Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια η παραγγελια μου με το x820 6/64 απο Banggood μολις εγινε ship!!!! Λογικα τους ηρθε το stock!!!!:rolleyes:

 

άντε να δούμε.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λύσα κακία με τα ρολόγια. Κρατήστε τα μεγάλα για μελλοντική χρήση σε περίπτωση πρεσβυωπειας. :D

Πέρα από την πλάκα, ανεβαστε κάποιος ένα screenshot για να καταλάβουν τα παιδιά τι εννοειτε. Θα το είχα κάνει αλλά δυστυχώς δεν την φοράω πια

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απενεργοποιήστε από την εφαρμογή το enable και πάνω δεξιά πατήστε reset settings και καπάκι fix navigation bar και τα ρολόγια σας θα φτιάξουν.

 

Με κάνατε πρωί πρωί και εγκατεστησα το προγράμματα κι :D

 

Screenshot_2017-04-28-08-49-23.jpg

 

Ιδού το πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια η παραγγελια μου με το x820 6/64 απο Banggood μολις εγινε ship!!!! Λογικα τους ηρθε το stock!!!!:rolleyes:

 

Ακουστικά στη συσκευασία τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Λύσα κακία με τα ρολόγια. Κρατήστε τα μεγάλα για μελλοντική χρήση σε περίπτωση πρεσβυωπειας. :D

Πέρα από την πλάκα, ανεβαστε κάποιος ένα screenshot για να καταλάβουν τα παιδιά τι εννοειτε. Θα το είχα κάνει αλλά δυστυχώς δεν την φοράω πια

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απενεργοποιήστε από την εφαρμογή το enable και πάνω δεξιά πατήστε reset settings και καπάκι fix navigation bar και τα ρολόγια σας θα φτιάξουν.

 

Με κάνατε πρωί πρωί και εγκατεστησα το προγράμματα κι :D

Φιλαρας έτσι πράγματι φτιάχνει σε ευχαριστώ για τη βοήθεια το είχα σκεφτεί κ εγώ όμως είναι πράγματι αυτή η λύση?? Δεν χάνουμε σε ποιότητα αν ρίξουμε τα dpi? Και αν ναι μήπως σε επόμενο update tis tele να έβαζε ένα lockscreen π να υποστηρίζει τη σχετική ανάλυση? :confused:

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιήστε από την εφαρμογή το enable και πάνω δεξιά πατήστε reset settings και μετά fix navigation bars και θα φτιάξουν τα ρολογια.

 

Τι ποιότητα να χάσετε; Η ανάλυση παραμένει ίδια μόνο το dpi πάει 560

Edited by hunters1977
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιήστε από την εφαρμογή το enable και πάνω δεξιά πατήστε reset settings και μετά fix navigation bars και θα φτιάξουν τα ρολογια.

 

Τι ποιότητα να χάσετε; Η ανάλυση παραμένει ίδια μόνο το dpi πάει 560

Έγινε φιλαρας.. δεν ξέρω και πολλά ..Ερώτηση έκανα..Το άφησα 560.. μόνο έτσι είναι οκ.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η παραγγελια μου με το x820 6/64 απο Banggood μολις εγινε ship!!!! Λογικα τους ηρθε το stock!!!!:rolleyes:

Κι εμένα το ίδιο !

 

Επίσης το κράξιμο μας φαινεται οτι θα πιάσει τόπο... Τωρα το θέμα ειναι να ειναι κάτι καλό.

 

Ορίστε η απάντηση τους

 

Dear customers, we are so sorry for this inconvenience.We will email all of you about the problem as soon as possible and

will try to come to an agreement on the best solution.Could you please wait for a bit? Thank you for your understanding

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο !

 

Επίσης το κράξιμο μας φαινεται οτι θα πιάσει τόπο... Τωρα το θέμα ειναι να ειναι κάτι καλό.

 

Ορίστε η απάντηση τους

 

Dear customers, we are so sorry for this inconvenience.We will email all of you about the problem as soon as possible and

will try to come to an agreement on the best solution.Could you please wait for a bit? Thank you for your understanding

Το ειδα κι εγω, τους απανταω για να καταλαβουν οτι δεν θα το αφησουμε ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο !

 

Επίσης το κράξιμο μας φαινεται οτι θα πιάσει τόπο... Τωρα το θέμα ειναι να ειναι κάτι καλό.

