μενα κατοχος του X829 , μπραβο στα παιδιά για την φοβερη δουλειά και την πληθώρα ρομ για να παίζουμε. Στο πρόβλημα τωρα, μετα το περασμα της 23s cn του chrisbal μετα απο 2 μερες σταματησε το fingerprint εντελως δεν διαβάζει τίποτα. Εχω δοκιμασει ολες της λύσεις που προτεινετε, αλλα το θεμα ειναι οτι και να κατεβασω (backup twrp Τασου, 16s μαμα ρομ) μου τα βγαζει corrupt. Εκανα restore του backup που ειχα κρατησει αλλα και παλι τιποτα. Μηπως υπαρχει καποιος Αθηνα μερια που να εχει κατεβασει το backup και την ρομ και να του δουλευουν ωστε να της περασουμε σε ενα στικακι να δοκιμασω μπας και φτιαξει?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μενα κατοχος του X829 , μπραβο στα παιδιά για την φοβερη δουλειά και την πληθώρα ρομ για να παίζουμε. Στο πρόβλημα τωρα, μετα το περασμα της 23s cn του chrisbal μετα απο 2 μερες σταματησε το fingerprint εντελως δεν διαβάζει τίποτα. Εχω δοκιμασει ολες της λύσεις που προτεινετε, αλλα το θεμα ειναι οτι και να κατεβασω (backup twrp Τασου, 16s μαμα ρομ) μου τα βγαζει corrupt. Εκανα restore του backup που ειχα κρατησει αλλα και παλι τιποτα. Μηπως υπαρχει καποιος Αθηνα μερια που να εχει κατεβασει το backup και την ρομ και να του δουλευουν ωστε να της περασουμε σε ενα στικακι να δοκιμασω μπας και φτιαξει?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ακριβως την κατασταση φιλε βρισκομαι και εγω.

Το μονο καλο ειναι οτι εχω παραλαβει αλλο ενα x829 για ενα φιλο, μηπως μπορουμε να κανουμε κατι με αυτο με καποιο backup κλπ..

Ας μας βοηθησει please καποιος :O:O:O

Link to comment
Share on other sites

Σε ακριβως την κατασταση φιλε βρισκομαι και εγω.

Το μονο καλο ειναι οτι εχω παραλαβει αλλο ενα x829 για ενα φιλο, μηπως μπορουμε να κανουμε κατι με αυτο με καποιο backup κλπ..

Ας μας βοηθησει please καποιος :O:O:O

 

Μέχρι να βρεθεί λύση με οποιαδήποτε rom κ αν είσαι κάνεις αυτό https://www.youtube.com/watch?v=ksqub6YhGns και θα είσαι κομπλέ.

Την διαδικασία θα την κάνεις κάθε φορά που κάνεις επανεκκίνηση το κινητό. Έτσι θα πιάνει 9/10 χωρίς προβλήματα.

 

Γενικά η Leeco έχει σάπιο fingerprint. Όποιος λέει ότι είναι σβέλτο απλά το έχει συνηθίσει :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό είναι παλιό ή καινούριο; 26s china

 

https://drive.google.com/file/d/0BxPg20xeuX4JekZEcjNKWEpCcEk/view

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τελειως νεκρό το fp το βαζεις δαχτυλο, τι δεν βαζεις το ιδιο του κάνει

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μενα κατοχος του X829 , μπραβο στα παιδιά για την φοβερη δουλειά και την πληθώρα ρομ για να παίζουμε. Στο πρόβλημα τωρα, μετα το περασμα της 23s cn του chrisbal μετα απο 2 μερες σταματησε το fingerprint εντελως δεν διαβάζει τίποτα. Εχω δοκιμασει ολες της λύσεις που προτεινετε, αλλα το θεμα ειναι οτι και να κατεβασω (backup twrp Τασου, 16s μαμα ρομ) μου τα βγαζει corrupt. Εκανα restore του backup που ειχα κρατησει αλλα και παλι τιποτα. Μηπως υπαρχει καποιος Αθηνα μερια που να εχει κατεβασει το backup και την ρομ και να του δουλευουν ωστε να της περασουμε σε ενα στικακι να δοκιμασω μπας και φτιαξει?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλε modem firmware 419d και δοκίμασε αφού κάνεις και μια έξτρα επανεκκίνηση.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7155752#post7155752

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1) Ολα καταλληλα ειναι. Το Χ829 λιγο λιγοτερο λογω ελειψης της 800αρας μπαντας που χρησιμοποιει κυριως η Wind.