 

Ορίστε η απάντηση τους

 

Dear customers, we are so sorry for this inconvenience.We will email all of you about the problem as soon as possible and

will try to come to an agreement on the best solution.Could you please wait for a bit? Thank you for your understanding

 

Aπο αυτο καταλαβαινω οτι δυστηχως δεν θα εχει μεσα ακουστικα τελικα.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, για το θεμα του fp που δεν βλεπει καν το δάχτυλο περασα τελικα και το twrp backup για το X829 που μας ειχε δωσει ο Τασος αν και κατα την αποσυμπίεση το βγαζει corrupt, αλλα δεν φτιαχνει. Οποτε καταληγω οτι μαλλον θεμα hardware, μιλωντας με Banggood μου ειπαν οτι μπορω να το επιστρεψω και να μου κανουν refund ή να κρατησω την συσκευή και ενα 50αρικο πισω. Οποτε οποις εχει θεμα και δεν τον ενοχλεί το Fp ας τους ενοχλησει λιγο. Επισης εχει στο Ali Fp scanner με 7 ευρω.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιήστε από την εφαρμογή το enable και πάνω δεξιά πατήστε reset settings και μετά fix navigation bars και θα φτιάξουν τα ρολογια.

 

Τι ποιότητα να χάσετε; Η ανάλυση παραμένει ίδια μόνο το dpi πάει 560

 

Screenshot_2017-04-28-09-55-24.jpg

 

Έφτιαξε για τώρα και έβαλα και άλλο lockscreen μέσω rootbroswer, αλλά η ερώτηση παραμενει: πως πειράζω αναλυση/DPI για οπτική βελτιστοποίηση, δίχως να πειράζει το ρολόι της lockscreen?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα, για το θεμα του fp που δεν βλεπει καν το δάχτυλο περασα τελικα και το twrp backup για το X829 που μας ειχε δωσει ο Τασος αν και κατα την αποσυμπίεση το βγαζει corrupt, αλλα δεν φτιαχνει. Οποτε καταληγω οτι μαλλον θεμα hardware, μιλωντας με Banggood μου ειπαν οτι μπορω να το επιστρεψω και να μου κανουν refund ή να κρατησω την συσκευή και ενα 50αρικο πισω. Οποτε οποις εχει θεμα και δεν τον ενοχλεί το Fp ας τους ενοχλησει λιγο. Επισης εχει στο Ali Fp scanner με 7 ευρω.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άποψη μου: τσιμπά το 50αρικο, δεν είναι και λίγα. Σύντομα θα μπεί double tap to wake οπότε όλα κομπλέ. Μην μπεις στο κόπο να το στείλεις πίσω ή να αλλαξεις μόνος σου fp scanner, εκτός ποια και αν σε ενοχλεί τόσο πολύ. Αλλά έχεις το χ829, βγάλε και το 50αρικο, θα έχεις πάρει ουσιαστικά τζάμπα το τηλέφωνο ;)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται οτι θα το τσιμπησω, το Fp δεν το χρησιμοποιώ ετσι και αλλιως, απλα για την λειτουργικοτητα της συσκευής σε περίπτωση πωλησης θα χρειαστει να αλλαχτει, ποιος ξερει μεχρι τοτε μπορεί να φτιαξει!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όταν τα βρείτε τα ακουστικά εκεί κοντά στα 15 euro να τα πάρετε.. Τα αξίζει με το παραπάνω, εγώ τα είχα χτυπήσει στα 14 $ από Gearbest αλλά από ότι βλέπω stock δεν έχουν τώρα..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο !

 

Επίσης το κράξιμο μας φαινεται οτι θα πιάσει τόπο... Τωρα το θέμα ειναι να ειναι κάτι καλό.

 

Ορίστε η απάντηση τους

 

Dear customers, we are so sorry for this inconvenience.We will email all of you about the problem as soon as possible and

will try to come to an agreement on the best solution.Could you please wait for a bit? Thank you for your understanding

 

Καλημέρα παιδιά, εμένα γιατί δεν έχει γίνει ship όμως; Αρχίζω να ανυσηχώ! Καμιά ιδέα;

LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

Tσιμπα το 50αρικο. Εμεις τσιμπησαμε το μεσαιο απ τα τρια. "This is a clear mistake from our site and we will take full responsibility for it.For this reason, we would like to provide you 200 points as compensation. We apologize for this inconvenience cause and hope it would not caused you a big problem. Look forward to your reply and have a nice day."
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Screenshot_2017-04-28-09-55-24.jpg

 

Έφτιαξε για τώρα και έβαλα και άλλο lockscreen μέσω rootbroswer, αλλά η ερώτηση παραμενει: πως πειράζω αναλυση/DPI για οπτική βελτιστοποίηση, δίχως να πειράζει το ρολόι της lockscreen?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Άποψη μου: τσιμπά το 50αρικο, δεν είναι και λίγα. Σύντομα θα μπεί double tap to wake οπότε όλα κομπλέ. Μην μπεις στο κόπο να το στείλεις πίσω ή να αλλαξεις μόνος σου fp scanner, εκτός ποια και αν σε ενοχλεί τόσο πολύ. Αλλά έχεις το χ829, βγάλε και το 50αρικο, θα έχεις πάρει ουσιαστικά τζάμπα το τηλέφωνο ;)

 

Το paypal καλύπτει τα έξοδα της πρώτης επιστροφής, οπότε δεν θα επιβαρυνθεί...