3) Τα παντα ολα υπαρχουν και επιπλεον καμια 7457 Roms για να διαλεξεις

Παρακ....

 

===================================================

Θειε :lol::D @CrisBal ευχαριστω για την απαντηση τις προαλλες, αλλα ακομα δεν εχω προλαβει να περασω τιποτα πανω. Ουτε v40, ουτε τη νεα καμερα. Αργω και κανα 2 μερες μα τσεκαρω το φορουμ και μπαινω και βλεπω 15 νεες σελιδες!! :X:ninja:

Ετσι οπως με βλεπω, θα βγουν νεοι Kernels, Μαντολατο Rom και τοτε θα αξιωθω! :lol:

===================================================

Σχετικα με το ΑΚΤ θελω να αναφερω, εχοντας δοκιμασει ΟΛΑ τα profiles του balanced και του battery, αυτο με το οποιο εχει καλυτερη μπαταρια και συμπεριφερεται καλυτερα το κινητο ειναι το Hawkpepper στο balanced tab. Καλυτερη αποκριση και μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας απο ολα.

Στο performance tab εχω δοκιμασει για λιγο το fusion, το οποιο φαινεται να τα πηγαινει εξισου καλα, αλλα δεν εχω ακομα ασφαλες συμπερασμα. Θα ενημερωσω τις επομενες ημερες αν ενδιαφερεται κανεις. ;)

Αναμένουμε ενημέρωση.

 

lg g3 d855 Zoe Xceed

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Χρηστο ειχα "ξαναενοχλησει" και πηρα απαντηση για το ενα μερος της ερωτησης απο ενα αλλο μελος του φορουμ.. το προβλημα μου με το κρασαρισμα του android market συνεχιζει..κατεβαζα ενα παιχνιδι 132mb και κρασαρε προς το τελος.. εχω την μιουι που ανεβασες προχτες την τελευταια.. μπορω να κανω κατι?

 

Δοκίμασε ένα clear data & cache Στο playstore επανεκκίνηση και τσεκ ξανά

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Περασα και το firmware, τιποτα, το μονο που μένει ειναι το backup του Τασου και την μαμα ρομ ομως οτι κατεβαζω σε pc και κινητο μου το βγαζει corrupt

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Εχω την tele23s της εκανα update το OTA μεχρι την και την 40. κανω στην 41 ενω μου την κατεβαζει κανω εγκατασταση μετα διαθεσιμη ενημερωση εχει παλι την 41. οσες φορες το εκανα παλι το ιδιο δεν την κανει εγκατασταση γιατι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω για το θέμα με την ανάλυση στο lockscreen τι μπορεί να γίνει? Έχω αλλάξει launcher και έτσι με άφησε να αλλάξω lockscreen, δεν μου το κρατάει όμως για πάντα... πολλές φορές μου το αλλάζει με το system locscreen με την ανάλυση που φαίνεται το μισό ρολόι.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bphotis
Link to comment
Share on other sites

Βάλε modem firmware 419d και δοκίμασε αφού κάνεις και μια έξτρα επανεκκίνηση.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7155752#post7155752

Για 829 ειναι οκ ετσι?

Επισης το φλασαρω απο twrp?

Wipes κλπ απαραίτητα?

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Το κινητό μου σήμερα άρχισε να υπερθερμαίνεται πάρα πολύ κάτω, στο charging port. Λειτουργεί, αλλά η όλη αυτή η υπερθέρμανση το καθιστά άχρηστο. Πριν 10 λεπτά πήγα και έπλυνα τα χέρια μου, και το έπιασα, χωρίς να τα σκουπίσω, μήπως μπήκε καμιά σταγόνα στην θύρα και υπερθερμαίνεται έτσι; (Πριν λίγο πήγα και αγόρασα ρύζι και το έβαλα μέσα σε ένα μπολ μπας και το ρύζι ρουφήξει την υγρασία :P) Μήπως έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό το πρόβλημα; ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ; Τελειώνουν οι μέρες! Είμαι στις 41 και στις 45 δεν το δέχεται πίσω το gearbest! ΠΟΣΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΘΕΕ ΜΟΥ! Σας παρακαλώ βοηθήστε με, έχω κάνει εδω πέρα διάφορα ποστ, και δεν έχω πάρει ούτε μία ουσιαστική απάντηση!

ROM: Είμαι στην 23CN του Χρήστου.

MODEL: X829

Ευχαριστώ πολύ!

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να το πιραξε το νερό. Δοκίμασε να το απενεργοποίησης να κρυώσει εντελώς και πες μας αν θα ξαναζεσταθει
LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...