 

...απλώς θα περιμένει 1,5-2 μήνες και πλέον υπάρχει αυξημένος κίνδυνος τελωνείου που πρέπει να συνυπολογιστεί...

 

Προσωπικά πάντως δεν θα ένιωθα άνετα με καινούριο κινητό να μου βγάζει τέτοια θέματα εκτός κι αν κάποιος τα αλλάζει σαν τα πουκάμισα και δεν τον νοιάζει ή αδιαφορεί τελείως για το fp...

 

Βέβαια, εφόσον φαίνεται να είναι κάπως διαδεδομένο πρόβλημα στα le max 2, αφενός μπορέι να είναι συγκεκριμένο και να μην ακολουθήσουν κι άλλα (να μην έχει γενικότερο θέμα κατασκευής δλδ το κινητό), αφετέρου δεν είναι σίγουρο ότι και η αντικατάσταση δεν θα κάνει τα ίδια...

...και 50€ όντως δεν είναι λίγα, σχεδόν το 1/3 με 1/4 του κόστους.

Link to comment
Share on other sites

Cris έχω την 21remix, να πάω 23? Απόλυτα ικανοποιημένος, πολύ καλή δουλειά.

Υπάρχει δυνατότητα να βάλεις την λειτουργία ενός χεριού που έχει η mini; και γίνομαι κουραστικός αλλά σήμερα πήγα να βγάλω φωτογραφία με τον ήλιο πίσω, όλα τα πρόσωπΑ μαύρα...σαν της miui που κατεβάζεις την φωτεινότητα όπως ξέρεις δεν έχει...αν βρεις χρόνο ρε φίλε κανε το θαύμα σου

26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμίσεις γραφει ρυθμισεις root, εκει δεν κανει τιποτα οταν το παταω

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα. Τι εννοείς ακριβώς όταν λές¨παω εκει που γραφει δικαίωμα root το παταω κ τιποτα¨:confused:

Το SU εννοείς?

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμάσατε με άλλο DPI? 580, 560 κλπ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο το σύστημα ΔΕΝ μπορείς. Μόνο με xposed modules...;)

 

ρυθμισεις-προσωπικο-ρυθμισεις root, εχω τσεκαρει και με εφαρμογες κ η rom δεν φαίνεται να einai root

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ενώ έχω εγκαταστήσει την 41 μου την ξαναβάζει διαθέσιμη ενημέρωση πάλι?
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Παλιές είναι και οι δύο. Την 466Dμε 566D modes την έχουμε και εδώ. Την 23s δε σε πολλές Version και ανεβάζω και μια απόψε Remixed με Stable edition. Unrooted. ;)

 

Να αναφέρω ότι η ResurrectionRemix-M είναι η μόνη που δεν έχει κανένα θέμα στο fp για το x829. Ίσως έχει καλύτερη αυτονομία από τις EUI χωρίς κάποιο mod, με φουλ ελληνικά επίσης. Την είχα 1 βδομάδα κ ήταν η μόνη που έπαιρνα ακαριαία κ όχι με κάποια καθυστέρηση τις ειδοποιήσεις (σε όλες τις EUI υπάρχει καθυστέρηση στις ειδοποιήσεις όταν μπαίνουν σε sleep). Χωρίς κανένα πρόβλημα απολύτως, όποιος θέλει μια καθαρή rom είναι πολύ καλή επιλογή.

 

Για μένα από τις καλύτερες επιλογές για το κινητό, απλά προσωπικά κόλλησα με το EUI :lol:

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

MIUI8 v.6 7.4.24 Fix Patch CDLA /Notifications /DPI / Leeco services

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΌ! ΝΑ ΤΟ ΦΛΑΣΑΡΕΤΕ ΌΛΟΙ. PATCH FIX για LeEco ρυθμίσεις, ειδοποιήσεις, επιδόσεις κλπ. Δουλεύει από τα Settings και πρόσθετα στοιχεία από συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας όπου μέσα θα βρείτε μέσα πολλές πρόσθετες ρυθμίσεις για : Extra tab Leeco Settings for apks brightness, freezing apps, system settings , color settings, manual carrier network picker, performance settings, reboot settings, battery calibration settings, app energy notifications settings, spam block, system Apps uninstaller, Permission apk settings, Apk freezer settings, Battery management settings, and the video EUI settings, κλπ. κατεβάζετε αυτο>> https://mega.nz/#!gUkwnTIa!PTkUZc5jp7DDwFeHuNoOUWxaYfxX9a0oXVxNBcI3V7g φλασάρετε κανονικά από TWRP χωρίς wipe πριν και μετά, επανεκκινέιτε πηγαίνετε στις ρυθμίσεις μέσα από τα Settings Leeco ρυθμίσεις βρίσκετε την καρτέλα με τις ρυθμίσεις ανάλυσης και DPI πατάτε δίνετε root δικαιώματα και αλλάζετε ανάλυση και dpi έως και 4k! Υπάρχει και έξτρα καρτέλα συστημα με πολλές άλλες επιλογές. Από εκεί να κάνετε και στην καρτέλα οθόνη να κάνετε τις αλλαγές στο DPI & Resolution κλπ.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όταν τα βρείτε τα ακουστικά εκεί κοντά στα 15 euro να τα πάρετε.. Τα αξίζει με το παραπάνω, εγώ τα είχα χτυπήσει στα 14 $ από Gearbest αλλά από ότι βλέπω stock δεν έχουν τώρα..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Εγώ τα πηρα 30 ευρώ κοντά όταν προτοβγηκαν μαζί με το κινητό. Το εχω ενα χρονο x820 4/32 μαζί και τα ακουστικά. Όλα τα πάντα λειτουργούν άψογα. Κανένα πρόβλημα ποτέ.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Cris έχω την 21remix, να πάω 23? Απόλυτα ικανοποιημένος, πολύ καλή δουλειά.

Υπάρχει δυνατότητα να βάλεις την λειτουργία ενός χεριού που έχει η mini; και γίνομαι κουραστικός αλλά σήμερα πήγα να βγάλω φωτογραφία με τον ήλιο πίσω, όλα τα πρόσωπΑ μαύρα...σαν της miui που κατεβάζεις την φωτεινότητα όπως ξέρεις δεν έχει...αν βρεις χρόνο ρε φίλε κανε το θαύμα σου

 

Κάνε φουλ μπακαπ αυτήν που έχεις με τις εφαρμογές σου. Αν έχεις TITANIUM κάνε και ένα backup σκέτες τις εφαρμογές με τα δεδομένα να τα έχεις. Μετά κάνε Installation με factory reset Δοκίμασε τα καλά πρόσθετα νέο κερνελ security patches και multiled LightFlow (δίνεις δικαιώματα σε αυτό) ΔΕΝ είναι Root και δεν θέλει Root. Φυσικά αν θες βάζεις ανά πάσα στιγμή. Έχει καλύτερη απόκριση και καλύτερη μπαταρία. Δοκίμασε αν θες. Αν κάτι δεν σου αρέσει πατάς ένα Restore και είσαι πίσω σε 5 λεπτά. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΑΝΤΙΚΌ! ΝΑ ΤΟ ΦΛΑΣΑΡΕΤΕ ΌΛΟΙ. PATCH FIX για LeEco ρυθμίσεις, ειδοποιήσεις, επιδόσεις κλπ. Δουλεύει από τα Settings και πρόσθετα στοιχεία από συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας όπου μέσα θα βρείτε μέσα πολλές πρόσθετες ρυθμίσεις για : Extra tab Leeco Settings for apks brightness, freezing apps, system settings , color settings, manual carrier network picker, performance settings, reboot settings, battery calibration settings, app energy notifications settings, spam block, system Apps uninstaller, Permission apk settings, Apk freezer settings, Battery management settings, and the video EUI settings, κλπ. κατεβάζετε αυτο>> https://mega.nz/#!gUkwnTIa!PTkUZc5jp7DDwFeHuNoOUWxaYfxX9a0oXVxNBcI3V7g φλασάρετε κανονικά από TWRP χωρίς wipe πριν και μετά, επανεκκινέιτε πηγαίνετε στις ρυθμίσεις μέσα από τα Settings Leeco ρυθμίσεις βρίσκετε την καρτέλα με τις ρυθμίσεις ανάλυσης και DPI πατάτε δίνετε root δικαιώματα και αλλάζετε ανάλυση και dpi έως και 4k! Υπάρχει και έξτρα καρτέλα συστημα με πολλές άλλες επιλογές. Από εκεί να κάνετε και στην καρτέλα οθόνη να κάνετε τις αλλαγές στο DPI & Resolution κλπ.

Δεν είναι μόνο για miui;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο για miui;

Εννοείται! Τον τίτλο επάνω τσάμπα τον έβαλα? :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...